Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

29 Ekim 2020 Perşembe

♫ Chill Out, Ambiyans Müzik, Bright Morning, Nate Blaze, Chill, Ambient ...

Unutulmaz Film Replikleri 15 - Sinema Replikleri - Felsefi Sözler

Biçimini almış ve kavranmış bir fikir yapışıp kalır... ( Başlangıç )

Her bebek farklıdır ve her bebek özeldir... ( Patron Bebek )

Bilmediğin şeyin eksikliğini hissetmezsin... ( Patron Bebek )

Eğer ikimize yetecek kadar sevgi yoksa, ben benimkinin hepsini sana vermek istiyorum... ( Patron Bebek )

İnsanlar duyulmak ister, baştan çıkarmanın yüzde doksanı dinlemektir... ( Black Mirror: Beyaz Noel )

Eğer yaşayacak bir tek günün kalsaydı, o gün ne yapardın? ( Bugün Aslında Dündü )

Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsan buna kendinden başlaman gerek... ( Anormal Kahramanlar )

Kim olduğunuzu değiştirmek istiyorsanız önce yaptığınız işi değiştirmelisiniz... ( Repo Men )

Ama en önemlisi yaptığımız işin bizim kim olduğumuzu söylemesini istiyorum... ( Kadınlar Ne İster?)

Bunun ne kadar nadir bir olay olduğunu biliyor musun, düşündüğünü söylemek? ( Kadınlar Ne İster?)

Ama bazen korkularınla yüzleşmeye cesaret etmen gerek, daha az korkmanın tek yolu budur... ( Kadaver )

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur. ( Mustafa Kemal Atatürk )

Hayatın temel amacı öğrendiklerini aktarmaktır... ( Lucy )

Hiç bir şeyin yokken kaybedecek bir şeyinde yoktur... ( Titanik )

Hayatın her anını değerlendirmelisin, bir sonraki elin nasıl dağıtılacağını bilemezsin, hayatı aktığı zaman öğrenirsin, her günün değerini bileceksin... ( Titanik )

28 Ekim 2020 Çarşamba

Birbirinden Güzel Mustafa Kemal Atatürk Resimleri - Atatürk Pictures - Atatürk Fotoğrafları


Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.
Mustafa Kemal Atatürk♫ Klasik Müzik, Tis the Season, Nate Blaze, Classical Music, Musique Cla...

Felekten Bir Gece Serisi - The Hangover Series - Felekten Bir Gece 1, 2, 3 Film Özetleri


Felekten Bir Gece - The Hangover

Oyuncular; Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha
Yönetmen; Todd Phillips
Tür; Komedi

Konusu; Film, bekarlığa veda partisi olarak Las Vegas'a giden dört arkadaşın yaşadığı çılgın ve trajikomik olayları konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.


Felekten Bir Gece Daha - The Hangover 2 - Felekten Bir Gece 2

Oyuncular; Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha
Yönetmen; Todd Phillips
Tür; Komedi

Konusu; Şimdi de Stu'nun evlenmesi üzerine Tayland'a giden arkadaşlar, burada bekarlığa veda için bir plan yapacaklardır ve sabah olduğunda yine gözlerini bilmedikleri bir otel odasında açacaklardır.

Özeti için tıklayınız.


Felekten Bir Gece 3 - The Hangover 3

Oyuncular; Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha
Yönetmen; Todd Phillips
Tür; Komedi, Suç, Aksiyon

Konusu; Bundan önceki bölümlerde yaşadıklarının bir sonucu olarak 4 arkadaş şimdi de Chow'ın peşine düşmüşlerdir ve O'nu bulmaz iseler Doug, hayatını kaybedecektir.

Özeti için tıklayınız.

27 Ekim 2020 Salı

Sinema: Felekten Bir Gece 3 - The Hangover 3 - Aksiyon, Eğlence ve Komedi Dolu Bir Macera... / Konusu, Özeti, Afişler

Felekten Bir Gece 3 - The Hangover 3

Oyuncular; Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha
Yönetmen; Todd Phillips
Tür; Komedi, Suç, Aksiyon

Konusu; Bundan önceki bölümlerde yaşadıklarının bir sonucu olarak 4 arkadaş şimdi de Chow'ın peşine düşmüşlerdir ve O'nu bulmaz iseler Doug, hayatını kaybedecektir.

Özeti; Bir önceki bölümde tutuklanan Chow, Tayland'da ki hapishaneden kaçmıştır. Alan ise bir zürafa almış ve onu otobanda arabası ile getirirken köprünün azami yükseklik seviyesini hesaba katmadığı için ölümüne neden olmuş ve otobanda zincirleme trafik kazası yaşanmıştır. Bu olay ile çok zor anlar geçiren babası Alan ile konuştuğu bir gün hayatını kaybedecektir. Alan'ın babasının cenazesinden sonra ailesi ve arkadaşları bir araya gelecekler ve Alan'ın bu sorunlu halleri için bir çare düşüneceklerdir. Ve bir kliniğe göndermeye karar verecekler, ardından 3 arkadaşı Stu, Phil ve Doug ile yola çıkacaklardır. Ancak yolda tanımadıkları kişilerin saldırısına uğrayacaklar, kamyonla arabaları sıkışan 4'lü yü arabadan indirerek tutsak alacaklardır. Sonrasında bunları yapan kişinin Alan'ın uyuşturucu aldığı Doug ve akabinde O'nun da patronu olan Marshall olduğu anlaşılacaktır. Marshall, Chow tarafından soyulmuştur ve 21 milyon dolarlık altınlarını aramaktadır. 
Ve uzun bir süre hapishanede O'nunla yazışan Alan'ın mektuplarına ulaşmıştır ve hapishaneden kaçan Chow'un yerini bildiklerini düşünmektedir, hepsini bu yüzden tutsak almıştır. Ve sonrasında aralarından Doug'u garanti olması için tutsak alacak ve diğerlerini özgür bırakarak Chow'u kendisine getirmelerini isteyecektir. Bunun üzerine ne yapmaları gerektiğini düşünen arkadaşlar, Alan'a gelen maili fark edecekler ve Chow'dan gelen maile cevap verdiklerinde bulundukları yerden 3 saat mesafede olan Tijuana'da buluşmak istediğini öğreneceklerdir. 

3'lü Chow'u kaçırmayı planlamaktadırlar ve bunun için Stu, eczaneden uyuşturucu ilaçlar almıştır. Ve Chow ile buluşmaya gittiklerinde O'nunla yalnız görüşen Alan, diğerlerinin de geldiğini söyleyince sinirlenen Chow'a O'nu çok özlediklerini söyleyecekler ve bu şekilde ikna edeceklerdir. Ancak gittikleri barda içkisine uyuşturucu katıldığını anlayan Chow, Stu'yu öldürmekle tehdit edince her şeyi açıklayacaklar ve Marshall'dan bahsedeceklerdir ve yardım isteyeceklerdir. Olanları dinleyen Chow, onlara Meksika'daki evinden bahsedecektir ve altınları hapse girdikten sonra satılan evine sakladığını söyleyecektir. 

Belirli bir süre saklandığı evde plan yaptıktan sonra hepsi birlikte eve gizlice girecekler, kapıdaki köpekleri uyutup onların tasmalarını kullanacaklardır. Eve girdikten sonra Chow onları bodruma götürecek ve oradaki duvarın arkasındaki altınları hep birlikte çıkaracaklardır. Ancak altınlar çok ağır olduğu için elden ele yöntemi ile taşıyacaklar ve üst katta altınları alıp çantaya koyan Chow, altınların hepsinin alındığından emin olduktan sonra 3'lü yi bodruma kilitleyecek ve kaçacaktır. Sonrasında evin alarm sistemini devreye sokacak ve polisler gelerek onları yakalayacaktır. Ve kısa bir süre onları Marshall karakoldan aldıracaktır ve Marshall'ın yanına giden arkadaşlar, burada aslında girdikleri evin Chow'un eski evi olmadığını, Marshall'ın kendine ait diğer altınlarını çaldıklarını öğreneceklerdir. Chow, evden çıkarken köpekleride öldürmüştür ve bu duruma çok sinirlenen Marshall, güvenlik şefi olan Doug'ı öldürecektir ve sonrasında 3'lü ye limuzinini vererek Chow'ı bulması için yeniden gönderecektir.
Doug'ı ise yine kendisine garanti olması için tutsak alacaktır. Chow'u aramaya giden arkadaşların O'nun Las Vegas'ta olduğunu öğrenecekler ve yola koyulacaklardır. Las Vegas'ta kendi arabalarını bulacaklardır ve arabanın bulunduğu yerde altınların emanet bırakıldığı bir merkez görecekler ve burada çalışan kadından eskortlara gittiğini öğreneceklerdir. Ve Stu'nun Las Vegas'a geldiğinde evlendiği striptizci kızın yanına gidecekler ve O'ndan Chow'ı bulması için yardım isteyeceklerdir. 

Ve Sezar isimli bir otelde kadınlarla uyuşturucu partisi yaptığını duyacaklar ve oraya gideceklerdir. Stu, aşağıda arabada beklerken otelin çatısına çıkan ve Chow'ın odasına giren Phil ve Alan, aksiyon dolu bir mücadele sonunda Chow'a ulaşacaklar ancak bulunduğu kattan paraşütle kaçan Chow'ı yine ellerinde kaçıracaklardır. Ancak aşağıda bekleyen Stu, O'nu araba ile takip edecek ve paraşütün düştüğü yerden O'nu yakalamayı başaracaktır. Ve arabanın bagajına attıkları Chow ile birlikte altınları da alarak Marshall'ın yanına gideceklerdir. 

Altınların getirildiğini gören Marshall, Doug'ı serbest bırakacak ve Chow'ın da bagajda olduğunu anlayınca silahla bagaja ateş ederek O'nu öldürmek isteyecektir ancak yolda gelirken Alan, gizlice Chow'ın bagajdan çıkması için yardım etmiştir ve O'na birde silah vermiştir. Bu fırsattan istifade eden Chow, Marshall kendisini öldürmeden O'nu ve adamını öldürecek ve sonrasında Phil ve diğerlerini öldürmek isterken buna Alan engel olacaktır. Alan ile olan dostluğu yüzünden diğerlerini öldürmekten vazgeçen Chow, Alan ile bir daha görüşmemek üzere ayrılacaklar ve Doug'un da gelmesi ile 4'lü evlerine geri döneceklerdir. Ancak Alan, Las Vegas'da ki altın emanetçisi olan merkezde çalışan Cassie isimli kadınla aralarında geçenleri unutamamıştır ve O'nunla görüşüp yemeğe çıkacaklardır. Aradan 6 ay geçecek ve Alan, Cassie ile evlenecektir ve diğerlerine bu kurt sürüsünden ayrılmak istediğini söyleyecektir. 


Ancak yine olanlar olacak ve bu sefer Cassie'nin de olduğu bir durumla yine geceyi hatırlamadıkları bir otel odasında uyanacaklardır ve bu sefer Stu, göğüs yaptırmış olacak ve odada Chow'da bulunacaktır. Bu mutlu ve panik içindeki görüntüden sonra serinin sonuncu bölümü olan filmde son bulacaktır.

Diğer iki bölümde yaşananların bir sonucu olarak yeniden kendilerini aksiyon ve eğlence dolu bir maceranın içinde bulan 4 arkadaşın hikayesinin konu edildiği, serinin sonuncusu olan komedi, suç ve aksiyon filmidir.