Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

16 Kasım 2019 Cumartesi

♫ Klasik Müzik, Angevin 120 loop, Kevin MacLeod, Classical Music, Musiqu...

Unutulmaz Film Replikleri 2 - Sinema Replikleri - Felsefi Sözler

Seni sınırlayan duvarların ardını görmek için zihnini eğit... ( Kaçış Planı 2)

Biri bana demişti ki, zor bulmacaları çözerken unutmaman gereken en önemli şey seni kandırmaya çalışmalarıdır. Böylece varsayımlarını kontrol edersin... ( Kaçış Planı 2)

''Ben gençken elime geçen iki kuruştan biri ile kitap alırdım'' Siz Atatürk'ün karga kovalamasına değil, bu sözüne önem verin. Çünkü okumayan insan gelişemez, olgunlaşamaz. ( Dersimiz Atatürk )

Çünkü sanat zevkini tatmayan insan ilkel, basit, ham kalır... ( Dersimiz Atatürk )

Beni öldüremeyen şeyler aslında bana direnç kazandırıyor... ( Görünmez Adam )

Çünkü bazı şeyler kaderdir, mutlaka olur... ( Amerikan Güzeli )

O kadar çok yandım ki, yaralarım nerede bitiyor bedenim nerede başlıyor artık belli olmuyor. Bir gün aynı benim gibi olacaksın evlat, seni yaktıklarında hiç bir şey hissetmeyeceksin... ( 451 Fahrenheit )

Bizi tanımlayacaklarını sanarak hatıralara tutunuruz ama öyle olmaz. Bizi tanımlayan yaptıklarımızdır. ( Kabuktaki Hayalet )

Sürekli konuşmak iletişim kurmak demek değildir. ( Sil Baştan )

Onur kenara bırakılacak ve unutulacak bir şey değildir... ( Cadılar Zamanı )

Bir insan için küçük, insanlık için büyük bir adım... (Ay'da İlk İnsan )

Gülmeyi unutma! ( Joker )

Bu keyifli maceradan öğrendiğimiz tek bir şey var ise Kowalski, oda görünüşün önemli olmadığıdır, önemli olan ne yaptığındır... ( Madagaskar Penguenleri )

İnsanlar sana kötü bir karakter gibi davransalar bile öyle olmak zorunda değilsin. Asıl önemli olan kendini nasıl gördüğündür. ( Şrek 3 )

Korku bir hastalıktır, yakalanan herkesin ruhuna yavaşça girer... ( Apocalypto )

Ölüm sadece bir başlangıçtır... ( The Mummy )

Dostum, kader ile tesadüf arasında çok ince bir çizgi vardır... ( Mumya Geri Dönüyor )

Ölüler için üzülme Harry, yaşayanlar için üzül, her şeyden önce sevgisiz yaşayanlar için üzül... (  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 )

Şrek, Shrek Serisi - Şrek 1, 2, 3, 4 - Shrek Serisi Film Özetleri - Shrek Series


Şrek 1 - Shrek 1

Oyuncular; Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz
Yönetmen; Andrew Adamson, Vicky Jenson

Özeti; Film, yeşil bir dev olan Şrek'in kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, geceleri kendisi gibi yeşil bir dev olan prenses Fiona ile karşılaşmasını ve sonrasında yaşanan romantik ve eğlenceli olayları konu almaktadır.Şrek 2 - Shrek 2

Oyuncular; Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz
Yönetmen; Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon

Özeti; Serinin ikincisi olan filmde şimdide Şrek, prenses Fiona'nın ailesi ile tanışmak için krallığa gidecektir ve orada yine komedi ve macera dolu olaylar yaşanacaktır.Şrek 3 - Shrek 3 - Shrek the Third

Oyuncular; Mike Myers, Eddie Murphy, Antonio Banderas
Yönetmen; Chris Miller, Raman Hui

Özeti; Serinin ikincisine kaldığı yerden devam edilen filmde Şrek, şimdide kendi üzerine kalan krallık görevinden kaçmaya çalışacak ve hamile olan Fiona ile bataklıklarında yaşamanın mücadelesini verecektir.Şrek 4, Sonsuza Dek Mutlu - Shrek Forever After

Oyuncular; Okan Bayülgen, Sezai Aydın, Oya Prosçiler
Yönetmen; Mike Mitchell

Özeti; Film, aile hayatından çok sıkılan ve eski özgür günlerinde dönmek isteyen Şrek'in Rumpelstiltskin ile bir anlaşma yapması sonucu gelişen olayları konu almaktadır.

♫ Caz, Blues Müzik, 1940's Slow Dance, Doug Maxwell/Media Right Producti...

Sinema: Mumya Geri Dönüyor - The Mummy Returns - İmhotep ve Akrep Kral... / Konusu, Özeti, Afişler

Mumya Geri Dönüyor - The Mummy Returns

Oyuncular; Brendan Fraser, Rachel Weisz, Dwayne Johnson
Yönetmen; Stephen Sommers
Tür; Aksiyon, Fantastik, Macera

Konusu; Serinin ilk filminde yok edilen İmhotep'in yeniden uyandırılması sonrasında Akrep Kral'ın ordularına sahip olmak için verdiği mücadeleye engel olmaya çalışan Rick ve ailesinin yaşadığı olayları konu almaktadır.

Özeti; 5000 yıl önce Akrep Kral ismindeki bir savaşçı dünyayı ele geçirmek için ordusu ile bir sefere çıkmıştır. 7 uzun yıl süren zorlu seferden sonra Akrep Kral ve ordusu yenilgiye uğratılıp çölün derinliklerine sürülmüşlerdir. Kavurucu güneşin altında birer birer can veren askerlerden sadece Akrep Kral hayatta kalmıştır ve ölümün eşiğindeki Akrep Kral, kötü Tanrı Anubis ile bir anlaşma yapmıştır. Eğer Anubis hayatını bağışlar ve düşmanlarını yenmesine yardım ederse O'na ruhunu verecektir. Anubis, teklifini kabul etmiştir ve hayatını bağışlamıştır.

Anubis, bunun üzerine ordusunun yönetimini Akrep Kral'a vermiştir ve azgın bir sel gibi önlerine çıkan her şeyi yok etmişlerdir. Görevi sona erdikten sonra Anubis, sonsuza kadar kendisine hizmet etmek için Akrep Kral'ı yanına almıştır ve ordusu, geldiği yer olan kumlara geri gönderilmiştir. Akrep Kral ve ordusu bir kez daha uyandırılacağı güne kadar sessizce beklemeye başlamışlardır.

Ve Mısır'da 1933 yılına gelindiğince Rick ile Evy evlenmiş, Alex isminde 9 yaşında birde çocukları olmuştur. Evy'in gördüğü rüyaların etkisi ile Mısır'a gelen Rick ve Evy, yanlarında Alex ile Anubis'in bileziğinin olduğu yerde araştırmalar yaparak bileziği bulmuşlardır. Ancak bileziği aldıktan sonra Nil'in suları bulundukları tapınağın içerisine dolacak, son anda ölümden kurtulacaklardır. 

Bilezik ile evlerine geldiklerinde Alex, kutunun içinde ne olduğunu merak edince açıp bileziği görecek ve koluna takınca Karnak isimli tapınağın hologramik görüntüsünü görecektir.  Bu yer ve bilezik Ahm Shere'de ki vahanın ortasında bulunan Akrep Kral'ın piramidinin adresini göstermektedir ve bileziği takan kişi bir hafta içinde piramidin içinde olmalıdır, yoksa ölecektir. Diğer tarafta İmhotep'i yeniden uyandırmak isteyen tarihçi bir müze görevlisi ve Anak Su Namun'a benzeyen Meela isimli kızı ile Hamunaptra'da İmhotep'in cesedini bulunduğu yerden çıkaracaklar ve tören düzenleyip yeniden O'nu hayata getireceklerdir. Yeniden hayata gelen İmhotep, geldiği zamanın Akrep yılı olduğunu öğrenecek ve Akrep Kral'ı öldürerek O'nun ordularına sahip olmak isteyecektir.

Bunun için Anubis'in bileziği gereklidir ve öncesinde Rick'in evine giderek içinde bilezik olduğunu sandıkları kutuyu almışlardır ancak bilezik Alex'in kolundadır ve bu sırada Evy'i de kaçırmışlardır. Uyanan İmhotep, Evy'i bundan önce kendisini yok ettikleri için öldürmek isteyecek ancak Rick, son anda Evy'i ölümden kurtarıp birlikte kaçacaklardır.

İmhotep, onların peşinden kendi askerlerini uyandırıp gönderecek ve aksiyon dolu bir kovalamaca sonrasında kaçtıkları otobüsün içinden İmhotep'in adamları Alex'i kaçıracaklardır. Bunun üzerine Alex'in kolundaki bileziğin gösterdiği adresleri takip ederek Akrep Kral'ın piramidine doğru yola çıkacaklar, Alex, bileziğin gösterdiği her tapınağın görüntüsünü kumlara yapacaktır ve ailesi onları böyle takip edecektir. 

Bu sırada Mecay Ardeth'de Rick ve ailesinin yanında onlara destek olmaktadır ve diğer Mecay toplulukları da Akrep Kral'ın ordusunun uyanması tehlikesine karşı onları takip etmektedir. Rick'in Izzy isimli bir arkadaşına ulaşacaklar ve zeplin ile İmhotep'i takip ederek Arm Shere'de ki vahanın olduğu bölgeye ulaşacaklardır. Bu yolculuk sırasında ruhsal görüler sayesinde önceki hayatını izleyen Evy'i, Firavun'un Nefertiti isimli kızı olduğunu ve Anak Su Namun ile İmhotep'in ilişkisini izleyecektir. Bu sırada İmhotep'te Anak Su Namun'a benzeyen Meela'nın bedenine Anak Su Namun'un ruhunu yerleştirecektir.

Bu yolculuk sırasında İmhotep, onların üzerine dev dalgalar gönderecek ama yinede hayatta kalmayı başaracaklardır. Vaha'nın içine askerleri ile giren İmhotep, burada küçük ve vahşi mumyalaştırılmış yaratıklarla mücadele edecekler, bu yaratıklar sadece İmhotep'e zarar vermeyecek, O'nun dışındaki herkese saldıracaklardır.

Vadinin içinde iken Rick, oğlu Alex'i kurtaracak ve güneş batmadan piramidin içine götürmeyi başaracaktır. Piramidin içinde bilezik Alex'ten çıkacak ancak bu sırada piramide gelen Anak Su Namun ve İmhotep, Evy'i bıçaklayarak öldüreceklerdir. 

Bu ölüm sonrasında çok sinirlenen ve üzülen Rick, İmhotep'i öldürmek için piramidin içine girecek, piramide girerken doğa üstü güçleri alınmış olan İmhotep ile ölümüne mücadele etmeye başlayacaklardır. Annesinin ölümüne üzülen Alex'in ise aklına ölüm kitabının yaşam vermesi fikri gelecek ve Jonathan dayısı ile birlikte Anak Su Namun'dan ölüm kitabını çalarak annesini diriltmeyi başaracaklardır. Bu arada piramidin içindeki bileziği takan müze görevlisi O'nu kolunda iken Anubis'in ordularının uyandırılmasına sebep olan deliğe sokacak ve Anubis'in orduları uyanacak, sonrasında dışarıdaki ordu halinde bekleyen Mecaylara saldıracaklardır. Yeniden kendine gelen Evy, Anak Su Namun ile kavgaya tutuşacak, Anak Su Namun yenildiğini anlayınca kaçacak, sonrasında Akrep Kral uyanacak ve Rick'i öldürmeye çalışacaktır. İmhotep uyanıklık yaparak Akrep Kral'ın hizmetkarı olduğunu söylemiş ve O'nu Rick'in üzerine göndermiştir. 

Ancak Rick'de duvardaki yazıtlardan Jonathan'ın elindeki mızrak ile Akrep kralın öldürülebileceğini öğrenmiştir ve Jonathan mızrağı Akrep Kral'a atarken İmhotep tutacak, İmhotep atarken Rick tutacak ve Akrep Kral'ı Osiris'in mızrağı ile Rick öldürecek, sonrasında Akrep Kral ile ordularını yeniden toprağın altına gönderecektir.

Bu olay sonrasında piramid ve çevresindeki vaha yok olmaya başlayacak, içeride yer altındaki ölülerin yanına düşmek üzere olan Rick, Evy'e kaçmasını söyleyecek ancak Evy, Rick'i gelip kurtaracak, aynı şekilde düşmek üzere olan İmhotep, Anak Su Namun'un kendisine yardım etmesi için gelmesini isteyecek ancak Anak Su Namun kaçacak ve İmhotep, yerin altındaki ölülerin arasına karışacaktır.

Rick ve ailesi bu olay sonrasında dışarı çıkıp kaçmayı başaracak, Anak Su Namun ise piramitten kaçarken bok böceklerine yem olacaktır. Sonrasında piramidin üzerine çıkacaklar ve onları Izzy, tamir ettiği zeplin ile kurtarmayı başaracaktır. Piramidin tepesindeki dev elması alan Jonathan'ın mutluluğu sonrasında filmde son bulacaktır.

Piramitler, tapınaklar, çöller ve insanları ile Mısır'ın eski tarihi dönemlerine doğru seyahat edeceğiniz, böyle bir ortamın içinde fantastik bir maceraya çıkacağınız, serinin ikincisi olan film, aksiyonu bol ve yer yer komik sahnelerin olduğu fantastik macera filmidir.

Sinema: Şrek 4, Sonsuza Dek Mutlu - Shrek Forever After - Rumpelstiltskin ile Anlaşma Yaparak Ailesini Kaybeden Şhrek'in Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Şrek 4, Sonsuza Dek Mutlu - Shrek Forever After

Oyuncular; Okan Bayülgen, Sezai Aydın, Oya Prosçiler
Yönetmen; Mike Mitchell
Tür; Aile, Macera, Komedi, Animasyon

Konusu; Film, aile hayatından çok sıkılan ve eski özgür günlerinde dönmek isteyen Şrek'in Rumpelstiltskin ile bir anlaşma yapması sonucu gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Şrek, üç sevimli çocuğu, Fiona ve dostları ile birlikte bataklıklarında mutlu bir hayat sürmektedirler. Ancak zamanla bu hayattan sıkılan Şrek, eski özgür ve sorumsuz günlerini özleyecektir. Çocuklarının doğum günü partisinde Şrek için artık sabır taşları yerinden oynayacak ve Fiona ile bu konu yüzünden tartışacaklardır. Bu sırada onları izleyen Rumpelstiltskin ismindeki büyücü, Şrek'e bir oyun düzenleyecek ve sonrasında O'nun hayatından alınan bir gün karşılığında kendisine istediği hayatı yaşayacağı bir gün vermeyi teklif edecektir.

Bunun için bir anlaşma yapacaklar ve Şrek, bebekliğinden bir günün verilmesini isteyecek, bunun üzerine birden çevresindeki her şey değişecektir. Bu geldiği yeni dünyada artık insanlar Şrek'ten korkmaktadırlar ve devler ülkede aranan yaratıklar olmuşlardır.

Gönlünce herkesi korkutarak eski günlerini yeniden yaşayan Şrek, sonrasında Fiona ile yaşadıkları evlerinde kimsenin olmadığını görecek ve bu sırada O'nu cadılar uçan süpürgesi ile yakalayacaklardır. Cadılar artık Rumpelstiltskin'in askerleri olmuşlardır ve ülkedeki bütün devleri toplamaktadırlar. 

Şrek'i Rumpelstiltskin'in sarayına götürecekler ve Şrek, burada bütün gerçekleri öğrenecektir. Artık her şey çok değişmiştir, yolda gelirken kendisini tanımayan Eşek bile artık Şrek'in dostu değildir. Rumpelstiltskin, Şrek'in hayatından bir gün almıştır ve bu gün doğduğu gündür. Bu güne sahip olan Rumpelstiltskin, Şrek'in hiç doğmamasını sağlamış, bu yüzden Şrek'in bütün hayatı yok olmuştur. Fiona ile hiç tanışmamış ve ailesi hiç olmamıştır. Bunu öğrenen Şrek, sinirlenecek, ellerindeki bağlı olan zincirleri kopararak Eşek'i de alıp saraydan kaçacaktır. Bu anlaşmadan sonra Rumpelstiltskin, Fiona'nın ailesi ile de anlaşma yaparak krallığı ele geçirmiştir. Bütün bu olanları nasıl düzelteceğini düşünen Şrek, Fiona'nın kapatıldığı kuleye gidecek ve Fiona'yı orada bulamayacaktır.

Sonrasında Eşek ile birlikte yaptığı anlaşmadaki gizli maddeyi bulacaklar, ardından ormanda devlerin tuzaklarına düşecekler ve ülkede Rumpelstiltskin'e isyan eden bir çok devin olduğunu göreceklerdir. Bu isyancı dev grubunun lideri ile Fiona'dır ve Şrek, Fiona'yı görünce O'na olanları anlatmak isteyecek ancak Fiona, hiç bir şey hatırlamayacaktır.

Sonrasında Çizmeli Kedi'nin şişmanlamış bir şekilde Fiona'nın ev kedisi olduğunu görecek ve Rumpelstiltskin ile yapılan anlaşmada yazılan şeyi, yani Fiona ile aşk öpücüğünü gün bitmeden yapabilmek için çalışmalara başlayacaktır. Ne yapsa da Fiona Şrek'i öpmeyecek, sonrasında Çizmeli Kedi'nin verdiği akıl ile Fiona'ya kimsenin bilmediği sırlarından bahsedecek, buna rağmen öpüşseler bile büyü bozulmayacaktır. Çünkü Fiona Şrek'e henüz aşık değildir ve büyü bu yüzden bozulmamıştır. 

Bu olayların ardından büyünün bozulmaması için ülkenin her yerinde Şrek ve Fiona'yı arattıran Rumpelstiltskin, onları yakalaması için fareli köyün kavalcısını görevlendirecek ve Kavalcı, devlerin cadılara saldırdığı bir sırada kavalını çalarak bütün devlere dans ettirmeye başlayacaktır. Şrek ve Fiona'da elinde olmadan dans etmeye başlayacak ve onları bu durumdan Eşek ve Çizmeli Kedi kurtaracaktır. Bütün devleri yakalayan ama aralarında Şrek ve Fiona olmayınca, halka bildirilerde bulunan, Şrek ile Fiona'yı yakalayanlara hayatının anlaşmasını yapacağı konusunda vaatler veren Rumpelstiltskin'in sarayına anlaşma yapmak için Şrek gelecek ve anlaşma olarak bütün devlerin salı verilmesini isteyecektir.
Bunun üzerine bütün devler salı verilecek, ancak öncesinde Fiona'yı da yakalamış olan Rumpelstiltskin, O'nun yarı insan yarı dev olmasından dolayı salı verilmesine izin vermeyecek ve ejderhayı Şrek ile Fiona'nın üzerine gönderecektir.

Aksiyon dolu bir mücadele yaşandıktan sonra bütün devler, Eşek, Çizmeli Kedi, Fiona ve Şrek birlikte hareket ederek Ejderha'yı ve cadıları etkisiz hale getirecekler, sonrasında Rumpelstiltskin'i yakalayacaklardır.

Günün bitmesine saniyeler kala Şrek, artık yok olmaya başlayacak ancak bu sırada Fiona, Şrek'i öpecek ve bu öpücük gerçek aşk öpücüğü olduğu için büyü bozulacak ve her şey eski haline geri dönecektir. Ailesi ile yaşadığı son doğum günü partisinde kendisini bulan Şrek, ailesinin ve hayatının kıymetini anlayacak, sonsuza dek mutlu bir şekilde yaşamaya başlayacaktır. Böylelikle film son bulur.

Kaybettiği hayatının kıymetini anlayan Şrek'in yeniden ailesine kavuşmak için verdiği mücadeleleri izleyeceğiniz, yine komik, eğlenceli ve aksiyon dolu sahneleri ile serinin dördüncüsü olan film aile, macera, komedi ve animasyon filmidir.

♫ Chill Out, Ambiyans Müzik, New Land, ALBIS, Chill, Ambient Music, Rela...

Sinema: Orman Çetesi - Over the Hedge - Kış Uykusundan Uyanan Sevimli Orman Canlılarının Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Orman Çetesi - Over the Hedge

Oyuncular; Bruce Willis, Garry Shandling, Nick Nolte
Yönetmen; Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
Tür; Aile, Macera, Komedi, Animasyon

Konusu; Film, kış uykusundan uyanan sevimli bazı hayvanların yiyecek bulmak için insanların yaşam alanlarına girmesi ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Yiyecek arayan RJ isimli bir rakun, cips makinesinden istediğini alamayınca kış uykusundaki ayının mağarasına giderek O'nun yiyecek erzağını çalacaktır. Ancak bu hırsızlık sırasında yakalanacak, çaldığı bütün erzaklara bir taşıt çarpacak ve yok olacaklardır. Bunun üzerine Ayı, RJ'ye çaldığı ve yok olmasına sebep olduğu bütün erzakların aynısı getirmesi için bir haftaya kadar süre verecek yoksa bunu canı ile ödeyecektir. Bunun üzerine ne yapması gerektiğini düşünen RJ, insanların yaşadığı yaşam alanına gider ve orada küçük bir orman alanında kış uykusundan yeni uyanmış bazı hayvanları görür.


Bir kaplumbağa, iki sıçan, bir sincap, bir kokarca ve anne ve babadan oluşan üç çocuklu birde kirpi ailesi hep birlikte ormanda yaşamaktadırlar ve kış uykusundan henüz uyanmışlardır.

Kış uykuları bitince her zaman yiyecek toplayan bu hayvanlar, bu sefer uyandıklarında çevrelerindeki ormanın yok olduğunu ve yerine insanların yaşam alanı yaptıklarını göreceklerdir. Çok küçük bir alan orman olarak kalmıştır ve onların evi de bu alanın içindedir. Çevrelerine sarılmış çalılardan oluşan çitin yapısını anlamaya çalışırlarken liderleri olan kaplumbağa Verne, çitten içeri girecek ve insanların O'na kötü davranması sonucu bir daha çitten geçmeyi yasaklayacaktır. 

Bu sırada aralarına rakun RJ katılacak ve ayıya gereken erzağı toplamak için bu hayvan ailesini kullanmaya karar verecektir. Onlara çitin arkasındaki insanların yaşam alanında bir çok yiyecek olduğunu söyleyecek, yanındaki cipslerden hayvanlara tattıracak ve hepsini kandırıp insanların evlerinden yiyecek çalmaya ikna edecektir. Verne ve ailesi, yiyecekleri kendileri için çaldıklarını düşünseler de aslında RJ'nin amacı toplanan yiyecekleri ayıya götürmektir. Aksiyon ve komedi dolu olaylar yaşanarak insanların evlerinden, bahçelerinden bir çok yiyecek çalacaklar ve RJ, ayı için gereken erzağı toplamış bulunacaktır.Ancak bu sırada Verne, bu olaydan rahatsız olacak ve bütün erzakları insanlara geri götürmeye gidecek, giderken oyun delisi olan bahçedeki köpekle karşılaşacaklar ve bütün erzakları havaya uçurup yok edeceklerdir.

Uzun zamandır insanların bulunduğu bu yaşam alanında hayvanlar yüzünden dağınıklıklar olmaya başlayınca, sitenin yöneticisi bir hayvan toplayıcısı çağıracak ve O'da sitenin bahçelerine hayvanları yakalayan ve öldüren mekanizmalar yerleştirecektir. 

Son erzaklarının yok olduğunu gören RJ, yeniden erzakları toplamak için plan yapacak, sevimli sincap Hammy'in hızlılığını kullanarak bahçeye yerleştirilen mekanizmaları kapattıracak ve site yöneticisinin evine girerek buz dolabındaki bütün yiyecekleri çalacaklardır. Ancak bu sırada site yönetici uyanacak ve hayvan toplayıcısı da gelip RJ dışındaki bütün hayvanları yakalayacaktır. RJ, topladığı erzaklarla kaçarken ayıya denk gelecek, uzaktan arkadaşlarının yakalandığını görünce onları kurtarmaya karar verecek ve ayı için topladığı erzakları kullanarak arkadaşlarının götürüldüğü kamyonun önüne atlayacaktır ve peşine takılan ayı ile birlikte aksiyon dolu bir mücadele sonrasında arkadaşlarını kurtarmayı başaracaktır. 


Bu olay sonrasında ayı, site yöneticisi, hayvan toplayıcısı hayvanların derilerini yüzen makinenin etkisi altında kalacaklar ve son derece berbat bir şekilde polisler tarafından yasa dışı olan bu makineyi kullandıkları için tutuklanacaklardır.

Kurtulan orman hayvanları ise yeniden kendi yaşam alanlarına gidecekler ve rakun RJ'yi de kendi ailelerine dahil edeceklerdir. Bu mutlu görüntü sonrasında filmde son bulacaktır.

Birbirinden sevimli hayvanların yiyecek bulmak için verdiği mücadelelerin sahnelendiği, özellikle sincap Hammy'i izlemekten zevk alacağınız, oldukça komik, eğlenceli, bol aksiyonlu aile, macera, komedi ve animasyon filmidir.