Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

2 Şubat 2020 Pazar

Sinema: Serena - Aşklarının, İhtiraslarının, Kıskançlıklarının ve Hırslarının Kurbanı Olmuş İki Sevgilinin Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Serena

Oyuncular; Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Rhys Ifans
Yönetmen; Susanne Bier
Tür; Psikoloji, Gerilim, Dram

Konusu;1929 yılında geçen film, Serena ve George çiftinin yaşadığı aşk, kıskançlık, hırs ve ihtiraslarla dolu ilişkilerini konu almaktadır.

Özeti; 1929 yılında Boston'da tanışan Serena ve George çifti, Kuzey California'da bir kasabaya yerleşirler. Zaten bu kasabada yaşayan George, kerestecilik işi ile uğraşmaktadır ve Serena Pemberton'da bir yangında kaybettiği ailesinden kalan meslek olarak kereste konusunda uzmandır. Çocukluğundan bu yana at biniciliği yapan ve tuttuğunu koparan bir karakteri olan Selena, geldiği kasabada eşine işi konusunda yardım etmeye başlayacak, George'nin iş arkadaşları ile tanışıp onların arasına katılacaktır. 


Oldukça mutlu bir birliktelikleri olan çiftin kısa bir zaman sonra George'nin rüşvet sahtekarlığı yapmış olması nedeni ile ortağıyla başı derde girecektir ve bu konuya
çözüm olması için Serena, George'ye ortağı Buchanan'ı öldürmesini söyleyecektir. 

Ortağı ile konuşmasına rağmen kendisini ihbar etmekten vazgeçmeyen Buchanan ile grup halinde ormanda ava çıkacaklar ve karşılarına çıkan ayıya ateş etmiş bahanesi ile George, Buchanan'a nişan alarak O'nu öldürecektir. Bu ölüm olayından aklanan George, bu sırada eşi Serena'nın hamile olduğunu öğrenecek ve yaptıklarını unutarak yeniden işlerine ve hayatına konsantre olmaya başlayacaktır. 

Aynı zamanda George'nin Serena'dan önce birlikte olduğu Rachel isminde bir kadın vardır ve O'ndan evlilik dışı bir çocuğu olduğunu öğrenmiştir. O günlerde kasabaya gelen Rachel, maddi imkansızlıklar yüzünden zor zamanlar geçirdiği için O'na kendilerinin yanında iş verecekler ve bu sayede George, kendi oğlunu da sık sık görmeye başlayacaktır. Bu durum Serena'yı ilk başlarda rahatsız etmemiş olsa da, çalışanları Galloway'in bir iş kazası geçirmesi sonrasında kopan elini tedavi eden Serena, bu hareketlilik yüzünden bebeğini düşürecektir ve bu üzücü olay sonrasında bir daha çocuğunun olamayacağını öğrenecektir.

Çocuğunu düşürdükten ve bir daha çocuğunun olamayacağını öğrendikten sonra depresyona giren Serena, zor zamanlar geçirmeye başlamıştır ve bu sırada birde George'nin çalışma masasında oğlunun resimlerini görmüştür. George'nin kasabadaki oğlunun ilişkilerine zarar vereceğini düşünmeye başlayan Serena, annesi Rachel ve oğlunu öldürmeye karar verecektir. 

Bunun için kısa bir zaman önce kendisinin hayatını kurtardığı Galloway'den yardım isteyecek ve Serena'ya kendisini teslim etmiş olan Galloway, Rachel ve oğlunu bulamayınca Rachel'ın yanında kaldığı masum bir kadını öldürecektir.

Ancak bu olay sırasında olanları gören Rachel, kasaba şerifine her şeyi anlatacak ve şerif, Rachel'ı güvenli bir yerde saklayarak olanları George'ye anlatacaktır. Bu durumu öğrenen George, sinir krizi geçirecek ve Serena ile aralarında çıkan şiddetli tartışma sonrasında Serena'yı öldürmekten son anda vazgeçecek ve Galloway'in peşinden Rachel'ın ve oğlunun bulunduğu yere gidecektir. Rachel, kucağında çocuğu ile kendisinin peşinde olan Galloway'den kaçıp bir trene binecek ancak O'nu gören Galloway'de arkasından trene binecektir. Bu sırada istasyona gelmiş olan ve Galloway'i fark eden George, onların arkasından trene yetişecek ve Rachel ile oğlunu son anda ölümden kurtararak Galloway'i öldürecektir. 

Sonrasında Rahcel ile oğlunu trene bindirerek güvenle yaşayacakları yere gönderecek ve hep içinde uhde olan panter avı için ormana gidecektir. Çünkü, Rachel'ın yerini öğrenmek için şerif ile bir anlaşma yapmıştır ve bütün yasa dışı suçlarını itiraf etmiştir. 

Son olarak hapse girmeden önce arzularını gerçekleştirmek isteyen George, ormanda panteri avlarken kendisine saldıran panter ile birlikte ölecektir. 

Bu olay üzerine George'nin cesedini kamyonun kasasında tanımlaması için Serena'nın bulunduğu eve getirecekler ve camdan George'nin cesedini gören Serena, o sırada aslında barışmak için evin içinde kendini hazırlamaktadır ve cesedi görünce bunalıma girecek, herkes gittikten sonra çocukluğunda yaşadığı kötü bir tecrübe olan yangın faciasını hatırlayarak bulunduğu evi yakıp kendisini öldürecektir. Böylelikle film son bulur.

Bir çiftin mutlu ve tutkulu bir aşk ile başlayan ilişkilerinin sonrasında yerini nasıl bencil hırslara, kıskançlıklara ve yanlış ihtiraslara bıraktığını izleyeceğiniz, Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper'ın baş rolünde oynadığı psikolojik gerilim ve dram filmidir.

♫ Caz, Blues Müzik, Digya, Kevin MacLeod, Jazz, Blues Music, Jazz songs,...