Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

26 Aralık 2020 Cumartesi

♫ Sinematik Müzik, Viking, Aakash Gandhi, Cinematic Music, Cinematic son...

Elijah Wood Resimleri - Elijah Wood PicturesSinema: Noel Günlükleri - The Christmas Chronicies - Noel Ruhunu Kurtarmaya Çalışan Noel Baba ve İki Kardeşin Macera Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Noel Günlükleri - The Christmas Chronicies

Oyuncular; Kurt Russell, Darby Camp, Judah Lewis
Yönetmen; Clay Kaytis
Tür; Macera, Komedi, Aile

Konusu; Film, Noel arifesinde çocuklara hediye dağıtan Noel Baba'nın, Teddy ve Kate isimli iki kardeş yüzünden bir kaza geçirmesi sonrasında yaşanan eğlence dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Her sene ailesi ile mutlu bir noel geçiren Kate, bu sefer babaları ve anneleri olmadan yalnız bir Noel geçirecektir ve evde kardeşi Teddy vardır. Teddy'in Noel Baba'ya olan inancı kalmamıştır ancak Kate'in hala inancı vardır, O'nun için bir kayıt düzenlemiştir. Noel arifesinde anneleri hastanedeki işine gitmek zorunda olunca iki kardeş evde yalnız kalacaklardır. Babaları ise vefat etmiştir. Ve evde yalnız kalınca Kate, eski noel video kayıtlarını izleyecek ve görüntülerin içinden bir elin noel ağacının altına hediye bıraktığını görecektir ve bunun Noel Baba olduğunu düşünerek bu görüntüyü Teddy'e gösterecek, bunun üzerine yine Noel Baba'nın gelmesi ihtimalini düşünerek, O'nu videoya kayıt etmeye karar vereceklerdir. Bu plan için hazırlık yapacaklar, evde kayıt sistemleri ve düzenekler hazırlayacaklar ve saklanıp Noel Baba'nın gelmesini bekleyecektir. 
Belirli bir süre sonra Noel Baba evlerini ziyaret edecek ve video ile kayıt etmeyi başaracaklardır. Dışarı çıktıklarında çatılardan atlayan Noel Baba'yı ve geyiklerini göreceklerdir. Bunun üzerine Noel Baba, evlere hediye dağıtırken ren geyikli arabasına binecekler ve arabaya gelen Noel Baba, arkada gizlenmiş çocuklardan habersiz gökyüzünde uçmaya başlayacaktır ve bu uçuş sırasında Kate, üşümeye başlayınca Noel Baba'dan yardım isteyecek ve çocukları gören Noel Baba, panik yapacak ve araba kontrolden çıkacaktır. 

Bu olay ile kontrolden çıkan araba gökyüzünde kaza yapacak, ren geyikleri arabadan ayrılacak ve Noel Baba ile çocuklar Chicago'ya düşeceklerdir. Bu olay sırasında oyuncak çuvalını da kaybeden Noel Baba, geyiklerini ve oyuncakları yeniden bularak Noel Ruhunu kurtarmaya çalışacaktır ve yürüyerek onları aramaya başlayacaktır. Yaptıklarından pişman olan ve en yaramazlar listesine giren Kate ve Teddy, Noel Baba'ya yardım etmek isteyecek ve birlikte yol almaya başlayacaklardır. 

Yol üzerinde bir kafeye denk gelecekler ve içeri giren Noel Baba, oradaki herkesin çocukluk anılarını bildiği için bu durumu kullanarak yardım isteyecek ancak kimse O'na inanmayacaktır. Ve Teddy, çalıntı bir aracı çalarak yollarına bu araba ile devam etmelerine sebep olacaktır. Ancak peşlerine polisler takılacak, aksiyon dolu bir kovalamaca yaşayacaklar ve sonrasında polislere yakalanınca, Kate'i ren geyiklerini bulmaya gönderen Noel baba, polisleri oyalayacak ve ren geyiklerini bulan ve onlarla iletişime geçen Kate, uçan geyiklerle gelerek Teddy'i de alacak ve birlikte hediye çuvalını aramaya başlayacaklardır. Diğer tarafta polisler Noel Baba'yı tutsak alacaktır ve söylediklerine inanmayarak O'nu nezarete kapatacaklardır. Teddy ve Kate ise hediye çuvalını bulmayı başaracaklar ve hediye çuvalının içine giren Kate, sihirli bir şekilde hediyelerin olduğu kuzey kutbu boyutuna girecek ancak dışarı kalan Teddy'e sokak serserileri saldıracaklar ve hediye çuvalını da alacaklardır. 
Noel Baba ise nezarette Noel Ruhunun kaybolduğunu fark edince sihirle herkesi kullanarak bir müzik gösterisi yapacak, bütün suçlularla birlikte karakolun içinde konser verecektir. Bunu gören polisler içeriye müzik aletlerinin nasıl girdiği konusunda şaşkınlık yaşayacaklardır. 

Kate ise çuvalın içinden girdiği boyutta minik elflerle tanışacak ve onlara Noel'in tehlikede olduğunu söyleyeceklerdir. Bunu duyan Elfler, çuvaldan çıkacaklar ve çıktıklarında Teddy'i tutsak almış olan serserileri görecekler ve komedi dolu bir mücadele sonrasında bütün serserileri etkisiz hale getireceklerdir. 

Bunun üzerine Noel Baba'ya şapkasını götüren elfler, Noel Baba'nın artık sihirli bir şekilde ışınlanmasını sağlamış olacaklar ve nezaretten büyük bir ilgi ile ayrılacak, ardından Noel ruhunun yok olmaması için Kate ve Teddy ile iş birliği yaparak geriye kalan hediyeleri Noel'e çok az zaman kala dağıtmaya başlayacaklardır. Teddy, ren geyikleri ile kızağı kullanacaktır, Kate hediyeleri çuvaldan çıkararak Noel Babaya fırlatacaktır ve Noel Baba'da sihirli şapkası ile bütün evlerin bacalarından girerek çocuklara hediyelerini bırakacaktır. Bu şekilde geriye kalan bütün Kuzey Amerika'nın şehirlerini dolaşacaklar ve Noel ruhunu kurtarmış olacaklardır. Birlikte çalışarak başardıkları bu güzel olay sonrasında Noel Baba, kardeşleri evlerine bırakacak ve Teddy'e hediye olarak kendi şapkasını verecektir ve aslında gecenin başından bu yana onların yanında çaresizce durmasının bir oyun olduğu ortaya çıkacaktır. Aslında Noel Baba'nın Teddy ve Kate ile ilgili bir planı olduğu için tüm bunları düzenlemiştir ve kardeşlere sevgi ile sarıldıktan sonra yanlarından ayrılacaktır. Evlerinin önünde anneleri karşılaşan çocuklar, eve girdiklerinde evin tıpkı babalarının süslediği gibi süslendiğini görecekler ve çam ağaçlarının altında Noel Baba'nın kendileri için bıraktığı hediyeleri bulacaklardır. 

Kate'e istediği kaykay gelmiştir ve Teddy ise babasını son bir kez daha görmek istemiştir ve bunu yapamayacağını söylediği bir mektup bırakan Noel Baba, O'na bir noel süslemesi bırakacak ancak bunu çam ağacına asarken Teddy, babasının yansımasını görecek ve kısada olsa O'nunla konuşacaktır. Son olarak Noel Baba'nın Noel Anne ile olan sempatik görüntüleri sonrasında film son bulacaktır.

Noel ruhunu kurtarmaya çalışan ve tüm çocuklara umut ve sevgi dağıtan Noel Baba'nın hikayesini izleyeceğiniz macera, komedi ve aile filmidir.