Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

14 Ekim 2021 Perşembe

Sinema: Yarının Savaşı - The Tomorrow War - Gelecekte Yaşanacak Olan Bir Uzaylı İstilasını Önlemek İçin Geleceğe Giden Dan'ın Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Yarının Savaşı - The Tomorrow War

Oyuncular; Betty Gilpin, Chris Pratt, J.K. Simmons, Yvonne Strahovski
Yönetmen; Chris McKay
Tür; Bilim Kurgu, Gerilim, Aksiyon

Konusu; Film, bundan 11 ay sonra yaşanacak olan bir uzaylı istilasının haberini alan insanlığın, Whitespike isimli bu vahşi ve saldırgan uzaylı yaratıklara karşı verdiği mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti; Dan ve Emmy, Muri isimli kızları ile kendilerine ait bir aile yaşamı sürmektedirler ve bir noel partisi sırasında televizyonda izledikleri maçta sahaya ışınlanan ve 30 yıl sonraki gelecekten gelen askerler tüm dünyaya, bundan 11 ay sonrasında Dünya'nın uzaylı yaratıklar tarafından istila edilerek bütün insanların öldürüleceğini ve bununla ilgili olarak kendilerine yardım etmeleri gerektiğini söyleyecektir. Gördükleri ve duydukları karşısında şaşkına dönen insanlık, gelecekten gelen bu insanlara yardım etmeye karar verecekler ve atlama denilen ışınlanma olayı ile Dünya'dan bir çok asker ve insan savaşmak için geleceğe gideceklerdir. Ancak bu zorlu savaşta bir çok insan hayatını kaybedecektir ve sıra Dan'a gelecek, zorla O'nu askeri birliğe dahil edecekler ve gelecekte uzaylılarla savaşması için koluna özel bir mekanizma ekleyeceklerdir. 
Bundan kurtulmayı ve geleceğe gitmeyi istemeyen Dan, bununla ilgili uzun yıllardır görüşmediği babasından yardım almayı deneyecek ancak başarısız olunca mecburen savaşa katılmak zorunda kalacaktır ve kendisi gibi bir çok insanla ışınlanarak geleceğe gidecektir. 

Eğer insanlık bu savaşa katılmaz ise 11 ay sonra kendileri de mecburen uzaylılarla tanışmak zorunda kalacaklardır. Geleceğe giden Dan ise burada nasıl yaratıklarla karşılaşacaklarını bilmeden, silah ve donanımlarla atlama adı verilen ışınlanma olayını yaşayacak ve kendisi ile gelen bir çok insan hayatını kaybedecek, geriye kalanlar ise Whitespike denilen bu vahşi ve uzuvlarından dikenler fırlatan yaratıklarla tanışmak zorunda kalacaklardır. 

Bu yaratıkları Miami'de gören Dan ve diğer askerler, kendilerine verilen komutlarca yapılması gereken talimatlara uyacaklar ve aksiyon ve gerilim dolu bir çok olay yaşayarak, yaratıklarla mücadele etmeye başlayacaklardır. Bu mücadele sonunda şehrin ilgili alanını bombalamaya karar verecekler ve bu olay sonrasında bir çok yaratık ve insan hayatını kaybedecektir. Dan ve sağ kalanlar ise bombalama sonrasında yaralanarak gözlerini Dominik Cumhuriyetinde bir askeri bakım servisinde açacaklardır. Tam bir hafta bu görevde sağ kalmaları sonrasında geçmişe geri dönme imkanı bulacaklardır ve Dan'ın 140 saati kalmıştır. Ve burada gelecekteki kızı Muri'nin bir rütbeli asker olduğunu ve yaratıklarla verilen bu savaşta önemli bir görev aldığı öğrenen Dan, yaratıkların çoğunun erkek olduğunu ve dişilerin yuva yaparak çoğaldığını duyacaktır ve son umut olarak dişilerin nasıl öldürülmesi gerektiğini bulmaya çalışan askerler ve kızı Muri, bütün yaratıkların hepsini bir anda öldürmenin yollarını arayacaklardır. 
Bu yaratıklar için insanlık bir yiyecektir, başka bir istekleri yoktur. Ve donanımlı bir askeri ekiple dişiyi kafese almak için göreve çıkan Dan ve kızı Muri, burada yaratıklarla aksiyon dolu bir mücadele içine girerek dişiyi kafese sokmayı başaracaklardır. Amaçları dişiyi inceleyerek bir toksin hazırlamaktır.

Ve dişi yaratığı uyuşturarak üzerinde inceleme yapan Muri, yaratıkların öldürülebilmesi için toksin hazırlama çalışmalarına başlayacaktır ve bulundukları zamanda yaratıklara karşı şanslarının olmadığını düşünerek, eğer toksini hazırlar ise bunu Dan'ın kendi zamanına götürerek, istila başlamadan önce kullanmalarını isteyecektir. 

Ve toksin için gereken formülü bulmayı başaran Muri, tesisteki dişiyi kurtarmaya gelen erkek yaratıkların saldırısı sırasında hayatını kaybedecek ve bu sırada toksini almış olan Dan, toksinle geçmişe dönmeyi başaracaktır. Ve geldiği kendi zamanında yaratıkların nasıl ortaya çıktığını düşünen Dan, onların ilk olarak Rusya'da ortaya çıktığını öğrenmiştir ve gelecekten aldıkları bir Whitespike pençesindeki kalıntılardan onların Rusya'nın buzullarında ve yer altında saklanmış bir uzay gemisinde olduğunu anlayacaklardır. Uzaylı bu yaratıklar aslında uzaydan değil, yıllardır saklı kaldıkları yer altından gelmişlerdir ve bir ekiple onların yerini bularak toksini enjekte etmeyi planlayan Dan, babasının da yardımını alarak hep birlikte Rusya'ya gidecekler ve burada buzların altındaki uzay gemisini bulacaklardır. Ve uzay gemisinin içerisine girdiklerinde aslında Whitespike'ların bir silah olarak gezegenleri yok etmek için kullandıklarını anlayacaklar, bu sırada henüz uykuda olan Whitespike'lara toksin enjekte edecekler ancak bazıları uyanacaktır ve kaçmaya çalışacaklardır. Bu durumu önlemek için ekipten arkadaşları uzay gemisini patlatacaklar ancak bir dişi Whitespike dışarıya kaçmayı başaracaktır. Bunu anlayan Dan ve babası, zorlu mücadeleler ve aksiyon dolu olaylar sonrasında bu dişi Whitespike'da öldürmeyi başaracaklardır. Ve dünya gelecekte olması beklenen istiladan kurtulmuş olacaktır. Böylelikle film son bulacaktır.

Gelecekte yaşanacak olan bir uzaylı istilasını önlemek için aksiyon ve gerilim dolu bir mücadele içine giren Dan'ın hikayesini izleyeceğiniz, aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmidir.

♫ Klasik Müzik, Dream Of The Ancestor, Asher Fulero, Classical Music, Mu...

Paul Rudd Resimleri - Paul Rudd Pictures