Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

22 Eylül 2020 Salı

♫ Klasik Müzik, New Year's Anthem, Quincas Moreira, Classical Music, Mus...

Siyah Giyen Adamlar Serisi - Men in Black Series - Siyah Giyen Adamlar 1, 2, 3, 4 Film Özetleri, Konuları, Afişler


Siyah Giyen Adamlar 1, Men In Black 1

Oyuncular; Will Smith, Tommy Lee Jones, Linda Fiorentino
Yönetmen; Barry Sonnenfeld
Tür; Aksiyon, Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu

Konusu; Film, Dünya'da gizli bir şekilde yaşayan uzaylı ırk ile ilgilenen, siyah giyen adamlar olarak ifade edilen ve MIB isminde olan bu gizli örgütün, gezegeni uzaylılardan korumasını ve bu sırada yaşanan olayları konu almaktadır.Siyah Giyen Adamlar 2 - Men in Black 2

Oyuncular; Jeremy Howard, Will Smith, Tommy Lee Jones
Yönetmen; Barry Sonnenfeld
Tür; Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu

Konusu; Film, Dünya'da ki Zarta ışığını arayan ve uzaydan gelen Serleena ile Siyah Giyen Adamlar'ın aralarında yaşanan eğlenceli ve macera dolu olayları konu almaktadır.Siyah Giyen Adamlar 3 - Men in Black 3

Oyuncular; Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin
Yönetmen; Barry Sonnenfeld
Tür; Macera, Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu; Ajan J ve Ajan K, şimdide Dünya'yı istila etmek isteyen uzaylı Boblodıte ırkından olan hayvan Boris'e engel olmaya çalışacaklardır.

Özeti için tıklayınız.


Siyah Giyen Adamlar 4: Global Tehdit - Men in Black 4: International

Oyuncular; Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Kumail Nanjiani
Yönetmen;  F. Gary Gray
Tür; Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu; Serinin dördüncü filminde şimdide Ajan H ve Ajan M, Dünya'yı yok etmeye çalışan Kovan isimli bir uzaylı istilacı varlık ile mücadele edeceklerdir.

Özeti için tıklayınız.

Sinema: Siyah Giyen Adamlar 4: Global Tehdit - Men in Black 4: International - MIB Ekibinin Yeni Ajanları Ajan H ve Ajan M'in Aksiyon ve Komedi Dolu Hikayeleri... / Konusu, Özeti, Afişler

Siyah Giyen Adamlar 4: Global Tehdit - Men in Black 4: International

Oyuncular; Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Kumail Nanjiani
Yönetmen;  F. Gary Gray
Tür; Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu; Serinin dördüncü filminde şimdide Ajan H ve Ajan M, Dünya'yı yok etmeye çalışan Kovan isimli bir uzaylı istilacı varlık ile mücadele edeceklerdir.

Özeti; Fransa, Paris Eyfel kulesinde ajan H ve ajan T'nin Kovan isimli istilacı varlık ile olan mücadelesi sırasında başlayan film, sonrasında 20 öncesine dönecek ve Molly isimli küçük bir kızın evindeki yavru uzaylı varlığın bulunması ve O'na yardım etmesi ile devam edecektir. Molly, evlerine gelen MIB ekibinden bu varlığı saklamıştır ve Luca isimli olan bu varlık Molly'e bu yardımından dolayı '' Bir gün senin seçtiğin kişiyi en iyi şekilde öldüreceğim '' demiştir. Sonrasında MIB ekibi, ailesinin hafızasını silmiştir. Bu olayı yıllarca unutamayan Molly, senelerini MIB ekibini bulmaya adamıştır ve aradan 20 yıl geçmiştir. Kendisine özel ekipmanlarla uzaylıları arayan Molly, sonunda onların izine ulaşacak ve takip cihazı ile uzaylılara ulaştığı bir sırada MIB ekibine rastlayacak ve onları takip ederek merkez sahalarını bulacaktır. 
Buraya siyah kıyafetler giyip izinsiz giren Molly, içeri girerken yakalanacak ve MIB'nin yöneticisi ajan O, Molly'i sorguya alacak ve bir MIB elemanı olmak istediğini öğrenecektir. Bunun üzerine bazı testlere tabi tutulacak ve deneme için onay alacaktır. 

Ajan M olarak ismi değişen Molly, Londra'da bir işe gönderilecek, öncesinde Newyork'a giderek büyük ajan T ile tanışacak ve burada bulunan ajan H'nin Jabaviyan ırkından Vungus isimli bir varlığı koruma görevine gittiğini öğrenince, O'na eşlik ederek yardımcı olacaktır. Bir eğlence merkezinde Vungus ile birlikte zaman geçirdikleri sırada onlara iki gizemli ve maddenin bir çok halini kullanabilen çok güçlü varlıklar saldıracak ve bu saldırı sırasında Vungus'u öldüreceklerdir. 

Vungus'da ise çok değerli bir alet vardır. Evrenin en güçlü silahı Vungus'dadır ve ajan M'ye güvenen Vungus, ölmeden önce MIB'nin yapısında bir bozukluk olduğunu söyleyerek bu silahı ajan M'ye emanet edecektir. Ancak onlara saldıran bu uzaylı varlıkları yakalayamayacaklar ve sonrasında araştırdıklarında bu varlıkların Diad isimli DNA'ları kovan mutasyonu geçirebilen ve bir kovana bağlı olarak var olan varlıklar olduğunu öğreneceklerdir. Bu varlıklar bir kovan tarafından yönetilmektedir ve Vungus'un ölümünden sonra ajan M, MIB yönetimine merkezde bir köstebek olabileceğinden bahsedecektir. Vungus'un ölümü sırasında kovan varlıklarının O'na sapladığı küçük ve zehirli bıçaktan bu varlıkların izini sürmeye başlayacaklar ve Fas Marrakesh'e gideceklerdir. Burada piyon isimli bir varlıkla görüşecekler ve toplumu tamamen kovan varlıkları tarafından katledilmiş ve tek kalmış bu piyon varlığı da yanlarına alacaklar, kraliçesiz yaşayamayan piyon, ajan M'e sadakat yemini edecek ve artık O'na hizmet etmeye başlayacaktır. 
Bu sırada MIB'nin içinden ajan S, Vungus ölürken ajan M'ye verdiği silahı kamera kayıtlarından görecek ve onları suçlu ilan ederek MIB ekibini onların peşine gönderecektir. Bu sırada ajan H'ı arayan ajan T, peşlerinde MIB ekibinin olduğunu söyleyecek ve Fas'ın karışık sokaklarında aksiyon dolu bir kovalamaca içinde ajan H ve ajan M, hem kovan varlıklarından hem de MIB ekibinden uzay motoru ile kaçmayı başaracaklardır. 

Ancak sonrasında kendilerini bir çölde bulacaklar ve burada arızalanan motor sırasında kendileri ile gelen sakal varlığı, bu ellerindeki içinde bir yıldızın sıkıştırılmış olduğu silahı çalacaktır ve onu satmak için gezegenler arası silah kaçakçısı ve ölüm taciri olan Riza'ya götürecektir. Riza ise daha öncelerinde ajan H ile birlikte olmuş, üç tane kolu olan bir kadındır.

Ajan H ve ajan M, birlikte bir plan yapacaklar ve Riza'nin uzaylı varlıkları sevdiğini bilen ajan H, O'na yanlarındaki piyon varlığı hediye etmeye çalışacak, bir adada yaşayan Riza'nın yanına tek başına giden ajan H, burada Riza'nın yanındaki Luca isimli, daha önce ajan M'nin çocukken karşılaştığı yavru varlık ile karşılaşacak ve Riza, ajan H'ın silahı almak için geldiğini anlayınca O'nu geri gönderecektir. Ancak ajan H, bu duruma direnecek ve içeri girmek istediği sırada Luca ile aksiyon dolu bir mücadele içine girecek, bu sırada eve gizlice girmeye çalışan ajan M'de Riza ile bir mücadele içine girecek ve piyon varlığında yardımları ile evrenin en güçlü silahını almayı başaracaklardır. Ancak Luca'ya yenilmiş olan ajan H'nin ölüm tehlikesi söz konusu olunca silahı yeniden Riza alacak ancak bu sırada küçükken tanıştığı Luca'nın şimdi dev bir yaratık olduğunu gören ajan M, O'na kendisini hatırlatacak ve yavru iken Molly'e verdiği sözü hatırlayan Luca, onlara yardım edecek ve silahı yeniden ajanlar alacaktır. 
Ve silahı alan ajan H ve ajan M, adadan ayrılacakları sırada onları kovanın gizemli ve güçlü varlıkları karşılayacak ancak bu sırada onların yardımlarına gelen MIB ekibi, silahları ile bu varlıkları etkisiz hale getirecektir. Sonrasında MIB merkezinde bu başarının şerefine bir kutlama düzenleyecekler ve silahı MIB merkezinde güvenle saklamak için alacaklardır. 

Ancak bu sırada yaşananlarda bir terslik olduğunu düşünen ajan H ve ajan M, MIB'nin içindeki köstebeğin büyük T olduğunu düşünecekler ve silahı yeniden görmek istediklerinde, korunduğu yerden çalındığını fark edeceklerdir. Bunun üzerine ajan T'yi aradıklarında O'nun Paris'te olduğunu anlayacaklar ve özel sistemli araçları ile Paris'e giden ajanlar, burada Eyfel kulesine yaklaşan kovanı göreceklerdir. Oysaki kovan varlıkları olarak sanılan varlıklar, kendi gezegenlerini kurtarmak için kovana engel olmaya çalışan varlıklardır ve köstebek olan ajan T, yıllar öncesinden ajan H ile birlikte kovanı yok etmemişlerdir ve ajan H'ı kandırarak O'nun hafızasını silmiştir ve ajan H, hep kovanı yok ettiğini sanmıştır. 

Kovanın amacı ise bu silahı ele geçirmektir ve ajan T'nin bedenini ele geçirmiş olan Kovan, burada ajan T'nin bedeninden uzaylı bir yaratık olarak ortaya çıkacak ve ajanlarla mücadele edecektir. Bu mücadele sırasında ajan M'i kovanın içinde yok olma tehlikesinden kendisine hizmet eden piyon varlığı kurtaracak ve bu durumdan fırsat bulan ajan M, silahı kullanarak kovanı ve ajan T'yi yok etmeyi başaracaktır. 


Bu olay sonrasında ajan O, onları karşılayacak ve ajan M, artık deneme sürecinden geçmiş olarak MIB ekibine katılacaktır ve bu başarısından ötürü de ajan H, yönetici konumuna yükseltilecektir. Ajan H ve ajan M'in yüksek teknolojik özellikleri olan araçları ile keyifle seyahat etmeleri sonrasında ise film son bulacaktır.

İlk üç serisinde görmeye alıştığımız ajanların dışında ajan M ve ajan H ile tanışacağınız, birbirinden eğlenceli ve komik uzaylı varlıkların bulunduğu, sıkılmadan izleyebileceğiniz, serinin dördüncüsü olan, aksiyon, komedi ve bilim kurgu filmidir.

21 Eylül 2020 Pazartesi

♫ Hip Hop, Rap Müzik, Blow Thing, The Brothers Records, Hip Hop, Rap Mus...

Sinema: Siyah Giyen Adamlar 3 - Men in Black 3 - Dikenli Hayvan Boris ile Mücadele Eden Ajan J ve Ajan K'nın Aksiyon ve Komedi Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Siyah Giyen Adamlar 3 - Men in Black 3

Oyuncular; Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin
Yönetmen; Barry Sonnenfeld
Tür; Macera, Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu; Ajan J ve Ajan K, şimdide Dünya'yı istila etmek isteyen uzaylı Boblodıte ırkından olan hayvan Boris'e engel olmaya çalışacaklardır.

Özeti; Bir Boblodite uzaylı varlık ırkından olan, kolu kesik hayvan Boris'e aydaki kendisi için özel olarak hazırlanmış hapishanesine sevgilisi pasta getirecektir ve pastanın içinden kendi bedenine ait olan bir yaratık çıkarak, O'nu bağlı olduğu zincirlerden kurtaracak ve dikenler atmasına neden olan bu bütünleşme sonrasında Boris, hapishaneden kaçmayı başaracaktır. Bu kaçış sırasında kendisini bekleyen güvenlik görevlilerini uzay boşluğuna gönderecek ve tarihi baştan yazma fikri ile Dünya'ya doğru yol alacaktır. Bu sırada ajan J ve ajan K, nöralizör ile bir uzay aracını görmüş olan insanların hafızalarını silmektedirler ve şefleri Zed, kısa bir süre önce hayatını kaybetmiştir. Merkezde Zed için bir anma töreni düzenleyeceklerdir ve yeni şefleri olan ajan O, göreve başlayacaktır. 
Sonrasında ajan J ve K'ya uzay kaynaklı bağırsak kurtları hakkında bir ihbar gelince bir Çin lokantasına gidecekler ve burada uzaylı varlıklarla aksiyon dolu bir mücadele içine gireceklerdir. Diğer tarafta hayvan Boris, Dünya'ya gelmiştir ve burada zamanda yolculuk yapmasını sağlayacak olan cihazı alacak ve zamanda geriye giderek kolunun kesilmesine neden olan ajan K'yı geçmişte öldürmeyi planlayacaktır. 

Ajan K, geçmişte Boris'in kolunu kestiği gibi Boblodite uzaylı ırkının da sonunu getiren kahraman olarak anılmaktadır. Ancak kısa bir süre sonra ajan K, birden ortalıktan kaybolacak, yaşadığı evde başkaları yaşamaya başlayacak ve K'ya ait olan bütün anılar yok olacaktır. Ajan K, hayattan silinecektir ancak O'nu bir tek ajan J hatırlayacaktır. Bunun sebebi ise Boris'in geçmişe giderek ajan K'yı öldürmüş olmasıdır ve aynı zamanda Dünya'ya Boblodite uzaylı ırkı saldırısı başlamıştır ve Dünya'yı koruyan Arknet isimli kalkan ise yoktur. 

Bunların sebebi geçmişte Boris'in yaptığı değişikliktir ve bunu öğrenen ajan J, 1969 yılına giderek bu olanları değiştirmeye karar verecektir. Zaman yolculuğu cihazına ulaşan ajan J, bir gökdelenin tepesinden atlayarak aksiyon dolu bir mücadele sonrasında geçmişe gitmeyi başaracak ve burada hala etnik kökenli insanların yaşadığı sorunlar yüzünden polisler tarafından alı konulunca, nöralizörü kullanarak onların hafızalarını silecektir. Sonrasında Boris'i bulmak için bir eğlence merkezine gittiğinde burada ajan K'nın 1969 yılındaki haliyle karşılaşacak ancak ajan K, O'nu tanımadığı için elektro şok cihazı ile bayıltacak ve merkeze götürecektir. Burada Siyah Giyen Adamlar teşkilatının 1969 yılındaki halini gören ajan J, olanları ajan K'ya anlatmaya çalışacak ve birlikte Boris'e engel olmaya karar vereceklerdir. 
Boris'in izini sürmeye başlayan ajanlar, bir uzaylı partisine gidecekler ve burada geleceği okuyan, eş zamanlı olarak farklı boyutların bilgilerini alabilen Griffin isimli bir uzaylı varlık ile karşılaşacaklar ve Griffin'den gelecekte Dünya'yı koruma işini yapacak olan Arknet kalkanını alacaklardır. 

Ancak bu sırada Boris, onlara ulaşacak ve aralarında aksiyon dolu bir kovalamaca yaşandıktan sonra yeniden Boris'i ellerinden kaçıracaklardır. Bu zamanda Boris iki tanedir ve gelecekten gelenin kolu kopmuştur. Geçmişteki kendisini uyaran Boris, O'nunla birlikte ajan J ve ajan K'ya engel olmaya çalışacaklardır. Ajan J ve K ise Griffin'den aldıkları Arknet'i kısa bir zaman sonra uzaya çıkacak olan roketin tepesine yerleştirmelidirler ancak bu şekilde Arknet çalışacak ve uzayda yayılıp atmosferi çevreleyecek ve Dünya'yı koruyan bir kalkan olarak çalışacaktır. 

Ancak bu durum Boris'in gelecekteki planları için olumsuz bir durumdur ve biran önce roketin fırlatıldığı Florida'ya sırt roketleri ile giden ajanlar, burada askerlerin engeli ile karşılaşacaklar ve albay Colonel'e uzaylı yeteneği ile bir görü gösteren Griffin sayesinde rokete çıkmayı başaracaklardır. Ancak bu sırada iki Boris'te rokette onları beklemektedir ve aksiyon dolu bir mücadele sonunda iki Boris'i de öldürmeyi başaran ajanlar, Arknet'i rokete yerleştirmeyi başaracaklardır ve Dünya'nın korunması sağlanacaktır. 

Bu sırada Boris'lerden biri ölmeden önce albay Colonel'i öldürecek ve bu ölüm sonrasında anlaşılacak ki albay Colonel, ajan J'nin babasıdır ve ajan J'nin çocukluğunu görmesi sonrasında kendi zamanına geri dönecektir ve burada ajan K'yı bıraktığı gibi bulacaktır. Her şeyin normale dönmesi, Arknet'in yeniden çalışıyor olması ve uzaylı istilasının son bulması ile filmde son bulacaktır.

Birbirinden eğlenceli sahneleri ile uzaylılarla aksiyon dolu bir mücadelenin yaşandığı, beğenerek izleyeceğiniz, serinin üçüncüsü olan film, macera, aksiyon, komedi ve bilim kurgu filmidir.