Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

29 Şubat 2020 Cumartesi

Sinema: Neşeli Ayaklar - Happy Feet - Bir İmparator Pengueninin Azim Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Neşeli Ayaklar - Happy Feet

Oyuncular; George Miller, Judy Morris, Warren Coleman
Yönetmen; Marion Cotillard, Sophie Marceau, Kad Merad
Tür; Macera, Komedi, Aile, Animasyon

Konusu; Film, Mumble ismindeki herkesten farklı olarak Dünya'ya gelmiş bir imparator pengueninin kendini ispatlaması ve sürüsüne yardımcı olması sırasında gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Antarktika kıtasında yaşayan imparator penguen sürüsünün içinde Memphis ve Norma Jean, eş olmuşlardır ve Norma, yumurtasını baba Memphis'e emanet ederek balık avına çıkmıştır. Bu süre zarfında dondurucu soğuktan yumurtayı korumak ile sorumlu olan baba, bir ara yumurtayı düşürecek ve sonrasında yeniden bacaklarının arasına alarak yumurtaya sahip çıkacaktır. Belirli bir süre sonra çetin soğuklar azalacak ve bütün yavrular yumurtadan çıkmaya başlayacaklardır.


Diğerlerinden daha geç yumurtadan çıkan Mumble, Memphis ve Norma Jean'ın yavrusudur ancak yumurtadan çıktığı gibi ayakları ile ilginç dans figürleri sergilemeye başlayacaktır. Kısa bir zaman sonra annesi de gelince çok mutlu olan Mumble, bir gelenek olarak penguenlerin hayatının şarkısını öğrenmesi için derslere katılacaktır.

Ancak bu dersler sırasında Mumble'in sesinin çok kötü olduğu ortaya çıkacak, bütün penguenler çok güzel şarkı söylerken Mumble, söyleyemeyecektir. Fakat diğerlerinden farklı olarak Mumble, dans etmektedir ancak bu durum penguenler için çok garipsenmektedir. 

Diğer çocuklardan dışlanmış bir şekilde büyüyen Mumble, ergenlik çağına geldiğinde bütün penguenlerle denizlere açılacak ve ilk kutlama gecelerinde çıkardığı garip sesler yüzünden sürüden dışlanacaktır. Bu dışlanma sırasında ayrı bir buz kütlesinde uyuya kalan Mumble, uyandığında çevresinde kimseyi göremeyecek ve birden O'na bir deniz aslanı saldırmaya başlayacaktır. Denizin içinde ve buzların arasında yaşam mücadelesi veren Mumble, sonunda deniz aslanından kaçmayı başaracak ve çıktığı kara parçasında 5 tane birbirinden zıpır ve eğlenceli Adelie penguenleri ile tanışacaktır. Oldukça dost canlısı olan bu penguenler, Mumble'dan oldukça küçüktürler ve hemen dost olmuşlardır. Mumble'ın dans edişini gördükten sonra bundan etkilenen Adelie penguenleri, O'nu da kendi arkadaş grubuna dahil edecekler ve kendi sürülerinin olduğu alana götüreceklerdir.

Burada herkes Mumble'ı çok sevecektir ve birde Adelie penguenlerinin mistik kahini olarak bilinen, kafasına plastik atık sıkışmış Lovelace isimli penguen vardır. Yavru iken kendisini yemeğe çalışan martılardan uzaylıları duymuş olan Mumble, onlar hakkında bilgi almak için Lovelace'e danışacaktır ancak istediği cevabı alamayacaktır.

Bu olay sonrasında arkadaşları olan Adelie penguenleri ile kendi sürüsünün olduğu yere giden Mumble, burada aşık olduğu Gloria isimli penguene, Adelie penguenlerinin seslendirdiği şarkı ile gösteriş yapacak ancak oyunu ortaya çıkınca Gloria tarafından terslenecektir. Bu sırada Mumble,
dans ederken ayaklarından çıkan sesleri Gloria'nın söylediği şarkıya uyumlu bir şekilde yapınca Gloria, bu durumdan hoşlanacak ve sürünün içindeki en güzel sesi olan Gloria'da Mumble gibi dans etmeye başlayacak ve bütün sürüde onlara uymaya çalışacaktır. 

Ancak sürünün yaşlıları yaşadıkları kıtlık döneminin Mumble'ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu, Mumble'ın dans ederek geleneklerini bozduğunu iddia edecekler ve bunun üzerine dostları ile Mumble, sürüyü terk edecektir. Peşinden gelen Gloria'yı rahat hayatını bozmaması için geri gönderecek ve Adelia penguen dostları ile uzaylıları bulup, penguenlerin kıtlık yaşamasına neden olan sorunu çözmeye çalışacaklardır. Bunun için Lovelace'in yanına gidecekler ve uzaylılara nasıl ulaşacaklarını soracaklardır ancak Lovelace, boynundaki atık yüzünden ölmek üzeredir ve onları atığın boynuna girdiği yere götürecektir. Yolda deniz fillerinin arasından geçecekler, çok çetin soğuk şartları ile karşılaşacaklar ve ulaştıkları yerde insanlardan kalma yerleşim yerlerini gören Mumble ve dostlarına, şimdi de katil balinalar saldıracak ve bu saldırı sırasında Lovelace'in boynundaki atık çıkacaktır ve hepside son anda canlarını kurtararak karaya çıkacaklardır.

Karaya çıktıktan sonra ise buzların içinden dev bir gemi gelecektir ve Mumble, onların uzaylı olduğunu düşünüp, onlarla konuşarak kıtlığa çare bulmak için yalnız başına geminin peşinden gidecektir.

Bu gemi insanlara aittir ve bölgedeki bütün balıkları avlamaktadırlar. Bu yüzden penguenler kıtlık çekmektedir ve Mumble, okyanusa doğru uzun bir mesafe boyunca gemiyi takip edecek ve sonunda yorgunluktan baygın düşecek ve bir sahile çıkacaktır. O'nu bu şekilde gören insanlar, Mumble'ı penguenler için hazırlanmış hayvan parkına götürecekler ve orada insanları görüp onların uzaylı olduğunu düşünen Mumble, ne kadar istese de derdini anlatamayacak ve parkta tutsak kalacaktır. 

Ancak bir kız çocuğu Mumble'ı izlerken O'nun dans edişini görecek ve bütün insanlar Mumble'ın dans edişine hayranlık duymaya başlayacaktır. Bunun üzerine Mumble'a bir takip cihazı koyarak kendi vatanına geri dönmesini sağlayacaklardır. Mumble, salı verildikten sonra Antarktika'ya geri gelecek ve sürüsüne uzaylıları bulduğunu ve yakında geleceklerini söyleyecektir. O'na inanmayan ihtiyar heyeti, ne kadar yine karşı çıksalar da kısa bir zaman sonra insanlar helikopterle gelecek ve Mumble'ı taklit ederek dans eden binlerce pengueni görünce hemen bir kampanya başlatacaklar ve penguenlerin yaşadığı bölgede balık avlamak yasaklanacaktır. Böylelikle Mumble, amacına ulaşacak ve bu olay sonrasında yeniden balıklara kavuşan penguenler, hızla çoğalıp mutlu bir şekilde hem dans edip hemde şarkı söyleyerek yaşamaya devam edeceklerdir. Böylelikle film son bulur.

Antarktika'daki penguenlerin yaşamlarından bir kesitin sahnelendiği, insanların penguenlerin hayatlarına dair ne kadar olumsuz etkilerinin olduğu gibi örneklerin verildiği, farklı olmasına rağmen pes etmeyen ve amaçlarının peşinden koşan Mumble'ın hikayesini izleyeceğiniz, birbirinden sevimli Adelie penguenleri ile eğleneceğiniz bir macera, aile, komedi ve animasyon filmidir.

♫ Chill Out, Ambiyans Müzik, Jay Sweeps, Geographer, Chill, Ambient Musi...

Sinema: Doğruluk Mu Cesaret Mi? - Truth or Dare - Bir Oyunu Kullanarak İnsanları Etkisi Altına Alan Bir İblis... / Konusu, Özeti, Afişler

Doğruluk Mu Cesaret Mi? - Truth or Dare

Oyuncular; Lucy Hale, Tyler Posey, Violett Beane
Yönetmen; Jeff Wadlow
Tür; Gizem, Gerilim, Korku

Konusu; Film, Meksika'ya tatile giden bir arkadaş grubunun buradaki bir kilisede Doğruluk mu cesaret mi? isimli oyunu oynamaya başlamaları ile yaşanan gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Bir grup okul arkadaşı Olivia, Lucas, Markie, Bra, Penelope, Tyson, Ronnie hep birlikte okul tatili için Meksika'ya gitmeye karar verirler. Burada güzel bir gün geçirdikten sonra akşam bir partiye katılırlar ve Olivia, partinin barında Carter isimli bir genç ile tanışır. Gecenin ilerleyen saatlerinde Carter, Olivia ve arkadaşlarını bulundukları yerin yakınlarında bulunan eski bir kiliseye götürecektir ve içkilerini burada içmeye devam edeceklerdir. Ancak kısa bir süre sonra Carter, herkese Doğruluk mu cesaret mi? isimli oyunu oynamayı teklif edecek ve diğerleri de bunu kabul edecektir. Yuvarlak oluşturarak oyunu oynamaya başlayacaklar ve klişe sorular ve cesaret gösterileri sonrasında sıra Carter'a gelince doğruluğu seçen Carter, burada neden bulunduklarını tüm açıklığı ile söylemek zorunda kalacaktır. 
Herkese onları kandırdığını ve kiliseye getirdiğini ve oyunu oynamaları için Olivia ile özellikle tanıştığını söyleyip, kiliseden kaçacaktır ve kaçarken de herkese oyunun size söylediklerini yapın yoksa ölürsünüz uyarısında bulunacaktır. Carter'ın bu yaptığını saçmalık bulan arkadaşlar, Meksika'dan dönecekler ve normal hayatlarına devam edeceklerdir. Ancak kısa bir zaman sonra önce Olivia, yazılı bir şekilde Doğruluk mu cesaret mi? soruları ile karşılaşacak ve sonrasında kütüphanede iken birden çevresindeki herkesin yüz şekilleri değişerek kendisine Doğruluk mu cesaret mi? sorusunu sorduğuna tanık olacaktır. 

Bunun üzerine doğruluk demek zorunda kalan Olivia, doğruluğu seçtiği için sorulan sorunun cevabını doğru vermek zorunda kalacak ve en yakın arkadaşı Markie'nin sevgilisi Lucas'ı sürekli başkaları ile aldattığını söyleyecektir. O sırada kütüphanede olan Markie ve Lucas, söylediklerini duyacak ve kavga ederek ayrılacaklardır. 

Ancak Olivia, kendine geldiğinde yaşadıklarını sadece kendisinin gördüğünü anlayacaktır. Ne kadar bu durumu arkadaşlarına anlatmak istese de bunu başaramayacak ve kilisede oturuş sıralarına göre bu şekilde bir etkileşim ile herkese sırasıyla sadece kendilerinin gördüğü ve yaşadığı şekillerde Doğruluk mu cesaret mi? sorusu sorularak oyun oynanmaya devam edecektir. Ve sorulara doğru cevap vermeyen ve istenilenleri yapmayanlar öleceklerdir. Bu olay sonrasında Ronnie, bir bilardo salonunda cesaret eylemini yapmadığı için ölecek, ardından Lucas'ın koluna yazı yazılacak ve Olivia'ya olan tutkusunu itiraf edecek. Markie, Olivia'nın elini kırmak zorunda kalacak. Bra, babasına gay olduğunu itiraf edecek. Tyson, tıp mülakatında doğru söylemediği için kendisini öldürecek. Penelope, elindeki içki ile çatının kenarında içki bitine kadar yürümek zorunda kalacak ve tüm bu olaylar üzerine geride kalanlar, filmin ilk sahnesinde bu arkadaş grubundan önceki grubun içinde olan bir kıza Facebook'tan ulaşacaklar ve kendilerine yardım etmesi için O'nunla buluşmaya gideceklerdir. 

Buluştukları kızında kendi oyunlarına dahil olduğunu, sıranın 2 doğruluk bir cesaret şeklinde ilerlediğini ve Sam'in bu oyunu başlatan kişi olduğunu öğreneceklerdir ve Olivia'yı öldürme görevi olan kız, yanlışlıkla Penelope'yi öldürecek ve görevini yapamadığı için kendisi de ölecektir. Sonrasında kiliseyi araştıran arkadaşlar, 1896 yılında kurulmuş bu kilisede vakti zamanında bir katliam yaşandığını ve bu katliamdan sadece bir kızın kurtulduğunu öğreneceklerdir. 

Bu sırada oyun devam edecek ve Olivia, Lucas ile cinsel birliktelik yaşamak zorunda kalacak. Bu birliktelik sırasında Lucas, Markie'e olan aşkını itiraf edecek. Sıra Markie'e gelince O'da telefonda ölen babası ile konuşacak ve sakladığı silah ile kendisini öldürmesi ile ilgili öğütler duyacaktır. Bu sırada Olivia ile Lucas, Meksida'da ki kiliseden sağ kurtulan kızın yanına gidecekler ve oldukça yaşlı olan ve konuşamayan bu kadından bütün gerçekleri öğreneceklerdir. 

Yıllar önce bu kilisede bir iblis uyanmıştır ve bu oyunu kullanarak insanları yönetmektedir. Bu iblisin geldiği yere nasıl hapsedileceği konusunda bilgiler veren kadın, bir ritüel ve bal mumu ile çömleğe koyulan adak sonucunda iblisi yok edebileceklerini anlatacaktır. Bu iblisi ilk getirende bu kadındır ve hazırladığı çömlek kilisede saklı iken başkaları tarafından kırılınca iblis yeniden ortaya çıkmıştır. Kıran kişide Sam'dir ve Sam, aslında filmin başındaki Carter'dır. Sam'in dili kesilerek bu çömleğe koyulmalıdır ve Sam'in adresini bulan arkadaşlar, O'nu evinden alıp Meksika'ya kiliseye gideceklerdir. Ancak bu sırada oyun Bra'nin ölümüne neden olacaktır. Geriye Olivia, Markie, Lucas ve Sam kalacak ve hepsi kilisede iblisi göndermek için ritüel hazırlarken yine oyun oynanmaya başlayacak ve bu sırada da ritüel bitmeden Sam ve Lucas ölecektir. 

Geriye son kalan Olivia ve Markie, iblise bu oyunu nasıl sonlandıracaklarını soracaklar ancak olumsuz yanıt alınca, kendilerininde yeni kişiler bulmaları için aracı olduklarını öğrenecekler ve Olivia, internete bir video yükleyerek bütün izleyenlere bu soruyu ( Doğruluk mu? cesaret mi? ) soracak ve izleyenler bir anda iblisin etkisi altına girecektir. Böylelikle film son bulur.

Herkesin bildiği Doğruluk mu cesaret mi? adlı oyunu temel alan, oldukça hareketli gizem, gerilim ve korku filmidir.

Sinema: Çıngıraklı Yılan - Rattlesnake - Kızının Hayatını Kurtarmak İçin Kendi Canından Vazgeçen Bir Annenin Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Çıngıraklı Yılan - Rattlesnake

Oyuncular; Theo Rossi, Carmen Ejogo, Emma Greenwell
Yönetmen; Zak Hilditch
Tür; Gizem, Gerilim

Konusu; Film, kızını zehirli bir çıngıraklı yılanın ısırması ile hayatı tamamen allak bullak olan ve kızını hayatta tutabilmek için başka birini öldürmek zorunda kalan bir annenin gizem dolu hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Katrina Ridgeway, kızı Clara ile birlikte yaşayan ve bu sırada bir araba yolculuğunda olan bekar bir annedir. Amerika'nın Teksas Eyaletine bağlı Tulia ilçesine doğru yol alan Katrina'nın bir kanyonun olduğu bölgede arabasının tekeri patlayacak ve tekeri değiştirmek için kızı ile birlikte arabadan aşağı ineceklerdir. Clara, yol kenarındaki arsada kendince oyun oynarken Katrina'da arabanın tekerini değiştirmekle uğraşacak ancak bu sırada Clara'yı zehirli bir çıngıraklı yılan ısıracaktır. Yılanın ısırmasından sonra çığlık atıp yere yığılan Clara'yı Katrina, kucağına alarak yardım etmeye çalışacak ancak telefon çekmediği gibi arabanın lastiği de henüz değişmemiştir ve bu sırada çevrede prefabrikten yapılmış bir ev görecek ve hemen oraya gidecektir. 

Eve girdiğinde gizemli bir kadın kendisine yardım edebileceğini söyleyecek ve Clara'yı kucağından alıp, ödemeyi sonra hallederiz diyecek ve Katrina'yı bu sırada arabanın tekerini değiştirmesi için gönderecektir. 

Arabanın tekerini değiştiren Katrina, Clara'nın yanına geldiğinde evde kızından başka kimseyi bulamayacak ve kızının bacağına baktığında ısırık izlerinden ve yaradan eser göremeyecektir. Evin içinde kadını da göremeyince kızını da alarak yolculuğuna devam edecektir. Yol üzeri Tulia ilçesine gelecek ve Clara'yı hastaneye götürerek doktorlara olanları anlatacak ancak yılan zehrinden ve ısırığından bir iz bulamadıkları için Katrina'yı halüsinasyon görmekle itham edeceklerdir.

Kısa bir süre sonra hastane odasında siyahi bir adam belirecek ve Katrina'ya ödeme yapmasının zamanı geldiğini ve gün batımına kadar zamanı olduğunu söyleyecektir. Katrina, bu adamı ilk başta hastane görevlisi sanacak ancak sonrasında gerçeği anlayacaktır. Clara'yı iyileştiren şey, Katrina'dan bunun karşılığında bir insan öldürmesini istemektedir yoksa gün batımı sonrasında kızı yeniden yılan zehri ile ölecektir. Ne kadar buna inanmasa da o anda kızı yeniden zehirlenecek ve sonrasında gördüğü kişiler sürekli Katrina'yı bu konuda uyarmaya başlayacaktır. Aynı ilçede daha önceden yaşanmış '' bir ruha bir ruh '' şeklindeki cinayet vakalarına da tanık olunca, kızını kurtarmak için birini öldürmesi gerektiğine inanmaya başlayacaktır. Bu arada prefabriğin olduğu kanyona da gitmiştir ve orada prefabrikten iz bulamamıştır.
Bu kişinin kim olacağı konusunda etrafını gözlemlemeye başlayan Katrina, gittiği bir barda sevgilisine sert davranan bir adamı görecek ve O'nu öldürmeye karar verecektir. Güneş batana kadar zamanı vardır ve sürekli Katrina'ya daha önce bu konu yüzünden ölmüş insanlar görünerek yapması gerekeni hatırlatmaktadırlar. 

Billy isimli bu adamı öldürmek için yasa dışı yollardan bir silah alan Katrina, Billy'in yaşadığı eve gizlice girecek ve sevgilisine cezalar veren Billy'i arabasına bindirerek çıngıraklı yılanın kızını ısırdığı kanyona götürecektir. Burada Billy'i öldürmeye karar verdiği sırada Billy, kaçmayı başaracak ve kanyonun içinde bir kovalamaca başlayacaktır. 

Ancak Katrina, Billy'e ulaşamayacak ve bu sırada yine daha önceden bu konu yüzünden öldürülmüş bir kurbanın görüntüsü ile görünen gizemli şey, Katrina'ya zamanının az kaldığını hatırlatacak ve Billy'i bulamayan Katrina, kızını kurtarmak için kendisini öldürmeye karar verecektir. Güneş batmadan önce son kez ayrılık konuşması yaparak telefona kaydetmek için uğraşan Katrina'yı, bu sırada arabanın anahtarlarını almak isteyen Billy bulacak ve Katrina'nın kafasına taş ile vurup bayıltacaktır. Kendine gelen Katrina'ya silahı doğrultan Billy'i bu sırada yine bir çıngıraklı yılan ısıracak ve kanyonun yüksek tepesinden aşağı düşürecektir. Aşağı düşmesine rağmen ölmemiş olan Billy'i güneş batmadan önce Katrina, aşağı inerek öldürecek ve kızı için gereken ödemeyi yapmış olacaktır. 
Kanyondan ayrılırken daha önce bu şekilde öldürülmüş kişilerin görüntüleri ile karşılaşacak ve sonrasında hastaneye kızının yanına gittiğinde sağlıklı bir şekilde ayağa kalktığını görecektir. Hastanede kızının da onlardan birinin resmini çizdiğini görünce şaşıracak ve kızı ile çıktıkları yolculuk sırasında öldürdüğü Billy'i otostop çekerken görecektir ve film böylelikle son bulacaktır.

Kızının hayatını kurtarmak için gizemli bir şey tarafından tehdit edilen ve bu sırada kendi canından da vazgeçen Katrina'nın, gerilim dolu mücadelesini izleyeceğiniz gizem ve gerilim filmidir.

28 Şubat 2020 Cuma

♫ Sinematik Müzik, Macedon is Ours, Dan Bodan, Cinematic Music, Cinemati...

Sinema: Gizemli Gerçek - Secret In Their Eyes - Devletin Ceza Vermediği Bir Katile Kendi Cezasını Veren Bir Annenin Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Gizemli Gerçek - Secret In Their Eyes

Oyuncular; Julia Roberts, Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman
Yönetmen; Billy Ray
Tür; Suç, Polisiye, Dram, Gerilim

Konusu; Film, bir cinayete kurban giden kızının katilini arayan bölge savcılığı dedektifi Jess ve arkadaşları Ray ile Claire'in, bu soruşturma sırasında yaşadıkları gizem dolu olayları konu almaktadır.

Özeti; Bölge Savcılığı dedektifi Jess Cobb, FBI dedektifi Ray Kasten ve Bölge Savcısı Yardımcısı Claire Sloan aynı alanlarda görev yapan ve işlerinde oldukça başarılı üç arkadaştır ve üçü de 11 Eylül saldırıları sonrası Los Angeles merkezli terörle mücadele timine seçilmişlerdir. Bu dönemlerde Jess'in kızı kaçırılıp tecavüz edilerek öldürülecektir ve Jess, kızının cesedini Ray ile birlikte çıktıkları bir araştırma operasyonunda çöp konteynerinin içinde bulacaktır. 

Kızının cesedini gören anne yıkılır ve Ray ile birlikte katili aramaya başlarlar. Katilin kimliğini araştıran Ray, Jess'de ki bir ofis pikniği resminde ofisteki kimsenin tanımadığı ve öldürülen kıza bakan bir genci fark edecektir. 

Ofisteki herkese sormasına rağmen bu adamı kimse tanımayacak ancak sonrasında O kişinin terörle mücadele konusunda birliğe muhbirlik yapan ve devlet tarafından özel olarak korunan biri olduğu ortaya çıkacaktır. 

Bu durumu umursamayan ve araştırma yapan Ray, bir arkadaşı ile Marzin isimli bu adamın sevgilisiyle yaşadığı evine gizlice girecek ve Marzin'e ait bir çizgi roman dergisini alarak evden çıkacaktır. Çizgi roman bir canavarın kızları öldürmesi ile ilgilidir ve kısa bir zaman sonra Marzin'i takıldığı bir stadyumda yakalamayı başaracaklar ve sorgulanması için ofise getirdiğinde, suçlu olduğu anlaşılmış olmasına rağmen yetkililer tarafından hem suçsuz bulunacak hemde terörle mücadele konusunda verdiği bilgiler çok daha kıymetli olduğu için O'nu salıvereceklerdir. Ancak Jess, kızının katilinden intikam almak istemektedir ve buldukları çizgi romandan bu çizgi roman hayranlarının takıldığı barda Marzin'in gelmesini beklemeye başlayacaktır. Bu olaylar üzerine 13 sene geçecek ve Ray, New York'tan yeniden Los Angeles'a gelecek ve Marzin'in suçunu ispatlayacağını düşünerek yeniden davayı açmayı isteyecektir. 

Ancak yine engellerle karşılaşacak, bu sırada geçmişte aşık olduğu Claire'e yeniden aşkı alevlenecek ve yıllar sonra bir yüz ameliyatı ile kendisini değiştirdiğini düşündüğü Marzin'i at yarışları poligonunda bulan Ray, burada Marzin'e ulaşacak ancak elinden kaçıracaktır. Kaçan Marzin'i başka bir seferinde yine bulacak ancak bu sefer Beckwith olarak ismini ve yüzünü ameliyatlarla değiştirdiğini düşündüğü Marzin, Ray'i tutsak alacaktır ve bu tutsaklık sırasında Ray'in dedektif dostları olay yerine gelerek O'nu kurtaracaklardır. 

Ancak bu sırada dostlarından Reg, açılan ateş sırasında hayatını kaybedecek ve bu ölüm üzerine daha fazla dayanamayan Jess, Ray ile Claire'e bütün gerçekleri açıklayacaktır. Aslında Jess, yıllar öncesinden beklediği barda gerçek katil Marzin'i bulmuştur. Bara gelen Marzin'i arabasına binerken darp ettikten sonra öldürdüğünü ve bahçesine gömdüğünü söylemiştir. Ve Marzin öldüğü için Ray'in yanlış kişinin peşinde olduğunu ve bu sebeple artık bu konuyu araştırmasını bırakmasını istemiştir. 

Ancak Ray, Jess'in açıklamalarından şüphelenecek ve hep yalnız kalmayı sevdiği bir dağ evinde O'nu kontrol etmeye gittiğinde gizli gerçeği öğrenecektir. Aslında Jess, Marzin'i darp ettikten sonra öldürmemiş, yasaların vermesi gereken ceza olan müebbet hapis sistemini kendi hazırladığı bir düzenekle bir kulübenin içinde oluşturmuş ve Marzin ile hiç konuşmadan 13 yıl boyunca bu kulübede O'nu tutsak almıştır. Jess'i takip eden Ray, kulübenin içinde Marzin'i görünce şaşıracak ve hep istediği şey olan ölüm fikri için Jess'e bir silah vererek bahçede çukur açmaya başlayacaktır. Bu olay üzerine Jess'de Marzin'i öldürecek ve film böylelikle son bulacaktır.

Kızını öldüren katilden intikam almaya çalışan bir dedektif annenin hikayesine tanık olacağınız, bir cinayet işlemiş olan kişinin terör olayları ile ilgili muhbir olması nedeni ile cinayetinin örtbas edilmesi gibi bir durumun yaşandığı, ağır bir tempoda ilerleyen film suç, polisiye, dram ve gerilim filmidir.