Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

16 Mart 2021 Salı

♫ Sinematik Müzik, Crater Laker, The Mini Vandals, Cinematic Music, Cine...

Robin Williams Resimleri - Robin Williams Pictures

 

Sinema: Dehşet Treni - Howl - Bir Trenin İçinde Mahsur Kalan Yolculara Saldıran Kurt ve İnsan Karışımı Yaratıklara Karşı Verilen Yaşam Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Dehşet Treni - Howl

Oyuncular; Elliot Cowan, Rosie Day, Calvin A. Dean
Yönetmen; Paul Hyett
Tür; Aksiyon, Gerilim, Korku

Konusu: Film, bir trenin kaza yapması sonrasında ıssız bir alanda kalması ile kurt ve insan karışımı yaratıkların saldırısına uğrayan yolcuların yaşam mücadelesini konu almaktadır.

Özeti; Bir tren istasyonunda çalışan Joe, vardiyası bitmiş olmasına rağmen yeni atanan müdür yüzünden yine bir sefere çıkmak zorunda kalacaktır ve yolculuğa başlayan trenin içinde insanların biletlerini kontrol edecektir. Aynı zamanda trenin içinde servis yapan Ellen isimli bir iş arkadaşı da bulunmaktadır ve biletleri kontrol ettikten sonra uyuduğu bir sırada trenin bir şeye çarpması ile uyanan Joe, sonrasında makinistin bu haberi vermesi ile neler olduğunu anlayacaktır. Tren ıssız ve karanlık bir alanda durmuştur. Ve bu çarpışma nedeni ile içeride yolcularda sarsılmıştır ve makinistte neler olduğunu anlamak için aşağıya inmiştir. Ve trenin altını kontrol eden makinist, bir geyiğe çarptıklarını fark edecek ancak kısa bir zaman sonra ağaçların içinden çıkan bir şey O'na saldıracak ve öldürecektir. İçeride ise bekleyen insanlar artık sıkılmışlardır ve Joe, neler olduğunu anlamak için makinistin odasına girecek ve ardından kapıları açarak dışarıyı kontrol edecektir ancak makinistten iz bulamayacaktır. 

Bunun üzerine merkez ile iletişim kuran Joe, yolda çalışmaların olduğunu ve 4 saat içinde ancak kendilerine ulaşacaklarını öğrenecek ve yolcular bu durumdan rahatsız olarak dışarı çıkıp, rayları takip ederek bir sonraki istasyona yürüyerek gitmeye karar vereceklerdir. 

Ve belirli bir süre hep birlikte ilerledikten sonra makinistin parçalanmış cesedini görecekler ve bunun üzerine hep birlikte panikle koşarak yeniden trene döneceklerdir. Ancak sona kalan yaşlı bir kadının ayağını yakalayan bu şey, bacağından yaralayacak ve son anda içeri almayı başaracaklardır. İçeride korkudan ne yapacaklarını şaşıran insanlar, sonrasında dışarıdan vahşi bir yaratığın sesinin geldiğini duyacaklar ve iyice panik yapacaklardır. Ve trenin içerisindeki bulundukları vagonun elektrikleri de gittikten sonra içlerinden bir kızın telefonu çalacak ve telefona cevap vermeye çalışırken birden camı kırarak içeri uzanan vahşi yaratık, Nina isimli kızı alarak trenin üzerine çıkarıp yaralayarak götürecektir. Bunun üzerine hemen vagon değiştirecekler ve bu vagonun bütün pencerelerini kapatarak güvenli bir yer hale getirerek ve kendilerini savunmak için aletleri de hazırlayarak bekleyeceklerdir. Ve bacağından yara almış olan Jenny isimli yaşlı kadın, dişleri dökülerek kan kusmaya başlayacak, bu sırada içerdekilerden birinin daha kayıp olduğunu fark edeceklerdir. 
Paul isimli bu adam gizlice tuvalete gitmiştir ve vagon değiştirmiştir. O'nun bu yaptığını fark eden yaratık, Paul'u tuvalette iken yakalamıştır ve diğerleri O'na yardım edememiştir.

Ancak trenin içinde olan bu yaratık, sonrasında diğerlerinin bulunduğu vagona girecek ve hepsine saldırmaya başlayınca, yaratıkla mücadele eden insanlar ellerindeki balta ve metallerle yaratığı öldürmeyi başaracaklardır. 

Ve cesedi incelediklerinde kurt ve insan karışımı bir yaratık olduğunu fark edeceklerdir. Aslında bulundukları ormanlık alanda bu gibi olayların yaşandığını öğrendikten sonra bacağından yara olan Jenny'in de dönüştüğünü fark edeceklerdir. Aynı zamanda dışarıda bu yaratıklar gibi başkaları da vardır. Bunun üzerine içeride gerginlik çıkaran Adrian ve Jenny'i bağlayarak, mühendis olan bir yolcu ile treni çalıştırarak gitmenin yollarını arayacaklardır. Ve Matthew ile birlikte aşağı inecekler ve biri trenin altında tamir ile uğraşırken Matthew, ormandan yardım isteyen Nina'nın sesini duyunca ormana girecek ve Nina'yı yemekle uğraşan yaratıkları görecektir. Sonrasında bir çok yaratık Matthew'e de saldıracak ve öldüreceklerdir. Diğer tarafta trenin altındaki mühendis Billy, treni tamir etmeyi başaracak ve içeriden treni çalıştırarak hareket ettireceklerdir ancak mühendis Billy, trenin altında asılı bir şekilde kalacaktır ve bu şekilde yola çıkacaklardır. Bu sırada trene binmiş olan yaratıklardan biri yolculardan Kate isimli kadını açtığı kapıdan almayı başaracak, Jenny ise dönüşerek kocasına saldırmaya başlayacaktır ve O'nu öldürecektir. 

Sonrasında içeride tek kalan Adrian'a saldıracak ancak treni yeniden durduran Billy yüzünden vagonlara gelen Joe ve Ellen, Jenny'i öldürerek Adrian'ı kurtaracaklardır. 

Tren yeniden durunca içeriye dolan bir çok yaratık, hayatta kalan üçünü yakalamaya çalışacak, bu sırada Adrian, kendi canı için Joe ve Ellen'a ihanet ederek onları trende bırakıp dışarı kaçacak ve yeniden trene giren Billy, kendini feda ederek Joe ve Ellen'ın trenden inmesini sağlayacaktır. 

Ve ormanlık alanda kaçmaya başlayan Joe ve Ellen, peşlerinde olan bir çok yaratığı atlatmayı başaramayacaklar ve bu durumda şimdi de Joe, kendisini feda ederek Ellen'ın hayatını kurtaracaktır ve O'nun kaçmasını sağlayacaktır. Sonrasında yaratıkların arasında kalarak ısırılacak ve dönüşüm geçirecektir. Ellen ise bir istasyona varmayı başaracak, Adrian ise sonrasında Joe'nın dönüşüm geçirmiş halinin saldırısına uğrayarak hayatını kaybedecektir. Böylelikle film son bulacaktır.

Bir trende yolculuk yapan insanlara saldıran kurt ve insan karışımı yaratıklara karşı verilen yaşam mücadelesini izleyeceğiniz aksiyon, gerilim ve korku filmidir.