Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

28 Eylül 2019 Cumartesi

Sinema: Jurassic Park 5: Jurassic World: Yıkılmış Krallık - Fallen Kingdom - Yok Olan Jurassic Park Adası ve Şehre Gelen Dinozorlar... / Konusu, Özeti, Afişler

Jurassic Park 5: Jurassic World: Yıkılmış Krallık - Fallen Kingdom

Oyuncular; Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Rafe Spall
Yönetmen; Juan Antonio Bayona
Tür; Macera, Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu; Film, bundan önceki bölümündeki Kosta Rika yakınlarında bulunan Isla Nublar adasında volkanik patlamalar oluşması ve kalan dinozorların yok olması tehlikesi üzerine, Jurassic World parkından geride kalan dinozorları yakalayıp satmak isteyen kişilerin dinozorları malikanelerine getirmeleri ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Isla Nublar adasındaki volkanik dağ patlamak üzeredir ve bunun üzerine insanlık adadaki dinozorlara ne olacağını konuşmaya başlamıştır. 

Kimileri doğal yok oluşlarına sebep olmasını doğru bulurken, kimileri onların kurtarılmasını istemektedir.

Onları kurtarmak gibi bir amacı olan Benjamin Lockwood için çalışan Eli Mills, Claire Dearing ile görüşecek, O'na dinozorlar için bir ada ayarladıklarını, onların güvenle bu adada yaşayacaklarını söyleyecek ve dinozorların Isla Nublar adasından alınması için Claire'nin yardımını isteyecektir. Claire, adayı çok iyi bilen, daha önce çalışmış biridir ve aynı zamanda Blue ismindeki raptoruda almak için Owen Grady'nin de yardımlarına ihtiyaçları olacaktır. Bu operasyonu duyunca çok sevinen Claire, Owen ile görüşecek, O'nun da adaya gelmesini sağlayacaktır.

Ekip toplanıp, yanlarında bir paleo veteriner ve bilgisayar sistem uzmanı ve Eli Mills için çalışan asker ve taşıt ordusu ile adaya gidecekler, adada kurulu olan bilgisayar sistemini çalıştırıp Blue'nun yerini saptayacaklardır. Blue'nin nerede olduğunu anladıktan sonra Owen, arkasında uyuşturucu silahları olan askerlerle Blue'nun bulunduğu yere gidecek, onunla karşılaşacak ve askerler Blue'yu ateş ederek uyuşturacaklardır. 

Bu sırada başka bir raptor daha çıkacak ve askerlerin bazılarını öldürecektir. Bunların doğru olmadığını söyleyen Owen'ı da uyuşturacaklar ve orada öylece bırakacaklardır.

Bu sırada askerler artık amaçlarının ne olduğunu belli etmiş olurlar ve paleo veteriner Zia'yı da tutsak alarak, yaralı olan raptoru iyileştirmesi için götürürler. 

Bu olaylar olurken Claire ve bilgisayar sistemcisi Franklin, parkın yönetim merkezinde beklemektedirler ama tam bu sırada volkan patlamaları başlayacak, adanın her yerini lavlar saracaktır. Owen, uyuşuk olarak kaldığı yerden sürünerek lavlardan kurtulacak ve sonrasında lavlar Claire ve Franklin'in olduğu alanın çevresini saracaktır. Bu sırada içeriye bir İndominus Rex girecek, onlara saldıracaktır. Hem lavlardan hemde İndominus Rex'ten kaçan Claire ve Franklin, dışarıda Owen'nin koşarak geldiğini ve arkasından bir dinozor ordusunun volkan patlamalarından kaçtığını göreceklerdir. Bunun üzerine kaçan Claire ve Franklin, bir Jurassic park aracına binecekler ve bu araç ile denize düşecekler, içeride kilitli kaldıkları sırada onları Owen kurtaracaktır.
Bu olay sonrasında adanın tepelerinden taşınan dinozorları görecekler ve gizlice gemiye binmeyi başaracaklardır. Gemiye bindikten sonra içeride Blue'ya ulaşacaklar, O'nun için uyuyan bir T-Rex'ten kan almak zorunda kalan Claire ve Owen, gerilim dolu anlar yaşayacak, sonrasında bu yaptıkları ile Blue'nin hayatını kurtaracaklardır. 

Gemi, Eli Milles'in malikanesine gitmektedir ve malikanenin altında dinozorlar için hazırlanmış kafesler bulunmaktadır. Getirilen bütün dinozorları bu kafeslere yerleştirecekler ve sonrasında onları açık arttırma ile satmak için zengin iş adamlarını davet edeceklerdir. 

Bu sırada Jurassic World parkı için çalışan bilim adamı Henry Wu, daha önce İndominus Rex'i tasarladığı gibi, şimdide indoRaptor isminde bir dinozor tasarlamıştır. Oldukça vahşi ve savaşlar için hedef algılama sistemine göre tasarlanmış, algıları son derece gelişmiş olan bu dinozoru da açık arttırmada satacaklardır. Dinozorları kurtarmak için içeriye girmeye çalışan Claire ve Owen, yakalanacak, dinozorların bulunduğu başka kafeslere kapatılacaklar, bu sırada kendisinin yaptığı düzenbazlıkları torunu sayesinde öğrenen Benjamin Lockwood'u, Eli Mills öldürecek ve açık arttırmaya başlayacaklardır. Diğer tarafta yandaki kafeste kafası ile duvarları yıkan dinozor sayesinde kurtulan Claire ve Owen, sonrasında bu dinozoru açık arttırma alanına gönderecekler ve tam bir kargaşa yaşanmaya başlayacaktır. Bu kargaşa sırasında açık arttırmada olan indoRaptor, onun dişini almak isteyen bir görevli sayesinde serbest kalacak ve dışarı çıkıp her şeye saldırmaya başlayacaktır. 


Bu sırada insanlar kaçacak ve kafesteki Blue'da, Zia ve Franklin sayesinde kurtulacaktır. Owen, Claire ve Benjamin'in torunu Maisiye'nin peşinde olan indoRaptor, onlara gerilim dolu anlar yaşatacak ve sonrasında Blue devreye girerek, İndoraptor ile mücadele etmeye başlayacaktır.

Çatıya kadar peşlerinden giden İndoraptoru, Blue çatıdan evin içindeki dinozor iskeletinin boynuzlarının üzerine düşürerek öldürecektir. Bu olay sonrasında, kendisindeki dinozor DNA'sı örnekleri ile kaçmaya çalışan Eli Mills, içerideki bütün dinozorları serbest bırakan Maisiye yüzünden bir T-Rex'e yem olarak ölecektir.

Yaşananlardan sonra bütün kafesteki dinozorlar çıkmış olacak ve şehirlere dağılacaklardır. Son olarak Blue'da Owen ile vedalaşacak ve yeni bir çağın başladığını belirtip, dinozorların şehirlerin içinde dolaşmaya başladığının görüntüleri ile film son bulacaktır.

Bu bölüm ile dinozorlar artık adadan çıkmış, şehirlere gelmişlerdir ve bundan sonraki Jurassic World bölümleri şehirlerde geçecek gibi gözükmektedir. Serinin beşincisi olan filmde indoRaptor olarak ilk kez göreceğiniz bir dinozor çeşidi vardır. Aynı zamanda Owen ile Raptorların bebeklik zamanlarına tanık olacağınız, gerilim ve aksiyonun iç içe yaşandığı, oldukça sürükleyici konusu ile bir aksiyon, gerilim, macera ve bilim kurgu filmidir.

Sinema: Dikey Limit - Vertical Limit - Dünya'nın En Tehlikeli Doruklarında Verilen Yaşam Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Dikey Limit - Vertical Limit

Oyuncular; Chris O'Donnell, Robin Tunney, Bill Paxton
Yönetmen; Martin Campbell
Tür; Aksiyon, Macera, Gerilim

Konusu; Film, Dünya'nın en tehlikeli doruk noktalarından biri olan K2 dağında mahsur kalan bazı dağcıların kurtarılması sırasında yaşanan gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Peter ve Annie, bir tırmanış sırasında iplere bağlı olan takozların çıkmasıyla, kendilerinin altında kalan babalarının ipini kesmek zorunda kalacaklardır ve bu durum sonrasında babaları ölecektir. Bu acı olay üzerinden üç sene geçecek, Peter ve Annie, bir K2 dağı tırmanışı gerçekleştirecek olan kampta buluşurlar. Elliot ismindeki bir dağcının öncülüğünde ve bu iş için reklam yapma amacı gütmüş sermayedarların desteği ile bir çok dağcı toplanmışlardır ve zirveye ulaştıklarında istedikleri şekilde reklam ve tanıtım yapacaklardır.

Bu grup içinde Peter'ın kardeşi Annie'e de vardır ve Montgomery isminde usta bir dağcının hava şartları ile ilgili uyarılarına rağmen yinede bu tırmanışı yapacaklardır.

Toplanan ekip tırmanışa başlayacak ancak yolu yarıladıklarında, dağın eteklerinde kamp yapan ekibin hava şartlarının kötüleşeceğinin bilgisini almaları ile dağcılar çok büyük sorunlar yaşamaya başlayacaklardır. Tırmanışın kaptanı ise Tom'dur ve aşağıda hava şartlarının bilgisayarlardan kötü olacağını gören Peter, Tom ile konuşup fırtına çıkacağını ve inmeleri gerektiğini söyleyecek, Tom bu haber üzerine tırmanışı iptal edip inmek isteyecek ancak Elliot, reklam ve tanıtımın derdinde olduğu için buna engel olacak, ne şartlarda olursa olsun tırmanışı gerçekleştirmelerini isteyecektir. 

Bunu kabul eden Tom ve ekibi, sonrasında hava şartlarının kötüleşmesi ile tepeden yağan çığın altında kalacaklardır ve dağın içindeki bir mağaraya Tom, Annie ve Elliot düşeceklerdir. Onların dışındaki ekipte olanların hepsi karın altında kalacak ve öleceklerdir.

Tom, bu sırada yaralanmıştır ve mağaranın içinde üçü mahsur kalmıştır. Telsizleri ile mors alfabesini kullanarak Peter ile iletişim kuran Annie, yardım isteyecek, bunun üzerine Peter, yardım ekibi toplayarak onları kurtarmaya gidecektir. 


Ancak hava şartları çok kötü olduğu için kimse gelmek istememekte, helikopterde belirli bir yere kadar çıkabilmekte, bu durumda altı kişi bularak ancak yardıma gideceklerdir. 

Aynı zamanda Montgomery isimli dağcı, zamanında eşini bir tırmanış esnasında kaybetmiştir, yıllardır O'nu arayan Montgomery, bu işin sorumlusu olarak Elliot'u görmektedir, yardıma gitmesinin bir nedeni de Elliot'u öldürmektir. Helikopterden çok zor şartlarda tepeye yakın yerde inen dağcılar, yanlarında Nitro isminde sıvı bir patlayıcı ile ayrı ayrı iki kişilik ekiplerle tırmanışa başlayacaklar, kimileri kaza geçirip Nitrolarını patlatması sonucunda çıkan çığın altında kalıp ölecek, kimileri de patlayan Nitro bombasının etkisi ile hayatlarını kaybedeceklerdir. Bu tırmanış sırasında aynı zamanda Montgomery, patlamalar sonrasında oluşan çığın ardından eşinin donmuş cesedine de ulaşacaktır.Aksiyon ve gerilim dolu bu tırmanış sonrasında, mağarada mahsur kalan dağcılara ulaşacaklar ancak onlarda bu geçen süre zarfında, yanlarında yeterli ekipman olmadığı için ciğerlerinde ödem çıkmaya başlamış, kullanılan Dex isimli ilacın yetersizliği yüzünden Elliot, Tom'u öldürmüştür.

Mağaradaki Annie ve Elliot'da soğuk ve ödem yüzünden ölmek üzere iken, geride kalan üç kişi onları bulacak, mağaraya halat gönderecekler ve Annie ile Elliot'u çekmek isterken Montgomery ve Elliot, halatın en altında kalacak şekilde düşecekler ve zaten Elliot'u öldürmek isteyen Montgomery, kendi halatını da keserek, altında kalan Elliot ile birlikte mağaranın içindeki derin uçuruma düşeceklerdir. 

Bu olay sonuncunda Annie, Peter ve Monique kurtulacaktır. Ardından kurtulanlar aşağı inecek ve Annie, tedavi edilerek iyileştirilecektir. Böylelikle film son bulur.

Aksiyon ve gerilim dolu dağcılık görüntülerinin olduğu, çığların ve uçurumların içinde yaşam mücadelelerine tanık olacağınız, yer yer dram sahneleri de bulunan, aksiyon, gerilim ve macera filmidir.

Sinema: Derin Kabus - As Above, So Below - Paris Yer Altı Mezarlığında Yaşanan Gerilim Dolu Anlar... / Konusu, Özeti, Afişler

Derin Kabus - As Above, So Below

Oyuncular; Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge
Yönetmen; John Erick Dowdle
Tür; Gizem, Gerilim, Korku

Konusu; Film, Paris yer altı mezarlığında felsefe taşını ve hazineleri arayan bir grup insanın, yer altı mezarlıklarında başlarına gelen gerilim ve korku dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Scarlett isminde tarih öğrencisi ve aynı zamanda babasının mesleği olan simyacılıkla ilgilenen bir araştırmacı, İran'da yaptığı araştırmalar sonucunda bazı keşfedilmemiş yazıtlara ulaşacak ve bu yazıtlardan elde ettiği bilgi ile babasının da aradığı felsefe taşının izlerini bulacaktır. Kendisine yardım etmesi için arkadaşı George ve kamera çekimleri için Benji'yi de yanına alarak Paris'e gidecekler ve buradaki bir müzede inceledikleri yazıtlardan Paris yer altı mezarlığına girmeleri ve felsefe taşını orada aramaları gerektiği sonucuna varacaklardır.

Rehberlerle yer altı mezarlığını gezerken, mezarlıkta girilmesi yasaklanmış yerlere gitmek isteyecekler ve o sırada beliren biri onlara, Papillon isimli kişiye ulaşmalarını ancak öyle istedikleri yere gidebileceklerini söyleyecektir. 

Bunun üzerine Scarlett, Paris'in gece kulüplerinde Papillon'u bulacak, Papillon yer altı mezarlığına gitmek istemeyecek ama O'na hazine olduğunu söyleyecek ve yer altı mezarlığında istedikleri yere onları götürmesi karşılığında hazinenin yarısını vereceklerini söyleyip ikna edeceklerdir.

Hazine konusuna inanan Papillon, iki kişi daha bularak kendi ekibi ile ertesi gün Scarlett ve arkadaşları ile buluşacak, yanlarına halat, fener gibi gerekli malzemeleri alıp, girilmesi yasak olan yerden yer altı mezarlığına gireceklerdir. İlk giriş bölümlerinde ayin yapan ve çeşitli amaçlar ile ilgili yer altı mezarlığına gelen insanları görecekler ve sonrasında istedikleri yere gitmek için, insan kemiklerinin olduğu dar bir alandan geçmeleri gerekecektir. Hepsi birlikte sıkışarak buradan geçecekler ve sonrasında geçtikleri yer çökecektir.
Bu geçtikleri yere girmeden önce Scarlett, taşlarla örülmüş bir kapı bulmuştur ve oraya girmek isteyince Papi, buna engel olmuştur ama geldikleri yerde de aynı kapıyı görünce şaşkına dönen ekip, başka gidecek yer olmadığı için bu örülü duvarı yıkarak içeri gireceklerdir.

İçeride karanlık tüneller, kemikler, mezarlıklar görecekler ve bir telefon sesi duyacaklardır. Telefon sesini takip eden Scarlett, telefonu bulacak ve açınca babasının sesini duyacaktır. Ardından George, çocukluğunda çaldığı piyanonun aynısını görecek ve ardından Papi'nin, örülü duvara daha önce girip bir daha geri dönmediğini söylediği arkadaşları olan La Taupe'yi göreceklerdir. 

La Taupe onlara, kendisini takip etmesini söyleyecek ve O'nu takip eden ekip, yerin altına devam eden bir tünelden geçmeleri gerektiğini öğreneceklerdir. Tünel metrelerce yerin altına gitmektedir ve halat ile aşağı inecekler, inince dar bir yoldan geçecekler ve karşılarına çıkmaz yolu olan bir oda çıkacaktır. Bu odada eski mısırlılara ait şifrelerle korunmuş kapının kilidini bulacaklar ve taşı yerinden oynattıklarında gizli bir kapı açılacaktır. Burada bir mezar ve üzerinde yüz yıllar öncesinden kalmış olmasına rağmen hala çürümemiş bir ceset bulacaklardır. Mezarın yanında, yerin altına doğru giden bir su kanalı görecekler ve bu kanalın içinden başka bir odaya geçeceklerdir.
Geçtikleri odanın içinde ise her yerde altınlar vardır ve Scarlett'in aradığı felsefe taşı buradadır. Ancak Scarlett, yanlış taşı alacak, bu sırada altınlara ulaşamaya çalışan diğer ekip, tuzağı kaldıracaklar ve bulundukları oda üzerilerine çökecektir.

Bu olay sonrasında yaralanan Souxie'yi elindeki taş ile iyileştiren Scarlett, yerin altına doğru giden bir tünel daha bulacak ve buradan da geçerek, daha da derine ineceklerdir. Bu geldikleri yerde, az önceki odaya benzemektedir ve geldikleri yol kapanmıştır.

Artık iyice korkmaya başlayan ekip, yine içi su dolu bir kanal bulup içinden geçecek ve yine başka bir ceset bulunan odaya gireceklerdir. Daha öncesindeki kaybettikleri La Taupe'yi burada görecekler ama La Taupe, çıldırmış bir şekilde Papi'nin kız arkadaşı Souxie'ye saldıracak ve kafasını taşlara vurup öldürecektir. Souxie'nin ölümünden sonra korku ile yollarına devam eden ekip, kemiklerin üzerinden geçecekler ve kendi hayatları ile ilgili, pişmanlıkları ile ilgili halüsinasyonlar görmeye başlayacaklardır. Artık işler iyice garipleşecek, sürekli yeni bir tünelden ve kuyudan hep aşağı doğru inen ekip, yüzlerce metre aşağı inmiş olacaklardır ve sonunda karşılarına bir tünel çıkacak ve tünelin girişinde '' buraya girenler umutlarını kaybetmişlerdir' ' yazısını göreceklerdir.
Bu yazı cehennemin girişini ifade etmektedir ve başka yolu olmayan ekip, buradan girecek ve içeride kendilerini rahatsız eden bir çok varlıkla karşılaşacaklardır. Bu varlıklar onlara saldıracaklar ve bazıları ölecektir. Papi, geçmişte yaşadığı bir olayın kurbanı olarak ölecek ve ekipten geriye sadece üç kişi kalacaklardır.

Bu sırada Scarlett, gerçek felsefe taşını bulmadığını anlayıp, o kadar yolu korku ve gerilim içinde, kendisine varlıkların saldırması haliyle, dönüp geri alacak ve geri gelip yaralı olan arkadaşını iyileştirecektir. Son olarak geriye kalan üç kişi yine bir kuyu bulacaklar ve aşağı atladıklarında, kendilerini Paris'in sokaklarına açılan bir lağım kapağının altında bulacaklardır. 

Buradan çıkınca ters bir şekilde yüzeye çıkan ekip, yaşadıkları olayların şoku ile ne yapacaklarını bilmeden öylece kala kalacaklardır. Böylelikle film son bulur.

Mekan olarak gerçek bir yerin seçilmiş olduğu, olayların ise senaryolaştırıldığı, Paris'in tarihi yer altı mezarlığına tanık olacağınız, yüksek gerilim ve korku anlarının yaşandığı, gizem, gerilim ve korku filmidir.

Sinema: Jurassic Park 4 - Jurassic World, Yeni Bir Tür: İndominus Rex... / Konusu, Özeti, Afişler

Jurassic Park 4 - Jurassic World

Oyuncular; Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson
Yönetmen; Colin Trevorrow
Tür; Aksiyon, Gerilim, Macera, Bilim Kurgu

Konusu; Kosta Rika yakınlarındaki Pasifik kıyılarında olan Isla Nublar adasında şimdide, Jurassic World isminde bir dinozor parkı kurulmuştur ve film, bir çok insanın bu parkı ziyaret ettiği sırada dinozorların kafeslerinden çıkması ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Isla Nublar adasında Simon Masrani öncülüğünde kurulan Jurassic World isimli dinozor parkındaki dinozorların hepsi, genetiği değiştirilmiş, orjinal olmayan dinozorlardır. Sürekli DNA yapıları ile oynayan bilim adamları yeni yeni dinozor türleri ortaya çıkarmaya başlamış ve son olarak da T-Rex ile Raptor'un ve bazı hayvanların DNA'larını karıştırarak İndominus Rex ismini verdikleri çok vahşi, kamufle olabilen, kendini kızıl ötesi ışınlardan saklayabilen ve T-Rex boyunda aynı zamanda raptor zekasında bir dinozor üretmişlerdir.

Çok zeki olan bu dinozor, aynı zamanda kendisine eşlik edilmesi için üretilmiş olan kardeşini de yemiştir. Yalnız başına ona özel tasarlanmış kafesinde yaşayan İndominus Rex için güvenlik önlemlerini test etmeye başlamışlardır.

Aynı zamanda ada tamamen çeşit çeşit dinozorlarla dolu ve ailece insanların gelip eğlendiği, bilgilendiği bir hayvanat bahçesi havasına girmiştir. İnsanlar özel araçlarla dinozorların arasında gezebilmektedirler ve onlara çok yaklaşmaktadırlar. Parkın yönetiminden sorumlu olan Claire'nin aynı zamanda iki tane yiğeni parka ziyarete gelmiştir. Claire, kendi işlerini hallederken onlarda parkta zaman geçireceklerdir. 

Bu sırada Claire, İndominus Rex ile ilgili daha detaylı bilgiler almak ve güvenlik açıklarını yok etmek için raptorlar konusunda uzman ve parktaki 4 raptora alfalık yapan Owen ile görüşüp, kendileri ile çalışmasını ister. Owen, İndominus Rex'in bulunduğu kafese geldiğinde içeride İndominus Rex'i göremeyecekler, kafesin duvarlarında pençe izlerini görünce, kaçtığını sanacaklar ve içeri girip bakmak isteyen Owen ve görevliler, merkezden İndominus Rex'in üzerindeki cihazdan alınan sinyale göre kafesin içinde olduğunu öğreneceklerdir.Ve İndominus Rex, kamufle olduğu halden çıkarak içeridekilere saldırmaya başlayacaktır. Son anda Owen kaçacak ama kaçarken dışarı çıkmayı başaran İndominus Rex, artık önüne gelen her şeyi öldürmeye başlayacaktır.

Bu olay sonrasında adanın kuzey kısmını ziyaretçilere kapatacaklar ancak bu sırada adanın kuzeyinde bir aracın içinde gezen Claire'nin yiğenleri Zach ve Grey, yasak olan alanlara girecekler ve burada dinozorların arasında iken, onları İndominus Rex bulacak ve saldırmaya başlayacaktır. İleri güvenlik sistemleri ile donatılmış aracın içinden son anda kaçarak nehre atlayan çocuklar, İndominus Rex'in elinden kurtulacaklardır. Bunun üzerine yiğenlerinin kaybolduğunu öğrenen Claire, Owen ile birlikte adanın kuzeyinde onları aramaya çıkacak ve nehirden atlayarak kaçtıklarını anlayacaklardır. Sonrasında yolda öldürülmüş bir sürü dinozor görecekler ve İndominus Rex'in zevk için öldürdüğünü fark edeceklerdir.

Bu sırada Zach ve Grey, bozuk bir jip bulacaklar ve onu tamir ederek parkın merkez alanına doğru gideceklerdir. Ancak diğer tarafta İndominus Rex'i yakalayıp öldürmeye çalışan güvenlik elemanları, ellerindeki silahlar ile İndominus Rex'i kovalarlarken, İndominus Rex, kuş kafesini kıracaktır ve kırılan yerden bir sürü Pterosaurus dışarı çıkacak ve onlar parkın içindeki insanlara saldırmaya başlayacaklardır. Bir çok kişiyi yakalayıp havada yemeye çalışan Pterosaurus'lardan insanlar kapalı bir alana girdiklerinde kurtulacaklardır ve bu sırada parkın içindeki havuzda bulunan dev Mosasaurus'da bir çok insanı yiyerek öldürecektir. Aynı zamanda parkta çalışan bilim insanları, dinozor embriyolarını götürmekle uğraşmaktadırlar ve Vic, aslında raptorların askeri bir amaçla kullanılmasını istemektedir. 

Ve bunu isteyen Vic'in sonunu da zaten raptorlar getirecektir. Bu olaylar üzerine Pterosaurus saldırısı sırasında Claire, yiğenlerine kavuşacak ve Simon'un ölmesi üzerine yönetimi eline aldığını söyleyen Vic'in planını uygulamaya başlayacaklardır.

Vic'in planı ise, Owen'ın öncülüğünde raptorları serbest bırakmak, onların İndominus Rex'i bulmasını sağlamak, böylece raptorlarla birlikte hep beraber saldırarak İndominus Rex'i öldürmektir. Bunu kabul etmek zorunda kalan Owen, motosiklet ile yanında 4 raptor varken İndominus Rex'i bulacaklar ancak İndominus Rex'in yarı raptor olmasından dolayı raptorlar ile iletişim kuracak ve onların yeni alfası olarak onları yönetmeye başlayacaktır. Yönetilen raptorlar, kendileri ile gelen askerlere saldıracaklar ve Owen, kaçmayı başaracaktır. Owen, kaçarken bir kamyonet içinde Claire ve yiğenlerine rastlayacak, peşlerinden gelen raptorlar sonrasında onları parkın merkez alanında sıkıştıracaklardır. Raptorların arasında kalan Claire, Owen, Zach ve Grey zorlu anlay yaşayacaklar, Owen'in raptorlar ile iletişim kurarak kendini hatırlatması ile O'nu tanıyacaklar ve arkalarından gelen İndominus Rex'e saldırmaya başlayacaklardır. Bu sırada Owen'da silahla ateş etmekte ama hepsinin gücü İndominus Rex'e yetmemektedir.Bu durumu gören Claire, kafeslerde kapalı olan bir T-Rex'in çıkmasını sağlayacak ve onu İndominus Rex'in üzerine doğru yönlendirecektir.

Sonrasında İndominus Rex ile T-Rex ve de bir raptor kavga etmeye başlayacak, aksiyon dolu kavga sahneleri yaşanacak, ama hala güçlerinin zar zor yettiği İndominus Rex'i, o sırada suyun içinden çıkan dev Mosasaurus alarak suyun içine götürüp öldürecektir. Böylelikle İndominus Rex, yok olmuş olacaktır.

Sonrasında parktan insanlar gemiler ile ayrılacak ve park kapanacaktır. Böylelikle film son bulur.

Daha önceki serilerde görmediğimiz Mosasaurus, İndominus Rex gibi yeni dinozorları izleyeceğiniz, aksiyon, gerilim ve heyecanın sürekli yaşandığı, birbirleri ile kavga eden dev dinozor görüntülerine tanık olacağınız, serinin dördüncüsü olan film, gerilim, aksiyon, macera ve bilim kurgu filmidir.