Ruh dediğimizde bir bütünü ifade eden varlıksal alanın kast edildiğini, sevgi dediğimizde bahsedilen erdemlerin ve yasak bilgilerinin bütünlüğünden oluşan gücü, dünya denilince bir sistemle kendisini idame ettiren yaşam alanı olduğunu, ve bu gibi hakikatlerinde tek olduğunu, ikinci bir tanımının olmadığını bilin...

24 Mayıs 2020 Pazar

Unutulmaz Film Replikleri 12 - Sinema Replikleri - Felsefi Sözler

Gördün mü, öfken seni ağırlaştırıyor, kontrol etmeliydin ajan Hellboy, yoksa o seni kontrol eder... ( Hellboy: Altın Ordu )

Bir kehanetin sana kim olduğunu söylemesine izin verme. Kendin karar ver... ( Hellboy 3 )

Kendin için en iyisine sadece sen karar verebilirsin, ne O nede ben... ( El Camino )

Hepimizin sevgiye ihtiyacı var... ( Willoughby Ailesi )

Akıllı olana tek söz yeter... ( Daire )

Takındığınız yalan yüzünüzden bahsetmiyorum, yönlendiren değil hisseden yüzünüzü takının. Bir yüz takınıyorsunuz sahneye doğru çeviriyorsunuz... ( Black Mirror: On Beş Milyon Hak )

İnsanlara bir şey yaptılar. Çoğu insan seyirci haline geldi. Olanları izlemeye ve filme çekmeye başladılar. Yaşanan korkunç olaylar hiç birinin umrunda değil. 10 insandan 9'u bu durumda... ( Black Mirror: Beyaz Ayı )

Yani şu söylediğin sinyal, insanlara bütün bunları yaptıran omu yani? - Bence bunlar onların içinde vardı. Onları kanunlar engelliyordu. ( Black Mirror: Beyaz Ayı )

Sızlanıp söylenmek yerine harekete geçmeyi tercih ederim... ( Black Mirror: Waldo Zamanı )

Politikacı dünyayı daha adil bir yer haline getirmeye çalışan kişidir... ( Black Mirror: Waldo Zamanı )

Devrim için vaaz versen bir anlamı olabilirdi ama vermiyorsun, çünkü bu bolca cesaret ve zihniyet gerektirir...( Black Mirror: Waldo Zamanı )

Etrafına baksana, insanlar görünmeleri gerektiğini düşündükleri gibi giyiniyorlar. Ama gözlüğünü sevdim, sen kendinsin... ( Black Mirror: San Junipero )

Haksızlıklarla, tahammülsüzlüklerle, büyük çevresel değişimlerle dolu Dünya'da parlak bir gelecekten söz edemeyiz. Çaba göstermek zorundayız. Daha iyi yarınlar inşa etmemizin tek yolu bu... ( Black Mirror: Timsah )

Biraz sevgi göster ve sana geri dönsün... ( Black Mirror: Timsah )