Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

21 Haziran 2022 Salı

Varlık Bilgisi Erdemsel Özelliği, Varlık Bilgisi Nedir?, Varlık Bilgisinin Felsefi Tanımı

Varlık Bilgisi Erdemsel Özelliği, Varlık Bilgisi Nedir?, Varlık Bilgisinin Felsefi Tanımı

Varlık bilgisi, her varlığın kendi oluşumundan sonra kendisine direk etkilerde bulunacak olan varlıksal hallerini ve yapısını tanımlayan, yaşam amacının da içerisinde bulunduğu, kendisini her halükarda etkilemesi gibi özellikleri ile yapılandırılan ve hazırlanan bilgi türüdür. Bu bilgi türü bu çalışma için gereken etkileri varlıklara sağlayan bilgi türüdür ve varlıklar kendilerinde bunları çok önce zamanlarından beri yapılandırmışlardır. Örnek olarak varlıkların kuralları, değiştirilemeyen varsa bilgileri, kendisi için önemli olan davranışlarını garanti olacak şekilde bir etki ile baki kılmak gibi bir çok özelliği, varlıkların kendi varlıksal alanlarında yapılandırılarak ve kendisine özel bir alanda saklanarak, varlığın kendisinden başka kimsenin ve hiç bir şeyin değiştiremeyeceği şekilde etkisini varlıklarda yaşatır.

Mesela sevgi varlığı olmak ve sevgi varlığını içeren bilgiler benim varlık bilgim alanımda beni her daim etkilemesi ile ilgili olarak yapılandırılmıştır şeklinde ve bu yapılanma sevginin uygulayıcısı olmamı desteklemektedir ve sizlerde varlık bilgisi alanlarınızın farkına vararak, ve bu gibi bilgilerinizin sizi etkilemesini istemeniz sayesinde yine varlıksal alanlarınız durumun önemine göre isteklerinizi varlık bilgisi alanlarınıza ekler ve uygulamaya çalıştığınız bilgilerin anlaşılması, algılanması, bilinmesi çok daha kolay olur. 

Zamanla varlık bilgisinin etkisi varlıksal alanlarınızı sarmaya başlar. En azından dünya yaşam alanı sisteminden çıkana kadar sevgiyi tamamlayan erdemlerden kendi seçtiklerinizi ancak yasakların hepsini varlık bilgisi olarak yapılandırmanızı öneririm. Varlık bilgisinin ne olması gerektiğini sizin için önemli bir alana not alarak yada belirli aralıklarla tekrarlayarak yapılandırabilirsiniz.

Bu yasaklar bir set gibi koruyucu özelliklerdedir ve varlık bilgisi de kendi koruma özellikleri ile varlıkları bir çok tehlikeden korur, diğer özelliklerinizden farklı olarak bir yapılanması olduğu için birde bu şekilde bir önlemle varlıklarınız, yaşam amaçlarınız, bilgileriniz korunur. Ve bu özellikleri ile sevgiyi tamamlayan erdemler arasındaki yerini alarak gereken şekilde çalışır.