Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

29 Aralık 2021 Çarşamba

Sinema: Godzilla vs. Kong - İki Dev Titanın Aksiyon Dolu Mücadelesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Godzilla vs. Kong

Oyuncular; Alexander skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Salonu
Yönetmen; Adam Wingard
Tür; Bilim Kurgu, Gerilim, Aksiyon

Konusu; Film, dünyanın koruyucu titanı olan Godzilla ile King Kong'un karşılaşmaları sonrasında yaşanan aksiyon dolu mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti; Film Kong'un simülasyon görüntüleri ile renklendirilmiş kapalı bir kafes ortamında görünmesi ile başlamaktadır ve onu burada iki alfa titanın karşılaşmasını önlemek için tutmaktadırlar. Godzilla ve Kong iki alfa titandır ve karşılaşmaları durumunda büyük bir kavga ortaya çıkacaktır. Ancak Kong, bu kapalı yerden rahatsızdır ve oldukça sinirlidir. Kong'u burada tutan Apex isimli şirket titanlarla ilgili araştırmalar yapmaktadır ve bunun haberini alan Godzilla'nın saldırısına uğrayacaklardır ve bir sahil işletme alanları Godzilla tarafından yerle bir edilecektir. Godzilla'nın Kong'un Apex'te olması yüzünden geldiği sanılmıştır ve herkes gerçek nedenden habersizdir. Apex'in bilim insanları ise Godzilla ve benzer titanların oyuk dünya ismini verdiklerin dünyanın içindeki bir yaşam alanından geldiklerini düşünmektedirler ve buraya ulaşırsalar oradaki yaşam enerjisi ile yaptıkları silahlarla titanları durdurabileceklerdir. 
Ve Apex yetkilileri bu konuda kendilerine yardım etmesi ve oyuk dünyaya gitmesi için dr. Nathan Lind ile görüşecekler ve oyuk dünyaya gidebilmeleri için hazırladıkları özel bir araçtan bahsedeceklerdir. Dr.  Nathan Lind öncülüğünde bu araçlarla oyuk dünyaya seyahat etmeye karar vereceklerdir. Ve bu yolculuğun güzergahını belli etmesi için Kong'u kullanacaklardır, bu sayede oyuk dünyanın yolunu öğreneceklerdir. 

Ve Kong'u uyuşturarak dev bir gemi üzerinde yolculuğa başlayacaklardır. Diğer tarafta Godzilla'nın bu saldırısının arkasında başka bir sebep olduğunu düşünen Madison Russell, konu ile ilgili araştırma yapan Bernie Hayes ve arkadaşı Josh Valentine ile birlikte Apex'e gidip gerçekleri öğrenmeye çalışacaklardır. 

Ancak bu sırada denizde gemilerle yolculuk yapan Kong ve mürettebata Godzilla saldıracak ve aksiyon dolu bir mücadele yaşanacaktır. Sonrasında kazandığını düşünen Godzilla, olay yerinden ayrılacak Kong ise yenilgiyi kabullenmiş şekilde beklemeye başlayacaktır, çünkü Kong'un denizde pek şansı yoktur. Bunun üzerine Kong'u helikopterlerle Antarktika'ya getireceklerdir. Burada Kong'un oyuk dünyanın girişi olan tünelden girmesini sağlayacaklar ve hazırladıkları özel araçlarla Kong'un peşinden bu dünyaya gireceklerdir ve içeride yer çekiminin ters dönmesi ve yaşam formunun farklı olması nedeniyle zor anlar yaşayacaklar ve sonunda titanların yaşam alanlarına ulaşacaklardır. Burada kendilerine saldıran iki dev titan, araçlarından birini yok edecek ve Kong'un da yardımları ile bu titanları öldürmeyi başarıp yollarına devam edeceklerdir. Kong, burada nereye gittiğini bilmektedir ve araçlarla onu takip etmektedirler. 

Diğer tarafta Madison ve arkadaşları Hong Kong'daki Apex tesislerine gelmişlerdir ve burada Apex'in meka godzilla projesini görmüşlerdir. Apex, Godzillanın bütün özelliklerini kopyalamış şekilde metal bir versiyonunu üretmiştir ve Godzilla'nın Apex'e saldırmasının nedeni de bu projedir. 

Ve ailesinin yaşadığı alanı bulan Kong, burada kendi soylarına özel bir balta bulacak, bu baltayı özellikli alanına yerleştirecek ve bu duruma tepki veren ve Hong Kong'a gelmiş olan Godzilla'da yeryüzünden bulundukları alana etki etmeye çalışacaktır. 

Apex ise oyuk dünyadan elde ettiği enerji kaynağını meka godzilla da kullanmak isteyecektir ve yeryüzünde de, oyuk dünya alanında da titanlar ve insanlar arasında aksiyon dolu bir mücadele başlamış olacaktır. Godzilla'nın yeryüzünden oyuk dünyaya açtığı delikten yeryüzüne gelen Kong ile aralarında yaşanan mücadelede bu sefer Kong üstünlük sağlayacak ardından Godzilla yine aralarındaki savaşta Kong'u etkisiz hale getirecektir. Ancak diğer tarafta oyuk dünyadan yaşam enerjisi alan ve bunu meka godzillaya veren Apex, meka godzillanın kendi başına düşünmeye ve hareket etmeye başladığına tanık olacak ve meka godzilla artık diğer titanlar gibi var olmaya, akabinde Godzilla'ya saldırmaya başlayacaktır. Meka godzilla oldukça güçlüdür ve onunla baş edemeyen Godzilla, yenilmeye başlayacaktır ancak bu sırada kendisine gelen Kong, asıl düşmanın meka godzilla olduğunu anlayacak ve ikisi birlikte meka godzillayı yok etmeye çalışacaklardır. Ve aksiyon dolu bir mücadele sonrasında yerle bir olan Hong Kong şehrinin içinde Kong ve Godzilla, meka godzillayı mağlup etmeyi başaracaklardır. Bu olay üzerine Kong ve Godzilla dostça ayrılacaklar ve Godzilla, okyanusun içindeki yaşamına dönecek Kong ise oyuk dünyadaki yuvasında yaşamaya başlayacaktır. Böylelikle film son bulacaktır.

Serinin ikincisi olan filmde birbirinden güçlü iki titanın yaşadığı aksiyon dolu mücadeleleri izleyeceğiniz aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmidir.