Ruh dediğimizde bir bütünü ifade eden varlıksal alanın kast edildiğini, sevgi dediğimizde bahsedilen erdemlerin ve yasak bilgilerinin bütünlüğünden oluşan gücü, dünya denilince bir sistemle kendisini idame ettiren yaşam alanı olduğunu, ve bu gibi hakikatlerinde tek olduğunu, ikinci bir tanımının olmadığını bilin...

6 Ağustos 2019 Salı

Ne İzlesem? - Hangi Filmi İzlesem ? - Sizin İçin Seçtiklerimiz - Sinemalar
Gerilim Filmi
Kafes, Bird Box
Oyuncular; Sandra Bullock, Trevante Rhodes, Sarah Paulson
Yönetmen; Susanne Bier

Özeti; Filmde insanlar birden bire toplu intihar etmeye başlarlar, dünyanın her yerinde insanlar birden bire kendilerini öldürme eğilimi içine girmektedirler. Ve bu olay insanların bir şeyleri izlediklerinde, gördüklerinde olmaktadır, işte bu yüzden bu şeye bakmamaları gerekmektedir.

Özetini okumak için tıklayınız.


Bilim Kurgu Filmi
Yıldızlar Arası, Interstellar
Oyuncular; Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine
Yönetmen; Christopher Nolan

Özeti; Film dünyanın yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bir zamanda bu durumdan kurtulmak için uzayda yeni yaşanabilir gezegenler bulmak umudu ile yola çıkan bir takım astronot ve bilim adamlarının bu yolculukta başlarına gelen olayları ve dünyada yaşananları konu almaktadır. Senaryo açısından çok iyi bir bilim kurgu filmidir. 


Animasyon Filmi
Yukarı Bak, Up

Oyuncular; Edward Asner, Jordan Nagai, Bob Peterson
Yönetmen; Pete Docter, Bob Peterson

Özeti; Film, hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp  Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesi konu almaktadır.


Korku Filmi
Derin Kabus, As Above So Below

Oyuncular; Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge
Yönetmen; John Erick Dowdle

Özeti; Film, Paris yer altı mezarlığında felsefe taşını ve hazineleri arayan bir grup insanın, yer altı mezarlıklarında başlarına gelen gerilim ve korku dolu anları konu almaktadır.


Aksiyon Filmi
Günah Şehri, Sin City

Oyuncular; Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba
Yönetmen; Robert Rodriguez, Frank Miller

Özeti; Film, Amerika’nın hayal ürünü bir şehrinde yaşanan bir takım suç olaylarını ve birbirinden ayrı 4 karakterin yaşadığı aksiyon ve gerilim dolu olayları konu almaktadır.


Komedi Filmi
Aman Tanrım

Oyuncular; Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman
Yönetmen; Tom Shadyac

Özeti; Film, hayatında istediği şeylerin olmaması ve işlerinin hep ters gitmesi üzerine, gerçek Tanrı'yı bulan ve O'nunla görüşüp, belirli bir süre Tanrı'nın görevini üstlenen Bruce'in yaşadığı olayları konu almaktadır.


Dram Filmi
Bir Köpeğin Hikayesi - Hachi, A Dog's Tale

Oyuncular; Richard Gere, Joan Allen, Sarah Roemer
Yönetmen; Lasse Hallström

Özeti; Hachi filmi, Akita inu cinsi bir köpek ile sahibi arasında yaşanan sadakat dolu gerçek bir hayat hikayesini konu almaktadır.


Biyografi Filmi
Her Şeyin Teorisi, The Theory of Everything

Oyuncular; Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior
Yönetmen; James Marsh

Özeti; Film, Stephen Hawking'in 1965 ile 1991 yılları arasında yaşadığı olayları konu almaktadır.


Belgesel Filmi
Vahşi Büyüyenler - Growing Up Wild


Yönetmen; Mark Linfield, Keith Scholey

Özeti; Belgesel, olağan üstü beş yavru hayvanın, inanılmaz vahşi doğada büyüme masalını anlatmaktadır. Boz ayılar, Çitalar, Aslanlar, Makak Maymunları ve Şempanzeler üzerine hazırlanmış bu belgesel filmi, bu beş hayvan cinsinden olan yavruların, tamamen büyümesi ve olgunlaşması sırasında yaşadıkları olayları anlatmaktadır.


Macera Filmi
Pi'nin Yaşamı, Life Of Pi

Oyuncular; Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain
Yönetmen; Ang Lee

Özeti; Film, Hindistan'da yaşayan ve hayvanat bahçeleri olan Pi ismindeki bir gencin, hayvanlarla beraber Kanada'ya gitmek üzere olduğu gemilerinin batması sonucu, bir filikada bengay kaplanı ile yalnız kalarak verdiği yaşam mücadelesini konu almaktadır.


Savaş Filmi
300 Spartalı

Oyuncular; Gerard Butler, Lena Headey, Rodrigo Santoro
Yönetmen; Zack Snyder

Özeti; Yunanistan'ın tarihi zamanlarında var olan ve Sparta'da yaşamış Leonidas isimli cesur Sparta kralının, Pers Kralı Xerxes ile özgürlükleri için savaşmasını ve bu savaş sırasında yaşanan olayları konu almaktadır.


Romantik Aşk Filmi
Aşk Uğruna - Equals 

Oyuncular; Kristen Stewart, Nicholas Hoult, Guy Pearce
Yönetmen; Drake Doremus

Özeti; Film, insanların duygularını bir hastalık olarak gösteren toplumun bulunduğu bir şehirde, Silas ve Nia ismindeki iki gencin, birbirlerine aşık olduktan sonra yaşadıkları olayları konu almaktadır.

Özetini okumak için tıklayınız.

Gizem Filmi
Bulut Atlası - Cloud Atlas

Oyuncular; Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent
Yönetmen; Lana Wachowski, Tom Tykwer

Özeti; Film genel olarak, altı ayrı karakterin ayrı zamanlar ve ayrı mekanlarda yaşadıkları, birbirleri ile ilişkili olan ve sebep sonuç ilişkisine dayalı yaşamlarını, ve bu yaşamlar süresince insanların yaşadıkları macera, gerilim, aksiyon ve gizem dolu olayları konu almaktadır.

Özetini okumak için tıklayınız.

Fantastik Film
Alis Harikalar Diyarında - Alice in Wonderland

Oyuncular; Johnny Depp, Mia Wasikowska, Matt Lucas
Yönetmen; Tim Burton

Özeti; Film, harikalar diyarı olarak adlandırılan bambaşka bir fantastik evrene giren Alice'in, bu fantastik evrende yaşadıkları olayları konu almaktadır.