Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

25 Nisan 2020 Cumartesi

♫ Klasik Müzik, The Children's Room, Audionautix, Classical Music, Music...

Sinema: Korkuya Uyanış - A Perfect Vacation - Awaken - Bir Organ Mafyası Tarafından Kaçırılan ve Bir Adaya Hapsedilen İnsanların Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Korkuya Uyanış - A Perfect Vacation - Awaken

Oyuncular; Jason London, Robert Davi, David Keith
Yönetmen; Mark Atkins
Tür; Aksiyon, Gizem, Suç, Gerilim

Konusu; Film, bir organ mafyası tarafından kaçırılan ve bir adaya hapsedilen insanların hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Gözlerini bir adanın sahilinde açan Billie, kısa bir süre sonra bazı adamlardan kaçan bir kadın görecek ve O'nun peşinden giderken, başka birileri ile karşılaşacak ve onlarda Billie'e kendilerini takip etmesini söyleyecektir. Neler olduğunu anlayamayan Billie, bu insanlarla belirli bir süre kaçacak ve sonrasında kamp yaptıkları alana gelecektir. Burada liderleri Quintin ile tanışacak ve O'na bildikleri gerçeklerden bahsedeceklerdir. Adada bir çok insan vardır ve hepsi kendi rutin hayatına devam ederken yaşadığı bir olay sonunda gözlerini adada açmışlardır. Kimi bir bar eğlencesi sonrası, kimi otelde uyumaya gittiğinde, kimi bir doktor görüşmesinden sonra kendilerini adada bulmuşlardır.


Ve belirli aralıklarla asker kıyafeti giymiş silahlı bazı adamlar, adaya gelerek aralarından bazılarını alıp götürmektedirler. Billie, ilk uyandığında bu adamlardan kaçmaktadırlar ve bu sırada içlerinden bir kadını yakalamışlardır ve ölen kadının cesedi soğumadan götürmüşlerdir.

Billie ise kız kardeşini ararken kendisini bu adada bulmuştur ve kimse neden adada bulunduklarını bilmemektedirler. 

Bu ada organ mafyası olarak çalışan bir grubun kaçırdıkları insanları belirli bir süre sebze ve meyve ile beslenmesi ve istedikleri kıvama gelmeleri için bıraktıkları bir hapis alanıdır. Örgüt üyeleri, resmi kurumlardan insanların kan tahlili örneklerine ulaşıp, aradıkları şartlara uygun insanları takip edip, hiç tahmin etmedikleri yerlerde bayıltarak kaçırmaktadırlar. Bu insanlar özel olarak seçilmektedir ve sonrasında çok zengin müşterilerine organlarını satmaktadırlar. Tüm bunlardan habersiz olan bu insanlar, adadan ayrılmayı denemişlerdir ama başaramamışlardır. Billie ve Nick'te birlikte adadan ayrılmaya çalışırlarken 44 gündür tek başına saklanmış olan Stitch ile tanışacaklar ve birlikte bir sal yaparak karşıda görünen adaya gitmeye karar vereceklerdir. Ancak bu fikirlerine Quintin karşı çıkacak, daha önce denediklerini ve bir çok tehlike olduğunu söyleyecektir. Yinede O'na aldırış etmeyecekler ve onlara Todd'da katılacaktır ve yaptıkları bir sala tutunarak, denizi yüzerek geçmeye çalışacaklardır. Ancak adaya yaklaştıkları sırada Todd'u köpek balıkları götürecek ve diğerleri panik ile kaçarak adaya çıkmayı başaracaklardır.

Adaya çıkan 3'lü, burada bir kasaba görecek ve yerli halkından yardım istediklerinde kimse kapısını açmayacaktır. Bu sırada diğer adada kendilerini kovalayan askerler gelecek ve onları darp ederek uyuşturup, yeniden aynı adaya bırakacaklardır.

Kaçakçılar ise Rich Napier isimli liderleri, yanında Kat isimli bir çalışanı ve Dr. Walsh ile bütün bu işleri kontrol etmektedirler. Ve Mao isimli zengin bir kadının hasta olan Violet isimli kızı için organ gerekmektedir ve adadan son getirdikleri donörün organları öldüğü için kullanılamamıştır ve yeni birini daha adadan almaları gerekecektir.

Askerler yine adaya gidecekler ve buradan Jean isimli bir kızı kaçırıp Violet'e donör olması için tesise getireceklerdir. Ancak tesise gelen Mao, Jean'in çok korktuğunu ve bedeninin korku hormonları, adrenalin salgıladığı için organlarının kızına uygun olmadığını düşünecek ve kameradan izlediği Billie'nin organlarını isteyecektir. Billie ise zamanında bir soygun sırasında annesi öldüğü için babası tarafından dövüş dersleri verilmiş cesur bir kızdır ve uzun zamandır kayıp olan kız kardeşini aramaktadır. Ancak Mao'nun istemiş olmasına rağmen Billie'yi getirmeyecekler çünkü Billie, buraya kan tahlilleri uygun olduğu için getirilmemiş, her yerde Rich Napier'ı sorguladığı için getirmişlerdir. Mao'dan habersiz kızının ameliyatına diğer donör ile başlayacaklar ve bu sırada Quintin'in kaçakçılar için çalıştığı da ortaya çıkacaktır. Gizlice Rich ile görüşen ve adaya gelen insanları yönlendiren Quintin, kaçakçılara bilgiler vermektedir.

Ancak diğer tarafta Billie, Nick ve Stitch, bir plan yapmışlardır ve askerler gelince onlara tuzak kurarak teknelerini ele geçirmişlerdir ve bu sırada Quintin'in iş birlikçi olduğunu da anlamışlardır. Tekne ile kaçma imkanları varken Billie, kardeşini bulmak için adaya
gitmek isteyecek ve Nick ile Stitch'de O'na eşlik edeceklerdir.

Adaya gittiklerinde gizlice tesise girecekler ve kaçırılan Jean'ın parçalanmış ve organları alınmış bedenini, cam kavanozlarda başka insanların organlarını göreceklerdir ve onların organ mafyası olduklarını anlayacaklardır. Ancak tesisin içinde Violet'in ameliyatı da başarısız geçecek ve bu duruma sinirlenen Mao, doktorları öldürecek ve Rich'in adamları ile Mao'nun adamları arasında bir savaş çıkacaktır. 

Bu esnada olay yerine Billie'de gelmiştir ve Rich tarafından öldürülmeye çalışılırken, Billie'nin kardeşinin Kat olduğu ortaya çıkacak ve Billie'yi koruyarak birlikte kaçacaklardır. Aksiyon dolu bir mücadele sonrasında Stitch hayatını kaybedecek ve Rich, Kat'i tutsak alıp sonrasında da kendisine ihanet ettiği için öldürecektir. Ancak kardeşinin ölümüne dayanamayan Billie tarafından da öldürülecektir. Geriye sadece Billie ve Nick kalacak, onlarda yakınlarını toprağa verdikten sonra tekne ile adada kalan insanları almaya karar verecekler ve sonrasında film son bulacaktır.

Bir organ mafyası tarafından kaçırılan ve adaya hapsedilen insanların yaşadığı gerilim dolu anları izleyeceğiniz, gizemli bir şekilde başlayan film aksiyon, gizem, suç ve gerilim filmidir.

Türk Filmleri Listesi - Yerli Filmler Listesi - Türk Film Özetleri - List of Turkish Movies

Vavien

Oyuncular; Engin Günaydın, Binnur Kaya, Serra Yılmaz
Yönetmen; Yağmur Taylan, Durul Taylan

Özeti; Film, sıradan ve mutsuz bir aile yaşantısı olan Celal'in, bu hayattan kurtulmak için eşini öldürmeye çalışması ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Küçük Kıyamet

Oyuncular; Cansel Elçin, Başak Köklükaya, Binnur Kaya
Yönetmen; Durul Taylan, Yağmur Taylan

Özeti; Film, büyük bir deprem felaketi yaşayan 7 kişilik bir ailenin enkaz içindeyken ölüm ile yaşam arasında geçen bu zor zamanlarını
konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.

Ayla

Oyuncular; İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol
Yönetmen; Can Ulkay

Özeti; Bu film Kore gazisi astsubay Süleyman Dilbirliği'nin gerçek hayat hikayesidir.

Özeti için tıklayınız.
Öteki Taraf

Oyuncular; Özcan Deniz, Meryem Uzerli, Aslı Enver
Yönetmen; Özcan Deniz

Özeti; Film, sevgilisini kıskandığı için apartmanlarında bulunan gizli bir odaya girerek O'nu denemek isteyen Ece'nin, bu gizli odada haftalarca mahsur kalmasını ve bu sırada yaşanan olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Babam ve Oğlum

Oyuncular; Fikret Kuşkan, Hümeyra, Yetkin Dikinciler, Çetin Tekindor, Binnur Kaya, Ege Tanman
Yönetmen; Çağan Irmak

Özeti; Film, ailesini idealleri uğruna terk eden ve sonrasında bir çocuk sahibi olan akciğer hastası bir babanın, çocuğunu emanet etmek için yeniden ailesinin yanına dönmesi ile gelişen duygu yüklü olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Müslüm

Oyuncular; Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl
Yönetmen; Ketche, Can Ulkay

Özeti; Film, Türk arabesk müziği sanatçısı Müslüm Gürses'in çocukluğu ile başlayan hayat hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Dedemin İnsanları

Oyuncular; Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz
Yönetmen; Çağan Irmak

Özeti; Film, vakti zamanında Yunanistan'a bağlı olan Girit adasında yaşayan ve Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Mehmet bey ile ileride olacak olan torunu Ozan'ın gözünden anlatılan dönemin sorunlarını, neşelerini ve mücadelelerini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Eğreti Gelin - Borrowed Bride

Oyuncular; Nurgül Yeşilçay, Füsun Demirel, Fikret Hakan, Müjde Ar, Onur Ünsal
Yönetmen; Atıf Yılmaz

Özeti; Film, 1930'lu yıllarının Denizli Türkiye'sin de yaşayan belediye başkanının oğluna eğreti gelin getirilmesi ile gelişen duygu yüklü olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Sarıkamış Çocukları

Oyuncular; Sılay Ünal, Kayhan Yıldızoğlu, Sema Çeyrekbaşı
Yönetmen; Mutlu Karadoğan, Can Ulkay

Özeti; Film, 1915 yılında Türkler ve Ruslar arasında yaşanan savaşta Sarıkamış cephesine mühimmat taşıyan 
Türk çocuklarının yaşadığı olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Pek Yakında

Oyuncular; Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven, Özkan Uğur, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu, Cengiz Bozkurt
Yönetmen; Cem Yılmaz

Özeti; Film, korsan film işi yapan ve bu yüzden eşinden ayrılmak zorunda kalmış bir adamın, eşinin kalbini yeniden kazanmak için '' Şahikalar - Kötülüğün Sonu '' isimli bir sinema projesini hayata geçirmeye karar vermesi ile gelişen dramatik komedi tadındaki olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.

Aşk Tesadüfleri Sever

Oyuncular; Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli
Yönetmen; Ömer Faruk Sorak

Özeti; Film, aynı hastanede doğan ve aynı mahallelerde çocukluklarını geçirmiş olan iki çocukluk aşkının, 25 yıl sonra yeniden bir araya gelmeleri ile gelişen duygu yüklü olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Sonsuz Aşk

Oyuncular; Fahriye Evcen, Murat Yıldırım, Fatih Al
Yönetmen; Ahmet Katıksız

Özeti; Film, temizlikçi bir kız olan Zeynep ile beyin cerrahı Can'ın arasında yaşanan ve sonu mutlu bitmeyen hüzünlü bir aşkı konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Issız Adam

Oyuncular; Melis Birkan, Cemal Hünal, Yıldız Kültür
Yönetmen; Çağan Irmak

Özeti; Film, yalnız yaşamayı seven, gece hayatı ile kadınlara düşkün olan bir adamın, hiç tahmin etmediği bir şekilde ve zamanda karşısına çıkan aşkı bulmasıyla kaybetmesi sırasında gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Selvi Boylum Al Yazmalım

Oyuncular; Türkan Şoray, Kadir İnanır, Ahmet Mekin
Yönetmen; Atıf Yılmaz

Özeti; Film, güzeller güzeli Asya ile O'nu çok seven İlyas'ın ayrılıkla biten aşklarını konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Bi Küçük Eylül Meselesi

Oyuncular; Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray
Yönetmen; Kerem Deren

Özeti; Film, yaşadığı bir kaza sonucunda son bir ayına ait anılarını unutan Eylül'ün, iyileşme süreci bittikten sonra yavaş yavaş her şeyi hatırlaması ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Çocuklar Sana Emanet

Oyuncular; Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek
Yönetmen; Çağan Irmak

Özeti; Film, bir trafik kazası geçirdikten sonra kendisine musallat olan kötü bir varlıkla mücadele eden Kerem'in hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
7. Koğuştaki Mucize

Oyuncular; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal
Yönetmen; Mehmet Ada Öztekin

Özeti; 1983 yılında geçen filmde, zihinsel bazı engelleri olan bir babanın suçsuz yere mahkum edilmesi ve idama kadar giden hikayesi konu alınmaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Annem

Oyuncular; Sumru Yavrucuk, Özge Gürel, Sercan Badur
Yönetmen; Mustafa Kotan

Özeti; Film, zorluklar içinde yaşamaya çalışan bir anne ve kızın hüzün dolu hayat hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Türk İşi Dondurma - Turkish Ice-Cream

Oyuncular; Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Sebnem Bozoklu
Yönetmen; Can Ulkay

Özeti; Film, Çanakkale Savaşı çıktığı sıralarda Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün topraklarına gelememesi sonrasında, bulundukları Avustralya topraklarında savaşa katılmaya karar vermeleri ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
İkinci Şans

Oyuncular; Özcan Deniz, Nurgül Yesilçay, Afra Saraçoglu, Mesut Can Tomay
Yönetmen; Özcan Deniz

Özeti; Film, kavga ile başlayan tanışmalarından sonra birbirlerine aşık olan Cemal ve Yasemin'in aşk dolu hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.

Listeye eklenmemiş olan bir çok film ve özetler için Yayın, İçerik Arama bölümünü kullanarak istediğiniz türde filmleri inceleyebilirsiniz.

♫ Klasik Müzik, The 49th Street Galleria, Chris Zabriskie, Classical Mus...

Çocuk Filmleri Listesi - Çocuklar İçin Filmler - Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri - Movies for KidsÇocuklarınızın izleyeceği filmler hakkında detaylı bilgiler edinmek için özetlerini inceleyebilirsiniz...


Troller - Trolls

Oyuncular; Anna Kendrick, Justin Timberlake, Gwen Stefani
Yönetmen; Mike Mitchell, Walt Dohrn

Özeti; Film, her zaman mutlu, sevgi ve hayat dolu, rengarenk, dans etmeyi seven minik Trollerin, onların tam aksi gibi yaşayan dev Berger'lara karşı verdikleri macera dolu mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Ferdinand

Oyuncular; John Cena, Kate McKinnon, David Tennant
Yönetmen; Carlos Saldanha

Özeti; Film, arenalarda dövüşmek için yetiştirilen boğaların arasından kaçarak kendi sevgi dolu dünyasını yaratan bir boğanın hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Buz Devri Serisi 1, 2, 3, 4, 5

Oyuncular; Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary
Yönetmen; Chris Wedge, Carlos Saldanha

Özeti; Film, bir animasyon filmidir ve buz çağı zamanındaki bir çok hayvanın maceralarını konu almaktadır.

Serinin özetini okumak için tıklayınız.
Madagaskar Penguenleri - The Penguins of Madagascar

Oyuncular; Sinan Divrik, Faruk Akgören, Ali Ekber Diribaş
Yönetmen; Simon J. Smith, Eric Darnell

Özeti; Film, Madagaskar filminden tanıdığımız dört penguenin Çavuş, Rico, Kowalski ve Asker'in, bütün penguenleri şirinliği yüzünden çirkinleştirmeye çalışan Dave isminde bir ahtapottan korumaya çalışmalarını konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Orman Çetesi - Over the Hedge

Oyuncular; Bruce Willis, Garry Shandling, Nick Nolte
Yönetmen; Tim Johnson, Karey Kirkpatrick

Özeti; Film, kış uykusundan uyanan sevimli bazı hayvanların yiyecek bulmak için insanların yaşam alanlarına girmesi ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.Cesur - Brave

Oyuncular; Emma Thompson, Kelly Macdonald, Billy Connolly
Yönetmen; Mark Andrews, Brenda Chapman

Özeti; Film, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor’un Merida isimli kızlarını evlendirmek istemeleri üzerine özgür ruhlu olan Merida'nın bu evliliği engellemek için bulduğu çareler sonrasında gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Efsane Beşli - Rise of the Guardians

Oyuncular; Sercan Gidişoğlu, Özge Çatıkkaş, Osman Alkaş
Yönetmen; Peter Ramsey

Özeti; Film, Kuzey (Noel Baba), Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Froust'tan oluşan koruyucu ekibinin Kara isimli korku ile beslenen varlığa karşı verdikleri mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Sahara - Sahra Çölü

Oyuncular; Vincent Lacoste, Louane Emera, Omar Sy
Yönetmen; Pierre Coré

Özeti; Film, Sahra çölünde yaşayan yılanların içinden Acar isimli bir yılanın Eva isimli bir yılana duyduğu aşk sonucu yaşanan macera ve aksiyon dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Dinozor - Dinosaur

Oyuncular; D.B. Sweeney, Alfre Woodard, Ossie Davis
Yönetmen; Eric Leighton, Ralph Zondag

Özeti; Film, insanlık tarihinden neredeyse 65 milyon yıl öncesinde dinozorların hüküm sürdüğü bir dünyada, yaşamın sonunu getiren bir meteor yağmuru başlaması ile gelişen macera ve aksiyon dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
İyi Bir Dinozor - The Good Dinosaur

Oyuncular; Raymond Ochoa, Frances McDormand, Jeffrey Wright
Yönetmen; Peter Sohn

Özeti; Film, dinozorlar çağında yaşayan Arlo isimli bir Apotozor cinsi dinozorun yaşadığı macera dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.Mucizeler Parkı - Wonder Park 

Oyuncular; Brianna Denski, Ken Hudson Campbell, Jennifer Garner
Yönetmen; Dylan Brown, David Feiss

Özeti; Film, küçük bir kızın kendi tasarladığı birbirinden eğlenceli ve güzel oyuncakların olduğu mucizeler parkının başka bir boyutta gerçekleştiğini öğrenmesi üzerine gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Sevimli Canavarlar - Monsters, Inc.

Oyuncular; John Goodman, Billy Crystal, Steve Buscemi 
Yönetmen; Pete Docter, David Silverman, Lee Unkrich

Özeti; Film, küçük çocukların çığlıklarından enerji elde eden sevimli canavarların dünyasına onlardan korkmayan küçük bir kız çocuğunun gelmesi ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Sevimli Canavarlar Üniversitesi - Monsters University

Oyuncular; Billy Crystal, John Goodman, Peter Sohn
Yönetmen; Dan Scanlon

Özeti; Sevimli Canavarlar serisinin ikincisi olan filmde şimdide Mike ile Sullivan'ın ilk tanıştığı üniversite yılları konu alınmaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 - The Secret Life of Pets 2

Oyuncular; Patton Oswalt, Kevin Hart, Harrison Ford
Yönetmen; Chris Renaud, Jonathan Del Val

Özeti; Serinin ikincisi olan filmde şimdide evcil hayvanlar sirkte çalıştırılmaya zorlanan bir yavru kaplanı kurtarmaya çalışacaklardır ve aynı zamanda Katie'in evlenmesi sonrasında dünyaya gelen bebek ile Max'in arasında geçen olaylar konu alınmaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Karlar Ülkesi - Frozen

Oyuncular; Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff
Yönetmen; Chris Buck, Jennifer Lee

Özeti; Film, çocukluğundan bu yana buz ve karlar ile ilgili kontrol edemediği çok özel bir gücü olan prensesinin, büyüyüp kraliçe olduğu zaman bu özel gücü yüzünden ülkede yaşanan sorunları ve sonrasında bu sorunların üstesinden nasıl geldiklerini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Karlar Ülkesi 2 - Frozen II

Oyuncular; Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad
Yönetmen; Jennifer Lee, Chris Buck

Özeti; Serinin ikincisi olan filmde şimdide Elsa ve Anna, Erindel'i büyük bir tehlikeden kurtarıp büyülü ormanı özgürleştireceklerdir.

Özeti için tıklayınız.
Şirinler - The Smurf

Oyuncular; Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara
Yönetmen; Raja Gosnell

Özeti; Film, kötü büyücü Gargamel'den kaçan şirinlerin, Mavi Ay kutlamaları sırasında açılmış olan sihirli bir geçit yüzünden New York Central Park'ta kendilerini bulmaları ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Yeti Efsanesi - Abominable

Oyuncular; Chloe Bennet, Albert Tsai, Tenzing Norgay Trainor
Yönetmen; Jill Culton, Todd Wilderman

Özeti; Film, Yeti isimli sevimli ve büyülü bir yavru yaratığın ailesinden çalınması sonrasında Yi ve arkadaşlarının Yeti'yi yeniden ailesinin olduğu yaşam alanına götürmeye çalışmaları sırasında yaşanan macera ve aksiyon dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Neşeli Ayaklar - Happy Feet

Oyuncular; George Miller, Judy Morris, Warren Coleman
Yönetmen; Marion Cotillard, Sophie Marceau, Kad Merad

Özeti; Film, Mumble ismindeki herkesten farklı olarak Dünya'ya gelmiş bir imparator pengueninin kendini ispatlaması ve sürüsüne yardımcı olması sırasında gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Turbo

Oyuncular; Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Maya Rudolph
Yönetmen; David Soren

Özeti; Film, hız tutkunu olan ve geçirdiği dönüşüm sonrasında araba yarışlarına katılarak birinci gelen sevimli bir salyangozun hikayesini konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Luis ve Uzaylı Dostları - Luis and the Aliens

Oyuncular; Callum Maloney, Dermot Magennis, Ian Coppinger
Yönetmen; Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Özeti; Film, Ufoloji bilimi ile çok fazla zaman geçirdiği için çocuğunu ihmal eden bir babanın yalnız oğlu olan Luis'in, uzaylılarla yaşadığı macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Robotlar - Robots

Oyuncular; Ewan McGregor, Halle Berry, Mel Brooks
Yönetmen; Chris Wedge, Carlos Saldanha

Özeti; Film, tamamen robotların olduğu fantastik bir Dünya'da yaşanan aksiyon, macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Serisi 1, 2, 3

Oyuncular; Jay Baruchel, Gerard Butler, America Ferrera
Yönetmen; Chris Sanders, Dean DeBlois

Özeti; Film, üzerinde Vikinglerin yaşadığı Berk ismindeki bir adada, Vikinglerin ejderhalarla olan macera dolu hikayesini konu almaktadır.

Serinin Özeti için tıklayınız.
Oyuncak Hikayesi Serisi 1, 2, 3, 4


Oyuncular; Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney
Yönetmen; John Lasseter

Özeti; Film, bütün oyuncakların canlı olduğu bir dünyada Andy isimli bir çocuğun oyuncaklarının yaşadığı aksiyon, macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Şrek Serisi 1, 2, 3, 4


Oyuncular; Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

Yönetmen; Andrew Adamson, Vicky Jenson

Özeti; Film, yeşil bir dev olan Şrek'in kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, geceleri kendisi gibi yeşil bir dev olan prenses Fiona ile karşılaşmasını ve sonrasında yaşanan romantik ve eğlenceli olayları konu almaktadır.

Kayıp Balık Dori - Finding Dory

Oyuncular; Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Idris Elba
Yönetmen; Andrew Stanton, Angus MacLane

Özeti; Film, Kayıp Balık Nemo'dan tanıdığımız Marlin ve Nemo'nun arkadaşları olan Dori'nin ailesini bulmak için gösterdiği mücadeleleri ve macera dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Kayıp Balık Nemo, Finding Nemo

Oyuncular; Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould
Yönetmen; Andrew Stanton, Lee Unkrich

ÖzetiFilm, Nemo ismindeki yavru bir palyaço balığının okyanusta kaybolması sonucu, O'nu bulmak için peşinden giden babasının, bu yolculuk sırasında yaşadığı macera dolu olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.Listeye eklenmemiş olan bir çok film ve özetler için Yayın, İçerik Arama bölümünü kullanarak istediğiniz türde filmleri inceleyebilirsiniz.