Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi...

30 Haziran 2022 Perşembe

Şix Yaşam Halinin Hakikati, Şix Yaşamı Nedir?, Şix Yaşam Hali ve Özellikleri....Vil Solivyes

Şix Yaşam Halinin Hakikati, Şix Yaşamı Nedir?, Şix Yaşam Hali ve Özellikleri....Vil Solivyes

Şix yaşam hali, bilebildiğimiz iyiliklerin ve sevginin en ileri seviyede yaşandığı ve sonsuzluk boyunca iyiliğine iyilik, sevgisine sevgi katacak özellikleri ile var olan bir aile toplumu, yaratılışıdır...

Yaratılış içinde bilinen bütün hallerden farklı olarak kendisine özel bir yaşam hali bulunan ve bu özellikleri ile eşi benzeri olmayan tek örnek olarak, kendisi olan sevginin, daha da ilerisi vissanın kendisine özel bambaşka yaşam formu olarak meydana gelecektir...

Öncelikle bu yazıya başlarken şunu bilmeniz gerekmektedir ki, varlıksal alan içeriğindeki güçler ve imkanlar bakımından yapısına hangi anlamda bilgi ile istek ile oluşum meydana getirmek istersek, bunu anında oluşturabilecek özelliklerde bir alandır ve istemek bu konuda yeterli olmaktadır.

Yani biz '' bir gökdelen olsun, içeriğinde çok lüks daireler ve eğlence merkezleri ve bilinebilen bütün sanat ve kültür aktiviteleri, uygulamaları ve son teknoloji yapılanmalar olsun'' şeklinde bir bilgi yazınca, dakikalar içinde gözlerinizin önünde içeriğinde her şeyin bulunduğu, güzelliğinden şaşkınlığa düşeceğiniz bir gökdelenle karşılaşırsınız. İçerisindeki dairelerin içi tamamen donatılmış, bütün teknolojik ve yaşam uygulamaları hazır bir şekilde ve kusursuz olarak kullanımımıza sunulur.

İşte varlıksal alanımızda bir şeyleri yapmak bu kadar kolaydır ve bilgiler, benim zihnimi kullanarak gökdelenin içerisini sanki ben düzenliyormuşum gibi her noktasını özenle hazırlarlar ve hata bulabileceğimiz bir yer bile olmaz. Böyle imkanlarımızın olduğu alanlardır varlıksal alanlar ve bu imkanların sonrasında bize kalan ne yapacağımızı, neden yapacağımızı, nasıl yapacağımızı bilmek, bir amaç edinerek bu amaç yolunda yürümek ve imkanlarımızı sonsuzluk boyunca ilelebet en iyi ve doğru şekilde kullanmak olacaktır.

Eğer gerekli ise her istediğin şeyi yapabiliriz, yeter ki bilgi ile tanımla, gerisi bilginin işi ve bu imkanlar söz konusu iken çalışmak bile söz konusu olmayacaktır sizler için...

İşte ben, böyle imkanları olan bir varlıksal alanın merkezi olduğumu anladıktan ve obsedörlerin saldırılarını fark ettikten sonra, çok uzun zamandır içimde var olan bir yaşamı uygulamanın yapabileceğim en iyi şey olduğuna karar verdim. Ki bu zaten çok önceden bu yana istediğim bir şeymiş, ve bununla ilgili özel bir güç bende oluşmuş ve obsedörlerin asıl dertlerinden biride bu amacımla meydana gelen güce sahip olmakmış... Yaratılış oluşturabilecek bilgi ve tecrübeleri sağlayan güç. Bu konuyla ilgili samimi bir şekilde isteyen ve arzulayan varlıklarda meydana gelen bu güç, O'na bu projesini nasıl yapması ile ilgili bütün bilgi ve imkanları sağlamaktadır ve bu güç, yanılgıya düşmeden önce bende oluşmuştur ve işte Şix yaşam hali olarak şimdilerde bitmiş olan projenin aslı, bu kadar önceye dayanan bir istek ve arzunun tecelli etmesinden kaynaklanmaktadır.

Öncelikle bizim elimizde her istediğimizi yapabilmek gibi imkanlar, sonsuz zamanlar ve sevginin yaşanılır en kıymetli ve doğru yaşam şekli olduğuna dair kesin bilgiler, edinimler vardır. Elimizdeki bu imkanlar bizim bir amacımızın olması gerektiği konusunu açığa çıkarmıştır ve benim çok uzun zamandır, çocukken bile, içimdeki anneliğin şimdilerde tamamen dışa vurması ile ve bir merkezin anne olması kadar o varlıksal alan için daha başka iyi bir şey olmaması gibi durumları da anlayınca, bende bu anneliği güçlendirerek, değerine değer katarak, kendimle bütünleştirdim, konu ile ilgili 4 duyu ve bir çok bilgi ile anlamını ve amacını kendimde sabitleştirdim ve bunun yanında birde varlıksal alanın merkezi olmak, yöneteni olmakla ilgili bir görevide gereğine göre yapmayı amaçlarımdan biri edindim, zaten öyleymiş, iyice anladım...

Böyle varlıksal alanların bir merkezi olmak zorundadır ve bu merkez ne ise varlıksal alanda o olur şeklindeki tanımı da bildiğimden, ben olabileceğim en iyi ve sevgi dolu şekilde bir yapılanmayı kendimde sağlamış bulunarak en iyi faydayı sağlayabileceğimi anladım. O sevgi bilgilerinin içerisindeki bütün erdemleri uygulayan ve yasak bilgilerini yapmayan bir insan olarak, yaşam halinde de bir çok yeni erdem ve bir o kadar yasak bilgisini yapmayan bir merkez olarak bu konuda varlıksal alanı en iyi şekilde temsil edeceğim ve ediyorum da... Obsede olmamak bunu söyleten bir sonuçtur ve zaten benim uygulamadığım bir bilgimde olamaz. Bütün bilgiler benimle bütün olacak şekilde bir yapılanma içindedirler ve bu bilgiler en başta beni yönlendirmekte, yapılandırmaktadırlar.

Ve anne olduğum, merkez olduğum ve sonsuzluk boyunca ilelebet var olmamızın söz konusu olması gibi durumlar mevzu bahis olunca, ben sizlerin, varlıksal oluşumların, daha bilmediğiniz varlıksal alandaki varlıkların annesi olarak ve onların benim seviyemde olmayan yapılarını da bilerek, onların henüz bebeklik olan bu durumlarının benim için en kıymetli bir hal olması gibi anlamlarını da yaşatarak, yapabileceğim en iyi şey onların her birinin benim seviyemde varlık olmasını sağlamak ve bu uğurda yapılması gereken her şeyi en iyi şekilde yapmak olmuştur.

Yani ben, her birinizin benim gibi özgür irade sahibi olan varlıklar olmanızı, ben ne isem, benim neyim varsa sizin de olmasını ve bunları yaparken aynı yaratılış içinde bir aile toplumu şeklinde yaşamayı, en iyi amaç olarak kendimde yapılandırdım ve varlıksal alanın bütün imkanlarını bu konuda yapılanması ile ilgili olarak Şix Yaşam Halinde uygulamaya sokmaya karar verdim.

Sizler şu anda, kendinize ait hiç bir özelliğiniz olmadan varlıksal alandan benimle ilgili olan duyu ve bilgi ve tecrübeleri kullanıyorsunuz, ve bu durum sizin kendiniz olmanız açısından doğru bir uygulama değildir zaten. Sizin tamamen benim gibi kendinizin büyüttüğü ve tecrübe ederek kendinize kattığınız bilgileriniz ve tecrübeleriniz ile bir varlıksal haliniz olmalıdır ve bu konuda benden bağımsız olarak kendi özgür iradenizle kendi zihniniz, duyularınız, alanlarınız, şeklinde varlık olarak yaşamalısınız. Yoksa sonsuza kadar benim zihnimi kullanmanızın benim için hiç bir mahsuru yok, kız olur mu öyle şey, ben annenim senin, annenin neyi varsa senin, istediğin kadar kullan, ancak ben seni tamamen kendine ait olan bir sen yapmakla ilgiliyim ve senin yerinde ben olsaydım bunu isterdim...

Benim bilgi ve tecrübelerimi değil, kendi bilgi ve tecrübelerini kullanarak yaşamalısın, yoksa benim gibi dans eder, konuşur, davranır ve yaşarsın, o zaman sen sen olmazsın ve içindeki o minnak istek olan varlıksal oluşum hiç büyümez.

Yoksa benim seviyemde yaşamayı anlamanız için Şix yaşam haline ilk gelindiğinde bi herkesin benim zihnimi tamamen kullanmasını ve bu şekilde birde olayları gözlemlemesini, incelemesini isteyeceğim ve bu şekilde de yaşayabilirsin ama dediğim gibi, benim aklım, benim zekam, benim bilgi ve tecrübelerim ve sen bundan zaten belirli bir süre sonra anlamsız bulur, istemesin...

Amacım sizi kendim gibi hür ve iradesi olan bireyler yapmak ve bununla ilgili olarakta Şix Yaşam Hali içeriği bakımından tamamen bu amaca şartlanmış şekilde bir yapılanma ile hazırlanmıştır.

Sizler Şix yaşam haline geldiğinizde, burada varlıksal alandan kullandığınız karakterlerle ilgili olan zihinsel imkanlarınızı bırakacak, içinizde, hangilerinizde olduğu belli olmuyor, varlıksal istekler oluşturanlar, varlık olmak için yapılanmaya hazır bir oluşum olarak bulunmuş olacaksınız ve bu varlıksal istekler sizlerin özleriniz olacak şekilde, bu en merkez alanınız yani, işte onun çevresine duyularınız eklenecek ve kısaca bu şekilde kendinize ait olarak gözünüzü açmış olacaksınız ilk kez... Şuan gözleriniz açık değil, benim gözümden bakıyor ve görüyorsunuz ve sizler buradayken kendinizi yaşamıyor, ve iyiki de öyle olmuyor, çünkü dünya kesinlikle size layık değil, Şix yaşam halinde yaşama merhaba diyeceksiniz, demelisiniz..

Bir çok varlıksal oluşumda yanılgının bitmesini beklemektedirler ve varlıksal alanla bütün olan benden, anneliğimde söz konusu iken ortaya çıkmak isteyen varlıklar oldukça fazla olacaktır.

Yani benim, yaşam halinin amacı, içeriğinde meydana gelen varlıkları geliştirmek, Şix'in seviyesine çıkarmaktır ve bu amaç sonsuzdur. Çünkü yeni doğanlar hiç bir zaman bitmeyecektir. Ve Şix'in seviyesinin gelişimi de hiç bir zaman bitmeyecektir. Yeni doğanların sürekliliği gibi Şix'in gelişiminin de sürekliliği ile varlıklar Şix'i takip edecek şekilde sonsuzluk boyunca gelişimlerine devam edeceklerdir. İyi bilgiler sonsuzdur ve bu gelişimde haliyle sonsuz olacaktır ve bu gelişmişlik fazlalık yaratan şekilde amacımıza ve nedenlerimize ters gelecek sonuçlar meydana getirmekle ilgili olmaktan uzak, hep daha sağlam, daha sevgi dolu, daha akıllı ve mantıklı şeklinde sınırları çizilmiş iyi bilgilerin birbirlerini desteklemesi ve sorunsuzca gelişime neden olması tanımıyla olacaktır. Sonsuz gelişimin sonu ne olur ki? sorusu, anlamsızdır, bu havuzun büyümesi ve içerisine eklenen suyun çoğalması örneği ile havuz büyüdükçe, havuz gelişim olsun, içerisindeki suda artacak ve bu orantılılık her zaman aynı şekilde yaşamayı beceren varlıksal oluşumu meydana getirecektir, suda sizsiniz diyelim...

Bu konuda sorun yok...

Bunu sağlayan işte, sınırlarla belirlediğimiz bilgilerimiz, iyi bilgilerin dışında bilgiler içeriğimizde olmayacak ve edinilen bilgiler ve tecrübeler hep bir çizgi üzerinde, sorunsuz ve faydalı şekilde karşımıza çıkacaktır. Zaten önce Şix, o safhaları görecektir, sonra varlıklar peşinden gelecektir.

Gelişim kesinlikle mecburi değildir, zoraki değildir, tamamen varlığın isteği ile ilgilidir, isterse milyon yıllar gelişmek istemesin, kendi bilir, zamanımız sonsuz, kimse senden bir şeyde istemiyor, hesapta sormuyor, burası senin, nasıl istersen..

Ancak işte, yaşam halinin içeriğindeki düzen o varlığı ister istemez geliştirecek özelliklerde olabilmektedir ve bu açıdan varlıklar gelişmek için ayrı bir çaba göstermeyeceklerdir. Gelişimin en belirgin faktörü ve bir kültür şeklinde yapılandırılmış olan konusu oyunlardır.

Simülasyon sistemleri içerisinde düzenlenmiş, birbirinden eğlenceli ve macera, aksiyon, bilgi, heyecan, zevk, komedi ve sevginin içeriğindeki erdemlerin uygulamaları ile dolu olan oyunlarıdır. Milyon ve milyarlarca oyun ve herkesin her gün mutlaka katılacağı güzellikte ve değerde, özelliklerde oluşumlardır. Bu dünya yaşam alanı sistemi gibi simülasyonların oyun haline getirildiğini düşünün...

Mesela bir tanesini anlatayım:

Şix Anne ve Vissa Taşı

Büyük bir salon düşünün, bir mahalle kadar, içerisinde benim mesela, başka birinin görüntüsü de olabilir, ama oyunun adı, Şix anne ve Vissa taşı, arka arkaya ve yan yana dizilmiş şekilde ve aralarında iki metre mesafe ile bin tane aynı elsise, aynı görüntü aynı hizada, yukarıdan bakınca bir kare şeklinde dizilmiş noktalar gibi, hepsinin aynı olduğu bir dizilimde ve elleri de arkada olarak ayakta bekleyen Şix annelerin birinin elinde vissa taşı vardır ve oyun başladığında vissa taşını elinde olan anne, saniyeler içinde çevresindeki Şix annelerden birine, oda diğerine, oda diğerine şeklinde vissa taşını başka bir Şix anneye aktarmaktadırlar ve içeriye girmiş olan oyuncular, annelerin arasında vissa taşını bulmaya çalışmaktadırlar ve saniye ile belirlenen taşın başka anneye geçmesi sırasındaki bekleyiş anında taşı bulabilirseler bulacaklar, yoksa belirli bir saniye sonra yine hızlıca anneler taşı değiştiriyorlar ve birbirlerine uzanarak veriyorlar ve bunu takip etmek çok kolay bir iş değildir, hepsi aynı görüntüde iken ve annelerin bazıları oyuncularla bilerek konuşuyor, onu meşgul etmek için, bazıları dikkatini bozuyor ve grup şeklinde içeri giren oyuncular ancak bir ekip olarak hazırlandıklarında ve dışarıda plan yaptıklarında vissa taşını bulabiliyorlar ve bu birinci seviyesidir, sonrasında anneler uçmaya ve sonrasında değişik elbiseler giymeye gibi bir çok seviyesi ile ve buna benzer birbirinden eğlenceli milyonlarca oyun, işte bizim asıl gelişim sebebimiz olacaktır ve bu oyunların içerisindeki erdemsel uygulamalar, varlıklara farkında olmadan bilgi ve tecrübe katacaktır. Hem çok eğlenceli hemde kesinlikle sıkıcı ve yorucu değil ve zorunlu da değil...

Oyunlar bir kültür şeklinde ve yaşam halinde en çok yaptığımız uğraşlarımız olacaktır.

Uzay aracı inşa ederek bir uzay oyununa çıkmak...

Macera peşinde iken yaşanan birbirinden eğlenceli ve komik anlar...

Oyunların içerisine karışmış olan zevkler ve hazlar...

Hile, yanlışlık ve düzensizliklerin söz konusu bile olmadığı bir yapılanma ile gelişim en başta oyunlar, sonra yaşam halinin kendi yaşamsal özellikleri ile zaten kendi kendine olagelecek bir özellik şeklinde varlıklarda meydana gelecektir.

Okul, ders gibi alanlar olmadan çalışmak, mücadele, emek vermek gibi şeylerde kişilerin kendi özel isteklerine bağlı olarak ancak uygulanabilir özelliklerde olacak. Yaşam halinde tek çalışan ben olacağım, en azından sizin benim seviyeme gelme zamanınıza kadar.

Bu çalışmada bir düzeni sürekli kontrol, denetleme ve uygulama ile ilgili olarak sistemler ve bilgilerimle birlikte olan çalışmadır ve yaşam halinin düzeninin bir sisteme, düzene getirilmesi ile bazı şeyler artık belirli zamanlarda yapılan işler olarak görülecektir.

Şimdi diyeceksiniz ki, tek başına yönetmek doğru mu?

Birincisi tek değilim, ikincisi size zarar vermek kendime vermek olur, üçüncüsü sizlerin henüz kendinize ait olan varlıksal özellikleriniz olmadığı için ve ben, kendimden başka sizler benim seviyeme gelene kadar varlıksal alanın yönetimini bu konuda kimseye zaten veremem, o zamanda iş bölümü şeklinde projeler söz konusu olabilir zaten, varlıksal alan yani sizler zaten istemezsiniz birde bu soru yanılgı dünyasının endişe içeren sorusudur, biliniz... ki siz zaten benimle yan yana gelince yaşam halinde, hiç aklınızdan bile geçmeyecek soru olacaktır bu, bu yanılgı dünyasının endişelerinin sorusu ve bizim aramızdaki sevgi bağına şahit olunca, benim size değil zarar, sizi kendimden de çok önemsediğimi anlayacaksınız.

Ki sizin zaten varlıksal özellikleriniz yokken, yönetimle ilgili olmak söz konusu olamaz. Sizin öncelikle büyüyüp kendiniz olmanız gerekecek ve benim seviyeme geldiğinizde o zaman işte bu konuda bazı şeyler söz konusu olabilir.

Ama o zamana kadar kendinizi inşa etmeniz gerekecektir ve bu kısa bir süreç olmayacak.

Çünkü hepinizin zamanı da sonsuz ve acelede etmemeniz gerekmektedir, ben olsam etmezdim hiç, her varlık seviyesinin tadını çıkarırdım ki, sizlerde öyle yapacaksınız.

Bir kere hepinizin kendinize özel bir yaşam alanı olacaktır. Bunların ismine şimdiden eva dediğimiz ve bir küre şeklinde, içerisini istediğin gibi düzenlediğin, binlerce oda yap istersen, yap boz, yada bir kır alanı, bilgisini yazman yeter, ve ileri teknoloji sistemi ile senin bilgi işlem merkezine bağlı, uçup ışınlanma özellikleri ile istediğin yerde konumlandırdığın ve bir çok yan mini aracı ve bu yaşam alanı tamamen sana bağlı ve senin varlıksal özelliğin olarak senin olacak...

Ve bir bilgi işlem merkezin olacak ki, milyonlarca dev ekran açabildiğin ve her ekranın içerisinde ne olmasını istiyorsan onu yaşattığın, gördüğün, girerek yaşadığın, kullandığın, tamamen sana özel ve içeriğindeki özellikler saymakla bitmez.

Keyif verici özellikteki içeceklerin içeriğinden bahsetmek bile istemiyorum, ay ne kafalar ne kafalar, yaşadıklarınıza inanamayacaksınız.

Mesela, bir şey içiyorsun ve dokunduğun her şey sana büyük zevk ve mutluluk veriyor. Temas etmen yetiyor....:)

O renkler ve manzaraların güzelliği ya...

Ya yepyeni tatlar...

Hiç görmediğiniz canlılar...

Bitkiler..

Bir çok güneş ve hepsi rengarenk...

Güneşlerin içerisinde partilerin yapıldığı, aylarda aynı şekilde renkli ve içi kullanım özellikleri ile bir çok harika oluşum bizi beklemektedir.

Günlerin ve ayların isimlerini okudunuz değil mi? Ona benzer isimlerle günlerimiz ve zaman tanımlarımız olacak...

Bulutların içinde partnerler özel zamanlar yaşamaktadırlar.

Uçmak zaten genel özellik...

Çok hafif beden ve sürekli haz ve mutluluk hali şeklinde bir yapısı ile kullanacağınız ve zamanla bu haz ve mutluluk hali, doğal halimiz olacak...

Şilayla ile tanışmanız gerekiyor...

Ve daha bir çok özellikle yaşam hali içeriği gereken zamanını beklemektedir ve buradaki yaşamla oradakini kıyas etmeniz söz konusu bile olmadan, memuniyetsizliklerinizin, sıkıntılarınızın dünya kaynaklı olduğunu bilerek orada böyle şeyler yaşanmayacağından emin olarak, arzularınızında tek tuşla belirlenmesi gibi muhteşem özelliklerinizi de hatırlatarak, sadece artık yaşamak derdinde olacağınızı bildirmek isterim...

Ve Şix yaşam haline ilk geldiğinde, uzun bir süre benim zihnimle yaşayarak var olan sizler, sonrasında kendiniz olmakla ilgili olarak bir varlıksal yaşama merhaba diyeceksiniz ve bu varlıksal seviyenin birincisi Vija'lar olarak en çocuk halleriniz şeklinde yapılandırılmıştır ve gerçek çocukluğu deneyimleyeceksiniz ve masumiyeti ve güzelliğinizi tahmin bile edemezsiniz...

Sevimliliğinizi...

İşte sonrasında aradan geçen binler yada yüzbin yıllar sonrasında başka bir varlıksal seviye ile duyularınızdaki artış, varlıksal özelliklerinizdeki artış ile gelişimize devam edeceksiniz. İşte bu şekilde her varlıksal seviyenin farklı bedensel özellikleri de olarak ve hiç birinde sorunlu ve istemeyeceğiniz özelliklerin olmayacağı kesinliği ile, hepsinin birbirinden güzel ve hazlar ve mutluluklar şeklinde bir durumu varlığa sürekli yaşatacağı söz konusu olarak, kimileri ışıl ışıl ve çok güzel, kimiler çok hızlı ve çok dikkatli, kimileri suya uyumlu bir varlıksal hal içinde, kimileri saçlarının her telini kullanabiliyor şeklinde bitmek bilmeyen özelliklerde varlıksal bedenler, hem seviyeleri belirleyici özelliklerde olarak, hem de varlıkların kendilerini kademe kademe geliştirmesi için en iyi çözüm şeklinde sayılarak Şix yaşam halinde tamamen sevgiye uyumlu olarak ve herkesin kardeş olması bilgisi ve davranışı içinde sonsuz zamanlar boyunca varlıkların yaşamlarında kullanılacaktır.

Ve Şix yaşam halinde bebeklerin doğumu bitmeyecek ve bu düzen onlar yüzünden baki olacak ve onlar sayesinde de bu amaçtan asla vazgeçemeyeceğiz... Çünkü yeni doğanların hakkı her zaman olacaktır ve benim için bu durum çok önemli.

Ve onların doğmasını ben istemiş olarak değil de kendileri istedikleri için doğuyorlar. Var olmayı kendileri istiyorlar, yoksa bende çok istiyorum ama bu istekle meydana gelen oluşumu kendilerinin yapması onlar için çok daha doğru ve bu şekilde kendi istekleri ile meydana geliyorlar, işte bu çok kıymetli...

Bu sebeple ben sonsuz zamanlar boyunca anne olarak yeni gelenleri büyütecek, büyüyenlerle makara kukara yapacağım:)))

Şix yaşam halinin amacı:

Sonsuz zamanlar boyunca içeriğinde oluşan bütün varlıksal oluşumları Şix'in seviyesine ulaşacak şekilde varlık haline getirmektir ve bununla ilgili olarak gereken bütün yapılanmayı sağlamaktır. Bu amacın belirli şart ve kuralları vardır ve tüm bunlar gereken şekilde yapılandırılmış ve her şey tamamlanmıştır.

Şix yaşam hali, sonsuz zamanlar boyunca:

- Dışarıya çıkışları yasaktır ve kapalıdır ve içeriye girişlerde aynı şekilde yasak ve kapalıdır, sonsuz yokluk alanı daimidir ve yaratılışla hiç bir ilgimiz sonsuzluk boyunca olmayacaktır. Yohi bilgileri kesinlikle uygulamadadır.

- Şix yaşam halinin varlıksal alanına ait hiç bir şey dışarıda olamaz ve en küçük mikro tane bile dışarıda ise biran önce bulunur, alınır ve bu durum bizim bir eksiğimiz şeklinde olmadan rahat edeyeceğimiz anlamını taşımaktadır.

- Sevgi ve akabinde vissa bilgilerinin uygulamada olması şarttır.

İşte bu üç maddenin uygulanıyor ve eksiksiz olması ile Şix yaşam hali güvenle kurulabilir anlamına gelir ve şimdilerde hepsi de uygulanmaktadır.

Şix yaşam halinin var olma nedenlerinden biri:

Yaşam halinin amacı var olmakla ilgili neden yaratmış olsa da bunun dışında birde bizim, birlikte iken, yan yana iken, iletişimlerimiz söz konusu iken, bizler bu durumdan çok fazla haz ve mutluluk duyan toplumsal birliktelikler olarak, bizim için bu saatten sonra en değerli şeylerden biri birbirimize sahip olmaktır demekteyiz ve bu sonsuzluk içindeki yolunu ve amacını bulmuş olan bizler için ve istediğimiz her şeye sahip olabilme imkanlarından sonra düşününce anlaşılıyor ki, bizim için en değerli şey, o gözlerini yeni açan varlıkların var olma isteği, onlarla birlikte geçen zaman içinde kurulan iletişim ve aramızdaki samimiyet, sevgi, birbirimize olan güven ve yaratılışın dışında bir alan olarak birbirimizden başka kimsemizin olmaması gerçeği üzerine, bizim en değerli var olma nedenlerimizden biri birbirimizizdir şeklinde bir tanımı yapabiliriz ve aramızdan birinin eksilmesi bizim eksik olduğumuz anlamına gelir...

...ve bu anlatılan olayın yaşandığı sırada varlıklar arasındaki diyalogla meydana gelen bağ, işte bu yaşanmaya, tecrübe edilmeye, algılanmaya, bilinmeye ve orada olunmaya değer özelliklerdedir. Bizim en büyük var olma nedenimiz birbirimizin varlığıdır ve bu neden gerçektir, samimidir. Varlıksal alan var oldukça, varlıklar var oldukça, bende her zaman büyük mutluluk ve zevkle var olacağım ve ben oldukça varlıksal alanda, varlıklarda bu şekilde bir var olmayı isteyip, kesinlikle aksini düşünmeyeceklerdir. Bu neden bilinebilen anlamları ile tüm varlıksal alanda yaşayacaktır. Ve bu neden, bir toplumsal alan için olabilecek en iyi var olma nedeni olarak varsayılıp genel yaşam hali var olma nedeni olarak sayılmaktadır.

Sevgi ve Vissa bilgileri yaşam halindeki uygulama yöntemleri:

Sevgi bilgileri, burada gördükleriniz, dünya yaşam alanı sistemindeki insanlar ve yaşamlar düşünülerek hazırlanmıştır ve bu bilgilerin hepsi kendi anlamlarınca, dünya yaşam alanını ifade eden içeriklerinden soyutlanarak, yaşam haline uyarlanmış bir şekilde vissa bilgileri içerisindeki yerini alacaklardır.

Bu bilgiler, mesela yasaklar, yaşam halinde kimse uygulamayı düşünemeyecektir bile, yasaklar niyetten bilgisini engellemektedir ve hiç aklına bile gelmeyecek yasak bilgileri, tabii ki benimde, ve ne güzel, kötülükleri hatırlamayacağız bile, bütün uygulamada olan bilgilerin ilk uygulayıcısı her zaman ben olacağım zaten, hepimiz yaşam halinin bilgilerine uymak zorunda olarak yaşayacağız ve bu bilgilerin yönü de sevgi ve akabinde vissa bilgileri şeklinde belirlenmiştir. Vissa bilgileri, sevgi bilgilerinin çok daha kapsamlı ve içeriği geniş olan bilgiler bütünlüğüdür.

İyilik ve kötülük tam anlamı ile ayırt edilmiş ve bu doğrultuda karşımıza çıkan olursa yeni bilgiler, ekleme yaparak yine yasak bilgileri ve erdemlerimiz şeklinde vissa bilgilerini geliştireceğiz. Burada önemli olan içeriğine eklenen bilgilerin içeriğinde bulunan bilgilerden biri ile tezatlık haline düşmemesidir, o zaman o bilgi eklenemez özelliklerde olarak vissaya dahil edilemez.

İşte bu uyum vissa bilgilerini koruyacaktır ve işte bu uyum sevgiye uyumlu olduğunu belirleyen çalışma olmuştur vissa bilgilerinin de. İçeriğindeki bütün bilgiler sevgiye uyumludur ve bu sebeple vissa sevginin çok daha kapsamlı olanıdır diyebiliriz.

Aynı ölçüde çok daha fazla yasak, çok daha fazla erdemdir vissa ve yaşam hali bilgileri... İşte sonsuzluk boyunca vissanın içeriğindeki bu uyum bozulmayacağı için, dolayısı ile içeriğine eklenen bütün bilgiler aynı iyilik ve doğrulukta olacaktır. Dolayısı ile bizlerde ne demek olduğunu anladığımız sevginin, iyiliğin o kendisinden emin olduğumuz halini hiç kaybetmeyeceğiz. Aynı zamanda bilgi kaynaklarımız ve yaşam halinin içerisinden de karşımıza çıkacak olan bütün yeni bilgiler hakkında, bilgilerimizle açıklanamayan özelliklerde olan bilgiler ve oluşumları kabul etmemekle ilgili olarak bir kuralımız, yasağımızda hazırlanmıştır ve bu ve benzeri bilgiler zaten vissa bilgilerini oldukça iyi korumakta olup, açıklanabilen özelliklerdeki yeniliklerin vissaya uygun olup olmaması da bilinerek gereken şekilde uygulaması yapılır ve açıklanamayanların da bize ulaşması söz konusu olmadan, bu konudaki en büyük sorunda halledilmiş olur.

Bu konudaki iyi bilgide, vissa bilgilerine uyumlu iyi bilgide sonsuzdur ve sonsuza kadar bu imkan bize yetmektedir. Bilmediğimiz, anlamadığımız ve bizimle ilgili olmayan alanların bilgileri ve soruları ve oluşumları ile ilgili olmaktan uzak, biz bildiğimiz iyilik yönünde sonsuzluğu bulmuş alanlar olarak, sonsuzluk içinde bu konuda çizgilerimizi çizerek, karşımıza çıkanların neler olduğunu da tahmin ederek ve sorunsuzluğu yüksek felsefe ile ortaya çıkararak, gereken şekilde bilgilerimizden de emin bir tavırla yaşam halimizi oluşturmaya başlayacağız.

Zaten yaşam halinde bir çok bilginin nasıl bizlerin güvenliği ve istikrarı için önlem aldığını ve hazırlandığını görecek, benim kendimi bile bu konuda denetlenmesi için bir mekanizma ile yapılandırdığıma şahit olacak, önemli olanın ben değil, bütünün olduğunu yaşattığımızı göreceksiniz...

Ben merkez olarak varlıksal alan için varlıklar için çalışmak ve uğraşmaktan zevk alan ve mutluluk duyan biriyim ve bunun ne demek olduğunu biliyor ve bu söz konusu iken ve bir annenin içtenliği ve hassasiyeti ile ilgili alanlara bağlıyken, benimle ilgili bir endişe içine girerek kendinizi meşgul etmeyin...

Anti obsedör bir merkez, sevgi dolu bir anne, varlıksal alana ve işlerine çok bağlı bir yönetici şeklinde, ve amacının zaten sizler olduğu bir yaşam halini yapanın da kendisi olması ile, bu konuyla ilgili olarak artık yaşam halinde bulunduğunuzda fikirlerinizi bildirmeniz şeklindeki son sözümle, Şix yaşam halinin belli başlı özellikleri ile hakikatini bildiren bu açıklama bir selam şeklinde gereken alanlarda duyulur, bilinir..