Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

19 Aralık 2020 Cumartesi

Şirinler Serisi - Şirinler 1, 2, 3 Film Özetleri - Smurfs Series


Şirinler - The Smurf

Oyuncular; Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara
Yönetmen; Raja Gosnell
Tür; Aile, Macera, Fantastik, Animasyon

Konusu; Film, kötü büyücü Gargamel'den kaçan şirinlerin, Mavi Ay kutlamaları sırasında açılmış olan sihirli bir geçit yüzünden New York Central Park'ta kendilerini bulmaları ile gelişen olayları konu almaktadır.Şirinler 2 - The Smurfs 2

Oyuncular; Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Katy Perry
Yönetmen; Raja Gosnell
Tür; Animasyon, Macera, Komedi

Konusu; Serinin ikincisi olan film, Gargamel'in Şirine'yi kullanarak şirin özlerine ulaşmak istemesi sırasında yaşanan olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Şirinler 3: Kayıp Köy - Smurfs: The Lost Village

Oyuncular; Demi Lovato, Rainn Wilson, Joe Manganiello
Yönetmen; Kelly Asbury
Tür; Animasyon, Macera, Komedi

Konusu; Film, şirinlerin kendilerinden başka şirinler olan ve hepsinin kız olduğu Kayıp Şirin Köyü'nü bulmaları ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.

♫ Chill Out, Ambiyans Müzik, No Good Right, Freedom Trail Studio, Chill,...

Beren Saat Resimleri - Beren Saat PicturesSinema: Şirinler 3: Kayıp Köy - Smurfs: The Lost Village - Tamamen Kız Olan Yeni Şirinlerle Tanışan Şirinlerin Maceraları... / Konusu, Özeti, Afişler

Şirinler 3: Kayıp Köy - Smurfs: The Lost Village

Oyuncular; Demi Lovato, Rainn Wilson, Joe Manganiello
Yönetmen; Kelly Asbury
Tür; Animasyon, Macera, Komedi

Konusu; Film, şirinlerin kendilerinden başka şirinler olan ve hepsinin kız olduğu Kayıp Şirin Köyü'nü bulmaları ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Şirinler köyünde bütün şirinlerin kendi yetenekleri, marifetleri ve özellikleri vardır ancak Şirine için böyle bir durum söz konusu değildir. Sakar, Güçlü, Obur, Meraklı gibi özellikleri olan şirinlerin içinde Şirine, kim olduğunu anlamaya çalışmaktadır ve bu sıralarda Şirinlerin marifetlerini bulmak için bir makine tasarlayan Gözlüklü, bu makineyi Güçlü'de denediğinde doğru sonuçlar vermesine rağmen Şirine'de denedikleri zaman makine bozulacaktır ve bunun sebebinin Şirine'nin gerçek bir şirin olmaması ile ilgili olduğunu düşüneceklerdir. Gargamel ise yine her zamanki gibi Şirinleri bulmak için çalışmaktadır ve bu sefer dondurucu toplar hazırlamıştır ve bu toplar sayesinde şirinleri dondurarak yakalamayı planlamaktadır. 

Bu sırada Şirine, diğer şirin arkadaşları Gözlüklü, Sakar, Güçlü ile ormanda oyun oynamaya gidecek ancak uçarken yanlışlıkla yasak ormana gireceklerdir ve burada başka ve tanımadığı bir şirin gören Şirine, bu şirini bulmaya çalışırken Gargamel'in akbabası gelerek Şirine'yi kaçıracaktır ve Gargamel'in şatosuna götürecektir. 

Bunun gören şirin dostları, O'nu kurtarmak için peşinden gidecek ancak Şirine'yi gören Gargamel, O'nu kafese kapatacaktır. Bu sırada Şirine'deki kaçan şirinin şapkasını alan Gargamel, büyülü kazanına bu şapkanın bir parçasını atarak şirinin kim olduğunu soracaktır. Ve karşılığında kimselerin bilmediği bir şirin köyünün olduğunu öğrenecektir, ipucu olarakta 3 ağaç sembolünü gösterecektir ve Gargamel'de bu sembolün bulunduğu bir harita vardır. 

Bu sırada Şirine'yi kurtarmaya gelen şirinler, hem Şirine'yi kafesten kurtaracaklardır hem de haritanın resmini çekerek kaçmayı başaracaklardır. Bu kaçış sonrasında peşlerine takılan Azman ve Gargamel'in akbabasından kurtulduktan sonra onları köyün girişinde Şirin Baba karşılayacak, yasak ormana girdikleri için onları cezalandıracak ancak Şirine, gece olunca tek başına bu gizli şirin köyünü bulmak için yeniden yasak ormana gidecektir ve O'nu gizlice, Gözlüklü, Güçlü ve Sakar takip edecektir. Bu sırada birbirlerini fark edecekler ve bu gizli Şirin köyünü uyarmak için birlikte aramaya başlayacaklardır. Yol üzerinde önlerine çıkan duvar deliğinden geçtikten sonra daha önce hiç karşılaşmadıkları güzellikte manzarası olan bir alana girecekler, burada kendilerine polenlerini dağıtmak derdinde olan çiçekler saldıracak ve sonrasında ejderha yusufcuk böcekleri ile tanışacaklardır. 

Ancak bu sırada Gargamel, Azman ve akbabası da oraya gelmiştir ve şirinleri görünce yine saldırmaya başlayacaklar ve kendi yumurtalarının çalındığını sanan ejderha yusufcuklar, şirinlere saldıracaktır ve şirinler bir mağaranın içinde mahsur kalacaklardır. 

Mağaranın içerisinde birbirlerini arayan şirinler, bu sırada birden bire ortaya çıkan ve birbirinden sevimli olan geceleri ışık saçan fosforlu tavşanlarla tanışacaklardır. Sonrasında onların üzerine binerek karanlık mağaradan çıkmayı başaracaklar ve tavşanlarla birlikte hızlıca kayıp şirinler köyünü arayacaklardır. Belirli bir süre tavşanla seyahat eden şirinler, yol üzerinde uçan nehre denk gelecekler ve bir sal yaparak tavşanlarından ayrılıp uçan nehrin üzerinden yollarına devam edeceklerdir. 

Ancak Gargamel'de bu nehre ulaşmıştır ve şirinlerle uçan nehrin üzerinde aksiyon dolu bir mücadele yaşayacaklar ve şirinler uçan nehrin zorlu kısımlarından kurtulmayı başaracaklardır. Ancak bu sırada boğulma tehlikesi yaşayan Gargamel'i iyi yürekleri sayesinde kurtaran şirinler, yine Gargamel'in oyununa geleceklerdir ve sallarını kaybedeceklerdir. Bunun üzerine nehrin azgın sularına kapılacaklar ve kendilerini bir sahilde bulacaklardır. Ve burada kendilerine saldıran varlıklarla karşılaşacaklar ancak kısa bir süre sonra onların hepsinin şirin kızlar olduğunu öğreneceklerdir. Bu köydeki bütün şirinler kızdır ve Şirine ile arkadaşları, onları Gargamel konusunda uyaracak ve hep birlikte kayıp köylerine gideceklerdir. Burada Şirin Ana ile tanışacaklar ve Gargamel'in aslında üç ağaç olarak bildiği harita sembolünün üç şelale olduğunu ve Gargamel'in bataklığa gittiğini öğreneceklerdir. Ancak bataklıktaki piranalardan kurtulmayı başaran Gargamel, kayıp şirin köyüne ulaşmayı başaracak, bu sırada kendi şirinlerini aramaya çıkmış olan ve kayıp köyü bulan Şirin Baba'yı ve O'nunla yeni tanışan Şirin Ana'yı dondurarak tutsak alacak ve sonrasında aynı dondurucu toplarla bütün şirinleri toplayarak kendi şatosuna götürecektir. 
Yalnızca Şirine kalacaktır, çünkü O kilden yapıldığı için dondurucu toplar O'nda işe yaramamıştır ve yalnız kalan Şirine, şirinlere yardım edecektir. Gargamel ise bütün şirinleri kendi şatosuna götürmüştür ve onların şirin özlerini çıkarmak ve bu güçü kendisi kullanmak istemektedir. 

Ancak şatoya gelen Şirine, Gargamel'e bir oyun yapacak ve Gargamel'in kendisine kullandığı gücü tersine çevirerek O'nu etkisiz hale getirecektir ve Şirine'în gücüne dayanamayan Gargamel, kedisi ve akbabası ile bu güç karşısında yine bataklığa fırlatılacaktır ve buradaki piranalar tarafından saldırıya uğrayacaktır. 

Bu olay sonrasında Şirine ise eski kil haline geri dönecektir ve şirinler büyük bir üzüntü yaşayacaklardır. Şirine'in bu kil halini köylerine götüren şirinler, hep birlikte Şirine'in kiline şirin sevgilerinin gücünü vererek O'nu yeniden gerçek bir şirin olarak hayata döndürmeyi başaracaklar ve mutluluk ile yaşamlarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Ve artık kız şirinlerle bir arada yaşayan şirinler, Şirine'in yeniden aralarına dönüşünü bir parti yaparak kutlayacaklardır ve film böylelikle son bulacaktır.

Şirinler şimdide tamamen kız olan şirinlerle tanışacaklar ve yine peşlerindeki Gargamel ile aksiyon ve eğlence dolu olaylar yaşayacaklardır. Serinin üçüncüsü olan film, macera, komedi ve animasyon filmidir.