''Neden'' satanistin temsil ettiği her şeyin zıddıdır... Onun tek amacı karmaşadır. Onun özü umutsuzluktur. ( Korku Seansı 3 )

31 Aralık 2019 Salı

Komedi Filmleri Listesi - Dramatik Komedi Filmleri Listesi

Beşinci Element - 5. Element - Fifth Element

Oyuncular; Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm
Yönetmen; Luc Besson

Özeti; Film, genel olarak 2200'lü yıllarda dünyayı yok etmeye çalışan kötü bir güce karşı insanlığın verdiği mücadeleleri konu almaktadır.

Özeti için tıklayınız.
Şrek Serisi - Shrek Series

Özeti; Film, yeşil bir dev olan Şrek'in kendi bataklığını kurtarmak için yola çıktığı macerada, geceleri kendisi gibi yeşil bir dev olan prenses Fiona ile karşılaşmasını ve sonrasında yaşanan romantik ve eğlenceli olayları konu almaktadır.


Cesur - Brave

Oyuncular; Emma Thompson, Kelly Macdonald, Billy Connolly
Yönetmen; Mark Andrews, Brenda Chapman

Özeti; Film, Kral Fergus ve Kraliçe Elinor’un Merida isimli kızlarını evlendirmek istemeleri üzerine özgür ruhlu olan Merida'nın bu evliliği engellemek için bulduğu çareler sonrasında gelişen olayları konu almaktadır.


Maske 2 - The Mask 2 - Son of the Mask

Oyuncular; Jamie Kennedy, Alan Cumming, Liam Falconer
Yönetmen; Lawrence Guterman

Özeti; Serinin ikinci filminde bu sefer maskenin sahibi olan Odin'in oğlu Loki dünyadaki maskesini aramaya gelmiş fakat maskeyi bulan kişi tarafından maskeden olmuş birde çocuk dünyaya gelmiştir.


Maske - The Mask

Oyuncular; Jim Carrey, Cameron Diaz, Peter Greene
Yönetmen; Chuck Russell

Özeti; Film, sihirli güçleri olan ve takınca insanları çok özel güçleri olan başka bir varlığa dönüştüren maskeyi bulan Stanley'in yaşadığı macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Devasa - Colossal

Oyuncular; Anne Hathaway, Jason Sudeikis, Dan Stevens
Yönetmen; Nacho Vigalondo

Özeti; Film, Güney Kore'nin başkenti Seul'a bir canavar saldırması sonrasında bu canavarın kendisi ile ilişkisi olduğunu anlayan ve Amerika'da yaşayan Gloria'nın hikayesini konu almaktadır.

Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Oyuncular; Martin Freeman, Yasiin Bey, Sam Rockwell
Yönetmen; Garth Jennings

Özeti; Ütopik bir evrende geçen filmde, yok olmak üzere olan Dünya gezegeninden ''Otostopçunun Galaksi Rehberi' isimli bir yayının dünya ayağındaki muhabiri olan Ford Prefect ile kaçmayı başaran Arthur'un galaksideki yaşadığı komik ve macera dolu olayları konu almaktadır.

Oyuncak Hikayesi Serisi - Toy Story Series

Oyuncular; Tim Allen, Don Rickles, Jim Varney
Yönetmen; John Lasseter

Özeti; Film, bütün oyuncakların canlı olduğu bir dünyada Andy isimli bir çocuğun oyuncaklarının yaşadığı aksiyon, macera ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Bay Evet - Yes Man

Oyuncular; Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper
Yönetmen; Peyton Reed

Özeti; Film, her şeye hayır demeye alışmış bir adam olan Carl'ın, bir kişisel gelişim programına katılması ve her şeye evet demeye başlaması ile gelişen romantik ve komedi dolu olayları konu almaktadır.

Ocean's Sekiz - 8, Ocean's Eight

Oyuncular; Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Rihanna, Helena Bonham Carter
Yönetmen; Gary Ross

Özeti; Film, Ocean's serilerindeki usta hırsız Danny Ocean'nın ölümünden sonra, kız kardeşi Debbie Ocean'ın 5 yıllık hapis cezasının bitmesi sonrasında, sekiz kişilik oluşturduğu ekibi ile çok değerli mücevherleri çalmak için düzenledikleri soygunu konu almaktadır.

Truman Show - The Truman Show


Oyuncular; Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone
Yönetmen; Peter Weir

Özeti; Film, Truman isimli bir insanın doğumundan başlayarak bir televizyon şovu için hazırlanmasını ve kendisinin bile haberi olmadan çevresini yapılandırdıkları bir ortamda, Truman'nın sonrasında her şeyin sahte ve yapay olduğunu fark etmesi ile gelişen olayları konu almaktadır.

Madagaskar 1 - Madagascar

Oyuncular; Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer
Yönetmen; Eric Darnell, Tom McGrath

Özeti; Film, aynı hayvanat bahçesinde bulunan bir aslan, bir zebra, bir hipopotam ve zürafanın birlikte hayvanat bahçesinden kaçmaları üzerine yaşanan macera dolu olayları konu almaktadır.

Zaman Yolcuları - Time Freak

Oyuncular; Asa Butterfield, Sophie Turner, Skyler Gisondo
Yönetmen; Andrew Bowler

Özeti; Film, sevdiği kız ile aralarındaki sorunları düzeltmek için zaman makinesi yapan Stillman'ın yaşadığı romantik ve macera dolu olayları konu almaktadır.

Siyah Giyen Adamlar 1, Men In Black 1

Oyuncular; Will Smith, Tommy Lee Jones, Linda Fiorentino
Yönetmen; Barry Sonnenfeld

Özeti; Film, Dünya'da gizli bir şekilde yaşayan uzaylı ırk ile ilgilenen, siyah giyen adamlar olarak ifade edilen ve MIB isminde olan bu gizli örgütün, gezegeni uzaylılardan korumasını ve bu sırada yaşanan olayları konu almaktadır.

Siyah Giyen Adamlar 2 - Men in Black 2

Oyuncular; Jeremy Howard, Will Smith, Tommy Lee Jones
Yönetmen; Barry Sonnenfeld

Özeti; Film, Dünya'da ki Zarta ışığını arayan ve uzaydan gelen Serleena ile siyah giyen adamların aralarında yaşanan eğlenceli ve macera dolu olayları konu almaktadır.

Kara Kedi Ak Kedi - Black Cat White Cat

Oyuncular; Bajram Severdzan, Srdjan Todorovic, Branka Katic
Yönetmen; Emir Kusturica

Özeti; Film, Bulgaristan sınırına yakın Tuna nehri çevresinde bir kasabada yaşayan çingenelerin, birbirinden komik ve eğlenceli, bir o kadarda akıl almaz ilişkilerini ve yaşantılarını konu almaktadır.


Babam ve Oğlum

Oyuncular; Fikret Kuşkan, Hümeyra, Yetkin Dikinciler, Çetin Tekindor, Binnur Kaya, Ege Tanman
Yönetmen; Çağan Irmak

Özeti; Film, ailesini idealleri uğruna terk eden ve sonrasında bir çocuk sahibi olan akciğer hastası bir babanın, çocuğunu emanet etmek için yeniden ailesinin yanına dönmesi ile gelişen duygu yüklü olayları konu almaktadır.


Şaşkın - Bedazzled

Oyuncular; Elizabeth Hurley, Brendan Fraser, Frances O'Connor, Orlando Jones
Yönetmen; Harold Ramis

Özeti; Film, ruhunu 7 dilek için şeytana satmış olan bir adamın romantik komedi tadında hikayesini konu almaktadır.

Not Seni Seviyorum - P. S. I Love You

Oyuncular; Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow
Yönetmen; Richard LaGravenese

Özeti; Film, çok sevdiği kocasının ölümünün ardından hayata tutunmaya çalışan bir kadının, ölmeden önce kocası tarafından yazılmış mektupları almaya başlaması ile gelişen dramatik ve komik olayları konu almaktadır.

Sil Baştan - Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Oyuncular; Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst
Yönetmen; Michel Gondry

Özeti; Film, hafızalarından birbirlerine ait anıları sildirmeye çalışan iki sevgilinin romantik komedi tadında yaşadığı olayları konu almaktadır.

Aman Tanrım, Bruce Almighty

Oyuncular; Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman
Yönetmen; Tom Shadyac

Özeti; Film, hayatında istediği şeylerin olmaması ve işlerinin hep ters gitmesi üzerine, gerçek Tanrı'yı bulan ve O'nunla görüşüp, belirli bir süre Tanrı'nın görevini üstlenen Bruce'in yaşadığı olayları konu almaktadır.

Küçülen Hayatlar, Downsizing

Oyuncular; Matt Damon, Kristen Wiig, Christoph Waltz
Yönetmen; Alexander Payne

Özeti; Bir bilim insanı tüm organik maddelerin hücresel düzeyde yaklaşık 2744 de 1 oranında küçültüle bilindiği bir yöntem keşfeder ve bunun üzerine ortalama 1.80 boyundaki bir insanın 12.9 cm boyundaki bir insana küçültülebilmesi imkanı ortaya çıkar. Sonrasında toplumda bir çok insan artık küçültülmüş olarak hayatlar yaşamaya başlar ve film, bu küçültülmüş hayatları yaşayan insanların yaşadıkları olayları konu almaktadır.


Forrest Gump

Oyuncular; Tom Hanks, Gary Sinise, Robin Wright
Yönetmen; Robert Zemeckis

Özeti; Film, Forrest isimli IQ'su düşük ama bu sebeple hayatı saf ve temiz duygularla algılayan bir insanın çocukluktan olgunluğa uzanan yaşamında başına gelen olayları konu almaktadır. 

Aile Arasında

Oyuncular; Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Ayta Sözeri
Yönetmen; Ozan Açıktan

Özeti; Film, Adanalı bir ailenin oğlunun İstanbul'dan bir kız ile evlenmek istemesi sonucu iki aile arasında yaşanan olayları konu almaktadır. 

Buz Devri Serisi, Ice Age Series

Oyuncular; Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary
Yönetmen; Chris Wedge, Carlos Saldanha

Özeti; Film, bir animasyon filmidir ve buz çağı zamanındaki bir çok hayvanın maceralarını konu almaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder