Duyusal özellik olduğunu kulak, burun, göz gibi organlara bağlı olan duyma, koklama ve görme duyusal özellikleri gibi kendisinin de cinsel organlara bağlı olmasıyla kolaylıkla anlayabiliriz, cinselliğin duyu olduğu çok belirgin ve net bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

7 Ekim 2021 Perşembe

Sinema: Ölümcül Labirent 2 : Şampiyonlar Turnuvası - Escape Room 2 : Tournament of Champions - Labirent Oyunlarını Kazanan 6 Kişinin Verdiği Yeni Yaşam Mücadelesi Oyunları... / Konusu, Özeti, Afişler

Ölümcül Labirent 2 : Şampiyonlar Turnuvası - Escape Room: Tournament of Champions

Oyuncular; Taylor Russell McKenzie, Logan Miller, Thomas Cocquerel
Yönetmen; Adam Robitel
Tür; Bilim Kurgu, Gerilim, Aksiyon

Konusu; Serinin ikincisine kaldığı yerden devam edilen filmde Zoey ve kendisi gibi 5 şampiyon, şimdide oyunları düzenleyen Claire'in yeni tuzağına düşmüşlerdir ve aksiyon ve gerilim dolu bir çok yaşanacaktır.

Özeti: Serinin birinci filmine kaldığı yerden devam edilen filmde Zoey ve Ben, oyun kurucularını deşifre etmek için uğraşmaktadırlar. Ben, işinden ayrılmıştır ve Zoey, oyun kurucuların hala dışarıda insanlara zarar verdiğini düşündüğü için onları bulmanın bir yolunu aramaktadır ve izlediği şifreli yollardan haklarında bazı bilgiler edinmeyi başarmıştır ve bunun için uçakla bir sefer yaparak oyunların hazırlandığı alana gitmeyi planlamaktadırlar. Ve Zoey'i yeni oyunları için tuzağa düşürmeye çalışan oyun kurucular, O'nun uçağa bineceğini bilerek bir kurgu düzenlemişlerdir ancak havaalanında Zoey, uçağa binmeyecektir ve yollarına araba ile devam edeceklerdir. 
Diğer tarafta filmin başında Claire isimli bir kızın babası olan Henry'in, oyunları düzenleyenlerden biri olarak, son oyununun kendi karısı üzerinde denenerek O'nun ölümüne neden olduğu görülecektir ancak bu durumun, filmin sonlarında aslında karısını öldüren kişinin çocuk olan Claire olduğu ortaya çıkacaktır. Claire, ciddi ruhsal sorunları olan bir kızdır ve aslında bütün oyunları düzenleyen O'dur. 

Babası da O'nu bu yüzden bir odaya kapatmıştır ve bu odada O'nun oyunları düzenlemesini istemiştir ve odadan çıkması içinde bir kişiye ihtiyacı vardır. Claire işte bu kişinin Zoey olduğunu düşünmüştür ve aradan geçen 21 sene sonrasında Şampiyonlar Turnuvası adında yeni oyunu düzenlemiştir ve bu oyunda daha önceki oyunlarda birinci olan herkes bulunmaktadır. 

Bu oyunu ise bir metro treninde bir araya getirilen Zoey, Ben, Nathan, Rachel, Brianna, Theo isimli kişiler oynayacaktır ve metroya binen bu insanlar, birden metronun raydan çıkarak başka bir yola girdiğini görecek ve bilinmeyen bir bölgeye gelen tren, burada her yerinden kapalı bir şekilde kalacak ve içeridekiler trenden çıkmaya çalışacaklardır. Bu olayla birlikte içeride kalan bu altı kişi, kendilerine yine bir oyun düzenlendiğini anlayacaklar ve trenin her yerinden gelen elektrik akımlarına kapılmadan çıkmanın yollarını arayacaklardır. Trenin içindeki reklam panolarından gördükleri eksik harflerle jetonlar ortaya çıkarmayı başaracaklar ve bir çok aksiyon ve gerilim dolu olaylar sonrasında kapıyı açmayı başaracaklar ancak içlerinden Theo, hayatını kaybedecektir. Bu bölüm sonrasında ölüm bankası isimli bir alana girecekler ve burada her yeri ölümcül lazerlerle dolu olan alandan geçerek kasaya ulaşmaya çalışacaklar, bir çok şifre ve harita bulmaları gerekecektir ve bunları da bulmayı başarıp, gerilim dolu anlar sonrasında kasaya girmeyi başaracaklardır. 

Bu banka sonrasında ise kendilerini bu sefer bir simülasyon ortamı olan sahil alanında bulacaklar ve buradan da çıkmanın yollarını aramaya başlayan yarışmacılardan Nathan, kumlardan Rachel'ı kurtarmaya çalışırken kendi hayatını feda edecektir ve sonrasında Ben'de kumların içine gömülecektir. 

Geriye kalan diğerleri ise bir çok zorlu mücadeleler sonrasında bu sahilden çıkmayı başaracaklar, Rachel ve Zoey, başka bir yoldan çıkmışken Brianna, kendi bildiği yoldan çıkmıştır ve üçü de aynı alanda, bir yine simülasyon ortamı olan bir metropol şehrinde bir araya gelmişlerdir ve burada da şimdi asit yağmurları yağmaktadır ve hepsi ölümcül asitlerden etkilenmemek için çıkmanın yollarını bulmak zorundadırlar ve aksiyon ve gerilim dolu mücadeleler sonunda buradan çıkmayı bir tek Zoey başaracaktır ve bindiği taksinin içinden kendisini çeken alana girmek zorunda kalan Zoey, gözlerini Claire isimli kızın kapalı kaldığı odanın bulunduğu alanda açacaktır. 

Burada kendisine ne olduğunu anlayamayan Zoey, biran önce bir oyunu çözmesi için Claire tarafından zorlanacaktır ve bu sırada Ben'in de aslında ölmediğini, çekilen kumlardan sonra O'nun da başka bir oyunda olduğunu görecektir. Bu acele zaman aralığında karşısına çıkarılan oyunu çözmek zorunda olan Zoey, babası tarafından odaya hapsedilen Claire'i çıkarmayı başaracak, Claire, odaya bu sefer babasını kapatacak ve Zoey'e tüm bu olanları babasının ve ekibinin düzenlediğini söyleyecek ve polislere bu şekilde ifade vermesi için gereken imkanları sağlayacak ve Zoey'in kaçmasına yardımcı olacaktır. 


Kaçan Zoey, oyun alanına polisleri getirecek ve Ben'in de hayatı kurtulacaktır. Ancak Zoey, gittikten sonra Claire'in tüm bu oyunları yapanın ve annesini öldüreninde kendi olduğu, ciddi ruhsal sorunları olan bir kız olduğu ortaya çıkacaktır ve sonrasında film son bulacaktır.

Yine birbirinden karışık ve çıkmazların olduğu labirent oyunlarının devam ettiği serinin ikincisi olan film, aksiyon, gerilim ve bilim kurgu filmidir.