Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

12 Kasım 2020 Perşembe

♫ Elektronik, Club Müzik, Atmospheria, Francis Preve, Electronic Music, ...

Chris Hemsworth Resimleri - Chris Hemsworth Pictures - Thor Resimleri

Sinema: Jurassic Gezegeni - Jurassic Galaxy - Bilinmeyen ve Kurak Bir Gezegende Dinozorlara Karşı Verilen Yaşam Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Jurassic Gezegeni - Jurassic Galaxy

Oyuncular; Ryan Budds, Doug Burch, Eric Paul Erickson
Yönetmen; James Kondelik, Jon Kondelik
Tür; Aksiyon, Macera, Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu; Film, uzay gemileri ile bilinmeyen bir gezegene düşen insanların, bu gezegende dinozorlarla yaşadıkları gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Galleon isimli uzay gemisi uçuş sırasında arıza yaptığı için bilinmeyen bir gezegene düşecektir ve içerisindeki insanlardan bazıları yara alacaklardır. Bu sırada yaralar içinde enkaz altında kalanlardan birini olay yerine gelen bir dinozor yiyecek ve diğerleri de kurtulmaya çalışacaklardır. Pilot Daize ve güvenlik görevlisi Marston, çevreye dağılmış enkaz parçalarını kontrol ederken müebbet hapis cezasına çarptırılmış yolcu Flynn ve yaralı bir yolcu bulacaklardır. Etraf tamamen kurak çöl şeklinde bir görünüme sahiptir. Bu sırada yaralı olan yolcuya da dinozorlardan biri saldıracak ve ölümüne neden olacaktır. Ve geriye üçü kalarak çöl alanında yol almaya başlayacaklardır. Aynı zamanda yanlarında Hal isminde uçan robotik bir makine vardır, bir çok konuda özelliği bulunan bu robot onlara yardım etmektedir. 
Çevrede araştırma yapan Hal, her yerde farklı özelliklerde dinozorlar olduğunu görecektir. Bu sırada yol almaya devam eden üçlü, yolda bir yolcuyu daha öldürmüş ve yemek üzere olan kanatlı dinozorlara rastlayacaklardır. Bu görüntü sonrasında ilerleyecekler ve kendileri gibi kurtulmuş iki kişiye daha rastlayacaklardır. Gail ve Harris. 

Hep birlikte düşen geminin arkasındaki mekiğe ulaşmaya ve böylece gezegenden kurtulmaya çalışacaklardır. Yol üzerinde üzerlerine gelen dinozor sürülerinden kurtulmayı başaracaklar ve sonrasında bir pilotu daha uzay aracından düşmüş ve ölmüş olarak göreceklerdir. 

Bu pilot içlerinden bayan Gail'in eşidir ve bu duruma çok üzülen Gail'e o sırada bir dinozor saldıracak ve diğerleri raptor benzeri bu dinozoru öldürmeyi başaracaklardır. Sonrasında beşi birlikte yola devam edecekler ve kurak çöl alanında uzunca bir yol aldıktan sonra akli sorunlar yaşamaya başlayıp birbirlerine saldırmaya başlayacaklardır. Ancak kısa bir süre sonra kendilerine olanların farkına varıp dinlenmeye karar vereceklerdir. Bu sırada dev bir T-Rex gelecek ve hepsini kovalamaya başlayacaktır. T-Rex'den saklanan beşli bu seferde yine bir raptor ile karşılaşacak ve onu öldürmeyi başaracaklardır. Ancak aralarından Harris korkarak kaçmıştır ve sonrasında bir raptor sürüsüne yem olmuştur. Bu sırada diğerlerinin arasına gezegende yaşayan Retch isimli bir insan daha katılacak ve onları yaşadığı yere götürecektir. Yol üzerinde Hal'ın da bozulduğunu ve parçalandığını göreceklerdir. Uzun yıllardır burada olan bu adam konuşmayı unutmuştur ve dinozor eti ile besleneceklerdir. Aynı zamanda Retch onlara, yıllar öncesinden kendi arkadaşları ile bulunduğu uzay gemileri ile bu gezegene düştüğünü ve sonrasında birlikte uzay gemilerini tamir ettiklerini ve Retch'e gidip geri döneceklerine söz vererek terk ettiklerini anlatacaktır. Ancak bu bir yalandır, sonrasında Daize, diğer arkadaşlarının iskeletlerini bulacak ve Retch'in onları öldürüp yediğini anlayacaktır. 
Ve bu sırada Retch, Marston'a saldırmıştır ve aralarında bir yaşam mücadelesi başlamıştır. Ancak Retch sonrasında, Marston'ı öldü sanarak bırakacak ve diğerlerine saldıracaktır. Bu sırada yine bir raptor saldırısına uğrayacaklar ve bu saldırıdan da kurtulup Gail'i kaçıran Retch'in peşine takılacaklardır. 

Aynı zamanda Marston'ın tümörü olduğu ve yakında öleceği gerçeği ortaya çıkacaktır. Retch ise Gail'i kaçırmış ve O'nu kraliçesi yapmak istemektedir, Gail ise hamiledir ve O'nun da çocuğu olmasını istemektedir. Retch, akli dengesini kaybetmiştir ve Marston, Daize ve Flynn, onları takip etmektedirler. Bu takip sırasında raptorların ve T-rex lerin saldırısına uğrayacaklar ve Flynn yaralanacaktır. 

Yaralanan Flynn'yi geride bırakmak zorunda kalacaklar ve yalnız kalan Flynn'a raptorlar saldıracak ve öldüreceklerdir. Bunun üzerine yola devam Marston ve Daize, Retch'in izini bulacaklardır ve O'nunla karşılaşıp Gail'i kurtarmaya çalışacaklardır. Bu sırada çevrelerini dinozor sürüsü saracak ve birbirleri ile mücadele ettikleri sırada bir T-Rex Retch'i öldürecektir ve uzay mekiğine ulaşmış olmalarından dolayı sadece Gail, hamile olması ile ilgili tek kişilik uzay mekiğine binecek ve gezegenden ayrılacaktır. Marston ve Daize ise gezegende kalacak ve çevrelerini sarmış olan dinozorlarla mücadele etmeye başladıkları sırada film son bulacaktır.

Bilinmeyen ve kurak bir gezegende dinozorlarla yaşanan aksiyon ve gerilim dolu anlara tanık olacağınız aksiyon, gerilim, macera ve bilim kurgu filmidir.

11 Kasım 2020 Çarşamba

♫ Rock Müzik, Accidents Will Happen, Silent Partner, Rock Music, Rock Şa...

Sinema: Ninja Kaplumbağalar - Teenage Mutant Ninja Turtles - Mutasyona Uğramış Olan 4 Kaplumbağanın Aksiyon Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Ninja Kaplumbağalar - Teenage Mutant Ninja Turtles

Oyuncular; Megan Fox, Will Arnett, William Fichtner
Yönetmen; Jonathan Liebesman
Tür; Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik

Konusu; Film, üzerlerinde yapılan deneyler sonrasında mutasyona uğrayan dört kaplumbağanın aksiyon ve macera dolu hikayelerini konu almaktadır.

Özeti; New York şehrini etkisi altına almış olan kurt kılan çetesine karşı Ninja kaplumbağalar mücadele etmektedir ve ele başları Shredder'dır. Ninja kaplumbağaların babası olarak fare usta Splinter, Donatello, Leonardo, Michelangelo ve Raphael'u usta bir savaşçı olarak yetiştirmiştir ve mutant Ninja kaplumbağalar New York şehrini korumayı kendilerine vazife edinmişlerdir. Yine kurt kılanın bir yasa dışı kimyasal maddeleri çalmaları sırasında gazeteci April O'Neil olanlara tanık olacak ve bu sırada onlara engel olmaya çalışan Ninja kaplumbağaları görecektir. Shredder, New York şehrini ele geçirmek istemektedir ve önlerinde Ninja kaplumbağalar engeli vardır.

Bunun için bir metro istasyonunda insanları rehin alan kurt kılan üyeleri, bu sırada April O'Neil'ı da bu rehinelerin arasına katacaklar ve Ninja kaplumbağalar ortaya çıkarak üstün döğüş teknikleri ile bütün rehineleri kurtaracak ve kurt kılan adamlarını tutsak alacaklardır. 

Bu sırada April O'Neil, onları video kaydına çekmiş olacak ve şu zamana kadar insanlardan saklanan Ninja kaplumbağalar, ilk kez görüntü vermiş olacaklardır. Bunu fark eden ninjalar April O'Neil'deki bu görüntüleri silmek için iletişim içine girmek zorunda kalacaklar ve gördükleri karşısında şok geçiren April O'Neil'de ki bütün görüntüleri silip yanından ayrılacaklardır ancak April, yine de bir kaç kare çekmeyi başaracaktır. 

Ve Ninja kaplumbağaların isimlerini duyan April O'Neil, çocukluğunda babasının yaptığı Rönesans projesi deneylerini hatırlayacak ve bu kaplumbağaların bu deneyler sonucunda mutant olduğunu ve kendi evcil hayvanları olduğunu anlayacaktır. Aynı zamanda Splinter'da aynı laboratuvarda deney hayvanı olarak kullanılmıştır ve bu şekilde hepsi mutant olmuşlardır. Ancak bu durumu kimseye ispatlayamayacaktır. Splinter ise ninjaların şehre çıkarak insanlara göründükleri için onlara ceza vermiştir. Ve April O'Neil ile görüştüklerini duyunca O'nun hayatının tehlikede olduğunu düşünerek ninjaların April O'Neil'i bulmasını ve yanına getirmelerini isteyecektir. Ve April, bu olayı konuşmak için ölen babasının iş arkadaşı Eric Sacks ile görüşüp ninjaların çektiği fotoğrafını gösterecek ve mutasyonun sebeplerini öğrenmeye çalışacaktır. Ancak Eric Sacks, Shredder'ın öğrencisidir ve April bundan habersizdir. 

Ve kaplumbağaların kanlarındaki mutojen onlar için çok önemlidir. Sonrasında ninjalar Splinter'ın istemesi üzerine April'i kaçırıp Splinter'ın yanına getirecekler ve April, Splinter'ı görünce tanıyacaktır. Fare iken O'nun evcil hayvanıydı.Ve Splinter, April'e bütün gerçekleri anlatacaktır. Babasının deney yaptığı sırada yangını kendinin çıkardığını ve bu yangın sırasında April'in onları kurtarması ve dışarıda güvenli bir yere bırakması sonrasında mutasyona uğradıklarını ve şu an bu halde bulunmalarının sebebinin April olduğunu söyleyecektir. 

Ancak April'i takip eden Shredder ve adamları ninjaların kanalizasyondaki özel alanlarına gidecek ve burada ninjalar ile aksiyon dolu bir mücadele içine girecek ve 3 ninja kaplumbağayı esir alacaklardır. Bir tanesini ve Splinter'ı öldü sanarak bırakacaklardır ve April'de kaçmayı başaracaktır. Ve geriye kalan Raphael, April ile birlikte diğerlerini kurtarmak için yola koyulacaklardır.

Eric ve Shredder, kendi ürettikleri bir zehiri tüm dünya insanlığına bulaştırarak insan nufusunu hasta edip New York şehrini karantinaya almak ve ninja kaplumbağaların kanlarından ürettikleri panzehirle tüm dünyaya satış yaparak zengin olmayı ve insanlar üzerinde hüküm sürmeyi planlamaktadırlar. Bunun için kaçırdıkları ninjaların kanlarını boşaltmaya başlamışlardır. Ancak Raphael, April ile arkadaşlarını kurtarmayı başaracak ama kanlarından örnek alan Eric, tüm şehri ve insanlığı zehirlemek için çalışmalara başlayacaktır. Ve karlı dağların üzerine araçlarla aksiyon dolu bir kovalamaca yaşayacaklardır. Ve sonrasında tam zehri şehre vermeye çalışan Shredder'ı iş üzerinde yakalayan Ninja kaplumbağalar, aksiyon dolu bir mücadele içine girerek O'na engel olmaya çalışacaklardır. 

Sonunda Shredder'ın hain planlarına engel olacaklar, zehiri yok edip Shredder'ı etkisiz hale getireceklerdir ve elde ettikleri mutojenle Splinter'ı iyileştireceklerdir. Son olarak bir araya gelen Ninja Kaplumbağalar, April'e yaptıkları için teşekkür edecekler ve O'na olan aşkını ilan eden Michelangelo'nun serenatı sonrasında film son bulacaktır.

Mutasyona uğramış olan dört kaplumbağa ve bir farenin insanlığı koruması üzerine gelişen olayların konu edildiği, eğlenceli bir çok sahnesi ile komedi, aksiyon ve fantastik macera filmidir.