Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

7 Aralık 2020 Pazartesi

♫ Sinematik Müzik, Ben, William Rosati, Cinematic Music, Cinematic songs...

Birbirinden Güzel Buz Devri Karakterleri Resimleri - Ice Age Characters Pictures

 Sinema: Kung Fu Panda 2 - Sevimli Panda Po'nun Kendini Tanımasından İç Huzurunu Bulmasına Kadar Giden Macera Dolu Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Kung Fu Panda 2

Oyuncular; Jack Black, Angelina Jolie, Jackie Chan
Yönetmen; Jennifer Yuh Nelson
Tür; Animasyon, Macera, Aksiyon, Komedi

Konusu; Serinin ikinci bölümü olan filmde Po ve arkadaşları şimdide hain planları olan tavus kuşu Shen ile mücadele edeceklerdir.

Özeti; Çin'deki Gongmen şehrini yöneten tavus kuşları, havai fişeklerini icat ettikten sonra mutluluk ve refah içinde yaşamaya başlamışlardır. Ancak kralın oğlu Shen, havai fişeklerinin karanlık yönlerini de bulmuştur ve ülkeye kötülük getirmeye başlamıştır. Bunun üzerine Shen'in kötülüğünü durdurmak için bir panda savaşçısının ortaya çıkacağı söylenmiş ve Shen, bu endişe ile etrafına yıkım getirmiştir ve pandaların köyüne saldırmıştır. Sonrasında ailesi Shen'i ülkeden sürgün etmiştir ve Shen, intikam almak için yeniden dönmeye söz vermiştir. Bu olay üzerine geçen zaman sonrasında Po'da eğitiminin devamı ile ilgilenmektedir ve Shifu'dan iç huzuru öğrenmeye çalışmaktadır ancak Shen, kendisine silah yapmak için metal aramaktadır ve Shen'in haydutları, Huzur Vadisi'ne saldırarak bütün metalleri almak isteyecektir. Bunu fark eden Po ve korkusuz beşli ekibi, onlara engel olmaya çalışacaklardır. 

Haydutlarla aksiyon dolu bir mücadele içine giren kung fu ekibi, hepsini mağlup edecek ancak Po, içlerinden birindeki sembolü görünce ailesini hatırlayacaktır. Bunun üzerine babasının yanına gidecek ve gerçekleri öğrenecektir. 

Aslında Po, küçükken bir sepette bay Ping'in iş yerine bırakılmıştır ve O'nu bebekken bulan Bay Ping, o günden sonra kendi oğlu olarak görmüş ve yetiştirmiştir. Şu zamana kadar bu hikayeyi bilmeyen Po, kendisi hakkındaki gerçekleri öğrenecektir. Diğer tarafta Shen, Gongmen şehrini yeniden ele geçirmek için icat ettiği silahı da alarak şehri koruyan usta Yürüyen Gergedan ve takımına saldıracaktır ve yürüyen gergedanı öldürerek şehri ve sarayı ele geçirecektir. 

Bu haberi duyan Shifu, Po'yu ve korkusuz beşliyi lord Shen'in silahını yok etmeleri ve O'nu adalete teslim etmeleri için görevlendirecektir. Ve ekibi ile birlikte Po, uzun bir yol kat ettikten sonra Gongmen şehrine varacaklardır. Shen ise burada sarayı ele geçirmiştir ve hain planlarını yapmaktadır. Aynı zamanda Po ve ekibinin yaklaştığının haberini almıştır ve bunun için önlem alacaktır. Şehre gelen Po ve ekibi, usta öküz ve timsahın Gongmen hapishanesinde olduğunu öğrenecekler ve onları kurtarmaya gideceklerdir. Önlerinde bir çok Shen'in adamları olan haydut kurt sürüsü vardır ve onlarla aksiyon dolu bir mücadele içine girerek hapishaneye girmeyi başaracaklardır. Ancak öküz ve timsah, Shen'in yaptığı silahla şehri yok edeceğini düşündükleri için O'na karşı tehdit olmak istemeyecekler ve hapishaneden çıkmayacaklardır. Ve Po ve ekibinin bu sırada etrafı kurtlarla sarılacaktır ve Shen'in yanına gitmek için Po, teslim olma numarası yapacak ve saraya girip, Shen ile mücadele ederek silahı yok edeceklerdir. Ancak Shen, kaçacaktır ve kaçtığı yerde başka silahlarında olduğu ortaya çıkacak ve Shen, bu silahlarla Po ve arkadaşlarına saldıracaktır. Po, bu mücadele sırasında Shen'i yakalamak üzere iken bırakmak zorunda kalacaktır ve bunun sebebi de ailesi hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Shen'i bıraktığı için korkusuz beşler ile arasında sorun çıkacak ve korkusuzlar, Po olmadan Shen ile mücadele etmeye karar vereceklerdir. 

Ancak Po, onları dinlemeyecek ve hepsinden gizli bir şekilde Shen'in bulunduğu yere gidecek, burada kurtlar ve Shen ile aksiyon dolu bir mücadele içine girerek ailesi hakkında bilgi almaya çalışacak ama Shen, öldürücü silahı ile Po'yu vurmayı başaracak ve şehrin dışına gönderecektir. Gongmen nehrine düşen Po'yu falcı keçi bulacak ve O'na kendisi ile ilgili gerçekleri anlatacaktır. Shen'in yıllar önce Po'nun geleceğini ve kendisine engel olacağını bildiği için ailesini ve köyünü yok ettiğini, bu sırada ailesinin O'nu korumak için terk ettiğini hatırlatacaktır.

Bu hatıradan sonra artık tam olarak kim olduğunu anlayan ve iç huzura ulaşmanın yolunu bulan Po, kendisini tamamlayan bir şapka bularak arkadaşlarını Shen'in elinden kurtarmaya ve O'na yaptıklarının hesabını sormaya gidecektir. Ancak Shen, silahları ve kurt askerleri ile birlikte Çin'i ele geçirmek için yola çıkmıştır ve tek başına karşılarına çıkan Po, sonrasında bu mücadeleye Shifu ve usta öküz ve timsahında katıldığını görecek, bu sırada korkusuz beşliyi de tutsaklıktan kurtaracak ve hep birlikte Shen ve adamlarına karşı aksiyon dolu bir mücadele vereceklerdir. Bu sırada kısa bir yenilgiye uğratılan Po ve arkadaşları, Po'nun iç huzurunu bulmasından sonra kendisine atılan ölümcül havai fişekler sonrasında Shen'i kendi silahı ile yok edeceklerdir. 

Ve bu başarı sonrasında tüm Çin halkının sevgisi ile uğurlanacaklardır. Sonrasında Huzur Vadisine babasının yanına giden Po, burada kim olduğunu bulduğunu ve bay Ping'e babası olduğunu söyleyecektir ve sevgi içindeki yaşamlarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Böylelikle film son bulacaktır.

Sevimli panda Po'nun kendini tanıma yolculuğundan iç huzurunu bulmasına ve hain tavus kuşu Shen ile savaşmasına kadar giden hikayesinin konu edildiği, serinin ikincisi olan, aksiyon, macera, komedi ve animasyon filmidir.