Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

23 Kasım 2019 Cumartesi

♫ Rock Müzik, Angel of Mercy, Ethan Meixsell, Rock Music, Rock Şarkılar,...

Sinema: Oda - The Room - Bütün Dilekleri Gerçekleştiren Bir Oda... / Konusu, Özeti, Afişler

Oda - The Room

Oyuncular; Kevin Janssens, Francis Chapman, John Flanders, Marianne Bourg, Olga Kurylenko
Yönetmen; Christian Volckman
Tür; Gizem, Dram, Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu; Film, yeni taşındıkları evde her istediklerini oluşturan bir oda olduğunun farkına varan evli bir çiftin, odanın imkanları ile karşılaşınca ne oldum delisi olmaları sonrasında yaşanan gerilim dolu anları konu almaktadır.

Özeti; Kate ve Matt çifti yeni bir eve taşınmışlardır ve birlikte dekorasyon isteyen bu eski evi tamir etmeye çalışmaktadırlar. Matt, bir sanatçıdır ve Kate ise tercümanlık yapmaktadır. Evin tamir işleri ile uğraştıkları sırada gizli bir oda bulacaklar ve odanın içine baktıklarında boş olduğunu göreceklerdir. Bu sırada elektrik sistemlerinde arıza olacak, çağırdıkları elektrikçi sistemi kontrol edecek ve evin elektrik sisteminin karma karışık ve bir sürü kablolardan oluştuğunu görecektir. Daha önce hiç böyle bir sistem görmeyen elektrikçi, Matt'a kendilerinden önce bu evde oturan kişilerin öldürüldüğünü ve onların bu evden gitmeleri gerektiğini söyleyecektir.
Bu söylenene aldırmayan Matt, bu boş odada içki içtiği bir sırada içkisi bitince yeni bir şişenin daha olmasını isteyecek ve birden bire karşısında yeni bir içki şişesi oluşacaktır. Sonrasında ardı arkası kesilmeyen isteklerde bulunan Matt'in bu halini Katt görecek ve O'na odanın istedikleri her şeyi verdiğini, bunu denemek için kendisininde bir şeyler istemesi gerektiğini söyleyecektir.

Bunun üzerine Katt'de bin dolar, yüz bin dolar ve milyon dolarlar isteyecek, akabinde odada paralar ortaya çıkacaktır. Ne buldum delisi olan çift, ardı arkası kesilmeyen isteklerde bulunacaklar, günlerini gün edecekler ve isteklerden ve eğlenceden sıkıldıkları bir sırada Kate, bahçeye çıkacak ve sonrasında boynundaki kolye yok olacaktır. Kolyenin nasıl yok olduğunu umursamayan çift, Matt'in isteği üzerine yeniden bebek yapmaları gerektiği konusunu düşüneceklerdir ancak Kate, daha önce bir çok kez denemiş ve bu denemelerde bebekler karnındayken ölmüştür. 

Yine aynı acı tecrübeyi yaşamak istemeyen Kate, buna karşı çıkacak ve Matt'in evde olmadığı bir zamanda odaya girerek bir bebek dileyecektir. Sonrasında bir bebek ortaya çıkacak ancak Matt, bu durumdan çok rahatsız olacaktır ve kendilerinden önce evde işlenen cinayetin zanlısı ile görüşmek için akıl hastanesine gidecektir. Hastanedeki John Doe isimli bu kişi ile görüşecek ve John, O'na odadan bahsedip bir an önce evi terk etmelerini söyleyecektir. Söylediklerinden bir şey anlamayan Matt, eve geri dönecek ve çocuğu odaya götürerek geldiği gibi yok etmeyi isteyecektir ancak bunu yapamayacaklardır.
Aynı zamanda dışarıdan gelirken Matt, bir şey fark etmiştir, evden çıkarken yanına aldığı bütün paralar kül olmuştur ve eve geldiğinde de odanın oluşturduğu eşyaları dışarı çıkardığında ise hepsinin kül olarak yok olduğunu görmüştür. Bunun üzerine odanın oluşturduğu her şeyin evin içinde sadece hayat bulduğunu anlayacak ve oluşturulanların bir yanılsama olduğuna karar verecektir.

Bu sırada Kate ise, bebeği dışarıda gezdirmeye çıkarmak isteyecek ancak acı içindeki bebek bir anda büyüyecek ve sonrasında O'nu içeri sokacaklardır. Dışarı çıkan şeyler çok hızlı bir şekilde yaşlanmakta ve kül olmaktadır ama bu şeyler canlı olduğu zaman bu kısa bir zaman almaktadır. Kate'de bu durumu öğrendikten sonra artık belirli bir yaşa gelmiş olan çocuğa annelik yapmaya başlayacak, O'nu kesinlikle dışarı çıkarmayacaklar ancak büyüyen çocuk sorgulamaya ve her şeyi merak etmeye başlayacaktır. 

Bu sırada kendilerini arayan John ise, onlara çocuğun dışarıda özgürce yaşaması için O'nu var eden kişinin ölmesi gerektiğini, kendisininde odanın oluşturduğu bir çocuk olduğunu ve O'nu oluşturan ailenin kendisinin yaşaması için kendi hayatlarını feda ettiğini söyleyecek ve bunu duyan Kate, evden kaçacaktır. Ancak sonrasında geri gelecek, bu yaşananlardan oldukça rahatsız olan Matt ile yeniden birlikte olup gece uyuduklarında, Shane ismini verdikleri çocukları yeniden dışarıya çıkacak ve biraz daha büyümüş olarak geri gelecektir. 
Bundan önce Shane, bir kere odaya girmiştir ve odanın içinde dışarıdaki yaşamın aynısını yaratmıştır. Ancak Matt, bunun zararlı olduğunu düşündüğü için Shane'e odayı yasaklamıştır. Sonrasında büyümüş olan Shane'in elinde silah olduğunu gören Matt, O'nunla kavga etmeye başlayacak, bu sırada Katt, baygın bir halde yere yığılacaktır. Kate, kendine geldiğinde başında Matt'i görecek ve Matt, O'na Shane'in öldüğünü söyleyecektir.Kısa bir zaman sonra O'nun gerçek Matt olmadığını ve odanın içindeki gerçeklikte bulunduğunu anlayacak, dışarıdaki gerçek Matt'de kendisine gelip odanın içindeki gerçekliğe girecek ve Kate'i kurtarıp, kendilerine benzer başka kişileri de yaratarak Shane'i aldatma yolu ile kaçmayı başaracaklardır. Ve onları takip eden Shane, sonunda gerçek evin dışına çıkacak ve çok hızlı bir şekilde yaşlanıp, kül olup yok olacaktır.


Bu olay üzerinden bir ay geçecek ve Matt ile Kate artık bir otelde yaşamaya başlayacaklardır. Bu sırada otelin odasında olan Kate, kendisine hamilelik testi yapacak ve testin pozitif olduğunu gördükten sonra odanın içindeki elektrik sistemi yanıp sönmeye başlayınca hala kendi evlerindeki odanın içindeki gerçekliği yaşadıklarını anlayacak ve böylelikle film son bulacaktır.

Her istedikleri şeyleri oluşturan bir oda bulan evli çiftin ne buldum delisi olmalarından sonra yaşadıkları gerilim dolu olaylara tanık olacağınız, eğlenceli başlayan ve sonrasında gerilim ve gizem dolu anlara kendisini bırakan film, gizem, dram, gerilim ve bilim kurgu filmidir.

Mumya Serisi - Mumya Serisi 1, 2, 3 Film Özetleri - The Mummy Series


Mumya - The Mummy, 1999

Oyuncular; Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah

Yönetmen; Stephen Sommers

Özeti; Film, firavun döneminde ağır bir suç işlediği için cezalandırılarak mumyalaştırılan bir rahibin, 1923 yılında gelindiğinde yeniden canlanarak insanlığa musallat olmasını konu almaktadır.
Mumya Geri Dönüyor - The Mummy Returns

Oyuncular; Brendan Fraser, Rachel Weisz, Dwayne Johnson

Yönetmen; Stephen Sommers

Özeti; Serinin ilk filminde yok edilen İmhotep'in yeniden uyandırılması sonrasında Akrep Kral'ın ordularına sahip olmak için verdiği mücadeleye engel olmaya çalışan Rick ve ailesinin yaşadığı olayları konu almaktadır.
Mumya 3: Ejder İmparatoru'nun Mezarı - The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor


Oyuncular; Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello

Yönetmen; 
Rob Cohen

Özeti; Serinin üçüncüsü olan filmde Rick ve ailesi bu seferde Çin'de yüzyıllar öncesinden lanetlenerek taşa dönüşen Ejder İmparator'un yeniden hayata gelmesi sonrasında O'nunla mücadele edeceklerdir.

♫ Elektronik, Club Müzik, Devil Cut, Coyote Hearing, Electronic Music, C...

Sinema: Yıldızlara Doğru - Ad Astra - Dünya'dan Ay'a, Ay'dan Mars'a, Mars'tan da Neptün'e Doğru Bir Uzay Yolculuğu... / Konusu, Özeti, Afişler

Yıldızlara Doğru - Ad Astra

Oyuncular; Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga, Liv Tyler
Yönetmen; James Gray
Tür; Dram, Bilim Kurgu

Konusu; Film, Roy McBride isimli bir astronotun babasının izini bulmak ve dünya için tehlike oluşturan bir projeyi yok etmek amacı ile Dünya'dan Ay'a, Ay'dan Mars'a, Mars'tan da Neptün'e kadar çıktığı uzay yolculuğunu konu almaktadır.

Özeti; Roy McBride'ın babası Lima isimli bir proje ile yıllar öncesinden bir uzay yolculuğuna çıkmıştır ve amacı evrende insanoğlundan başka akıllı yaşam olup olmadığını bulmaktır. Bu proje kapsamında Neptün'e kadar ulaşan Clifford McBride, Lima uzay aracı ile Neptün'ün yörüngesinde kalmıştır ve araştırmalarına orada devam etmeye başlamıştır. Ancak Lima projesini yöneten Spacecom isimli uzay şirketi O'nun varlığını gizlemişlerdir ve bir kahraman olarak öldüğünü söylemişlerdir.
Ailesi de dahil olmak üzere herkes Clifford'un öldüğünü düşünmektedir ancak yakın bir zamanda Neptün kaynaklı ışın patlamaları Dünya'ya ulaşıp zarar vermeye başlayınca, bu patlamaların kaynağının Lima projesi olduğunu düşünen Spacecom yetkilileri gerçeği oğlu Roy'a açıklamak zorunda kalırlar.

Amaçları Roy'u kullanarak Clifford ile iletişime geçmektir ve bunun için Roy'un Mars'a gitmesi gerekmektedir. Eğer uygun görülürse oradan Neptün'e geçecektir. Bu görevi kabul eden Roy, önce Ay'a gidecektir, Ay'ın karanlık yüzünde bulunan derin uzay uçuş sistemlerine ulaşmak için Ay'da ki terörist gruplar ile çatışacak ve sonrasında Mars mekiğine binerek yolculuğa başlayacaktır. 

Babasından dolayı kendisini tanıyan bir mürettebat ile yolculuk yapan Roy, Mars'a ulaşacak ve burada O'na yazılı bir metin okutacaklar ve bu mesajı babasına göndereceklerdir. Ancak Clifford'dan cevap gelmeyince mesajı yenilemek isteyecekler, başka bir metin okutmak istediklerinde Roy, içinden geldiği gibi konuşmaya karar verecek ve bu durum O'nun bundan sonraki görev için fazla duygusal olduğu sonucunu ortaya çıkaracak ve Neptün'e gönderilmesi için uygun görülmeyecektir. Roy'un bilmediği şeyi ise O'na, Mars'da doğmuş olan ve Neptün'ün yörüngesinde bulunan Lima projesi mürettebatının içinde ailesi bulunan ve ailesini Clifford'un öldürmüş olduğu Helen Lantos anlatacaktır.

Roy'un babası Clifford, Neptün'e ulaştıklarında mürettebatı artık geri dönmek istemiştir ancak Clifford, bunu kabul etmeyip kendi idealleri yönünde hareket etmeyen mürettebatı öldürmek zorunda kalmıştır ve bunların arasında Helen'ın ailesi de vardır.

Aynı zamanda Spacecom, Neptün'ün yörüngesinde olan Lima uzay projesi sistemini nükleer bombalarla yok etmeyi amaçlamaktadır ve Neptün'e giden uzay aracının içi çok güçlü nükleer bombalar ile doludur. Bunları öğrenen Roy, Helen'ın yardımları ile gizlice Neptün'e giden uzay aracına girmeyi başaracak, ancak kalkıştan kısa bir süre sonra O'nu içeride fark eden mürettebat ile kavga etmek zorunda kalacak, bu kavga sonucu içerideki bütün mürettebat ölecektir ve yoluna yalnız devam etmek zorunda kalacaktır. 

Roy, artık gemide yalnızdır ve patlatma işini kendi yapmak istemektedir. Uzun bir zaman sonra Neptün'e ulaşacak, Neptün'ün yörüngesindeki Lima projesini bulacak, kendi uzay aracını otomatik pilota getirerek bir uzay aracı modülü ile Lima'ya yanaşmaya çalışacaktır ancak Neptün'ün yörüngesinde dönen küçük meteorlar modüle zarar verecek, kenetlenme sistemi bozulacak ve Roy, modülün içinden çıkarak Lima'ya giriş yapacaktır. Bu sırada modül ise uzay boşluğunda sürüklenecektir.


Lima'nın içerisine giren Roy, içerideki ölü mürettebatı görecek ve sonrasında babası ile karşılaşacaktır. Babası Clifford, hala yaşamaktadır ve akıllı bir yaşam biçimi bulmak ile ilgili her şeyden vazgeçmiştir.

Bu araştırmanın kaderi olduğunu düşünmektedir ve kendisini geri götürmeyi isteyen Roy'a karşı çıkmıştır. Ancak Roy, yinede O'nu ikna edecek, Lima'nın içine nükleer bombayı yerleştirecek ve uzay elbisesi giydirdiği babası ile yörüngedeki kendi uzay aracına dönmeye çalışacaktır. Uzay yürüyüşü yaparak uzay aracına ulaşmaya çalıştıkları sırada babası kendini bırakmasını isteyecek ve Clifford, uzay boşluğunda sürüklenerek yok olacaktır. 

Ardından kendi uzay aracı Sephius'a Neptün'ün çevresindeki meteorlara çarparak gitmeyi başaracak, nükleer patlamanın ortaya çıkardığı gücü Dünya'ya ulaşmak için gemisinin ana gücü olarak ayarlayacak ve 4.367 milyar kilometrelik yolu aşmayı başarıp Dünya'ya ulaşacaktır. Aynı zamanda gelirken babasının bu yolculukta yakından çektiği ve hiç kimsede olmayan fotoğrafları ve bilgileri getirmiştir. Dünya'ya ulaşan Sephius'un modülünden çıkan Roy'un görüntülerinden sonra film son bulur.

Evrende yalnız mıyız? sorusuna cevap arayan bir astronotun hikayesini izleyeceğiniz, Neptün'e kadar çıkılan bir maceranın konu edildiği,  yer yer aksiyon sahnelerinin de olduğu daha çok dram ve bilim kurgu filmidir.

22 Kasım 2019 Cuma

Sinema: Assimilate - İnsanların Klonlarını Oluşturan ve Onların Yerine Geçmelerine Neden Olan Bir Salgın... / Konusu, Özeti, Afişler

Assimilate

Oyuncular; Katherine McNamara, Andi Matichak, Joel Courtney, Calum Worthy
Yönetmen; John Murlowski
Tür; Gerilim, Bilim Kurgu

Konusu; Film, insanların klonlarını oluşturarak orijinal hallerinden anılarını alıp onların yerine geçmelerine neden olan bir salgının, bir kasabaya ve sonrasında tüm dünyaya bulaşması ile gelişen olayları konu almaktadır.

Özeti; Randy ve Zach, iki arkadaş bulundukları kasabanın yaşam şeklini bir belgesel tadında filme çekerek videolarını internette yayınlamak ile uğraşmaktadırlar. Kasabanın bir çok yerinde çekim yapacaklar ve kendilerine ilginç konular aradıkları bir sırada bir evden tanıdıkları komşularının çığlık sesini duyacaklar ve eve gittiklerinde kadının dolapta saklandığını ve O'nu bir şeyin ısırdığını göreceklerdir. Isıran bu şey fare boyunda bir böcektir ve böceği takip eden Randy ve Zach, böceğin ormanlık alanın içinden geçip kasabanın pederinin elindeki bir kutuya girdiğini göreceklerdir.

Bu saldırıyı pederin düzenlediğini düşünecekler ve bu sırada çektikleri videoları polise göstermelerine rağmen bir çare bulamayacaklar ve pederden olanlar ile ilgili hesap sormak için kendileri gidecektir. Pederin yanına gittiklerinde pederin soğuk ve olumsuz tepkileri ile karşılaşacaklar ve yanında kendi gibi bir grup insan daha göreceklerdir.

Peder başka biri gibi davranmaktadır ve bu durum hemen dikkatlerini çekmiştir. Bunun üzerine kasabadaki insanların teker teker görüntülerinin ardında başka bir kişiliğe büründüğüne şahit olacaklar ve bu sırada bütün iletişim ağları da yok olacaktır. Telefon, internet gibi iletişim araçları kullanamaz hale gelecek, ne yapacaklarını düşünen Zach ve Randy'nin yanına samimi oldukları Kayla ismindeki kız arkadaşları gelecek ve babasının hiç normal olmadığını, sanki içine başka birinin girdiğini söyleyecektir. 

Bunun üzerine insanlarda bir sorun olduğunu anlayan üç arkadaş, Kayla'nın evine gidecekler, orada annesinin banyoda bir sepetin içinde cesedini görecekler ancak kısa bir zaman sonra annesi ortaya çıkacaktır ve sepetin içindeki ceset yok olacaktır. Olanlara bir anlam getiremeyen arkadaşlar, Kayla'nın küçük kardeşini evde bırakmak zorunda kalıp Zach'ın ailesinin yanına gidecekler ve yolda Kayla ile ayrılıp eve geldiklerinde tekerlekli sandalyede yaşayan ve bacakları olmayan Zach'ın babasının bacakları olduğunu göreceklerdir. Sonrasında çevrelerine değişmiş bütün insanlar doluşacak ve Zach ile Randy'i ahıra kapatıp içeriye ısıran ve ısırırken onların DNA'sını alan böcekleri bırakacaklardır.Bu böceklerden biri Randy'i ısıracak, o sırada ahırın içinde koza halinde bir yapı görecekler ve içinden Zach'ın annesi çıkacaktır. O aslında Zach'ın annesinin klonudur ve gerçek annesi yerde baygın halde yatmaktadır. Ancak kozadan çıkan klon, gerçek annesine dokunarak bütün anılarını ve yaşam enerjisini alarak Zach'ın annesini öldürecek ve O'nun gibi davranıp konuşmaya başlayacaktır. Ancak bütün olayları izleyen Zach, klon annesini öldürerek, onları ahırdan çıkaran Kayla ile kaçacaklardır.


Kasabaya bir böcek türü saldırmıştır ve bu böcek insanların DNA'larından örnekler alıp sonrasında kendisine bir koza oluşturup, kozanın içinde DNA'sını aldığı insanın klonuna dönüşerek, kozadan çıkıp O insana dokunup, bütün anılarını ve yaşam enerjisini almaktadır. Bu sırada ise insan ölmektedir ve klon O'nun yerine geçerek O insanın anıları ile yaşamaktadır. Ancak klon oluştuktan sonra anıları alana kadar çok vahşi bir şekilde ve saldırgan olmaktadır. Anıları alana kadar saldırganlığı gitmemektedir. Tüm bunları anlayan arkadaşlar, sonrasında kendileri gibi değişmemiş olan kasabanın polisine gidecekler ve O'nun da gerçekleri öğrendiğini göreceklerdir.


Hep birlikte evin içindeyken değişmiş olan bütün insanların saldırısına uğrayacaklar, içlerinden polis bu saldırıda ölecek, Randy, arkadaşları için kendini feda edecek ve Zach ile Kayla kaçıp, çektikleri videoyu bir şekilde internete yükleyerek bütün insanlara olanları açıklayıp yardım bulmaya karar vereceklerdir. Bu sırada Kayla'nın kardeşini de dönüştürmek üzerelerdir ve Kayla ile Zach, O'nu kurtaracaklar ve kendileri de böcek tarafından ısırıldıktan sonra kaçmayı başaracaklardır. Kaçtıktan sonra bir tesisin interneti kesilmemiş odasına girip videoyu yükleyecekler ve ardından kendi klonlarının saldırısına uğrayacaklardır. Ancak Kayla ile Zach, onları bayıltıp Kayla'nın kardeşinin bulunduğu kulübeye gideceklerdir.


Bu kulübede saklanan ve hala dönüşmemiş olan kardeşini bulacaklar ama televizyonu izlediklerinde bütün dünyanın bu salgının etkisi altında kaldığını ve kendi kasabalarının aslında sonuncu etkilenen bölge olduğunu öğreneceklerdir. Youtube'da yayınladıkları video kimse tarafından izlenmemiştir ve kendileri gibi sağ kalan bir kaç kişinin videoyu izlemesi ve yorum yazması sonrasında film son bulur.

Diğerlerinden çok farklı bir senaryosu olan salgın filmi ile karşı karşıya kalacağınız, devam filminin de gelebilme ihtimali bulunan, bol aksiyonlu, gerilim ve bilim kurgu filmidir.

♫ Klasik Müzik, Laid Back Guitars, Kevin MacLeod, Classical Music, Music...

Sinema: Apollo 18: Ölüm Yolculuğu - Üç Astronot'un Gerilim Dolu Ay Yolculuğu... / Konusu, Özeti, Afişler

Apollo 18: Ölüm Yolculuğu

Oyuncular; Warren Christie, Ryan Robbins, Lloyd Owen
Yönetmen; Gonzalo López-Gallego
Tür; Gizem, Gerilim

Konusu; Film, 1973 yılında Amerika Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen üç astronotun gizli bir görev için Apollo 18 uçuşu ile Ay'a gönderilmesi sonrasında yaşanan gerilim dolu olayları konu almaktadır.

Özeti; 17 Aralık 1972'de Apollo 17 adlı uzay aracı aya insanlı son seyahatini gerçekleştirir. Ancak bundan 1 sene sonra gizli bir şekilde Amerikan Savunma Bakanlığı aya Apollo 18 uzay aracı ile bir seyahat daha yapılmasını ister ve bunun için Benjamin Anderson, John Grey ve Nahtan Walker isimli astronotlar görevlendirilir. John, ayın yörüngesinde uzay aracı ile bekleyecektir ve Benjamin ile Nathan ise Ay modülü ile aya iniş yapacaklardır. Gereken çalışmalar yapıldıktan sonra yeniden Apollo 18 uzay aracına dönecekler ve dünyaya bu şekilde dönüş sağlayacaklardır. Tıpkı Neil Armstrong'un yaptığı gibi.

Bütün hesaplamalar yapıldıktan sonra mekik ile havalanan Apollo 18, ayın yörüngesine girecek ve ay modülü ile iki astronot aya iniş yapacaklardır. İndikten sonra Ay'da yürüyüşe çıkacaklar ve taş örneklerinden toplayıp yeniden modüle geri döneceklerdir.

Sonraki zamanlarda iletişim konusunda sorunlar yaşamaya ve garip sesler duymaya başlayacaklardır. Dışarıda bir şeyler vardır ve onların sistemlerine zarar vermeye çalışmaktadır. Sorunun ne olduğunu anlamak için çevreyi dolaşmaya çıkan astronotlar bir Rus ay modülü ile karşılaşacaklardır. İçerisinde ve çevresinde Rus astronotları göremeyince, aramaya başlayacaklar ve içerisi çok soğuk olan bir kratere girmeye karar vereceklerdir. 

Benjamin, kratere girecek ve orada Rus astronotun cansız bedeni ile karşılaşacaktır. O'na ne olduğunu anlamaya çalıştıklarında elbisesinin yırtıldığını ve içinde bir taş olduğunu göreceklerdir. Panik ile kendi ay modüllerine dönecekler, uyudukları o gece yine rahatsız edici olaylar yaşanacak ve dışarıdaki devrilen sistemlerini düzeltmek için çıkan Nathan'ın elbisesinin içine bir şey girecek ve sonrasında baygın bir halde yere yığılacaktır. Benjamin, dışarı çıkıp O'nu modüle getirecek ve elbisesini çıkardıklarında Nathan'ın bedeninin içine bir şeyin girdiğini göreceklerdir. Sert bir şekilde hissedilen bu şeyi bedeninden çıkardıklarında bir taş olduğunu fark edecekler, sonrasında Nathan bu taşı parçalayacaktır.

Ancak Nathan, bu içine giren şey yüzünden virüs kapmıştır ve bedeni artık git gide kanamaya, çürümeye başlamıştır. Düşüncelerinin bile kendine ait olmadığını düşünen Nathan, artık akli dengesini yitirecek ve Ay modülünün içindeki kameraları, sistemleri parçalamaya başlayacaktır.

Ay'da taş görünümlü minik ama vahşi yaratıklar vardır ve bunlar Nathan'ı kontrolü altına almışlardır. Bu olay sonrasında Benjamin ile Nahtan bir an önce Rus Ay modülüne giderek Ay'dan gitmeyi düşünecekler, yolda Nathan, tamamen bu yaratıkların saldırısına uğrayacak ve kraterin içine çekilecektir. Nathan'ı kaybeden Benjamin ise Rus ay modülüne girecek, oradan Houston ile iletişime geçmeye çalışacak ve Rusların iletişim ağı aracılığı ile savunma bakanlığı Benjamin ile konuşacaktır.  Benjamin'e O'nu Ay'dan getiremeyeceklerini söyleyeceklerdir ve Benjamin, bunun üzerine burada neler olduğunu bildiklerini ve kendilerini kasıtlı olarak gönderdiklerini söyleyecektir.

Aslında bir denek olarak gönderilen Nathan ve Benjamin, bundan habersiz bir şekilde aya gelmişlerdir ve umutsuzca Benjamin, artık ölümü beklemeye başlamıştır. Bu sırada ayın yörüngesindeki arkadaşları John, Benjamin ile iletişime geçecek, O'nu kurtarabileceğini söyleyecek, bunun üzerine Benjamin Rus ay modülünü çalıştıracak ve ayın yörüngesine çıkıp John ile buluşmaya çalışacaktır. Ancak bu sırada elbisesinin içi yaratıklarla dolu olan Nathan gelecek ve Benjamin'in içinde olduğu ay modülünü parçalamaya çalışacaktır. Ama başaramayacak ve olduğu yere yığılıp ölecektir.
Sonrasında kalkış yapmayı başaran Benjamin, yoldayken modülün içinden bir sürü taş şeklinde yaratık ortaya çıkacaktır ve Benjamin'i de öldüreceklerdir.

Bu olay yaşanırken Benjamin'in içinde bulunduğu Ay modülü de Apollo 18 uzay aracına çarpacak ve sonrasında bu üç astronotun akıbeti ile ilgili basında bambaşka şekilde ölüm haberleri verilecektir ve bu konunun üzeri kapatılacaktır. 

Oysaki bundan öncede dünyaya bir çok kere aydan taş örneği getirilmiştir ve bunların çoğunun nerede olduğu bilinmemektedir. Film böylelikle son bulur.

Apollo 18 ismiyle gizlenen bir ay seyahatinin korkunç gerçeklerinin ortaya çıkarıldığı filmde, yaşananların gerçek olup olmadığı tartışmaya açık bir konudur ve filmin lunarcorp isimli bir siteden elde edilen verilerle düzenlendiği söylenmektedir. Ay üzerinde taş parçaları şeklindeki varlıklara karşı yaşam mücadelesi veren astronotların görüntülerini izleyeceğiniz gizem ve gerilim filmidir.