Yurtta Sevgi Dünya'da Sevgi, Love İn the Country Love in the World

2 Şubat 2020 Pazar

Sinema: Malefiz 2: Kötülüğün Gücü - Maleficent: Mistress of Evil - Yine İnsanların İhanetine Uğrayan Malefiz'in Hikayesi... / Konusu, Özeti, Afişler

Malefiz 2: Kötülüğün Gücü - Maleficent: Mistress of Evil

Oyuncular; Angelina Jolie, Elle Fanning, Harris Dickinson
Yönetmen; Joachim Rønning
Tür; Fantastik, Macera

Konusu; Film, perilerin yaşam alanı olan Moors, yine insanların saldırısı altındadır ve kendi gibi bir çok fey ile tanışan Malefiz, bu duruma engel olacak ve sonunda iki krallık arasında barışı getirecektir.

Özeti; Perilerin yaşam alanı olan Moors'u ilk filminden tanıdığımız prenses Aurora yönetmektedir ve yakın bir zamanda Moors yaşam alanının yakınlarında bulunan Ulstead krallığının prensi Phillip ile evlenecektir. Aurora ve Phillip, bu evliliğin iki krallığı da birleştireceğini düşünerek sevinç duymaktadırlar ve bu haber üzerine Phillip'in ailesi, Ulstead'ın kralı ve kraliçesi, Aurora ve vaftiz annesi olan Malefiz ile tanışmak istemişlerdir. 


Evlilik haberini Malefiz'e bildiren Aurora, bir şekilde Malefiz'i ikna etmeyi başaracak ve Phillip'in ailesi ile tanışmak için krallıkta bir davete katılacaklardır. Ancak kraliçe Ingrith, perilerden ve Moors canlılarından nefret etmektedir ama bunu belli etmemektedir. 

Gizlice sarayın alt katlarında tutsak aldığı bir Moors perisini kendi işleri için çalıştırmaktadır ve yakın bir zamanda Moors'dan çaldıkları mezar tomurcuğu bitkisi ile perilerin varlıksal özelliklerini yok edici bir iksir hazırlamışlardır. Aynı zamanda kraliçe Ingrith, kraldan ve krallıktan habersiz gizli bir şekilde demirden silahlar ve mermiler üretmektedir, bunları gelecekte yapmayı düşündüğü savaş için kullanacaktır. 

Tüm bunların yanında kraliçe birde Aurora'nın uyumasına neden olmuş olan lanetli iğneye ulaşmıştır ve Malefiz ile Aurora'nın davete geldikleri gün, Malefiz'i sinirlendirecek ve yaşanan olaylar sonrasında gizlice krala bu iğneyi batıracak ve kral lanetli bir şekilde sonsuz uykuya dalacaktır. Kraliçe Ingrith, bu uyku sonrasında krala bunu yapanın Malefiz olduğunu Aurora'da dahil olmak üzere herkese inandıracaktır. Krala bunu kendisinin yapmadığını söyleyen Malefiz'e kimse inanmayacak ve bunun üzerine saraydan çıkan Malefiz'e, kraliçenin hizmetkarlarından biri özel hazırlanmış demir kurşunlar ile ateş edecek ve yaralan Malefiz, düştüğü nehrin içinde yaşam mücadelesi vermeye başlayacaktır. 

Bu mücadele sırasında O'nu kendisi gibi fey olan başka bir yaratık kurtaracak ve Malefiz'i yüzlerce feyin bulunduğu insanlardan izole olmuş yaşam alanına götürecektir. Burada tedavi olan Malefiz, kendine geldiğinde diğer feylerle tanışacak ancak aralarında en üstün güçleri olanın kendi olduğunu öğrenecektir. 

Aynı zamanda yıllardır insanlardan saklanarak yaşamış olan feyler, insanlarla savaşmak istemektedir ve Malefiz'in kendilerine katılmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Ne kadar bu savaşa Malefiz sıcak bakmasa da, kısa bir zaman sonra Moors ülkesinden çalınan mezar tomurcuğu çiçeklerini fark edecek ve onları kontrol etmeye gittiğinde, kendisine saldıran demir kurşunlu askerleri görecektir. 

Bu saldırı sırasında Conall ismindeki bir fey Malefiz'i korumak isterken ölecek ve diğer tarafta da Aurora için sarayda düğün hazırlıkları yapılacaktır. Bu düğün için kraliçe, Moors ülkesindeki bütün perileri ve yaratıkları davet etmiştir ve sevinç ile düğüne katılan bütün Moors canlılarını bir kiliseye kapatmış ve özel olarak hazırlattığı iksir ile kilisenin içindeki varlıkların perilik özelliklerini yok etmeye çalışmaktadır. Bu tuzağa düşen periler yaşam mücadelesi verirken, diğer taraftan Aurora'da kraliçe Ingrith'ın hain planlarının farkına varacak ve Malefiz'in suçsuz olduğunu anlayacaktır. Conall'ın ölümünden sonra ise Malefiz ve diğer feyler insanlarla savaşmaya karar vereceklerdir ve tamda düğün günü, perilerin yaşam mücadelesi verdikleri sırada feyler ve Malefiz, saraya saldıracaktır.
Aksiyon dolu bir mücadele yaşandıktan sonra kraliçe Ingrith'i öldürmek isteyen Malefiz'e bunu yapmaması için Aurora engel olacak ancak bu sırada fırsat bulan kraliçe Ingrith, Malefiz'i öldürmek için iksirli ok attığında bu okun Aurora'ya gelmemesi için kendisini feda eden Malefiz, büyünün etkisi ile yok olacaktır. 

Ve yaptığı işten gurur duyup, herkese Malefiz'in ölüm ilanını veren kraliçe Ingrith, az sonra Malefiz'in küllerinden yeniden doğduğunu ve göz alıcı güzellikte siyah dev bir anka kuşuna dönüştüğünü görecektir. Malefiz'in bu halini gören kraliçe, kendi canını kurtarmak için Aurora'yı kaleden aşağı atacak ancak Malefiz, O'nu kurtaracaktır. 

Bu olaylar sonrasında kraliçe Ingrith, beyaz bir keçiye dönüştürülecek, tutsak olan periler kurtulacak, uyuyan kral lanetin bitmesi nedeni ile uyanacaktır. Son olarak prens Phillip ile Aurora'da evlenecekler ve iki krallık artık barış içinde yaşamaya başlayacaklardır. Böylelikle filmde son bulacaktır.

Birbirinden güzel ve sevimli Moors ülkesinin yaratıkları ile tanışacağınız, diğer bölümünde olduğu gibi yine insanların ihanetine uğrayan Malefiz'in kendi gibi başka feylerle tanıştığı ve serinin ikincisi olan bu bölüm, yer yer aksiyon ve dram sahnelerinin de olduğu fantastik macera filmidir.