Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

9 Temmuz 2021 Cuma

Sinema: Yıldırım Gücü - Thunder Force - Genetiği Değişmiş Sosyopat İnsanlara Karşı Mücadele Eden Yıldırım Gücü İsimli Kahramanların Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Yıldırım Gücü - Thunder Force

Oyuncular; Melisa McCarthy, Octavia Spencer, Jason Bateman
Yönetmen; Ben Falcone
Tür; Aksiyon, Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Konusu: Film, genetiği değişmiş olan sosyopat insanlara karşı mücadele eden Yıldırım Gücü isimli ekibin aksiyon ve komedi dolu hikayesini konu almaktadır.

Özeti; 1983 Martında devasa bir yıldızlar arası kozmik ışın demeti dünyayı ve insanları vurmuştur. Bu kozmik ışınlar belli bir azınlıkta genetik dönüşümü tetikleyerek akıl almaz süper güçler ortaya çıkarmıştır. Ne yazık ki bu süper güçler sadece nadir kişilerde ortaya çıkmıştır. Bunlar genetik olarak sosyopatlığa yatkın kişilerdi, bu süper insanlara verilen isim ise gaddarlardı. Emily Stanton'ın anne ve babası çocukken işte bu gaddarlar tarafından öldürülmüştür ve Emily, kendisine bunlara son vermek için söz etmiştir. Ve çocukken Lydia Berman ile okul yıllarında tanışan ve iyi bir arkadaş olan Emily, diğer çocukların aksine oldukça başarılı ve zeki bir öğrencidir. Ve aradan yıllar geçecek, uzun bir süre iyi bir dostlukları olan Emily ve Lydia'nın hayat tercihlerinin farklı olması nedeniyle dostlukları bozulacaktır. Ve uzun bir süre görüşmeyen iki eski dost, yeniden bir araya gelmek için plan yapacaklar ancak Emily, buluşmaya gelmeyince çalıştığı iş yerine Lydia gidecektir. 
Burada Emily ile görüşen Lydia, O'nun çalışma alanına girecek ve Emily'in olmadığı bir sırada çalışmalarını incelerken Emily'in uzun süredir üzerinde çalıştığı süper insan yaratma projesinin uygulamalarını kendi üzerinde çalıştıracaktır ve iğnelerle enjekte edilen formül sonrasında Emily'nin 5 yıllık hazırladığı formül Lydia üzerinde kullanılmış olacaktır. 

Lydia üzerinde uygulanan süper güçlü olma uygulamasıdır ve Emily'de kendisi için görünmezlik uygulamasını kullanmak zorunda kalacaktır. Bu iki uygulamayı da Emily, kendisi için hazırlamıştır ancak şimdi biri Lydia'da dır ve bu süreçte gereken kontrol ve bakımların yapılması için tesiste kalması gerekecektir. 

Ve uzun bir süre uygulamalarla metabolizmasını yeni süper insan modeline uyumlamak için çalışmalara başlayacaklardır ve ülkede Lazer isimli bir gaddarda kaos çıkarmaya başlamıştır. Ve 33 gün sonunda iki arkadaşta süper güçlerine ulaşmış olarak yaşamlarına devam edeceklerdir. Ve bu ikili takımın ismini yıldırım gücü koyarak ilk işlerine gidip, burada yengeç lakaplı gaddarı soygun yaparken durdurmayı başaracaklardır. Ancak bu sırada şehrin belediye başkan adayının da bir gaddar olduğunu ve diğer gaddarları O'nun yönlendirdiğini ve seçimi kazanmak için bu durumu bir koz olarak kullandığını öğreneceklerdir. Kral lakaplı bu gaddar, yıldırım gücüne kendisine katılmalarını teklif etse de kabul etmeyeceklerdir. Ve bunun üzerine seçimlerle ilgili bir toplantı sırasında bomba ile kaos çıkarmaya çalışan kralı durdurmaya çalışan Yıldırım Gücü ekibi, aksiyon ve komedi dolu bir çok olay yaşayarak krala engel olmaya çalışacaklardır. Oysaki kralda bir gaddardır ve O'nunla aksiyon dolu bir mücadeleye girerek kralı ve bombayı etkisiz hale getirmeye çalışacaklar ve bu sırada onlara Emily'in kızı Tracy'de süper hızlı özellikleri ile katılacak ve gaddar tehlikesine bir son vereceklerdir. Bombayı ise Lydia, kendisini feda ederek alıp binanın dışındaki nehrin içine gidecektir ve bombayı imha edip hiç bir zarar almadan kurtulacaktır. Bu başarı sonrasında halkın sevgisine maruz kalacaklar ve film böylelikle son bulacaktır.

Dünya'da bir kaos ortamı yaratan gaddar isimli zorbalara karşı mücadele eden yıldırım gücünün komedi ve aksiyon dolu hikayesini izleyeceğiniz aksiyon, macera, komedi ve bilim kurgu filmidir.