Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

11 Nisan 2020 Cumartesi

♫ Elektronik, Club Müzik, Mover, DivKid, Electronic Music, Club Music, D...

Sinema: Yıldız Savaşları: Bölüm 1, Gizli Tehlike - Star Wars, Episode 1 - A Phantom Menace 1999 - Naboo Gezegeni İstilası... / Konusu, Özeti, Afişler

Yıldız Savaşları: Bölüm 1, Gizli Tehlike - Star Wars, Episode 1 - A Phantom Menace 1999

Oyuncular; Ewan McGregor, Liam Neeson, Natalie Portman 
Yönetmen; George Lucas
Tür; Aksiyon, Savaş, Fantastik, Bilim Kurgu

Konusu; Film, Naboo gezegenini istila etmeye çalışan ticaret federasyonu ile Naboo kraliçesi, halkı ve onlara yardım eden iki Jedi arasında yaşanan aksiyon dolu mücadeleyi, savaşı konu almaktadır.

Giriş Yazısı;
Galaksi cumhuriyeti kargaşa içindeydi ve uzak yıldız sistemlerinin ticaret yollarının vergilendirilmesi konusunda anlaşmazlığa düşmüşlerdi. Ölümcül savaş gemileri ile sorunu çözmeyi düşünen aç gözlü ticaret federasyonu, Naboo gezegenine yapılan tüm seferleri durdurmuştur. Cumhuriyet kongresi, bu endişe verici olaylar zincirini görüşürken, yüksek başkan, anlaşmazlığı yatıştırmaları için galaksideki özgürlük ve adaletin koruyucuları olan iki jedi şövalyesini gizlice oraya göndermiştir.

Özeti; Bunun üzerine ticaret federasyonuna olayı görüşmek için giden iki jedi, Qui-Gon Jinn ve asistanı Obi-Wan Kenobi, burada görüşme yapamadıkları gibi birde saldırıya uğrayacaklardır.Bir Sith lordu olan Darth Sidious'den emir alan ticaret federasyonu valileri,
jedilerin öldürülmesi emrini vermişlerdir ancak yüksek hızları, ışın kılıçları ve telekinetik özellikleri gibi üstün yetenekleri sayesinde kaçmayı başaran jediler, burada askeri bir yapılanmayı göreceklerdir.

Ardından Naboo gezegenine giderek kraliçe Amidala ile görüşmek isteyecekler ve gezegene gelmiş federasyonun askerlerini göreceklerdir. Bir droid ordusu gezegene gelmiştir ve gezegeni istila etmeye hazırlanmaktadırlar.

Bu sırada uzun süre arkadaşlık edecekleri Jar Jar Binks isimli bir yerli ile karşılaşacaklar ve Jar Jar, onları suyun altında yaşayan gungan şehrine götürecektir. Burada gungan kralı ile görüşen jediler, Naboo gezegeni halkına yardım etmelerini isteyecekler ancak olumlu bir yanıt alamayacaklardır. Bunun üzerine jedilere bir gemi verecekler ve şehirden çıkmalarını sağlayacaklardır. Sakarlığı yüzünden kendi halkı arasından kovulmuş olan Jar Jar'da onlarla birlikte gidecektir ve derin suların içinden gemi ile yola çıkacaklardır. Bu sırada dev bir balığa yem olacaklar ancak başka bir su altı canavarı da o balığı yem olarak avlayacaktır. Bu saldırıdan kurtuldukları sırada geminin enerjisi, bitince suyun içinde mahsur kalacaklar ve bir su altı canavarı daha onlara saldırmışken, onuda yine başka bir su altı canavarı yem olarak avlayacaktır. Yolcuğu sağ salim bitirip Naboo kraliçesi Amidala'nın yanına giderlerken O'nun tutsak alındığını görüp kurtaracaklardır. Bu sırada savaş başlamıştır ve gezegen istila edilmek üzeredir. Federasyonun amacı istilayı yasallaştırmak için kraliçenin imzasını almaktır.

Ancak kraliçeyi götüren jediler, O'nu senato ile görüştürmeye çalışacaklardır. Kraliçe, burada senato ile görüşüp federasyona engel olmalarını isteyecektir. Hep birlikte bir gemiye binecekler ve çıktıkları uzay alanında kendilerine saldıran droidler yüzünden gemileri hasar alacak ve Artuditu isimli droid sayesinde hasarlarını onarıp yollarına devam edeceklerdir. Ancak yakıtları kalmadığı için Tatooine gezegenine inmek zorunda kalacaklardır.

Bu sırada üstün başarısından dolayı Artuditu ödüllendirilecek ve çoğunluğu gübre çiftçilerinden oluşan ve bir kaç kabilenin olduğu Tatooine gezegenine ineceklerdir. Jar Jar, Artuditu, Qui-Gon Jinn ve kraliçenin nedimesi olduğunu söyleyen ( aslında kraliçenin kendisi olan ) Padme, hep birlikte yerleşim alanına gideceklerdir. Buldukları bir hurdacıda T 14 parçası arayacaklar ve bu sırada zeki ve yetenekli çocuk olan Anakin Skywalker ile tanışacaklardır. Aradıkları parça hurdacıda vardır ancak ödeme yöntemini beğenmeyen Watto, onlara parçaları vermeyecektir. Bu sırada kum fırtınası çıkacak ve onlara Anakin yardım ederek, annesi ile yaşadığı eve götürecektir.

Diğer tarafta Sith lordu olan Darth Sidious, kraliçenin yerini öğrenmek için O'na sahte mesajlar göndermektedir ancak Obi-Wan Kenobi, bu tuzağa düşmeyecektir. Darth Sidious ve yardımcısı Darth Maul, aynı zamanda jedilerden intikamda almak istemektedir. Bu sırada Anakin'in evinde uzay gemileri için gereken parçaları almanın bir yolu olduğunu öğrenen Qui-Gon Jinn, burada Anakin'de herkesten farklı özellikler olduğunu anlayacaktır. Anakin'in kanını inceleyen Qui-Gon Jinn, O'nda kimsede olmayan güçte Midi-chlorian'ların olduğunu öğrenecek ve O'nun kehanetlerde bahsedilen seçilmiş kişi olduğunu düşünecektir. Midi-chlorian'lar her canlı formunda bulunan mikroskobik yaşam formlarıdır. Gücü temsil eden ve varlıklarda bulunan bir formdur.

Sonrasında geminin parçalarını alabilmek için düzenlenen bir yarışa katılmaları gerekecek ve Anakin, kendi tasarladığı yarış gemisi ile bu yarışa katılıp birinci gelecektir ve ödül olarak da geminin parçaları ile kendi özgürlüğünü kazanacaktır.

Bu sırada lord Darth Sidious, bir yardımcısını jedilerle mücadele etmesi ve kraliçeyi bulması için görevlendirmiştir ve O'da Tatooine gezegenine gelmiştir. Yedek parçaları aldıktan sonra Anakin ile gemiye dönen jedi Qui-Gon Jinn, burada Darth Maul ile karşılaşacak ve O'nda da jedi özelliklerini görüp, ışın kılıcı ile kısa bir mücadele içine girecektir. Sonrasında gemiye binip kaçmayı başaran Qui-Gon Jinn ve diğerleri, cumhuriyet senatosunun tek şehir halinde bulundukları gezegene gideceklerdir. 

Burada kraliçe Amidala, senatonun Naboo gezegeni istilasını görmesini ve buna engel olmak için bir şey yapmasını isteyecektir. Ancak yönetiminde sorunlar olan senato, federasyonun etkisi altında olduğu için federasyonun istilasını kabul etmesini önerecektir. Bunu kabul etmeyen kraliçe, mahkemeye çıkacak ve burada federasyonun inkarları ile karşılaşıp, satılmış olarak nitelendirdikleri yargının olumsuz ve güvensiz tavrına tanık olacaktır. Bunun üzerine yeni başkan seçimleri başlayacak ama kraliçe, bu durumun kendisine çare olamayacağını düşündüğü için Naboo gezegenine geri gitmeye karar verecektir.

Diğer tarafta Anakin'in kanında çıkan değerleri örnek göstererek konseye O'ndan bahseden Qui-Gon Jinn, O'nun seçilmiş olan kişi olduğunu ima edecektir. Güce denge getirecek olan bu seçilmiş kişinin Anakin olup olmadığını anlamaları için teste alacaklar ve konsey, sonrasında Anakin'in içinde korku ve tehlike gördükleri için eğitimini onaylamayacaklardır.

Bunun üzerine Qui-Gon Jinn, Anakin'i kendi eğitmek isteyecek ancak kendi öğrencisi olarak Obi-Wan Kenobi olduğu için yine izin alamayacaktır. Bu haber üzerine Anakin'e kendisini izlemesini ve bu şekilde öğrenmesini söyleyecektir. Tüm bunlar üzerine iki jedi ve kraliçe, Anakin ve diğerleri ile Naboo gezegenine geri dönecekler ve orada Jar Jar, onları gungan halkına ve kralına götürecektir. Tehlikeli zamanlar olduğu için yerleşim yerini değiştirmiş olan gunganlarla görüşen kraliçe, burada kendini ifşa edecek ve Padme, gerçek kraliçe olduğunu söyleyip gunganlardan yardım isteyecektir. Bu isteği kabul eden gunganlarla bir plan yapacaklar ve valiyi tutsak almayı deneyeceklerdir. 

Gungan halkı kendi orduları ile bir taraftan, kraliçe ve jediler ile askerler de bir taraftan saldırmaya başlayacaklar ve çıkan savaş sırasında birde Darth Maul ve jedilerle aksiyon dolu bir mücadele içine girecektir. Bu mücadele sırasında Qui-Gon Jinn, hayatını kaybedecek ve Obi-Wan Kenobi, Darth Maul'u öldürecektir. Qui-Gon Jinn, ölürken Obi-Wan Kenobi'den Anakin'i eğitmesi ile ilgili söz alacaktır. Bu sırada Anakin ise bir gemiye binmiştir ve saklanmak için bindiği bu gemi ile savaşmak zorunda kalmış ve uzay alanına çıkarak federasyonun droid ana gemilerini yerle bir etmiştir.


Bu yıkım karada droidlerle savaşan gunganlılarıda kurtarmıştır, bütün droidler etkisiz hale gelmiştir. Diğer tarafta ise valiyi tutsak almayı başaran Amidala, valinin senatoya bütün gerçekleri açıklamasını sağlayacak ve Naboo gezegeni istilası son bulacaktır.

Aynı zamanda federasyonun ticaret imtiyazları da bitecektir. Yeni seçilen cumhuriyet başkanı, kraliçeyi tebrik etmeye geldikten sonra Qui-Gon Jinn'in yakılarak cenazesi düzenlenecektir. 

Sonrasında Obi-Wan Kenobi, konsey tarafından bır jedi olarak ilan edilecek ve Anakin'i eğitmesi için izin vereceklerdir. Son olarak Naboo halkı ile gungan halkının barış içinde bir arada yaşamalarını kutlamaları ile film son bulacaktır.

Görsel bir şölen tadında yıldızlar arasında yaşanan savaşları, yaşamları, mücadeleleri izleyeceğiniz, birbirinden renkli ve farklı varlık tipleri ile hayal dünyanızı genişletecek olan Yıldız Savaşları filmlerinin bir çok serisi bulunmaktadır. İlgiyle izleyebileceğinizi düşündüğümüz aksiyon, savaş ve fantastik bilim kurgu filmidir.

Sinema: Şeker Dağı - Sugar Mountain - Sahte Bir Yaşam Mücadelesi Hikayesi Yazmayı Düşünen Gençlerin Yaşadığı Gerilim Dolu Anlar... / Konusu, Özeti, Afişler

Şeker Dağı - Sugar Mountain

Oyuncular; Jason Momoa, Cary Elwes, Drew Roy
Yönetmen; Richard Gray
Tür; Dram, Suç, Polisiye, Gerilim

Konusu; Film, para kazanmak için sahte bir yaşam mücadelesi hikayesi oluşturmaya çalışan kardeşlerin yaşadığı gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Kuzey Carolina'da bulunan Şeker Dağı isimli bir kasabada yaşayan iki kardeş Liam ve Miles, para kazanmak için sahte bir yaşam mücadelesi hikayesi düzenlemeyi düşünmektedirler. Bu fikir aslında Miles'ın kız arkadaşı Lauren'den çıkmıştır ve kanyonda kolunu kesmek zorunda kalan Aron Ralston'un hikayesine kadar bir çok hikayeden etkilenerek bir plan yapmaya başlarlar. Buna göre Miles, yakınlarındaki karlarla kaplı ormanlık dağ alanında iki hafta kaybolacaktır ve bu kayıp olayından sonra yaşananlara bir hikaye uydurarak televizyon ve sinema camiasında satışa sunacaklardır. Bu plana göre birbirlerini darp edecekler ve sonra ayrılacaklardır. Polislere kavga ettiklerini ve sonrasında Miles'ın kaybolduğunu söyleyeceklerdir. Sırtında kamp çantası ile dağlık alanlarda kayıplara karışan Miles'ın sonrasında polise giden Liam, kardeşinin kaybolduğunu söyleyecektir. 

Kısa bir süre sonra bu haber bütün kasaba halkı tarafından duyulacak ve herkes Miles'ı aramaya başlayacaktır. Ormanda kasıtlı olarak bıraktıkları Miles'ın beresini bulacaklar ve O'nun için telaşlanmaya başlayacaklardır. 

Bu olayın neden yaşandığını anlamaya çalışan polis şefi Jim, aynı zamanda Lauren'in babasıdır. Jim, Miles'ın kumar borcu olduğu için kaçtığını düşünecek ve bunu kardeşi Liam'a söyleyecektir. Bundan haberi olmayan Liam, şaşıracak ve kasabadaki halklarda ormanlık alanda Miles'ı aramaya başlayacaktır. Bu arama sırasında Lauren'in annesi yaralanacak ve işler ciddiye binmeye başlayacaktır. 

Bunun üzerine ciddi bir arama ekibi olarak kasabadan bazı insanlar Miles'ı bulmak için yola çıkmaya karar verecekler ancak bu durumunun bir oyun olması nedeni ile onlara Liam engel olacaktır. Liam, Jim'in eline kendi günlüğünün geçmesini sağlayacak ve günlükte yazılanlardan Miles'ı öldürmüş olması gibi bir anlam çıkınca, arama ekibini durduran polis şefi Jim, Liam'ı karakola nezarethaneye alacaktır. Bu sırada basında olayın içine dahil olacak ve yerel kanallarda herkes Miles'dan bahsetmeye başlayacaktır. Aynı zamanda Miles'ın kumar borcu olduğu adam Joe, Liam'ın yanına nezarethaneye girecek ve orada Liam'ı darp ederek gerçekleri öğrenecektir. Bunun bir oyun olduğunu ve sonunda çok para kazanacaklarını anlayan Joe, bu durumdan mutlu olacak ve Miles'ın gelmesini bekleyecektir. 

İnsanlar 11 gündür kayıp olan Miles'ın açlık ve hipotermi nedeni ile zor anlar yaşadığını düşünmeye başlayacaklardır. Bu sırada Liam'ı nezarethaneden çıkaracaklar ve eve gelen Liam, Lauren ile birlikte merak ettikleri için Miles'ı aramaya çıkacaklardır.

Polislere güney cephede kaybolduğunu söylemişlerdir ancak kendileri kuzey cephede aramaya çıkacaklar ve onları takip eden polis şefi Jim, bir arama kurtarma ekibi hazırlatarak kuzey cephede arama başlatacaktır. Liam ve Lauren ise gittikleri yerlerde, mağarada Miles'ı bulamayacaklar ve evlerine geri döneceklerdir. Eve geri gelen Liam ve Lauren, cinsel birliktelik yaşayacaklar ve Miles'ı bulan polis şefi ve aynı zamanda Lauren'in babası olan Jim, onların evine gidince kızı ile Liam'ın birlikte olduğunu fark edecektir.

Miles ise kuzey cephedeki bölgelerde karlar üstünde baygın bulunmuştur ve belirli bir süre hastanede yatacaktır. Yanındaki kameradan Miles'ın yaşadığı olayları izleyen Liam ve Lauren, bu görüntülerin ve Miles'ın hikayesinin iyi bir para karşılığında satılacağını düşüneceklerdir. Ardı ardına kanallardan teklifler almaya başlayacaklar ancak Miles, gerçekten kaybolduğu ve ölüm tehlikesi yaşadığı bu anlarda ölmüş olan annesini gördüğü için ve O'na verdiği söz yüzünden bu sahte hikaye olayını yapmayı kabul etmeyecektir.

Eve dönen Miles, Jim'in söylemesi üzerine kardeşi ile sevgilisinin birlikte olduğunu öğrenecek ve Lauren'in fikri olan bu kaybolma hikayesini sırf Liam ile yalnız kalabilmek için uydurduğunu düşünmeye başlayacaktır. Bunların üzerine hala hikayesini satmayı kabul etmeyen Miles'i ikna etmek için kumar borcu olduğu Joe'yi arayacaklar ve eve gelen Joe, Miles'ı tehdit edecek ancak hala kabul etmeyince, kardeşini darp etmek isterken Miles, Joe'nin kafasına darbe vuracak ve öldü sanılarak yere yığılacaktır. 

Bunun üzerine Lauren, Miles ve Liam, cesedi arabalarına koyarak yok etmeyi planlayacaklar ancak yolda polis şefi Jim, onları fark edecek ve takip etmeye başlayınca kuytu bir alanda onları yakalayacaktır.

Bu kaçışlarından şüphelenen Jim, hepsini arabadan indirip tutsak almayı deneyecek ancak Lauren, babası olan Jim'i kendilerini bırakması ile ilgili tehdit edecektir, yoksa hakkındaki gerçeği açıklayacaktır. Jim, bunu kabul etmeyince Lauren, aslında Liam'ın annesi ile Jim'in ilişkisi olduğunu ve Liam'ın O'nun oğlu olduğunu söyleyecektir. Bunu birlikte oldukları geceden sonra öğrenmiştir. Bu sırada arabada
bir şey olduğundan şüphelen Jim, arabaya bakmak isterken aslında ölmemiş olan Joe, ortaya çıkacak ve Jim'i darp ederek öldürecektir. Aynı şeyi Miles'a da yapmak üzere iken babasının silahını alan Lauren, Joe'yi öldürecektir. Bu olay sonrasında babası Jim'in kendilerini korumak için öldüğü yalanını söyleyecekler ve bunu hikayeleştirip satmanın çok para kazandıracağını düşüneceklerdir. Ardından olay yerine polisler gelecek, Lauren'i tutuklayacaklar ve Miles'da artık hikayesini satmayı kabul edecektir. Böylelikle film son bulacaktır.

Sahte bir yaşam mücadelesi hikayesi yazmayı düşünen insanların yaşadığı gerilim dolu anlara tanık olacağınız, sakin bir atmosferde seyreden film, dram, suç, polisiye ve gerilim filmidir.

10 Nisan 2020 Cuma

♫ Sinematik Müzik, Buccaneer’s March, Aakash Gandhi, Cinematic Music, Ci...

Sinema: Rehineler – Feedback - Geçmişi İle Yüzleşmek Zorunda Kalan Bir Radyocunun Gerilim Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Rehineler – Feedback

Oyuncular; Eddie Marsan, Paul Anderson, Ivana Baquero
Yönetmen; Pedro C. Alonso
Tür; Suç, Gerilim, Korku

Konusu; Film, Jarvis isimli bir radyo programcısının geçmişte işlediği ve sakladığı suçlarının karşısına çıkması ile gelişen gerilim ve korku dolu anları konu almaktadır.

Özeti; İngiltere Londra'da yayın yapan ve en çok dinlenen DBO isimli radyonun Acı Gerçekler isimli bir programı ile çok ünlü olan Jarvis Dolan isimli sunucusu, o gün program başlamadan önce kızı ile görüşmüş ve uyuşturucu kullanan erkek arkadaşını azarlamıştır. Jarvis, radyoda olan kızı ile vedalaşıp sonrasında programa başlayacaktır. Radyonun kontrol odası bölümünde Anthony isimli bir kişi vardır ve birlikte bütün programı düzenlemektedirler. Programa başlayan Jarvis, özel olarak kırılmaz cam ile ayrılmış bölümden Anthony'in kendisine cevap vermediğini anlayacak, ilk başta bu durumu teknik bir arıza olarak görüp, sonrasında iki maskeli adamın Anthony'i tutsak alıp radyoyu ele geçirdiklerine tanık olacaktır.

Bu durumu görünce panik ile telefonuna sarılacak, stüdyonun içinden kulağı rahatsız eden ses çıkınca bırakmak zorunda kalacaktır. Ve içerideki maskeli adamlar konuşmaya başlayacak ve ilk olarak her zaman ki gibi programına devam etmesini, ikinci olarak talimatlarını soru sormadan yerine getirmesini ve üçüncü olarak ne sebeple olursa olsun yayın kesilirse bedelini ağır ödeyeceğini söyleyeceklerdir.

Jarvis, camekan bölümün arkasında olan bu insanların istediklerini ilk başta kabul etmeyecek ancak ışıklar açılınca maskeli adamları Anthony'in boğazına bıçak dayamışlarken görecektir. Jarvis, kapalı kaldığı program odasından camı kırmak isteyecek ancak kızının da rehin alındığını öğrenince, radyo aracılığı ile insanlardan yardım istemeyi deneyecek ama başaramayacaktır.

Bunun üzerine odaya giren maskeli adamlardan biri Jarvis'in parmağını kesmeye çalışarak O'nu tehdit edecek ve bu tehdit sonrasında korkan Jarvis,
yayına başlayacaktır. Maskeli adamlar bir senaryo hazırlamışlardır ve Jarvis'in buna uymasını istemektedirler. Bu senaryoya göre radyocu arkadaşı Andrew Wilde, yanında Jarvis'in kızı Julia ile program odasına girecek ve Jarvis ile hiç bir şeyden haberi olmadan sohbet etmeye başlayacaktır. Jarvis'in kulaklıkları ile iletişimi sağlayan maskeli adamlar, Andrew'i yayına dahil etmesini isteyeceklerdir. Yayına katılan Andrew'a, 2011 yılında katıldıkları bir partide tanıştıkları kızlarla otele gidince ne yaptığını sormasını isteyeceklerdir. Andrew, bu soruyu duyunca şok geçirecek ve Jarvis'e bunu neden hatırlattığını söyleyip, kendini çok kötü hissedip, yayını kesip gitmek isteyecektir.

Ancak bu sırada elinde balta ile maskeli adamlardan biri program odasına gelecek ve Andrew'in parmaklarını kesecektir. Bu olay sonrasında olayın ciddiyetini anlayan Andrew, söylenenleri yapacak ve o gece otel odasında yaşananları canlı yayında milyonlara anlatmak zorunda kalacaktır.

O gün partide tanıştığı iki kız ve yanlarındaki bir erkek arkadaşı ile otel odasına çıkan Andrew, kızların kendisi ile birlikte olmayı istememesi üzerine erkek olanı bayıltmış ve kızlardan birine de darp ederek tecavüz etmiştir. Sonrasında erkek olan Alex'in ağzına çorap koyarak O'nun öldüğünü sanıp radyatöre bağlamış ve bunu duyan içerideki
maskeli, aslında Alex'in kendisini, dayanamayacak ve program odasına girerek Andrew'in kafasını balyoz ile parçalayacaktır. 

Bu sırada peşinden gelen diğer maskeli adam da Jarvis'i bayıltacak ve kendine gelen Jarvis, odanın içinde Andrew'in cesedini görecektir. Cesedin üzerini ceket ile örtme bahanesi ile Andrew'in cebindeki telefonu alan Jarvis, telefonla acil yardımı ararken içeri giren Alex'i darp edecek ve elindeki bıçağı alıp Alex'in boynuna tutacak ve diğer maskeli adamı silahını bırakması ile tehdit edecektir. Bu sırada odadan çıkmaya çalışan Jarvis, diğer maskeli adam silahı bıraksa da o gece otel odasında bulunan kızlardan biri Clara, ortaya çıkacak ve elektro şok cihazı ile Jarvis'i bayıltacaktır. Bu kişilerden biri oteldeki işkence gören genç Alex, diğeri kızlardan biri Clara ve öteki adamda o gece otelde olan ve ortalıklardan kaybolan Lucy isimli kızın babasıdır.

Maksatları Andrew ve Jarvis'in gerçekleri itiraf etmesidir ve Lucy'nin nerede olduğunu öğrenmektir. Çünkü o gece otel odasına Jarvis'te gelmiştir ve bunu milyonlara anlatmasını istemektedirler.

Jarvis'e o gece otel odasında olanları anlatmasını söyleyecekler ancak kabul etmeyen Jarvis, az sonra kontrol odasındaki Anthony'i öldürdüklerini görecektir. Bu olay sonrasında program odasında bulunan gizli bir kapaktan kaçmayı başaracak ancak içeride kızının rehin alındığını hatırlayınca geri dönmek zorunda kalacaktır. 

Ardından yine yayına başlayacaklar, Clara yayını arayacak, o gece otelde olanları orada bulunan kişi olarak anlatacak, daha öncede Alex arayıp anlatmıştı ve Jarvis'in de odada olduğunu söylediklerinde Jarvis, odaya geldiğini kabul edecek ama Lucy'i çok baygın olduğu için hastaneye bıraktığını söyleyecektir. Gerçekleri bilen Clara, Jarvis'in yalan söylediğini bildiği için kızı Julia'nın ölümü ile tehdit edecekler ve Jarvis, Lucy'i kendisinin öldürdüğünü itiraf edecektir. Oteldeki bu olay sonrasında polise giden Clara, Jarvis ünlü bir programcı olduğu için suçunu ispatlayamamış ve bu yüzden böyle bir yol düşünmüşlerdir. Odada ki babada kızının nerede olduğunu merak etmiştir ve Lucy'i öldüren Jarvis, O'nu bir nehre atmıştır.
Bu sırada yanındaki Clara'nın elektro şok cihazını alıp babanın elindeki silaha ulaşan Jarvis, program odasındaki gaz çıkışını patlatacak ve herkes bir yere dağılacaktır. Bu patlama sırasında baba yanarak hayatını kaybedecek, Alex'i bayıltıp öldüren Jarvis, Clara'yı da kasıtlı olarak öldürecektir.

Sonrasında kızını da alıp dışarı çıkan Jarvis, kızının gerçekleri bilmesi nedeni ile kendisine tavır aldığını görecek ancak yine kendini aklamayı başaracak ve artık çok daha ünlü, televizyonlardan teklif alan bir programcı olacaktır. Böylelikle film son bulur.

İşlediği suçlar ansızın bir radyo programında karşısına çıkınca ne yapacağını şaşıran Jarvis'in yaşadığı gerilim dolu anlara tanık olacağınız, bazı rahatsız edici görüntülerinde olduğu suç, gerilim ve korku filmidir.