Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

8 Nisan 2024 Pazartesi

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Oyuncular; Brad Pitt, Cate Blanchett, Julia Ormond
Yönetmen; David Fincher
Tür; Dram

Konusu; Hüzünlü bir masal tadında geçen bu film, 1900'lü yıllarda düğme işi yapan bir ailenin çok yaşlı olarak doğan ve gün geçtikçe gençleşerek hayatını sürdürecek olan Benjamin'in hayatını anlatmaktadır. 

ÖzetiBenjamin, normal de ölmeye yakın olan bir insanın hayatsal faktörlerinin bütün eksikliklerini, bozukluklarını yeni doğduğu zaman tanıyacaktır. 80'li yaşlarda bir insanın bedensel özellikleri ile doğan Benjamin, her geçen yıl gençleşecek ve sonunda bir bebek haline geldiğinde bu seferde aklı seksenli yaşlarda olan bir insan olacaktır. Böyle tuhaf bir kaderi olan Benjamin'in bu yaşam mücadelesi sırasında başına gelenler anlatılmaktadır filmde. Hikayeyi Daisy isimli başrol oyuncusu olan kişi, ölmeden önce hastanede geçen son zamanları olarak, çok yaşlı bir şekildeyken günümüz dünyasında kızına anlatmaktadır ve bu sırada film sahnelenmektedir.

Not Defteri - The Notebook

 Not Defteri - The Notebook

Oyuncular; Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams
Yönetmen; Nick Cassavetes
Tür; Romantik, Dram

Konusu; Film, birbirlerine çılgınca aşık olan iki çiftin yaşlılıklarına kadar uzanan aşk hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Bir huzur evi ve hastane de dost olan Duke ve hafızasını kaybetmiş olan Allie, birlikte Duke'un not defterinden bir hikaye okumaya başlayacaklardır. Hikayede 1940'lı yıllarda Noah isimli bir genç Allie isimli bir kızdan hoşlanmaktadır ve O'nu ilk gördüğü gece karnavalda dönme dolabın üzerine çıkacak ve kendisini öldürme bahanesi ile çıkma teklifini kabul ettirmeye çalışacaktır. Allie'ye kafayı takmış olan Noah, sonraki günlerde yolda O'nunla karşılaşacak ve birbirinden etkileyici sözlerle O'nun kalbini çalmaya çalışsa da Allie, bunu istemeyecek ve sonraki akşam sinemada karşılaşacaklardır. Ve sinema sonrasında yürüyüşe çıktıklarında birbirlerini daha iyi tanıma şansı bulacaklar ve yaşanan duygu yüklü ve eğlenceli anlardan sonra birbirlerine aşık olmaya başlayacaklardır. Sonraki günlerini artık hep birlikte geçiren çift, birbirlerine çılgınca aşık olacaklar ve çok güzel zamanlar geçireceklerdir. 

Devamı için Tık.