Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

29 Haziran 2022 Çarşamba

Vil Solivyes Kimdir?, Kısa Biyografi, Çalışmaları, Sevgiyle Bütünleşmiş, Anti Obsedör Bir Felsefeci, Araştırmacı Yazar...

Vil Solivyes Kimdir?, Kısa Biyografi, Çalışmaları

Vil Solivyes 28 05 1980 Türkiye doğumlu, memur bir ailenin çocuğu olarak büyüdüğü için Türkiye'nin bir çok ilinde yaşamış ve bir deneme şeklinde, felsefeye ilk adım attığında, henüz yazar kimliğinin nasıl ifadelendirilmesi gerektiğinden bile emin olamadan, deneme yazılar ve bilgilerle, içsel baskıların yön verdiği bilgi oluşturma isteği nedeniyle ilk kitabını yazdı.


Amin Zefrel - Kendince Bir His Sizce siz neden varsınız? 2008

Felsefenin ana sorusu kitabında ana konusu oldu.

Bir insan neden var olduğunu düşünmez mi hiç?Anlatılanlarda bir neden aramaz mı hiç?
Düşünmeden etmeden koşulsuzca inanmak mı gerek?
Yoksa üzerinde vicdanımızı rahatlatacak cevabı bulana kadar araştırmak mı?
Konu ciddi..
Neden var olduğun.
Yani ben, sen, yada onlar.
Bu aslında hepimizin sorunu.
Bu aslında hepimizin kendi oyunu.
Ben en başında kendim için yapmam gerek miydi, aklım ilk başıma geldiği zaman.
Şimdiye kadar neden hiç düşünmedik ki.
Şimdi birazda bunu düşünsek, bu sorsak kendimize...

Neden varım ben?

Şeklinde sorularla başlayan, sonrasında kutsal kitapların incelenerek var olmaya bir anlam getirilmeye çalışılan, Vil Solivyes'in deneme olarak saydığı ilk kitabı.

İlk kitapla ilgili kesinlikle döneminin bilgi ve tecrübesi ile yazdığı ve tamamen o zamanda iyilik ve doğruluktan anladığını kaleme aldığını düşünüyor. İçeriğindeki bazı bilgileri şu an onaylamıyor. Ancak oldukça iyi niyetli ve amacında iyilik olan bir çalışmaydı. İçerisindeki iyilik, doğrulanmayan bilgilerin ortaya çıkaracağı yanlışlığı kapatacak kadar çok...


Ardından ikinci kitap Spiritüel Aşk. 2009

Bu kitap lirik bir anlatımla o dönemlerde yaşadıklarını anlatmaktadır. İçeriğinde yine ufak tefek katılmadığı bilgiler bulunmaktadır. Her geçen gün varlıkların gelişiyor olması, çalışmaları olan varlıklar için geçmiş çalışmalarında böyle hatalar bulmaları da kaçınılmaz olmaktadır. 

Bu sebeple bu kitapları okumak isteyenler, Vil Solivyesin son çalışmaları olan duyusal bilgilerin içeriğine göre uyarlamayı yapmalılar, yoksa onaylamadığı bilgilerle bir yanılgıya düşmesinler. Ancak ilkinden daha tecrübeli bir çalışmaydı, yine ikinci bir deneme gibi görüyor şuan.


Spiritualizm.com / Ruhsallık Üzerine İnternet Yayıncılığı

Ardından spiritualizmcom isimli bir web sitesi yaptı. İçeriğinde ruhsal bilgilerden, politikaya, dinlerden, yaşamla ilgili bir çok bilgi ve konu vardı. Oldukça başarılı bir çalışmaydı. Varlıkları aydınlatıcı etkisine defalarca şahit oldu. Vil Solivyes'in bütün çalışmalarındaki amacı her zaman iyilik ve doğruluk üzerinde bir yol olması ile ilgiliydi ve o zamanda bu çalışmanın da anladığı iyiliği ifade ettiğini düşünmektedir. Tasarımı, içeriği, etkileme gücü farklı olan güçlü bir çalışmaydı, çok büyük bir emeğin sonucuydu. Takipçiler ne demek istendiğini bilirler. Ancak bitmesi gerekiyordu. Uzun süreli bir iş değildi.

İçeriğindeki bilgilerden yine şu an onaylamadıkları vardı. Bitmesini ve kapanmasını doğru bir karar olarak düşünüyor. Bu onaylanmayan bilgiler yüzde 10 gibi belki ama içerisindeki iyilikler öyle çok ki, yanlışlıklarını kapattı bile... Bazı çalışmalar için içeriğindeki bazı bilgilerin şuan onaylanmadığının belirtilmesi çalışmaların seviyesine göre hitap eden kişileri aydınlatması anlamında bir sorun teşkil etmemektedir. Çalışmaları ile ilgili olarak netçe görüşlerini ifade etmesi açıklığının sonucu olarak bunlar belirtilmektedir.
Sanat Camiası / sanatcamiasi.com

Sonrasında sanatcamiasicom isimli bir web sitesi yaptı. Tamamen sanatçılarla ilgili, müzikler, sanatçılar ve bunlara uygun içerikler. Bu sitenin en göz alıcı özelliği tasarımıydı. Hatırlayanlar için bu resimler yeterince bilgi verici. Oldukça güzel, hala beğendiği bir çalışmaydı ancak başka işlerle uğraşma zorunluluğu bu sitenin de kapanma nedeni oldu. Her haliyle onayladığı içerikleri oluşturan bir çalışmaydı. Sitenin tasarımı farklı etkileri açığa çıkarmaktaydı. Bir buçuk sene kadar sonra kapandı.
Ruhsal Bir Rehberin Ruhsal Oyunları / tekamul.com

Ardından Ruhsal Bir Rehberin Ruhsal Oyunları isimli bir yazı dizisi hazırladı tekamulcom web sitesi üzerinden. Bu yazı dizisi, kendisini obsede etmeye çalışan varlıklarla mücadele eden Vil Solivyes'in yaşadığı gerçekleri anlatmaktadır. Ancak o zaman ki bilgisi, şu zamanki ile kıyaslanamayacağı için çözümleri ve mücadele yöntemleri de zamanın getirisi ile ilgili olarak kısırdı. Ancak yine de anti obsedör bir çalışma olarak Vil Solivyes'in obsedörlüğe karşı bakışını ortaya çıkarmıştır ve topluma faydası olduğu gibi en çokta Vil Solivyes'e faydalı olmuştur. Ve ardından bu sitenin de kapanması gerekti, nitekim çok daha etkili başka bir çalışma ortaya çıktı, spiritualizmcom alan adı üzerinden başka bir çalışmanın yayınlanması söz konusu oldu.


Tesir Aracı

Tesir Aracı, Geri Varlıkları ( Obsedör ) Uzaklaştırıcı ve Tesirlerini Temizleme Aracı / spiritualizm.com

Vil Solivyes bu çalışma ile tam ol
arak obsedörlerin niteliğini anladığını düşünüyor. Onların tesirleri, etkileri, nedenleri hep bu çalışma ile ortaya çıktı. Bu çalışma ile duyuları ile temas etme imkanı buldu. Duyularının bilgilerine, varlığına bu çalışma ile erişti ve şuan artmusicchannel.com'da yayınlanan duyu bilgilerinin temelini bu çalışma oluşturdu. Bu çalışma evde bir aparat şeklinde hazırlanan ve obsedörlerden ve tesirlerinden koruyan bir araç. 


Bir çok özellik ve içerikle, koruma kalkanları, tesir temizleme araçları, bilgilerle varlığın etkilenmesi yolları gibi bir çok anti obsedör çalışma bu çalışmanın içindeydi ve sonrasında obsedörlerin yoğun saldırısı altında kalan Vil Solivyes, artık çalışmalarını yayınlamayı bıraktı ve sadece kendisinin bildiği Amis Varlıksal Sistemler isimli anti obsedör başka bir çalışma, Amisa Sosa Min Anti Obsedör Bilgiler Bütünlüğü isimli başka bir çalışma daha yaptı ve bunlarda ortama 4 sene sürdü...


Sanat, Felsefe ve Sevgi Üzerine İnternet Yayıncılığı / artmusicchannel.com

ayzelayz.com / Sanat, Felsefe ve Sevgi Kanalı

Bu dört sene sonunda artmusicchannel.com'u ve ayzelayz.com yapmaya karar verdi. 

Aslında amacı sadece topluma sanatı sevdirmek, sanatla ilgili ve felsefe ile ilgili olmasını sağlamaktı... Şu an yazılı olan duyusal bilgiler aslında Vil Solivyes'in aylar öncesinden bitirdiği, kendi varlıksal alanları için hazırladığı bilgilerden oluşmaktadır. Ancak bunların yayınlanmasının doğru olduğu bir zamanı yaşadı ve son çalışması olan '' İyi Bilgiler, Erdemsel ve Duyusal Bilgiler Bütünlüğü '' adı altında ve sitenin içerisindeki birbirinden değerli müzikleri ve film özetlerini ve sanatçıları da unutmadan, bir karışım şeklinde artmusicchannel.com ve ayzelayz.com da yayınladı, yayınlıyor, yayınlayacak...

Bu bilgilerin artık varlıksal açıdan kendisinin dünya şartlarında ulaşabileceği en ileri bilgisel seviyesi olduğunu düşünüyor... Kendisi ile ilgili tepe noktaya ulaştığını ve bu son çalışmasının zamanla ilgili olan onaylanmama gibi bir durumu olacağına kesinlikle inanmıyor. Bütün çalışmaların bu çalışmanın ortaya çıkması için bir merdiven niteliği taşıdığını düşünüyor. Artık ilerisini bu kısıtlanmış duyularla elde edemeyeceğine... Aslında ilk kitapta merhametten bahsetmişti ancak şimdi anlamı çok farklı. Hepsi bu son çalışmalar için aşamaydı ve hepsini de yaptığı için çok mutlu, '' iyi ki yapmışım hepsini, onlar beni ben yaptı...'' Kısaca Vil Solivyes kim derlerse, onlara şu, çalışmaları neticesinde çok kolay bir şekilde söylenebilir.

Sevgiyle bütünleşmiş, anti obsedör bir felsefeci, araştırmacı yazar...

Sevgiler. / Vil Solivyes