Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

8 Ağustos 2019 Perşembe

Sinema: Öteki Taraf - Kıskançlık ve İhtiraslar Arasında Kalan Bir Aşkın Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Öteki Taraf

Oyuncular; Özcan Deniz, Meryem Uzerli, Aslı Enver
Yönetmen; Özcan Deniz
Tür; Romantik, Dram, Gerilim

Konusu; Film, sevgilisini kıskandığı için apartmanlarında bulunan gizli bir odaya girerek O'nu denemek isteyen Ece'nin, bu gizli odada haftalarca mahsur kalmasını ve bu sırada yaşanan olayları konu almaktadır.

Özeti; Çetin ve Ece, bir trafik kazası sonucunda tanışmış birbirlerini çok seven iki çifttirler. Yeni bir eve taşınırlar ve bu evde, 80'li yıllardaki darbe dönemlerinde sığınmak için, evin içinde ses geçirmeyen ve dolabın arkasından özel bir girişi olan bir oda yapmışlardır. Çetin ve Ece, bu odadan habersizdir. Zaman geçecek, Çetin'in Ece'den önceki psikolojik sorunları olan Sara ismindeki sevgilisi Çetin'e ulaşacak ve O'na bir iş teklifinde bulanarak kendi yanında çalışmasını sağlayacaktır.


Bu işe ihtiyacı olan Çetin, Ece'nin istememesine rağmen kabul edecektir ve Sara ile aynı yerde çalışmaya başlayacaklardır. Sara psikolojik sorunları olan bir kadın olduğu gibi, Çetin ile ilgili içinde gizlediği büyük bir öfkesi, intikam ve ihtiras duyguları vardır ve bunların üzerine Çetin'e aşık olduğunu da düşünmektedir.

Çetin ile iş yerinde çok samimi olmaya çalışıp, bunu Ece'nin görmesini sağlaması, sürekli telefonlarına mesajlar yazması gibi durumlar söz konusu olunca Ece, artık Sara'yı kıskanmaya başlar ve kendisinden yardım istemek için ev sahipleri olan yaşlı ve hasta kadının yanına gidecektir. Bunun üzerine ev sahibi O'na, gizli bir odadan bahsedecek ve odadan evin içinin gözlendiğini, içerinin duyulduğunu söyleyip, belirli bir süre bu odaya saklanmasını ve Çetin'i yalnızken gözlemesini önerecektir.

Odaya girmeden öncede bir video kaydı çekmesini, ayrılık imajı çizmesini önerir ve bu sırada hamile olan Ece, duygusal bir dönemde olduğu için bunu yapmaya ikna olur ve eve gidip, bir ayrılık konuşması videosu çekerek, video kaydını yatağın üzerinde bırakır ve elbiselerini toplayıp, dolabın arkasında kapısı olan ve anahtarsız içeriden kesinlikle çıkılması ve duyulması imkanı olmayan odaya girer. Odaya gireceği zaman Çetin, eve gelmek üzeredir ve bu sırada acele etmek durumunda kalan Ece, anahtarı düşürecek ve içeride mecburen kilitli kalacaktır.

Sonrasında Çetin eve gelince Ece, Çetin'in cebindeki yüzüğü görecek, denemekten vazgeçip hemen dışarı çıkmak isteyecek ama başaramayacaktır. Ne kadar seslense de, uğraşsa da O'nu kimse duyamayacak ve içeride mahsur kalacaktır.

Bu sırada Çetin ve çevresindekiler Ece'nin O'nu gerçekten terk ettiğini düşünecek ve zamanla Çetin, tekrar Sara ile yakınlaşmaya başlayacak, Ece ise odanın içinden bütün bunları izleyecektir. Ve sonrasında Ece, Sara evdeyken borulara vurarak haber vermeye çalışacak, Sara gelen boru sesleri sayesinde Ece ile iletişim kuracak ve odanın içinde kilitli kaldığını anlayıp, odanın kapısını açmayacaktır. Aksine bu durumu Çetin'den gizleyecek, Ece'yi ölüme terk edecektir.

Sonrasında artık Sara ile Çetin, başka bir eve taşınma kararı alacaklar, evin sahibi ise hafıza problemleri yaşadığı için Ece'nin odaya girdiğini unutmuştur, oysaki polis O'na sormuştur. Ama yine bir gün Çetin ile karşılaşacak ve O sırada Ece'yi hatırlayan ev sahibi, Çetin'e odadan çıkıp çıkmadığını sorunca, Çetin şüphelenecek, taşındıkları eski eve gidecek ve eve gelince Sara'nın evin duvarlarını ördürdüğünü görecektir. Artık bundan sonra tamamen şüphelenen Çetin, evin içini aramaya başlarken Sara gelecek, Çetin'i tehdit edip evden uzaklaştırmaya çalışırken silahla vuracak ve ardından Çetin, Sara'yı bayılttıktan sonra içeride haftalarca kalmış ve artık baygın düşmüş Ece'yi odadan çıkaracaktır.

Sonrasında Çetin, ayılıp hala kendisine zarar vermeye çalışan Sara'yı da odaya kapatacak ve gelen polisler ve ambülans Çetin ile Ece'yi kurtaracaklardır. Böylelikle film son bulur.

İzlerken metafizik konularla ilgili bir film olduğunu sanan izleyicisine aslında öyle olmadığını göstererek heyecan yaşatan, içerisinde aşk, dram ve gerilimin bolca işlendiği bir Türk filmidir.

Sinema: Aquaman - Okyanusa Hükmeden Bir Süper Kahraman... / Konusu, Özeti, Afişler

Aquaman

Oyuncular; Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe
Yönetmen; James Wan
Tür; Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Konusu; Film, okyanusun içindeki Atlantis adlı krallığın veliahtı olan Aquaman isimli ve bütün okyanusa hükmeden bir süper kahramanın hikayesidir.

Özeti; Atlantis'in kraliçesi, krallıkta sorunlar yaşayınca kaçmış ve kaçarken yaralanmış, sonrasında yeryüzünde bir sahile vurmuştur. Bunun üzerine, Atlanna isimli bu kraliçeyi Tom isimli bir deniz feneri bekçisi bulacak, evinde O'nu tedavi edecek ve sonrasında birbirlerinden hoşlanmaya başlayacaklardır. Atlantis'den kaçan kraliçede zaten herkesten uzak yalnız bir yer arayışındadır ve Tom ile tanışınca, O'na da aşık olunca evlenirler ve Arthur isminde bir çocukları olur.


Arthur, henüz çocukken, bir gün evlerini Atlantis'den gelen askerler basarak Atlanna'yı götürmek isterler.

Bunun üzerine askerlerle kıyasıya mücadele içine giren Atlanna, hepsini mağlup edecek ama sonrasında bu sefer daha çok ordularla gelecekleri ve Atlanna, nereye giderse gitsin O'nu bulacaklarını bildiği için, Tom'u ve çocuğunu bırakıp gitmek zorunda kalacaktır. Bu Tom ve Arthur'un güvenliği için bir gidiştir.

Ardından yıllar geçecek Arthur, annesiz bir şekilde büyüyecek, büyürken kendisininde bir Atlantis'li olması nedeni ile özel yeteneklerinin olduğunu fark edecek ve bir Atlantis'li olarak büyüyüp, yeryüzünde insanlara yardım eden ve Aquaman olarak adlandırılan bir süper kahraman olacaktır. Ve insanlara yardım edişlerinden birinde, korsan olan bir baba ve oğlu, suç üstü yakalayacak, denizcileri kurtaracak ve korsanları ölüme terk edecektir. Sonrasında bu ölüme terk ettiği korsan O'ndan intikam almak için uğraşacaktır. Bu sırada okyanusun derinliklerindeki Atlantis krallığında ise, dünya insanları ile savaşma konusu tartışılmaktadır. Arthur'un kardeşi olan Kral Orm, bütün dünyaya hükmetmek istemektedir ve bu yüzden planlar kurup, okyanus halklarını birleştirip, hepsini kendi yönetip sonrasında yeryüzündeki kara insanlarına saldırmak istemektedir.Bu durumdan rahatsız olan Mera ismindeki prenses, yeryüzüne çıkıp asil kanı olan Arthur'a ulaşacak ve O'na dünyanın tehlikede olduğunu söyleyecektir.

Buna inanmayan Arthur, sonrasında olan Tsunami vesilesi ile olayları görür ve Mera ile beraber bu savaşa son vermek için çalışmalara başlarlar.

Öncelikle Atlantis'e giderler ve burada Vulko ile görüşüp O'ndan Atlantis'in ilk gerçek krallarından kalan bir özel kutuyu alırlar. Bu kutu, bütün okyanusa hükmetmelerini sağlayacak mızrağın yerini söylemektedir ve bu mızrağı ancak gerçek krallar kullanabilmektedir. Mera'nın amacı Arthur'un bu mızrağı alması ve bu mızrak Arthur'dayken Orm ile toplumun gözü önünde savaşması ve O'nu tahttan indirmesidir. Ancak Arthur, mızrağı bulmadan Orm ile kavgaya tutuşacak ve sonunda yenilecektir. Bu yenilgi üzerine Atlantis'den kaçan Mera ve Arthur, ellerindeki kutu ile belirtilen mekanlara gidecekler ve buradan hançerin yerini öğreneceklerdir. Yolda karşılarına çıkan bir çok yaratık ve canavarın saldırısından sonra Arthur, hançeri almayı başaracaktır.Hançer çok özel ve gizli bir yerdedir ve bu yere geldiklerinde, yıllardır görmediği annesi Atlanna'yı da bulacaktır. 

Bu hançeri aldıktan sonra, bütün okyanusa hükmetmeye başlayan Arthur, tamda Atlantis'de büyük bir savaş varken okyanusun en büyük yaratığı ile bu savaş alanına gidecek, bütün su canlılarını kendisi ile savaşması için yönlendirecek ve Orm'u mağlup edeceklerdir. 

Savaş bittikten sonra Orm'un da annesi olan Atlanna, ortaya çıkacak ve Atlantis toplumu ile yeryüzü insanlarının bir olduğunu söyleyecek ve barış içinde yaşamaya başlayacaklardır. Son olarak Atlanna, yıllar önce Tom'dan ayrılırken kendisine '' beni bir sabah güneş doğuşunda mutlaka bekle, geleceğim '' diye verdiği sözü tutacak ve yıllardır her sabah iskelede Atlanna'yı bekleyen Tom'un yanına gidecektir. Böylelikle film son bulur.

Filmde fantastik karakterlere doyacaksınız. Farklı farklı binbir çeşit su altı, su üstü fantastik yaratıkların olduğu, aksiyonun hiç durmadığı, izlerken sürekli heyecan içinde kalacağınız, harika bir macera, aksiyon ve fantastik bilim kurgu filmidir.

7 Ağustos 2019 Çarşamba

Video Tasarımları - YouTube Müzik Video Tasarımları - Art Design Video Pictures

Sanat, Müzik Kanalı
Daha fazla içerikten yararlanmak için Youtube Kanalımıza abone olmak ister misiniz?
Bunun için bağlantıyı tıklamanız yeterli.
Sevgiler, Teşekkürler.
Abone olmak için Tıklayınız. 

Art, Music Channel 
Would you like to subscribe to our Youtube Channel to benefit from more content? 
Just click the link. Love you, thank you!