Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

12 Mart 2021 Cuma

Sinema: Büyü - Spell - Büyüler Yaparak İnsanları Etkisi Altına Alan Bir Tarikatla Mücadele Eden Marquis'un Hİkayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Büyü - Spell

Oyuncular; Omari Hardwick, Loretta Devine, Lorraine Burroughs
Yönetmen; Mark Tonderai
Tür; Korku, Gerilim, Gizem

Konusu: Film, büyüler yaparak insanları etkisi altına alan bir tarikatın eline düşen Marquis ve ailesinin hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Bir avukat olan Marquis T. Woods, o günlerde uzun zamandır görüşmediği babasının vefat ettiğini öğrenecek ve ailesi ile birlikte özel uçakları ile Kentucky'e gideceklerdir. Yol üzerinde benzin ihtiyaçlarını karşılamak için iniş yapacaklar ve garip insanların bulunduğu bir benzincide işlerini tamamlayınca yeniden havalanacaklar ve gökyüzünde fırtınanın kopması nedeni ile uçakları düşecektir ve Marquis, gözlerini hiç tanımadığı insanların evinde açacaktır. Yatağın üzerinde gözlerini açan Marquis, ayağının yaralı olduğunu görecek ve ardından odaya Eloise isimli bir kadın gelecek ve O'na ne olduğunu anlatmadan ve ailesi hakkında bilgi vermeden yeniden yatağa uzanmasını söyleyecektir. Bu konuda direnen Marquis'u zorla yatağa yatıracaklar ve uçak düştüğünde içerisinde sadece kendisini bulduklarını söyleyeceklerdir. Ailesinden haberlerinin olmadığını belirtip sonrasında uyuşturucu tozlarla Marquis'u uyutacaklardır. 
Belirli bir süre sonra Marquis'u uyandıran Eloise, O'na kendisi ile ilgili bir büyü bebeği yaptığını söyleyecek ve yine ailesini bulması konusunda yardım etmeyecektir. Marquis'u evlerine hapsetmişlerdir ve büyücülük işi ile uğraşmaktadırlar. 

Bunun üzerine Marquis, Eloise odadan çıktıktan sonra çatı katındaki pencereden dışarı çıkmayı başaracak ve dışarıda Eloise'in bölge halkına büyülerle şifa verme seanslarını görecektir ve bu sırada kendisini gören kör bir adam sonrasında yeniden odasına gelecek ve Eloise'e yakalanmaktan son anda kurtulacaktır. 

Bunun üzerine Eloise'e uyumlu biri gibi davranmaya başlayan Marquis, yeniden odada kalmaya başlayacak ve Eloise'nin getirdiği yemekleri yiyecektir. Ancak sonrasında bu yemeklerin kendisini büyülemek için özel olarak hazırlanmış ve insan etinden olduğunu anlayınca kusacak, içinden büyü ile ilgili şeyler çıkacak ve odadan kaçmaya çalışacaktır. Eloise'in haberi olmadan kapıyı açmayı başaran Marquis, bulduğu bir fenerle dışarı çıkmayı başaracak ve ormanda kaçmaya başlayacaktır. Ve bu kaçış sırasında ormanda düşen uçağını görecek ancak ailesinden iz bulamayacaktır. Eloise'nin evinde Lewis isimli bir adam da tıpkı Marquis gibi öncelerinde evlerine getirilmiştir ve büyü ile köle gibi kullanılmaktadır. Marquis içinde aynı şeyi yapmaya çalışmaktadırlar. Ve ayağından yaralı olan Marquis'u ormanda Lewis yakalayacak ve yeniden eve getirecektir. Sonrasında yine yatakta gözlerini açan Marquis, bu sefer ayağındaki yaranın sebebini öğrenecek ve aslında Eloise'in ayağına büyük bir çivi çaktığını görecektir ve acılar içinde bu çiviyi çıkaracaktır. 
Bu sırada Eloise ve eşi Earl, Lewis ile evlerinden ayrılmışlardır ve bunu fırsat bilen Marquis, odadan çıkacak ve ailesini arayacaktır. Bahçede üç mezar görecek ve onları kazıdığında içerisinden üç ayrı hayvan ölüsü çıkacaktır. 

Evi iyice araştırdığında bodrum katlarında insan cesetleri ve büyü bebekleri bulacak ve kendisine de büyü yapıldığını anlayacaktır. Sonrasında Eloise ve eşi yeniden eve gelince odasına gidecek ve ayağından çıkardığı çiviyi anlamamaları için yeniden aynı yere yerleştirecektir. Ve kanlı ay denilen bir zaman beklenmektedir ve bu zaman gelince büyü tamamlanacaktır. 

Ancak bu sırada Marquis, evde arama yaparken oğlunun telefonunu bulmuştur ve Eloise ve eşi odaya gelip gittikten sonra telefon ile 911'i arayacak ve eşi ile kızının bulunduğunu ancak oğlundan haber alınamadığını öğrenecektir ve şerif, bulunduğu yeri bildiğini ve geleceğini söyleyecektir. Bunun üzerine şerif gelince Eloise sinirlenecek ve Marquis'un odasına gelerek henüz tamamlanmasına çok az kalmış olan büyü bebeği ile O'nu kontrol etmeye başlayacaktır ve şerif bu yüzden Marquis'u bulamadan gidecektir. Büyü bebeğinin dilini koparınca Marquis konuşamaz hale gelecektir ve yürümekte de zorlanarak odadan çıkmayı başaracak ve evden kaçarak şerifin arabasının önüne geçerek arabaya binecek ve elindeki büyü bebeğe dilini takınca konuşmaya başlayacaktır. Ve şerife gerçekleri anlatacak ancak kısa bir zaman sonra şerifinde onlardan olduğunu anlayacak ve Marquis'u tarikat şeklinde bir araya gelmiş bu insanların kanlı ay zamanı toplantısı yerine götürecektir. 
Burada zorla Marquis'u alı koyacaklar ve sonrasında ailesini de yanına getireceklerdir ancak ailesi tamamen büyünün etkisi altında kalmıştır ve Marquis'u duymamaktadırlar. 

Ancak Marquis, evde dolaştığı sırada Eloise'nin uyuşturucu büyülerini karıştırmıştır ve kendisini uyuşturduğunu sanan Eloise, Marquis'u kalbinden öldürmek üzere iken Marquis, Earl'ü ayağından çıkardığı çivi ile öldürecek ve ailesini de büyünün etkisinden çıkararak onları kaçmaları için gönderecek ve kendisi de şerifi öldürüp sonrasında Lewis'in büyü bebeğini suyun içine atacak ve kendisine saldıran Lewis, boğularak ölecektir. 

Ve son olarak Eloise'nin de büyü bebeğini bulan Marquis, O'nu da ahırın içinde yakarak öldürecektir ve diğer tarikat üyelerinin arasından bebeklerini kullanacağını söyleyerek tehdit edecek ve sonrasında ailesi ile buluşarak çiftlikten ayrılacaklardır. Böylelikle film son bulacaktır.

Büyü yaparak insanları etkisi altına alan bir tarikatla mücadele eden Marquis'un hikayesini izleyeceğiniz gizem, gerilim ve korku filmidir.

♫ Reggae Müzik, Pumping Irie, Jingle Punks, Reggae Music, Reggae Şarkıla...

Ian McKellen Resimleri - Ian McKellen Pictures

 11 Mart 2021 Perşembe

Sinema: Oyuncu - Gamer - İnsanların Beyinlerine Nano Hücreler Yerleştirilerek Yaşanan Bir Dünya... / Konusu, Özeti, Afişler

Oyuncu - Gamer

Oyuncular; Gerard Butler, Michael C. Hall, Ludacris
Yönetmen; Mark Neveldine
Tür; Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu: Film, beyinlerine yerleştirilen nano hücreler aracılığı ile yönetilen insanların olduğu bir Dünya'da, bu sisteme karşı gelerek mücadele eden Kable isimli bir askerin hikayesini konu almaktadır. 

Özeti; Teknolojinin çok ilerlediği bir zamanda Ken Castle isimli bir girişimci, beyinlerine nano hücreler yerleştirerek insanları uzaktan yönetme yöntemi ile çalışan bir oyun sistemi geliştirmiştir. Bu oyun sisteminde bir insan başka bir insanı dilediği gibi yönetmektedir ve toplumun bir çoğu bu oyunu kullanmaktadır. Ancak son zamanlarda Ken Castle, Avcı ismini verdiği bir oyun geliştirmiştir ve bu oyunda idam mahkumu olan insanlar bir alana kapatılacaklardır ve onları kullanan diğer insanlar bu alanın içinde onları avatar gibi kullanacaklardır. Ve bu oyunların içinde 30 çarpışma atlatan mahkum özgür kalacaktır ve Kable isimli bir mahkum şimdiye kadar 27 çarpışma atlatmıştır. Ve Simon isimli kullanıcısı olan Kable, 28. çarpışmayı da kazanacaktır ve tüm Dünya'dan bu oyun izlenecektir. 
Kable'in hayranları oldukça fazladır ve dışarıda görmeyi umut ettiği bir ailesi vardır. Aynı zamanda Castle oyunları karşıtları zaman zaman Castle şirketine siber saldırılarda bulunmaktadırlar, bu oyunların etik olmadığını savunmaktadırlar. 

Ve Ken Castle, 29. çarpışmaya Kable'a rakip olması ve O'nu öldürmesi için Hackman isimli başka bir psikopatı oyuna dahil edecektir ve Hackman'ın bir kullanıcısı yoktur. Ve oyunlar başladığında kendi kullanıcısı olan Simon ile konuşmaya başlayan Kable, mücadele ettiği sırada Hackman'ın saldırısına uğrayacak ve öldürülmek istendiğini anlayacaktır. 

Bunun üzerine Simon'a eğer kazanmak istiyorsa kendisini serbest bırakmasını ve bunun bir yolunu bulmasını söyleyecektir. Kable kazandığı zaman oyunu Simon'da kazanmaktadır ve Kable sayesinde Simon'da oldukça popüler olmuştur. Kable'ın eşi ise toplum içinde oynanan oyunlarda oyuncu olarak çalışmaktadır ve kızı başka bir aileye verilmiştir. Oyunlar artık toplum içinde meslek olarak sayılmaktadır ve günlük hayatı tamamen sarmış durumdadır. Sonrasında Kable'ı korumaya çalışan Castle karşıtı olan organizasyonun lideri Simon ile iletişime geçecek ve O'na özgürlüğünü vermesini söyleyecektir. Ve Kable'a kapalı kaldığı hücreye gelerek sürekli bilgi vererek yardım eden bir ses O'nun yaşamasına oyunun yasalarının izin vermeyeceğini ve kaçması gerektiğini söyleyecektir ancak Kable, O'ndan kendisini sarhoş edecek bir içki isteyecektir. Ve ertesi gün 30. son oyun başladığında alkol şişesini tamamen içen Kable, oyuna başlayacak ve Simon'ın kontrolü bıraktığını görecektir. Git gide sarhoş olmaya başlayan Kable, oyun alanının içindeki bir arabaya midesindeki alkolü boşaltacak ve birazda idrarını ekleyerek arabanın çalışmasını sağlayacak ve peşindeki güvenlik ve diğer avcılarla aksiyon dolu bir mücadele içine girerek oyun alanından kaçmayı başaracaktır. 
Ve Castle oyunlarına karşı olan Humanz kardeşler, Kable'i yanlarına alacaklarıdır ve O'nu eşine götüreceklerdir. Eşi ise toplum içinde oynanan oyunlarda bir adamın oyuncağı olmuştur ve Kable, O'nu bu durumdan kurtararak isyancı dostları ile beynini istila etmiş olan nano hücrelerden O'nu kurtarıp bağlı olduğu oyundan çıkaracaklardır. 

Bu direnişçi grup aynı zamanda Kable'in bu oyun sistemleri için aslında ilk deneklerden biri olduğunu, asker olduğu zamanlarda yalanlarla Kable üzerinde bu oyunu denediklerini ancak başarılı olamayınca iptal ettiklerini bilmektedirler ve bu başarısızlığa neden olan olayı öğrenmek istemektedirler. 

Bu sayede bütün oyunların sonunu getireceklerdir. Kalbe'in anılarını izlediklerinde asker arkadaşı Scotch'ı zorla bu sistem sayesinde Kalbe'a öldürttüklerini göreceklerdir ve Kable'in hapse girme nedeni de aslında bu olaydır. Kable, tamamen bu sistemin kurbanı olmuştur. Ve eşi kendine gelince kızının nerede olduğunu öğrenmeye çalışan Kable, O'nun bakıcı bir aileye verildiğini ve bu ailenin de Ken Castle olduğunu öğrenecektir. Castle ise tüm Dünya'ya Kable'ın öldüğünün haberini vermiştir. Bunun üzerine Castle'ın yanına giden Kable, burada kızını arayacak, bulamayınca Castle ile karşılaşacak ve Castle'in beynine bağlı bir çok avcı ile mücadele ettikten sonra Castle'ın da beyninde nano hücrelerden olduğunu ancak O'nun bir verici şeklinde kullandığını öğrenecektir. Tüm Dünya insanlarını alıcı yaparak kendisi verici konumunda olup Dünya'yı yönetme planları yapan Castle, burada çok küçük olan Nano hücreleri Kable'ın beynine yeniden gönderecektir ve O'nuda yeniden yönetmeye başlayacaktır. 
Ancak bu sırada Kable'ın Castle ile olan bu konuşması tüm Dünya'da canlı yayın olarak yayınlanacaktır ve Castle'ın bundan haberi yoktur. Diğer tarafta yeniden nano hücreler yüklenince Kable'ın eski oyuncusu Simon ile bağlantısı oluşacak ve Kable'a kendi ailesini öldürtmeye çalışan Castle'ı Simon'ın yardımları ile öldürmeyi başaracaktır. Ve bu olay tüm Dünya tarafından alkışlanacaktır. Ve son olarak ailesini yanına alan Kable, onlarla birlikte yeni bir yaşam için yolculuğa çıkacak ve film böylelikle son bulacaktır.

Sapkın bir proje ile tüm Dünya'yı kontrol etmek isteyen insanların planlarını alt üst eden Kable isimli bir askerin mücadele dolu hikayesini izleyeceğiniz aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmidir.