Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

30 Mart 2021 Salı

Sinema: Yukarıdaki Tehlike 3 - Skylines - Dünya'yı İstila Etmeye Çalışan Varlıklara Karşı Verilen Mücadelenin Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Yukarıdaki Tehlike 3 - Skylines

Oyuncular; Lindsey Morgan, Jonathan Howard, Daniel Bernhardt
Yönetmen; Liam O'Donnell
Tür; Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Konusu: Film, Dünya'yı istila etmeye çalışan varlıkları yok eden Rose'un, şimdi de Dünya'yı yeni bir tehlikeden kurtarmak için gösterdiği mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti; Bundan önceki bölümünde uzaylıların gemisinde doğan Rose, büyümüştür ve istilacı uzaylı varlıklara bir savaş başlatmış ve onları büyük kayıplar vererek yok etmeyi başarmıştır. Bu olay üzerine 5 yıl geçmiştir ve kimse Rose'dan haber alamamıştır. Ve her yerde Rose'u arayan askerler, O'nu Londra'da yakalamayı başaracaklardır. Ve Rose istemese de O'na yeni bir görev vereceklerdir. Önceki bölümlerinde uzaylı varlığa dönüşen ve pilot olarak adlandırılan varlıklarla şimdi Dünya'da barış içinde yaşamaktadırlar ancak ortalıklara yayılmış bir virüs salgını nedeni ile pilotlar yeniden eski düşmancıl hallerine geri dönmektedirler ve buna engel olmak için uzaylıların savaş gemilerindeki çekirdek işlemcinin gücüne ihtiyaçları vardır. Ve bu çekirdek işlemci Rose gemiyi yok etmeden önce gemiden ayrılmış ve uzayda Kobalt-1 ismini verdikleri bir gezegene gitmiştir. 
İşte bu gezegenden çekirdek işlemciyi almaları gerekecektir ve bir ekip oluşturan askeri yönetim, Rose'un da bu göreve katılmasını isteyecektir. Rose, uzaylılarla etkileşime girerek onların programlarını etkisizleştirebilmekle ilgili bir yeteneğe sahiptir. 

Ve Rose'a çekirdek işlemciyi almakla ilgili planlarından bahsettikten sonra O'nun da kabul etmesiyle hep birlikte uzay gemisine binerek yola çıkacaklardır. Bu yolculukta bir solucan deliğinden geçeceklerdir ve sonrasında Kobalt-1 isimli gezegene ulaşacaklar ancak yörüngesindeki enkaz parçalarının kendilerine çarpması nedeniyle uzay gemileri hasar alacak ve zorunlu bir şekilde Kobalt-1 isimli gezegene inmek zorunda kalacaklardır ve gemilerinin çekirdek işlemcileri bozulacaktır. 

Dünya'da ise virüs iyice yayılmıştır ver pilot varlıklar git gide eski saldırgan hallerine dönmektedirler. Kolbalt-1 de gemiden inen Rose ve askeri ekip, her yeri kayalarla çevrili olan bu karanlık gezegende bir mağaraya girecekler ve içeride mezarlık bir alan bulduktan sonra kendilerini kuşatan ve hasatçılardan olmayan varlıklarla karşılaşacaklardır. Bu varlıklar ışıkta göremeyen ve aynı zamanda sese duyarlı ve oldukça saldırgan pilotların mutasyona uğramış hali olan yaratıklardır ve kuşatma sonrasında onların saldırısına uğrayan ekipten Alexi, bacağını kaybedecektir ve ekip arkadaşları O'nu bırakarak gitmek zorunda kalacaklardır. Alexi ise onlar gittikten sonra patlayıcı ile kendisini ve çevresindeki yaratıkları yok edecektir. Bu sırada Dünya'da ise saldırgan bir şekilde insanlara saldıran pilot varlıklar, Grant isimli Rose'un yakınını öldüreceklerdir. 
Diğer tarafta Rose ve ekibi ilerledikleri mağaranın içinde bayrak gemisini bulacaklar ancak bu sırada yine bir çok yaratığın saldırısına uğradıktan sonra onlara kendi gemilerindeki diğer ekip arkadaşları hava aracı ile yardım edecek ve bayrak gemisine girmeyi başaracaklardır. 

Ve içerideki geminin içindeki çekirdek işlemciyi bulacaklar ve Rose, kendisindeki güçle bu işlemciyi almaya çalışacak ancak geminin içinde olan pilot varlıklar, Rose'u etkilemeyi başaracak ve biranda gözleri mavi olan Rose, kendi ekibine saldırmaya başlayacak ve sonrasında gemideki pilotlara katılacaktır. Ne olduğunu anlamayan ekip arkadaşları, Rose'u kurtarması için peşinden kırmızı gözleri ile barışçıl olan Trent isimli pilot dostlarını göndereceklerdir. 

Trent, burada çekirdek işlemciyi aldıktan sonra Rose'un kendisine gelmesini sağlayacak ve diğer pilotlar karşısında verdikleri mücadeleyi kazanarak ekip arkadaşlarına katılacaklardır ve Rose, bu olayla gücüne güç katmış şekilde geri dönecektir. Ancak ekip lideri olan Owens, sonrasında Rose ve diğerlerine ihanet edecek ve Trent'i yaralayarak çekirdek işlemciyide alıp ve onları da mağaranın içinde kapalı kalacak şekilde bırakıp kaçacaktır. Ve geride kalan asker Leon, Rose'a gerçekleri anlatacaktır. Aslında çekirdek işlemciyi virüsü yok etmek için değil, bir silah yaparak Dünya üzerindeki bütün pliotları yok etmek için kullanacaklardır. Ve Owens, general Radford ile bu konuda anlaşmıştır ancak Rose'da kapalı kaldığı mağarada dev ve yürüyebilen bir uzay gemisi bulmuştur ve onlara doğru yaklaşmaktadır. Ve bu sırada Rose, aslında dünyadaki pilotlarında virüs nedeni ile değişmediğini, onları Radford'un zehirlediğini anlayacaktır. 

Sonrasında Radford, Kobalt-1 gezegenini yok edici özellikte bir bomba ile tüm gezegeni yok edecek, Rose, Leon ve Trent, içlerinde oldukları hareketli dev yaratığa benzeyen uzay gemisi ile patlamadan kurtularak uzay alanında sürüklenip Radford'un bulunduğu uzay gemisine girmeyi başaracaklardır. Ancak aynı zamanda Radford'un bulunduğu gemide Zhi isimli Rose ve arkadaşlarının tarafında olan ekipten biri vardır ve Owens ve Radford'un yaptıklarını anlayınca onlarla bir mücadele içine girmiştir. 

Bununla birlikte gemide Violet isminde bir pilot varlık Radford'un tarafında çalışmaktadır ve hepsi bir araya gelerek aksiyon dolu bir mücadele içine girecekler ve gemiye sonradan binen Kobalt-1 gezegenindeki pilot varlık, Radford'u öldürdükten sonra Rose ile mücadele içine girecektir. Rose'un ise kana ihtiyacı vardır ve Zhi, bu konuda yardımcı olmuştur. 

Yaşanan aksiyon dolu mücadele sonrasında Violet, gemiyi solucan deliğine sokacak ve bu durum Owens'ın ölümüne neden olacaktır. Ancak Trent'de kendisini feda ederek diğer pilot varlığı solucan deliğinin enerjisinde yok etmeye çalışacak ve bu duruma dayanamayan Rose, Trent'e olan sevgisi yüzünden bütün gücünü solucan deliğinin her şeyi içine çeken enerjisini yok etmek için kullanacak ve Trent'în yaralanmış bedenini kurtarmayı başaracaktır. Dünya'da ise işler çok karışmıştır ve bütün pilotlar saldırgan bir şekilde Londra'da insanlara saldırmaya başlamıştır ve bu sırada Rose ve ekibi, uzay gemileri ile Londra'ya gelmeyi başaracaklardır. Rose, geminin, kendisinin ve çekirdek işlemcinin gücü ile saldırıya engel olmayı başaracak, aradan haftalar geçtikten sonra Trent'de yeni bedeni ile aralarına katılacaktır. Bunun üzerine Zhi, Rose'a Radford'un bütün düşmanlarını kapattığı hapishaneden bahsedecek ve içeride babasının da olduğunu anlayan Rose, geminin rotasını oraya çevirecek ve film böylelikle son bulacaktır.

Dünya'yı istila etmek için uğraşan varlıklar sonrasında yeni bir mücadele içine giren Rose ve ekibinin azim ve aksiyon dolu hikayesini izleyeceğiniz, serinin üçüncüsü olan film aksiyon, macera ve bilim kurgu filmidir.

28 Mart 2021 Pazar

♫ Klasik Müzik, Renaissance, Audionautix, Classical Music, Musica classi...

Unutulmaz Film Replikleri 25 - Sinema Replikleri - Felsefi Sözler

Elbette hayallerime inanmalıydım, kimse bana hayallerimi vermeyecekti, bu hayale kendi kendime ulaşmalıydım, gerçekleştirmeliydim, sıkıca tutup onu... ( Coco )

Müziğin gücünü asla hafife almayın... ( Coco )

Ama aileler böyle yapmalı, destek olmalı... ( Coco )

İntikam seni mahveder, tehlikeye sürükler... ( Ejder Yürek: İntikam )

Ceza, arzulanacak bir şey değildir... ( Ejder Yürek: İntikam )

Hepsi benim suçum, intikam kalbimi kararttı... ( Ejder Yürek: İntikam )

Kalplerimizi paylaşmak daha iyi bir yolu aydınlatır... ( Ejder Yürek: İntikam ) 

Paniklemeden önce analitik düşünmek ve durumları değerlendirmeyi öğrettiler... ( Arctic Apocalypse )

Bir umudumuz var... ( Arctic Apocalypse )

Size kaderiniz budur yapacak başka bir şey yok diyenlere inanmayın, unutmayın kaderinizi alt edecek olan sizleriniz... ( Gönül Yarası )

Okumak, cehaletten kurtulmak Dünya'yı anlamaktır, size biçilen yaşamı değiştirebilmektir... ( Gönül Yarası )

Önemli olan merhamettir, şefkattir, erkekteki yiğitlik budur... ( Gönül Yarası )

Sevgi her şeyden daha güçlüdür Valerian... ( Valerian: Bin Gezegen İmparatorluğu )