Duyusal özellik olduğunu kulak, burun, göz gibi organlara bağlı olan duyma, koklama ve görme duyusal özellikleri gibi kendisinin de cinsel organlara bağlı olmasıyla kolaylıkla anlayabiliriz, cinselliğin duyu olduğu çok belirgin ve net bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

30 Temmuz 2022 Cumartesi

Olumsuz Olayların İçerisindeki İşe Yarayan Bilgileri Edinmek Erdemi : Vil SS X

Olumsuz Olayların İçerisindeki İşe Yarayan Bilgileri Edinmek Erdemi : Vil SS X

Bu bakış açısı yaşanan olaylarda durum olumsuz bile olsa, kendisi ile ilgili olmayan bir konuda olsa, alelade bir durumda olsa bunların içerisindeki işe yarayan bilgiyi ortaya çıkarabilme özelliğini ifade etmektedir. Her olay, durum, oluşum bir bilgidir, kendisini ifade eden anlamlar vardır ve bu anlamların içeriğinin incelenerek kendisine yarayacak olan anlamsal bilgilerini ortaya çıkarmaya yarayan ve bu sayede durum olumsuz bile gelişmiş olsa bundan fayda elde etmeyi sağlayan bir bakış açısıdır. O olayın yaşanması ile ilgili olan iyi anlamlar, yaşam bilgileri, iyi olaylar, iyi tecrübeler, şeklinde içeriğinde iyilikle ilgili olacak olan, sevgi bilgilerinin bütünlüğünü ifade edebilen anlamları bulabilme yeteneğidir. 

Vil SS X Erdemsel Özelliği, İyi Bilgisel Bakış Açısı Erdemsel Özelliği, Vil SS X Nedir?, Vil SS X'in Felsefi Tanımı, Yeni Erdemler