Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

27 Ağustos 2022 Cumartesi

♫ Klasik Müzik, Impromptu in Blue, Kevin MacLeod, Classical Music, Music...

İletişim Kurmanın Duyusal Özelliği, Konuşmak...

İletişim Kurmanın Duyusal Özelliği, Konuşmak...

Konuşmak, varlıkların iletişim kurması amacıyla kullandıkları ve genellikle sesler çıkararak bir uygulama ile bu özelliklerini yaşattıkları, alfabeden, dilbilgisi kurallarına, kendisine ait kullandığı üsluplardan tonlamalara kadar bir çok şekilde yapılandırılarak varlıkların iletişimler kurmak ve konuşarak kendi dertlerini açıklamak, bilgi ve tecrübeleri konuşarak aktarmak ve konuşanların bu özelliklerinin bilgi ve tecrübelerini de bu duyusal özellik sayesinde anlamakla ilgili olarak çalışan duyusal özelliğidir. Varlığın merkezi olan kendisinin sesler yoluyla kendisini ifade etmesi, bütün konuşmalarla ilgili tecrübelerin yorumlanması, zihinsel konuşmalar ve konuşulan bilgi ve tecrübelerin ve sohbetlerin içeriğinin algılanmasına kadar bir çok konuşma durumlarını kendi yapısı içinde çözümleyerek ve inceleyerek ve bir çalışma uyumunu da oluşturarak, diğer duyular ile birlikte gereken şekilde çalışır ve varlıklar aktif bir şekilde bu duyusal özelliklerini kullanmaktadırlar.

Konuşmak, Ses Çıkararak İletişim Kurmak Duyusal Özelliği, Konuşmak Nedir?,  Konuşmanın Felsefi Tanımı

Çalışmalar İçin En Önemli Erdemsel Özelliklerden Biri, Kontrol ve Denetleme

Çalışmalar İçin En Önemli Erdemsel Özelliklerden Biri, Kontrol ve Denetleme

Kontrol, bir durumun, olayın, çalışmanın yeniden içeriği ile ilgili olarak çalışmasını, yapısını, içeriğini incelemek, bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışma uygulamasıdır. Kontrol ederken varlıklar ne niyetle bunu yapıyorsa kontrolün amacı da o olur. Varlıkların yaşamdaki önem verdiği her konuda kullanılabileceği gibi bizler için şu aşamada önemli olan varlıksal alanlarımız, bilgilerimiz, erdemlerimiz, yasaklarımız ve bunlara uygun davranan bizlerdir. Bu durumun sürekli kontrol altında tutulması söz konusu olmalıdır ve bu erdemsel özellik, bu konuda varlıklara gereken şekilde yardımcı olur. 

Denetlemek ise kontrol ederken aynı zamanda hatalar aramak anlamına gelir ve bu iki özellik oldukça önemli şekilde kullanılır. 

Kontrol ve Denetleme Erdemsel Özelliği, Kontrol Nedir? Denetleme Nedir? Kontrol ve Denetlemenin Felsefi Tanımı

25 Ağustos 2022 Perşembe

♫ Caz, Blues Müzik, 1940's Slow Dance, Doug Maxwell/Media Right Producti...

Konsantrasyon, En Başarılı Bilgi Edinme Yollarından Biridir...

Konsantrasyon, En Başarılı Bilgi Edinme Yollarından Biridir...

Konsantrasyon, bir alana, konuya, duruma odaklanarak o alan, konu ve durumun bilgisini alabilme özelliğidir. Konsantre olunan şeyler konusunda varlıklar bilgiler edinir, konsantre olmadığı alanlarda neler yaşandığını o an tam anlamı ile bilemez, nereye odaklanılıyor ise o an o alanın, durumun bilgilerini alıyor ve gereken şekilde uygulamasını yapıyor anlamına gelir. Konsantrasyon, ilgili konuya oldukça fazla şartlanarak onunla ilgili merkez bilgileri, ilgili olan bütün bilgileri alabilmekle ilgilidir. Mesela, şuan yazar tamamen bu bilgileri yazmaya konsantre olmuştur ve yazarken aynı zamanda hataları, yanlışları düşünmektedir, anlamlarını düşünmektedir ve şu an varlıksal durumu tamamen bu bilginin yazılmasını takip etmektedir ve şu an başka bir yerde olanlarla ilgili olamamaktadır. Kendisini bu duruma konsantre etmiştir ve bu şekilde odaklanma sayesinde bilgileri amacına uygun şekilde oluşturabilmektedir. 

Konsantrasyon Erdemsel Özelliği, Konsantrasyon Nedir? Konsantrasyonun Felsefi Tanımı

Kokular Yoluyla Bilgi Edinmenin Duyusal Özelliği

Kokular Yoluyla Bilgi Edinmenin Duyusal Özelliği

Koklamak duyusu varlığın bilgiyi kokular yoluyla elde ettiği bir duyusal özelliğidir ve yaratılış içindeki bir çok oluşumun kendi yapısına özel kokusu vardır ve bu yolla onlar hakkında bilgi edinilmektedir. Aynı zamanda güzel kokuların hissettirdiği iyi şeyler, olumsuz kokuların iticiliği kokunun kendi içinde de ayrımları olduğunu ifade eder ve koklayarak varlıklar kendileri için nelerin olumlu yada olumsuz olduğuna karar verebilirler. Bu duyusal özellikte tektir, sadece varlığa özeldir ve ilk oluşumundan bu yana varlıkla birliktedir. Paylaşılamaz, bölünemez özellikleri ile sadece varlığın kendi oluşumları bu konuda duyudan faydalanabilir. Koklamak özelliği ile var olmak çok daha eğlenceli olur, var olmaya anlam katılır. Yaşamın yorumlanması adına oldukça gereklidir. Ve diğer duyularında olduğu gibi farkındalık duyusuna anlamlar katar. Bu duyu sayesinde de bir çok bilgi fark edilir. 

Koklamak Duyusal Özelliği, Koku Almak Nedir?, Koklamanın Felsefi Tanımı