Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

28 Aralık 2019 Cumartesi

♫ Caz, Blues Müzik, Jumpin Boogie Woogie, Audionautix, Jazz, Blues Music...

Sinema: Karanlıklar Ülkesi 5: Kan Savaşları - Underworld 5: Blood Wars - Vampirler ve Kurt Adamlar Arasındaki Savaşın Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Karanlıklar Ülkesi 5: Kan Savaşları - Underworld 5: Blood Wars

Oyuncular; Kate Beckinsale, Theo James, Tobias Menzies
Yönetmen; Anna Foerster
Tür; Aksiyon, Gerilim, Fantastik, Korku

Konusu; Serinin beşincisi olan filmde Selene, Michael'ı ve kızını kaybetmiştir ve  hem vampirlerin hemde lycanların saldırısı altındadır.

Özeti; Selene, bundan önceki bölümünde bulduğu kızını kaybetmiştir ve Michael'da ölmüştür. Kızının nerede olduğunu bilmeyen Selene'in kızı için peşinde bir lycan ordusu ve vampirlere olan ihanetleri yüzünden peşinde birde vampir ordusu vardır. Hepsinden köşe bucak kaçan Selene, lycanlarla mücadele ettiği bir sırada David, yardımına yetişecek ve Selene'i lycanların elinden kurtaracaktır. Aynı zamanda lycanların başında şimdide Marius isimli nereye ait olduğu tam olarak belli olmayan bir yaratık vardır ve O'da özellikle Selene'in kızını aramaktadır.


Marius, Selene'in kızının kanı ile güçlü bir ordu kurarak vampirleri yok etmeyi amaçlamaktadır. Bu sırada vampirlerin yönetiminde de Semira isimli bir vampir vardır ve O'da Selene'in kanına ulaşmaya çalışmaktadır.

Bu yüzden David'in babası Thomas'a yalan söyleyerek Selene'i kendi vampir ordularını eğitecek en iyi kişi olduğuna ikna edecek, bunun üzerine Thomas, David'e bir mektup göndererek Selene'i de alıp kovanlarına getirmesini isteyecektir. David'in ikna olmasına güvenen Selene, teklifi kabul edecek ve kovana geldiğinde kendisini misafirperver bir şekilde ağırlayacaklar ancak sonrasında vampirlere eğitim verdiği bir sırada Selene'i oyuna getirip zehirleyeceklerdir. 

Ve Semira, Selene'in bütün kanını boşaltmak için özel bir odaya kapatacak ancak bu sırada kovanın içindeki kargaşadan Selene'in tehlikede olduğunu anlayan Thomas ve David, Selene'i kapalı olduğu odada bulacaklar ve David, Selene'i kaçırırken Thomas'ı Semira öldürecektir. Bu olay sonrasında Selene ve David, son kalan İskandinav kovanına gideceklerdir ve burada David, annesinden kalan miras ile ilgili gerçekleri öğrenecektir. David, aslında saf kan olan bir vampirdir ve geriye kalan bütün kovandaki vampirlerin lideridir. David'in annesi O'nun saf kan olduğunu ispatlamak için kendi kanından örnekleri bir yüzüğün içinde David'e miras olarak bırakmıştır ve bu yüzüğün içindeki kanın tadına bakan David ve sonrasında bütün yönetimdeki vampirler, gerçekleri kabul edeceklerdir.


Ancak İskandinav kovanına bu sırada lycanlar saldıracak, aksiyon dolu bir mücadele yaşandıktan sonra Marius, Selene'i öldürecektir. Bu sırada Marius, aradıkları kızın yerini Selene'in gerçekten bilmediğini anlayınca lycanlarla birlikte kovanı terk edeceklerdir ve Selene'in burada tanıştığı öte alemle irtibatı olan Lena'dan öğrendiği bilgi aklına gelecek ve kendini dondurucu suyun içine atacaktır.

Burada Selene'in cesedini bulan vampirler, O'nu Lena'ya getirecekler ve kutsal aleme gidip geri gelmesini sağlayan ve dönüştüren ritüeli Selene üzerinde uygulayacaktır. Selene, dönüşüm içinde iken David, diğer kovana gidecek oradaki yönetimde olan vampirlere gerçekleri açıklayacaktır. Ancak bu sırada Semira, kovanın içinde darbe yapmıştır ve yöneticileri esir almıştır. Ancak David gelince, herkes O'nun saf kan olduğunu anlayıp O'na itaat edecek ve Semira, hapse atılacaktır. 

Bu sırada lycanlar bu kovana da saldırmaya başlayacak ve aksiyon dolu bir mücadele yaşanırken Selene, dönüşümünü tamamlamış bir şekilde kendisi ile birlikte başka dönüşmüş varlıklarla yardıma gelecektir ve burada lycanlarla savaşmaya başlayacaklardır. Selene, artık ışınlanabilme özellikleri kazanmış ve çok daha üstün yetenekleri olan, görünmeyeni gören bir vampir olmuştur. Selene'i öldürdüğünü gören Marius, O'nu tekrar öldürmek için yeniden peşine düşecek, Selene, bu sırada Marius'un kanını tatmak zorunda kalınca Marius'un sevgilisi Michael'i öldürdüğünü anlayacaktır. 

Bunu öğrenen Selene, bu öfke ile Marius'un iç organlarını çıkararak O'nu öldürecektir
ve liderleri ölen lycanlar kovandan ayrılacaklardır. Diğer tarafta David'de Semira'yı öldürmüştür ve bu olaylar üzerine Selene, artık vampir yönetimindeki üç önemli kişiden biri olacaktır ve film böylelikle son bulacaktır.  

Sevdiği adamı ve kızını kaybetmiş olan Selene'in yalnız ve umutsuz olan yaşam mücadelesi sonrasında çok daha üstün özellikler kazanması ile sonlanan ve serinin 5.si olan film, kurt adamlar ve vampirler arasında bitmek bilmeyen aksiyon ve savaş sahneleri ile tam bir aksiyon, gerilim ve fantastik korku filmidir. 

Sinema: Adalet - The Equalizer - Ülkesinde Adaleti Arayan Bir Adamın Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Adalet - The Equalizer

Oyuncular; Denzel Washington, Chloë Grace Moretz, Marton Csokas
Yönetmen; Antoine Fuqua
Tür; Aksiyon, Suç, Polisiye, Gerilim

Konusu; Film, Robert McCall ismindeki eski CIA'in gizli operasyon gücü olarak çalışmış uzman bir savaşçının kadın ticaretinden uyuşturucuya, neredeyse her konuyla ilgili bir icraati olan ülkesindeki Rus mafyasının ele başlarını yok edene kadar verdiği adalet mücadelesini konu almaktadır. 

Özeti; McCall, gizemli geçmişini geride bırakmıştır ve bir markette çalışmaktadır. Sürekli gittiği ve yaşadığı sokakta bulunan bir kafede tanıdığı hayat kadını olan Teri ismindeki kızın, bir gün Rus mafyaları tarafından zorla alıkonulduğuna şahit olur ve bu olayın ertesi gününde Teri'nin bir hastanede komada olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Teri'yi ziyaret etmeye giden McCall, orada Teri'in arkadaşı ve aynı şekilde Rus mafyalarının elinde esir olmuş Mandy ile tanışır.

Mandy, arkadaşını ziyarete gelmiştir ve burada McCall'a yaşadıkları bütün zorluklardan bahseder. Bunları öğrenen McCall, kendisinde bulunan 9.800 dolar ile Teri'yi götürdükleri gece O'na kartını veren Rus mafyasının bulunduğu yere gider ve onlara Teri'yi özgür bırakmaları karşılığında 9.800 doları almalarını ister.

Ancak bu isteği alay konusu olacak, McCall'ı ciddiye almayacaklar ve uzman bir savaşçı olan McCall, saniyeler içinde odada bulunan herkesi öldürecektir.

Bu olay sonrasında Moskova'dan kendi özel adamı olan Teddy'i gönderen Vladimir Pushkin, bu olayın incelenmesini ve sorumluların bulunmasını ister. Teddy'de aynı zamanda eski bir güvenlik uzmanı olan bir sosyopattır. Amerika'ya gelip olayın yaşandığı alanda incelemeler yapan Teddy, kamera kayıtlarından McCall'ın görüntülerine ulaşacak ve araştırmaları sonucu Teri'ye kadar gelecek ve hastanede Mandy'in konuştuğu kişinin McCall olduğunu öğrenecektir. Bunun üzerine McCall'ın evini bulan ve yanına giden Teddy, burada McCall ile konuşunca O'nun zeki ve uzman biri olduğunu fark edip, cinayetleri O'nun işlediğini anlayacaktır. McCall'ın geçmişini araştırdıklarında sahte bir kimlik geçmişine ulaşacaklar ve O'nu takip etmeye başlayacaklardır. Teddy'in yanına gelmesinden sonra takip edildiğini anlayan McCall, artık hazırlık yapmaya başlamıştır ve kendi evinden taşınmış karşı binasında Rus mafyasını beklemektedir.
Sonrasında sürekli gittiği cafede McCall'ı bulacaklar ancak McCall, içeri giren tesisatçının onların adamı olduğunu anlayacak ve bu olay sonrasında aksiyon dolu bir kovalamaca başlayacaktır. Ardından McCall'ın evine gelen Teddy ve adamları, McCall'a ulaşamayacak, McCall onları uzaktan izleyecektir.

Bu olaylar sırasında Teddy'in resimlerini çekmiş olan McCall, elindeki resimle eski bir dostu olan ajan Susan Plummer'den Teddy ve bağlı olduğu Rus mafyası ile ilgili bilgileri alacaktır ve Rus mafyasının millet vekillerine kadar bir çok siyasi ile iş birliği içinde olduğunu öğrenecektir. Bu bilgiler üzerine plan yapan McCall, mafyanın birlikte çalıştığı ve ülkesine ihanet etmiş olan polisi bularak O'ndaki siyasilerle ilgili olan rüşvet belgelerine ulaşacak ve bu belgeleri FBI'ya gönderecektir. 

Sonrasında Teddy'i bir restoranda yemek yerken bulacak, O'na hayatını bağışlamak için bir seçim şansı sunacak ancak Teddy, kabul etmeyecektir. Bunun üzerine Rus mafyasına ait olan bir petrol rezervini patlatan McCall, sonrasında Teddy'in, markette birlikte çalıştığı arkadaşlarını alıkoyduğunu öğrenecektir. Teddy, istedikleri yere gelmediği takdirde onların öldürüleceğini söyleyecek ancak McCall, Teddy'e bir oyun oynayarak O'nun yanına gidiyormuş izlenimi vererek aslında arkadaşlarını kurtarmaya markete gidecek ve onları kurtarmayı başaracaktır. Sonrasında Teddy ve adamları da markete gelecek ve markette Teddy ve McCall arasında aksiyon dolu bir mücadele yaşandıktan sonra McCall, hepsini uzman taktikleri sayesinde kolayca öldürecektir.Ancak bununla da yetinmeyen McCall, yılanın başını ezmek için Moskova'ya gidecek ve mafya lideri olan Vladimir Pushkin'in evine girip, O'nu banyoda iken yakalayacak ve kurduğu tuzak ile O'nu da öldürüp ülkesine geri dönecektir.

Bir kaç gün sonrasında Teri'yi tamamen hayatını değiştirmiş bir şekilde gören McCall, bu olayın verdiği huzur ve adaleti sağlamaya devam eden görüşü ile hayatına devam edecektir. Böylelikle film son bulur.

Adaletin peşinde olan bir insanın aksiyon ve gerilim dolu macerasına tanık olacağınız, milletine ihanet eden polislerin ve siyasilerinde konu edildiği, yer yer dram sahneleri de olan bir suç, polisiye, aksiyon ve gerilim filmidir.

27 Aralık 2019 Cuma

♫ Çocuk Müzikleri, Robot City, Quincas Moreira, Children s Music, Çocuk ...

Oyuncak Hikayesi Serisi - Oyuncak Hikayesi 1, 2, 3, 4 Film Özetleri - Toy Story Series


Oyuncak Hikayesi - Toy Story

Oyuncular; Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney

Yönetmen; John Lasseter

Özeti; Film, bütün oyuncakların canlı olduğu bir dünyada Andy isimli bir çocuğun oyuncaklarının yaşadığı aksiyon, macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.
Oyuncak Hikayesi 2 - Toy Story 2

Oyuncular; Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack
Yönetmen; John Lasseter, Ash Brannon, Lee Unkrich

Özeti; Oyuncak Hikayesi macerasında şimdide Woody'nin bir oyuncakçı tarafından kaçırılması ile O'nu kurtarmaya çalışan oyuncakların hikayesi konu alınmaktadır.Oyuncak Hikayesi 3 - Toy Story 3

Oyuncular; Tom Hanks, Tim Allen, Michael Keaton
Yönetmen; Lee Unkrich

Özeti; Oyuncak Hikayesi serisinin 3. bölümünde şimdide üniversiteye gidecek olan Andy'in oyuncaklarının bir kreşe verilmesi ile gelişen komedi ve macera dolu olaylar konu alınmaktadır.Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4

Oyuncular; Tom Hanks, Tim Allen, Annie Potts
Yönetmen; Josh Cooley

Özeti; Film, sevimli oyuncakların sahibi olan Bonnie'in kendisine Forky isminde plastik çataldan yeni bir oyuncak yapması ile gelişen olayları konu almaktadır.

Sinema: Sevimli Canavarlar Üniversitesi - Monsters University - Mike ve Sullivan'ın Üniversite Yılları... / Konusu, Özeti, Afişler

Sevimli Canavarlar Üniversitesi - Monsters University

Oyuncular; Billy Crystal, John Goodman, Peter Sohn
Yönetmen; Dan Scanlon
Tür; Macera, Aksiyon, Komedi, Fantastik, Animasyon

Konusu; Sevimli Canavarlar serisinin ikincisi olan filmde şimdide Mike ile Sullivan'ın ilk tanıştığı üniversite yılları konu alınmaktadır.

Özeti; Mike, arkadaşları tarafından dışlanmış bir çocukluk geçirmiştir ve üniversite çağına geldiğinde okula başlamak için oldukça heyecan duymaktadır. Titiz, düzenli ve çalışkan bir öğrenci olan Mike, Randall ile oda arkadaşı olacaktır. Sonrasında dersler başlayacak ve sınıfa Sullivan girecektir. Oldukça dağınık ve tembel bir öğrenci olan Sullivan, sadece korkunç gözükmesine güvenmektedir. Dersler bittikten sonra Mike, odasında ders çalıştığı bir sırada Sullivan'ın küçük domuzu Mike'ın penceresinden odasına girecek ve Mike ile tanışmış olacaklardır.


Ve Mike'ın odasına giren domuz yüzünden çıkan kargaşa sonrasında Mike, kendini okulun bahçesinde düzenlenen bir partide bulacaktır. Burada kendilerini özel korkunç canavarlar olarak adlandıran bir grup öğrenci, Sullivan'ı kendi gruplarına almak isteyecekler ancak Mike, yine dışlanacaktır.

Korkunç gözükmediği gerekçesi ile Mike'ı aralarına almayacaklar ve bu durum Mike'ın hırs yapmasına neden olacaktır.

Sonrasında bütün sene boyunca final sınavı için canla başla çalışan Mike, final sınavları başladığı gün sınıfın içinde Sullivan ile tartışacaklar ve bu sırada çığlık kapsüllerinden birini parçalayacaklardır. Bu olayı gören dekan Hardscrabble, ikisini de korku bölümünden uzaklaştıracak ve çığlık kapsülü bölümüne verecektir. 

Bu durumu kabullenemeyen Mike, okulda düzenlenen korku turnuvalarına katılmaya karar verecek ve turnuvaya katılmak için kendisine hiç korkunç olmayan yaşlı Don, iki başlı Terri ve Terry Perry, çok gözlü Scott ve Art'ı takım olarak seçecek ancak bir kişi eksik olunca Sullivan'da
onlara katılacaktır ve 6 kişilik takımla turnuvaya girişe hak kazanacaklardır. Ve eğer kazanır iseler dekan Hardscrabble'dan istedikleri bölüme yeniden alınacaklarının sözünü almışlardır.


Ancak dekan Hardscrabble, Mike'ın ve takım arkadaşlarının korkunç olmadığını ve kesinlikle bu yarışmayı kaybedeceklerini düşünmektedir. Kendileri gibi beş takım ile yarışmalar başlayacak ve ilk yarışma zehirli tuzaklara takılmadan parkuru bitirmek olacaktır.

Bu yarışmada sonuncu gelen Mike'ın takımı O.K, hile yapan başka bir takımın elenmesi nedeni ile turu geçeceklerdir. Bu yarışma sonrasında arkadaşları ile takım olarak çalışması ve mücadele etmesi gerektiğini anlayan Mike, kendi bilgilerini onlarla paylaşacak ve bir takım olarak hazırlanacaklardır.

Sonraki yarışma ise, bir kütüphanenin içindeki her takıma ait bayrakları dev boydaki hırçın kütüphaneciye yakalanmadan almak olacaktır ve aksiyon dolu bir mücadele sonunda O.K takımı bu turu da geçecektir. Bu turu geçtikleri için diğer takımların yaptığı partiye katılma daveti alacaklar ancak diğer takımlar onları gece sonunda küçük düşüreceklerdir ve alay edeceklerdir.Tüm bunlara rağmen yılmayan O.K takımı, sonraki yarışmada dikkat ve becerilerini kullanarak finale kalmayı başaracaklardır. Finalde ise bir küçük çocuk simülasyonuna çığlık attırma yarışı yapılacaktır ve geriye sadece O.K ile diğer takım kalmıştır. Randall'de diğer takımdadır ve yarışma başladığında herkes simülasyona girecek ve son olarak simülasyona giren Mike, en yüksek derece ile çığlık yarışını takımına kazandıracaktır.


Ve O.K takımı büyük bir mutlulukla kupayı kazanacak ancak Mike, sonrasında simülasyonun ayarları ile oynandığını fark edecek ve bunu Sullivan'ın yaptığını öğrenecektir.

Sullivan, kendi takımlarının kazanması için hile yapmıştır ve Mike, bu durumu kabul etmeyecektir. Sonrasında Sullivan, takım arkadaşlarının da bundan rahatsız olduğunu anlayınca dekan Hardscrabble'a hile yaptığını açıklayacak ve okuldan kovulma cezası alacaktır. Ancak diğer tarafta kendisinin korkunç olmadığına üzülen Mike, okulda yasaklanmış bir kapıya girerek kendini ispatlamaya çalışacak ancak içeri girdikten sonra bu kapının dünyadaki bir çocuk yurduna açıldığını görecek ve buradaki çocuklar O'ndan korkmak yerine O'nu sevmeye çalışacaklardır. 

Bunun üzerine arkadaşını kurtarmak için Sullivan'da aynı kapıdan geçecek ve içeride Mike ile buluşarak, peşlerinde olan yetişkin polisleri korkutup attıkları çığlık sayesinde yeniden kendi dünyalarına dönebileceklerdir. Tüm bu olanları diğer taraftan izlemiş ve hayrete düşmüş olan Hardscrabble, yinede onları okuldan kovacaktır.  Ama Mike ile Sullivan, yine pes etmeyecek, okul dışında başka işlerle meşgul olarak üstün başarılar elde edecekler ve sonunda ilk filmdeki çalıştıkları fabrikada çığlık toplayıcılar olarak çalışmaya başlayacaklardır. Böylelikle film son bulur.

Korkunç olduğunu düşünen ama birbirinden sevimli ve sempatik olan canavarların dünyasına adım atacağınız, Mike ve Sullivan'ın gençlik yıllarındaki anılarının gösterildiği ve serinin ikincisi olan film, Disney Pixar yapımı bir macera, aksiyon, komedi ve fantastik animasyon filmidir.