Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

12 Mart 2021 Cuma

Sinema: Büyü - Spell - Büyüler Yaparak İnsanları Etkisi Altına Alan Bir Tarikatla Mücadele Eden Marquis'un Hİkayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Büyü - Spell

Oyuncular; Omari Hardwick, Loretta Devine, Lorraine Burroughs
Yönetmen; Mark Tonderai
Tür; Korku, Gerilim, Gizem

Konusu: Film, büyüler yaparak insanları etkisi altına alan bir tarikatın eline düşen Marquis ve ailesinin hikayesini konu almaktadır.

Özeti; Bir avukat olan Marquis T. Woods, o günlerde uzun zamandır görüşmediği babasının vefat ettiğini öğrenecek ve ailesi ile birlikte özel uçakları ile Kentucky'e gideceklerdir. Yol üzerinde benzin ihtiyaçlarını karşılamak için iniş yapacaklar ve garip insanların bulunduğu bir benzincide işlerini tamamlayınca yeniden havalanacaklar ve gökyüzünde fırtınanın kopması nedeni ile uçakları düşecektir ve Marquis, gözlerini hiç tanımadığı insanların evinde açacaktır. Yatağın üzerinde gözlerini açan Marquis, ayağının yaralı olduğunu görecek ve ardından odaya Eloise isimli bir kadın gelecek ve O'na ne olduğunu anlatmadan ve ailesi hakkında bilgi vermeden yeniden yatağa uzanmasını söyleyecektir. Bu konuda direnen Marquis'u zorla yatağa yatıracaklar ve uçak düştüğünde içerisinde sadece kendisini bulduklarını söyleyeceklerdir. Ailesinden haberlerinin olmadığını belirtip sonrasında uyuşturucu tozlarla Marquis'u uyutacaklardır. 
Belirli bir süre sonra Marquis'u uyandıran Eloise, O'na kendisi ile ilgili bir büyü bebeği yaptığını söyleyecek ve yine ailesini bulması konusunda yardım etmeyecektir. Marquis'u evlerine hapsetmişlerdir ve büyücülük işi ile uğraşmaktadırlar. 

Bunun üzerine Marquis, Eloise odadan çıktıktan sonra çatı katındaki pencereden dışarı çıkmayı başaracak ve dışarıda Eloise'in bölge halkına büyülerle şifa verme seanslarını görecektir ve bu sırada kendisini gören kör bir adam sonrasında yeniden odasına gelecek ve Eloise'e yakalanmaktan son anda kurtulacaktır. 

Bunun üzerine Eloise'e uyumlu biri gibi davranmaya başlayan Marquis, yeniden odada kalmaya başlayacak ve Eloise'nin getirdiği yemekleri yiyecektir. Ancak sonrasında bu yemeklerin kendisini büyülemek için özel olarak hazırlanmış ve insan etinden olduğunu anlayınca kusacak, içinden büyü ile ilgili şeyler çıkacak ve odadan kaçmaya çalışacaktır. Eloise'in haberi olmadan kapıyı açmayı başaran Marquis, bulduğu bir fenerle dışarı çıkmayı başaracak ve ormanda kaçmaya başlayacaktır. Ve bu kaçış sırasında ormanda düşen uçağını görecek ancak ailesinden iz bulamayacaktır. Eloise'nin evinde Lewis isimli bir adam da tıpkı Marquis gibi öncelerinde evlerine getirilmiştir ve büyü ile köle gibi kullanılmaktadır. Marquis içinde aynı şeyi yapmaya çalışmaktadırlar. Ve ayağından yaralı olan Marquis'u ormanda Lewis yakalayacak ve yeniden eve getirecektir. Sonrasında yine yatakta gözlerini açan Marquis, bu sefer ayağındaki yaranın sebebini öğrenecek ve aslında Eloise'in ayağına büyük bir çivi çaktığını görecektir ve acılar içinde bu çiviyi çıkaracaktır. 
Bu sırada Eloise ve eşi Earl, Lewis ile evlerinden ayrılmışlardır ve bunu fırsat bilen Marquis, odadan çıkacak ve ailesini arayacaktır. Bahçede üç mezar görecek ve onları kazıdığında içerisinden üç ayrı hayvan ölüsü çıkacaktır. 

Evi iyice araştırdığında bodrum katlarında insan cesetleri ve büyü bebekleri bulacak ve kendisine de büyü yapıldığını anlayacaktır. Sonrasında Eloise ve eşi yeniden eve gelince odasına gidecek ve ayağından çıkardığı çiviyi anlamamaları için yeniden aynı yere yerleştirecektir. Ve kanlı ay denilen bir zaman beklenmektedir ve bu zaman gelince büyü tamamlanacaktır. 

Ancak bu sırada Marquis, evde arama yaparken oğlunun telefonunu bulmuştur ve Eloise ve eşi odaya gelip gittikten sonra telefon ile 911'i arayacak ve eşi ile kızının bulunduğunu ancak oğlundan haber alınamadığını öğrenecektir ve şerif, bulunduğu yeri bildiğini ve geleceğini söyleyecektir. Bunun üzerine şerif gelince Eloise sinirlenecek ve Marquis'un odasına gelerek henüz tamamlanmasına çok az kalmış olan büyü bebeği ile O'nu kontrol etmeye başlayacaktır ve şerif bu yüzden Marquis'u bulamadan gidecektir. Büyü bebeğinin dilini koparınca Marquis konuşamaz hale gelecektir ve yürümekte de zorlanarak odadan çıkmayı başaracak ve evden kaçarak şerifin arabasının önüne geçerek arabaya binecek ve elindeki büyü bebeğe dilini takınca konuşmaya başlayacaktır. Ve şerife gerçekleri anlatacak ancak kısa bir zaman sonra şerifinde onlardan olduğunu anlayacak ve Marquis'u tarikat şeklinde bir araya gelmiş bu insanların kanlı ay zamanı toplantısı yerine götürecektir. 
Burada zorla Marquis'u alı koyacaklar ve sonrasında ailesini de yanına getireceklerdir ancak ailesi tamamen büyünün etkisi altında kalmıştır ve Marquis'u duymamaktadırlar. 

Ancak Marquis, evde dolaştığı sırada Eloise'nin uyuşturucu büyülerini karıştırmıştır ve kendisini uyuşturduğunu sanan Eloise, Marquis'u kalbinden öldürmek üzere iken Marquis, Earl'ü ayağından çıkardığı çivi ile öldürecek ve ailesini de büyünün etkisinden çıkararak onları kaçmaları için gönderecek ve kendisi de şerifi öldürüp sonrasında Lewis'in büyü bebeğini suyun içine atacak ve kendisine saldıran Lewis, boğularak ölecektir. 

Ve son olarak Eloise'nin de büyü bebeğini bulan Marquis, O'nu da ahırın içinde yakarak öldürecektir ve diğer tarikat üyelerinin arasından bebeklerini kullanacağını söyleyerek tehdit edecek ve sonrasında ailesi ile buluşarak çiftlikten ayrılacaklardır. Böylelikle film son bulacaktır.

Büyü yaparak insanları etkisi altına alan bir tarikatla mücadele eden Marquis'un hikayesini izleyeceğiniz gizem, gerilim ve korku filmidir.