Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

28 Haziran 2021 Pazartesi

♫ RB ve Soul Müzik, Mia, Jeremy Blake, R&B and Soul Music, Rhythm, Blues...

Sinema: Sihir Gizli Servisi - Secret Magic Control Agency - Krallığı Kötü Büyücü Ilvira'dan Kurtarmaya Çalışan Hansel ve Gretel'in Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Sihir Gizli Servisi - Secret Magic Control Agency

Oyuncular; Nicholas Corda, Sylvana Joyce, Alyson Leigh Rosenfeld
Yönetmen; Aleksey Tsitsilin
Tür; Animasyon, Macera, Komedi

Konusu: Hansel ve Gretel masalından uyarlanmış olan filmde bir krallığı kötü büyücü Ilvira'nın elinden kurtarmaya çalışan Hansel ve Gretel kardeşlerin hikayesi konu alınmaktadır.

Özeti; Geçmiş zamanların içinde bir kral kendi doğum gününde sihir yoluyla kaçırılacaktır ve krallığın adamları bu işi çözmesi için sihir gizli servisine haber vereceklerdir ve ülkedeki bütün sihirbazları kontrol edip aramaya başlayacaklardır ve bu iş ile bu konuda oldukça deneyimli olan Hansel ve Gratel ilgilenecektir. Ancak Hansel, bu gizli serviste çalışmamaktadır ve ülke çapında çok ünlü bir sihirbazdır ve O'nu, kralı bulması için Gretel göreve çağıracaktır. Aynı zamanda Hansel ve Gretel kardeştirler ve bu göreve Hansel'i zorla getirecektir. Ve kral 2 gün sonraki doğum gününe kadar bulunmaz ise ülkede bir anarşi yaşanacaktır ve bu yüzden hemen bulunması gerekmektedir. 

Ve Hansel ile Gretel, birbirlerine tahammül edemeyen kardeşler olmasına rağmen bu göreve zorlanacaklardır yoksa ikisinin de hayatı olumsuz etkilenecektir ve bu görevi kabul edeceklerdir. Ve Sihir Gizli Servisi'nin özel olarak ürettiği büyülü ekipmanları edinerek kralı aramaya başlayacaklardır. 

Kralı kaçıran kişi ise yıllar önce krallıkta kendisine kara büyü yapmaya çalışan Ilvira isimli büyücü kadındır ve kralı kendi evine getirerek buradaki büyülü askerlerle O'na yine büyülü yiyecekler yedirecek ve bütün krallığa sahip olmaya çalışacaktır. Ve birlikte kralı aramaya başlayan kardeşler, Ilvira'ın sihirli iksirlerinin bulunduğu eve gelecekler ve burada yaşanan aksiyon dolu olaylar sonrasında bütün iksirler bulundukları raflardan düşecek ve çıkan büyük patlama sonrasında büyülerin etkisinde kalan kardeşlerin ikisi de çocuğa dönüşeceklerdir. 

Ve buldukları kanıt ile ajan üvey anneye ulaşmaya çalışan kardeşler, bu çocuk halleri ile gizli servise alınmayacaklar ve ne yapsalar da giriş yolunu bulamayacaklardır. Kimse onları artık tanıyamamıştır ve herkes çocuk sanmaktadır. Ve bu soruna çare bulmak için Baba Yaga isimli yaşlı büyücünün evine gidecekler ancak Baba Yaga çocukları yemek isteyen kötü bir büyücüdür ve Hansel ile Gretel'in hamur işi yiyeceklerine uyku büyüsü ekleyecek ancak Hansel, bu yemekleri yemeyecektir. Gretel ve yanlarındaki sevimli kurabiye köpek ise uykuya dalacaktır. Hansel'in sayesinde kötü büyücü Baba Yaga'nın elinden kurtulmayı başaracaklar ve şimdide göl cadısı olan Ilvira'nın yanına gideceklerdir ve kendisini arayan Hansel ve Gretel'den haber alan göl cadısı, dev bir büyülü hamuru onlara saldırması için gönderecektir. Bu sırada deniz kızlarının alemleri ile karşılaşan Hansel ve Gretel, burada Ilvira'nın kurabiyelerinin sihirli vanilya çalmaya çalıştığını ancak yakalandığını görecekler ve onları serbest bırakarak Ilvira'nın evini öğrenmeye çalışacaklardır. 

Kurabiyeleri takip ederken yol üzerinde dev hamurun saldırısına uğrayacaklar ve aksiyon dolu bir mücadele sonunda hamurdan kurtulmayı başarıp Ilvira'in gizli evine girecekler ve burada kralın aşk büyüsü ile büyülendiğini ve onlarla gelmek istemediğini göreceklerdir. Ilvira'nın planı kralı kendisine aşık edip sonrasında tüm ülkenin insanlarını kendisine köle yapmaktır. 

Bunu öğrenen kardeşler, kralı kurtarmak isteseler bile bunu başaramayacaklar ve Ilvira'ya aşık olan kral ile birlikte Ilvira, krallığa gidecektir ve Hansel ile Gretel'i de şeker fırınında hapsedecektir. Ve buradan kurtulmayı başaran kardeşler, aşk iksirinin panzehrini yaparak kralı evlenmeden önce kurtarmayı planlayacaklardır. Krallığa gittiklerinde kötü büyücü Ilvira'nın herkesi kurabiyeleri ile büyülediğini görecekler ve kurabiye makinesine panzehir ekleyerek insanları bu büyüden kurtarmaya çalışacaklardır. Aksiyon dolu bir mücadele sonunda Ilvira, kötülüğünün sonucunu yaşarken ve cezasını çekerken, Hansel ve Gretel kardeşlerde hem kralı hem de krallığı bu kötü büyüden kurtarmayı başaracaklardır. Ve bu başarı sonrasında çocuk olma büyüsünden kurtulan Gretel, en iyi ajan ünvanı ile ödüllendirilecektir ve Hansel'e de kraliyet büyücüsü olması teklif edilecek ancak bunu kabul etmeyen Hansel, sonrasında Gretel'in kendisine ortak olması teklifini kabul edecektir ve film böylelikle son bulacaktır.

Her şeyin sihirlerle yapıldığı bir krallıkta yaşayan Hansel ve Gretel kardeşlerin kötü büyücülere karşı verdikleri mücadeleyi izleyeceğiniz, macera, komedi ve animasyon filmidir.

Emily Blunt Resimleri - Emily Blunt Pictures