Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

26 Haziran 2021 Cumartesi

Sinema: Sihirli Ejder - Wish Dragon - Sihirli Bir Ejder İle Sevimli Çocuk Din'in Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Sihirli Ejder - Wish Dragon

Oyuncular; Constance Wu, John Cho, Will Yun Lee
Yönetmen; Chris Appelhans
Tür; Animasyon, Macera, Komedi

Konusu: Film, bir demliğin içinden çıkan ve insanların dileklerini gerçekleştiren sihirli bir ejderin Din isimli bir çocukla yaşadığı macera dolu olayları konu almaktadır.

Özeti; Çocukluk yıllarında aynı okula giden Din ve Lina, ayrı sınıflarda olsalar da bir derste aynı ejderha resmini yapmaları ile tanışacaklar ve sonrasında çok iyi iki yakın arkadaş olarak zamanlarını geçireceklerdir. Bu arkadaşlıkları sırasında birbirlerine her zaman çok iyi arkadaş olacaklarına dair söz verseler de, Lina'nın ailesi taşınmak zorunda olunca arkadaşlarına ara vermek zorunda kalacaklardır. Aradan yıllar geçecek ve büyüyen Din, hem okuyup hem de mantıcıda sipariş dağıtma işi ile ilgilenecektir ve bu sırada kendisine sipariş verilen eski harabe bir eve gittiğinde, oradaki yaşlı bir adam tanrı olduğunu söyleyecek ve Din'e bir çaydanlık verecektir. Bunun ne anlama geldiğini anlamayan Din, çaydanlığı aldıktan sonra Lina'nın doğum günü hazırlığı için alelacele eve gidecektir. Ancak Lina, ünlü bir fotomodel olmuştur ve O'nunla uzun zaman sonra ilk kez karşılaşacaktır. 

Ancak görüşme öncesi prova yaparken bir dilek dileyecek ve bu dileğini duyan demliğin içindeki sihirli ejderha ortaya çıkacak ve şaşkınlık içinde Din, O'nunla tanışacaktır. 1000 yıldır demliğin içinde kendisinden dilek dileyecek birini bekleyen ejderha, 10 kişinin bu şekilde 3 dileğini gerçekleştirdiğinde ruhani aleme girecektir ve Din'de sonuncusudur ve O'na her şeyi açıkladıktan sonra bulundukları yere demliği arayan başkaları da gelecektir ve Din, onlarla mücadele etmek zorunda kalacak, bu sırada dövüşmeyi bilmeyi dileyecek ve kendisine saldıranları tek hamlelerle çok kolay bir şekilde etkisiz hale getirecektir. 

Sonrasında Din'in kalan iki dileği için ejderha O'nu bu konuda zorlayacak ve Din'de arkadaşı Lina'yı geri istemeyi dileyecektir. Ejderha bu dileği anlamsız bulsa da, çok daha kıymetli şeyler dileneceğini düşünse de, Din için Lina'nın arkadaşlığı en kıymetli şeydir. Ve Lina'nın doğum günü partisine girebilmek için prensler gibi görünmek isteyecektir ve 24 saat boyunca bu şekilde bir görünümle ve zenginlikle Lina'nın partisine katılacaktır. 

Büyük bir gösteriş haliyle partiye giren Din, Lina'nın partide babası gelmediği için çok üzgün olduğunu görecek ve O'nu teselli etmeye çalışacaktır. Ejder ise asistan kılığında partiye katılmıştır ve başına bir çok komik olay gelecektir. Ve aslında demliği arayan kişilerinde Lina'nın babası olduğu ortaya çıkacaktır. Ve Din ile Lina birlikte iken peşlerine takılan bu adamlardan aksiyon dolu bir mücadele sonrasında kurtulacaklar ve Lina, ismini ilk başta Den olarak söyleyen kişinin çocukluk arkadaşı Din olduğunu anlayacak ve birlikte yaşadıkları mahalleye giderek Din'in ailesi ile mutluluk dolu anlar yaşayacaklardır. Bu sırada ejderde kalan son bir dileği istemesi için uğraşmaktadır. Lina'nın babası ise iflas etmiştir ve ejderi kullanarak bu durumdan kurtulmaya çalışacaktır. Ancak Din'i yakalayan gangsterler, Lina'nın babasına demliği vermek yerine kendileri alacaklardır ve ilk dileği dokunduğu her şeyin altın olması olacaktır. 

Demlik sahip değiştirmiştir ve şimdide Din, onlardan demliği almaya çalışacaktır. Oysaki çok uzun zamandır ejder hayatı anlamlı kılan böyle bir arkadaş edinmemiştir. 

Lina'nın babası ise gangsterler tarafından öldürülmüştür. Ve demliği almak için aksiyon dolu bir mücadele içine giren Din, bu sırada ejderin kendisini korumayı istemesi üzerine O'nun altına dönüştüğünü görecek ve ruhani dünyaya giden ejder, burada tanrılara yeniden dünyaya dönerek Din'e yardım etmek istediğini söyleyecektir. 

Ve yeniden dünyaya dönen ejder, Din'in son dileğini soracak ve Din'de Lina'nın babasının yeniden hayata dönmesini isteyecek ve bu dileği gerçek olacaktır. Ve yeniden ruhsal dünyaya giden ejder sonrasında Din'in yanına gelen Lina ve babası, yaptıkları için O'na teşekkür edecektir ve Din'in Lina ile olan dostluğu kaldığı yerden devam edecektir. Ancak Din'i bırakamayan ejder, yine bir bahane bularak dünyaya geri gelecektir ve Din'in ve ailesinin yeni açtığı restorandaki bir demliğin içinden çıkacaktır. Bu duruma çok sevinen ve O'na son kez sarılan Din, ejderi bir arabacının kasasına koyacak ancak O kişide filmin başında Din'e demliği veren tanrılardan biri olacaktır ve film böylelikle son bulacaktır.

Bir demliğin içinden çıkan sihirli ejder ile hayatı değişen Din'in eğlenceli ve komik hikayesini izleyeceğiniz macera, komedi ve animasyon filmidir.

Sevimli Masum Aşık Robot Wall E Resimleri - Wall E Pictures

25 Haziran 2021 Cuma

♫ Caz, Blues Müzik, Handprints, John Deley and the 41 Players, Jazz, Blu...

Sinema: Lucid Rüya - Lucid Dream - Loosideu deurim - Rüyada Farkındalık Yaşayarak Kaçırılan Oğlunu Arayan Sevgi Dolu Bir Babanın Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Lucid Rüya - Lucid Dream - Loosideu deurim

Oyuncular; Sol Kyung-gu, Go Soo, Kang Hye-jeong
Yönetmen; Joon-Sung Kim
Tür; Gerilim, Bilim Kurgu, Aksiyon

Konusu: Film, rüyada farkındalık yaşayarak kaçırılan oğlunu bulmaya çalışan bir babanın sevgi dolu hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Oğlu Choi Min-woo ile lunaparka giden gazeteci Choi Dae-Ho, annesinin öldüğünü oğlundan saklamıştır ve Min-woo, annesini Amerika'da sanmaktadır ve biraz eğlendikten sonra atlı karıncaya binen Min-woo, babasının gözleri önünde kaçırılacaktır ve bu sırada Dae-Ho'ya uyuşturucu bir iğne enjekte edeceklerdir ve Min-woo'nun kaçırılmasına engel olamayacaktır. Ve aradan 2 yıl geçecektir ve oğlunu bulamayan Dae- Ho, hiç bıkmadan O'nu aramaya devam edecektir. Ve bu arayış sırasında Lucid rüya yönteminden, yani rüyada farkındalık kazanarak bazı olayların çözümlenmesi ile ilgili yöntemlerden haberdar olacak ve bununla ilgili çalışan merkezlerle görüşüp oğlunu bulmak için lucid rüyayı denemek isteyecektir. So-hyun isimli doktor O'na bu durumun yan etkileri olabileceğini söylese de bunu kabul edecek ve cihazlara bağlanarak lucid rüyaya yatacaktır. 
Uyuduğunda çocuğunun kaçırıldığı günü rüyasında görecek, kendisinin farkında olarak, bilinçli bir şekilde rüyayı kontrol etmeye başlayacak ve olay yerinde şüpheli bir adam görüp O'nu kovalamaya başladıktan sonra uyanacaktır. 

Ve uyanınca So-hyun, O'na bu gördüğü adamın bilinçli rüyada olduğunu ispatlayan bir durum olduğunu söyleyecek ve yeniden rüyaya yattığında oğlunu kaçıran adamın elindeki dövmeyi görecektir. Ve bu durumun bir delil olduğunu düşünen Dae-Ho, polis dostunun da Lucid rüya görmesini sağlayacak ve kendisine inanan polis ile lucid rüya yöntemini deneyerek teker teker delilleri bulup çocuğunun izini arayacaklardır. 

Sürekli yaşanan olay anını rüya olarak gören ve orada olanları inceleyen Dae-Ho, her seferinde oğlunu bulmaya biraz daha yaklaşacak, şüphelilerin robot resmini çıkararak aranmasını sağlayacaktır. Ve rüyada gördüğü dövmeli adamı tanımlayabilmek için lunaparktaki cafede çalışan işçi ile görüşen Dae-Ho, O'nunda lucid rüyaya yatmasını ve kendisinden içecek almaya gelen dövmeli adamı tanımlamasını isteyecektir. Ve rüyaya yatan adam, rüyasında kendisinden içecek bir şeyler alan adamın kredi kartı ile ödeme yaptığını görecek ve uyandığında bunu söyleyince, o günün ödeme yapanları araştıracaklar ve içlerinden elinde dövme olan ve sabıkası bulunan biri çıkacaktır ancak O kişide son iki senedir ölmek üzere olduğu koma halinde bulunacaktır. 
Umudu iyice yok olan Dae-Ho, kısa bir süre önce araması için bilgi verdiği dedektifin çocuğunun izini bulduğunu öğrenecek ve hava limanından kaçmayı düşünen zanlıyı yakaladıklarında kendisinin bir şey yapmadığını ve bütün suçlunun Choi Kyung-hwan olduğunu ve çocuğunu öldürdüğünü söyleyecektir. Ve kısa bir süre sonra bu zanlı, polis merkezinde iken kendini nezarethaneye asmış olarak bulunacak ve bu işin arkasında çok güçlü kişilerin bulunduğunu düşüneceklerdir. 

Aynı zamanda Dae-Ho'nun sık sık lucid rüya deneyimi yaşaması nedeniyle burnu kanamaktadır ve yine lucid rüya merkezine gittiğinde, geçmişte kendisi ile ilgili haber yaparak oğlunun hayatını olumsuz etkilediği iş adamını görecek ve O'nun hayatını incelediğinde kısa bir süre önce oğlunun öldüğünü ve Min-woo ile aynı kan grubundan kan bulamadıkları için öldüğünü öğrenecektir. 

Bu kan grubu çok nadirdir ve ülkede 22 kişide vardır, bunlardan biride oğlu Min-woo'dur. Bunu öğrenince şüphelenmeye başlayan baba Dae-Ho, olayı derinlemesine incelemeye başlayacaktır. Ve bu sırada kendi rüyasına giren yabancı ile karşılaşacak ve O'nu sorguladığında, kendisinin rüyasına izinsizce giren kişi Kwon Yong-hyun olduğunu ve bu duruma ortak rüya denildiğini öğrenecektir. Doktorun bilgisayarına izinsizce girerek Dae-Ho'nun rüyasına girmiştir ve Dae-Ho'da bunu öğrenince komada olan ve çocuğunu kaçıran zanlının rüyasına girerek çocuğunun nerede olduğunu öğrenmek isteyecektir. Ve karar verdikten sonra doktor So-hyun ve Kwon Yong-hyun ile birlikte komadaki zanlı Choi Kyung-hwan'ın rüyasına girecektir ancak bu durumun kendisine göre tehlikeleri vardır ve başkasının rüyası olduğu için O'nun kuralları geçerlidir. 

Ve rüyaya girdiğinde çocuğunun kaçırılmadan bir gün öncesinde yapılan planlarını görecek ve daha önce araştırdığı zengin iş adamı ve başkan olan Min-yung'un oğluna kan bulunması için oğlunu kaçırdığını öğrenecektir. Bunun üzerine O'nu lucid rüyaya yatarken kaçıracak ancak sonrasında O'nun suçlu olmadığını ve kan grubu listesini O'nun listesinden başka birilerinin çaldığını ve suçlunun bu hırsızların arasında olduğunu anlayacaktır. Ve ardından kendisini arayan dedektif O'na bütün gerçekleri açıklayacaktır. 

Aslında oğlunu kaçıran uzun zamandır birlikte oğlunu aradıkları komiser Kyoung-gu Sul'dur ve kendi kızının kalp nakli için bunu yapmıştır ve kızının bulunduğu hastaneye giden Dae-ho, komada olan kızın yanında babasının resmini ve oğlu ile aynı kan grubunda olduğunu öğrenecek, bunun hesabını sormak için Kyoung-gu Sul'un yanına giderken, arabasında Kyoung-gu Sul tarafından uyuşturularak uyutulacaktır. 

Ve bu olayın ardından Kyoung-gu Sul, oğlunu kendisinin kaçırttığını ancak kaçıran kişi komadaki Choi Kyung-hwan'ın oğlunu sakladığını söyleyecektir ve ortak rüyayı öğrenen Kyoung-gu Sul, sonrasında Min-woo'yu bu şekilde bulmuştur ve Dae-Ho'yu da bir arabaya koyarak öldürmeye çalışacaktır. Ancak Dae-Ho'nun dedektif dostları O'nu kurtaracaktır ve hemen oğlunu bulmaya çalışacaktır. Ve komiser ile birlikte komadaki Choi Kyung-hwan'ın rüyasına girerek O'ndan Min-woo'nun yerini öğrenmeye çalışacaklar ve ölmek üzere olan Choi Kyung-hwan'dan son anda Dae-ho oğlunu bir adadaki katolik kilisesine bıraktığını öğrenecektir. Bu sırada yeniden rüyaya gelen komiser Kyoung-gu Sul ile aksiyon dolu bir mücadele içine girecekler ancak rüyada çıkmayı Dae-ho başaracak, komiser rüyadan çıkamadan ölecektir ve Dae-Ho aldığı adresteki oğlunu bulmayı başaracaktır. Ve oğluna kavuşan Dae-Hoo'nun bu mutluluk görüntüleri sonrasında filmde son bulacaktır.

Rüyada farkındalık yaşayarak kaçırılan çocuğunu bulmaya çalışan bir babanın azim ve sevgi dolu hikayesini izleyeceğiniz aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmidir.