Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

12 Eylül 2022 Pazartesi

Varlıkların Kendi Olma Bilgilerinin Sonucu Olarak Ortaya Çıkan Erdemsel Özellik, Psikoloji ve Davranış

Varlıkların Kendi Olma Bilgilerinin Sonucu Olarak Ortaya Çıkan Erdemsel Özellik, Psikoloji ve Davranış

Bir varlığı, toplumu, oluşumları yönlendiren davranışsal ve karakterler olarak kendilerinde yaşatmayı benimsettikleri düşünsel ve duygusal bütünlüğe psikoloji adı verilir.  Bütün düşünsel ve duygusal karakteristik ve davranışlarını şekillendiren bilgileri, yapılanmaları onların nasıl bir psikolojiye sahip olduğunu ortaya çıkarır. Kendileri olmaları adına hazırlanmış bilgiler, istekler, amaçlar ve bunların bütünlüğünden oluşarak ortaya çıkan zihinsel yönelimler, psikolojiler olarak da ifade edilebilir. 

Bir varlığın psikolojisini incelemek istediğimizde kendi olma bilgileri, duyguları ve onları kullanma durumu, inançları, istekleri, amaçları ve benzeri şekilde varlığın kendi karakterini şekillendirmesine neden olan bütün düşünsel ve bilgisel etkilere bakarak onun psikolojisinin nasıl olduğu hakkında bir fikir edinebiliriz. Davranışlar, varlıkların yapılandırılmaları, bilgileri, özellikleri ile ilgilidir ve davranışları da içine alan psikoloji, bir bütün olarak varlığı, toplumu, oluşumları  inceleyerek onun davranışsal ve zihinsel sorunlarını ortaya çıkarmaya çalışır ve sevgi uyumlu olmak ile en iyi psikolojik durumu yaşayacak olan varlıklar, bu konuda kendi gelişim seviyeleri nedeni ile özenle incelenir ve onların seviyesine göre en iyi psikolojik çareler bulunur bu erdemsel özellik sayesinde. 

Psikoloji ve Davranışları İnceleyen Erdemsel Özelliği, Psikoloji Nedir?, Psikoloji ve Davranışların İncelenmesinin Felsefi Tanımı